Jablečné šťávy, kvašení?

sandrap22
14. říj 2018

Ahoj maminky,
chtěla bych se zeptat na váš názor nebo zkušenost. Možná to bude pro někoho hloupý dotaz, ale já tomu příliš nerozumím a z blízkých mi nedokáže nikdo s jistotou odpovědět.
Synovi jsem tak od 6 měsíců dávala ředěné šťávy. Byl nekojený, přestal pít vodu, čaj nechtěl, nechtěla jsem ho sladit... Tak jsem myslela, že šťáva bez přidaných cukrů bude dobrý nápad. Malému chutnalo v těch letních vedrech vypil i 3 hrnky. Občas mi ale přišlo, že to jde cítit jakoby kvašením nebo jak to popsat. Tak jsem hrnek vymyla, udělala novou šťávu. Syn míval potíže se stolicí, častá, žlutá, a mě napadlo, jestli to nemohlo být tou šťávou... Jestli to "kvašení" mu nemohlo nějak uškodit. Teď už tak 2 měsíce šťávy nepije, zvykl si na čaj, ale se stoličkou má potíže pořád, i když menší. Nemohlo to zkvasit až na alkohol nebo je to blbost? Omlouvám se, ale nerozumím tomu. Jestli mu to třeba nemohlo udělat něco s jatýrky? Doktor o jeho potížích se stoličkou ví, zatím neřeší. Souvislost se šťávou mě napadla až teď, i když si nejsem jistá, jestli ty průjmy neměl už předtím. Předem děkuji za odpovědi

zelenaesmolda
14. říj 2018

@sandrap22 tak stolicku bych resila spis u truhlare,jatyrka s sefkucharem...

sandrap22
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
sandrap22
autor
14. říj 2018

@zelenaesmolda Ok. Díky za věcnou odpověď.

zelenaesmolda
14. říj 2018

@sandrap22 si to po sobe precti proboha a mozna ti dojde jak blbe to zni :D

sandrap22
autor
14. říj 2018

@zelenaesmolda Tak zní, sorry. A odpověď na to, jestli mu ty šťávy mohly nějak uškodit by nebyla?

keksikova1
14. říj 2018

@sandrap22 není to pravděpodobný. A tím spíš, že jsi to nenechávala kvasit.

sandrap22
autor
14. říj 2018

@keksikova1 Děkuju. Nenechávala, hned, jak jsem na to přišla, jsem hrnek umyla a šťávu udělala novou. Ale nevím, kolik toho vypil, když už to trochu cítit bylo ...

keksikova1
14. říj 2018

@sandrap22 těžko takhle posuzovat stav zažívání atd, ale stran tohoto to fakt není pravděpodobný. To by hlavně ty játra musel mít oddelany řádně, to bys poznala spíš podle jiných věcí. Tohle pusť z hlavy 🙂

sandrap22
autor
14. říj 2018

@keksikova1 děkuju☺️