Jak často múže být miminko v lehátku?

momin
22. čer 2009

Chci se zepata jestli nevite jak casto v lehatku muze mimi byt? nam dneska doktorka rekla ze moc casto ne aby se mu neskrivily zada! To me docela prekvapilo. je to prece delane pro deti tak by jim to nemelo nijak ublizit ne?! Ja v nem mivam Danecka docela casto a nechavam ho v nem i spinkat pres den... ☹ Mame starou doktorku tak nevim jestli je to fakt nebo nejaky zastaraly nazor.... 😔

pernerka
22. čer 2009

já si myslím, že lehátka a sedátka pro mimča jsou vyrobeny tak, aby jim neublížila, já nechávám dceru v sedačce taky dost často a nemyslím si, že by tím nějak trpěla 😅

pietra
22. čer 2009

my sme lehatko pouzivali asi do troch mesiacov, ale netravila tam niekolko hodin denne. Zalezi aj, ake lehatko to je, niektore sa daju dat skoro do uplneho lahu. Ale aj tak by som v lehatku dieta dlho nenechavala, podla mna je ovela lepsie, ak ma moznost pohybu, natahovania sa za hrackami, pretacania sa, ...

shaula
22. čer 2009

Všechno se má používat s mírou, tedy i lehátka. Např. v autosedačce byste dítě asi taky nenechaly celý den, že? 🙂
Nic proti lehátkům nemám, ale myslím, že zbavují dítě motivace k tomu, aby se začalo samo rozvíjet. Proč by se mělo snažit zvedat hlavičku apod., když v lehátku vidí i bez toho? Takže můj osobní názor je, že lehátka klidně ano, ale ne na dlouho, např. jen když potřebujete navařit apod. Spát bych v tom dítě nenechávala.

A jen poznámka - výrobcům různých věcí zase nemůžete tak bezvýhradně důvěřovat - ony se sice výrobky testují na zdravotní nezávadnost, ale tím se především myslí nezávadnost použitých materiálů, tj. netoxické barvy apod. Ale už ne dlouhodobý dopad na zdraví dítěte. Nedávno jsem viděla reportáž o několika autosedačkách, které Vám dítě při nehodě spíše zabijí než ochrání (a to některé byly vybaveny Isofixem, který se považuje za nejbezpečnější🙂 ). A taky jsou v prodeji, taky byste si řekli, že je přece výrobce vyrábí tak, aby byly bezpečné... Nebo mé oblíbené srovnání - i cigarety se vyrábí a prodávají a přitom poškozují zdraví... Takže všeho s mírou.

mousunek
22. čer 2009

ja jsem do lehatka davala v podstate od zacatku malej v nem kolikrat usnul bylo polohovaci a na jednu polohu to bbylo totez jako autosedacky to vajicko... co zacal lezt slo lehatko pryc protoze uz v nem malej blbnul a bala jsem se aby se neprevratil, ale meli jsme ho 7mesicu a pokojenost..

Doktor ti zakaze skoro vsechno naqm dr taky zakazovala davat caj kdyz byl Vikinek malej ale kdyz nedostal napit mel problemy s kadenim takze nesmis brat dr zas az tak vazne

deathy
22. čer 2009

Já nechávám Kris v sedátku jen tak občas, když třeba jíme všichni, tak jí dám ke stolu, aby byla s náma, nebo když potřebuju něco dělat, nebo když jí prostě ležení nebaví. Ale pokud v něm usne, tak jí přendám do postýlky, sice by tam vydržela, ale na spaní mi to nepříde ok.

momin
autor
22. čer 2009

Diky za nazory.. Nemivam ho v lehatku cely den.. Spis jenom na to spani pres den. jinak ho mam na zemi na dece... Je pravda ze v lehatku se mu libi vic ale taky sem si rikala ze tam nemuze byt porad.. Vzdyt se tam nemuze ani otacet na bok apod. Snad to na zadicka vliv mit nebude.... pekne me vystrasila doktorka..kdyz ho vnem mivam tak casto... jinak ho tam mame skoro uplne v lehu. mame lehatko Chicco tak snad kvalitni... 😨

deathy
22. čer 2009

Doktoři fakt někdy straší

momin
autor
22. čer 2009

No nejak tak... Ja sem cajik davala asi od 2 tydne..taky ten feniklovy at mu trosku ulevim... Ale cajik nam nase MUDRa zase doporucila...

mousunek
22. čer 2009

deathy - jj famy ze kojene deti a nekojene do pul roka nepotrebuji jine tekutiny nez mliko jsem taky slysela zastava to tu spousty maminek, ale ze muzou tema blbejma 200ml zabranit tomu aby ditko trpelo na prdiky nabo na zacpu to uz pro ne nic neznamena.. Kdyz bych mela delat a nedelat vse co rikaji dr tak malej trpi zacpama a prdikama jeste dneska

jsem se byvila s dr kolik ma malej pit tekutin tak mi rekla ze b y mel pit pres litr tekutin za den.

deathy
22. čer 2009

mousunek, někdy to není ani 200ml a jak to pomůže 😀

mousunek
22. čer 2009

jj presne tak 😉

evinkaa
22. čer 2009

Já jsem taky dávala kojenecký čaj, ale malá pak zas chytla průjem. Dává se tedy třeba jen pár dní, aby se ulevilo? Doktorka mi k tomu neřekla nic. Jen mi ten čaj doporučila, protože malá nekakala a měla prdíky, a pak se mi zas divila, proč ten čaj dávám, že má průjem. ☹ Člověk si někdy nevybere. Plně kojím.

mousunek
22. čer 2009

evinkaa - a ty kojis nebo davas UM? nam dr ze zacatku rrekla dat maximalne 10 - 20ml mezi krmenim takto zkus 😉 je fakt ze kdyz pije jen "vodu" tak nema z ceho mit tuzsi stolici

mousunek
22. čer 2009

aha kojis uz to vidim

missymici
22. čer 2009

mi jsme taky hodne používali lehátko pro malého,ale jen do 4,5 měs.pak v něm už nechtěl být,protože jsem ho musela připoutat,hodně v něm blbnul a hrozilo že by spadl.Ale používali jsme ho po hlavně ránu,kým se rozkoukal a ja připravila oblečení,snídaně.Přes den moc ne,jen občas třeba když pil čaj.Předtím,když jsme ještě neměli lehátko tak byl často ve vajíčku,tam se mu hodně líbilo.Určo to ublížit nemůže,jak se už tady psali ostatné maminky,je to vyrobeno tak aby to vyhovovalo jejich zádičkám.

evinkaa
22. čer 2009

mousunek: OK, zkusím to, když nebude moct prdět. Ale teď bojujeme se zelenou stolicí, totální špenát, už týden, takže zatím ji zkusím nechat tak, než se přijde na to, z čeho to je. ☹
Jinak abych neodbočila od tématu. Lehátko máme taky, asi od dvou měsíců, ale malá tam už teď moc být nechce. Používám to hlavně taky po ránu, mám dva pejsky, takže než všechno nachystám a udělám snídani. Akorát mi tam začala brečet, takže přes den už ji tam prakticky nedávám. Zezačátku se jí to hrozně líbilo, ale teď je pro ni paradoxně lepší ležet třeba u mě na sedačce na zádech a koukat, jak píšu třeba tenhle vzkaz. 🙂

mousunek
22. čer 2009

evinkaa - jeee 🙂 uzij si kdyz jeste hajinka vedle Tebe 😀

blandik
22. čer 2009

Souhlasím se Shaulou, že všeho s mírou. Taky jsem malého dávala do lehátka - tedy až po 3 měsíci, ale minimálně - jen když jsem něco musela nutně udělat nebo už jsem ho nedokázala zabavit na zemi nebo v pojízdém kočárku na doma a potřeboval nějakou změnu. Dnes používám jen na krmení. Myslím, že zejména skořápky byly vyrobeny k tomu, aby se v nich dítě bezpečně převáželo autem a ne k tomu, aby v nich dítě trávilo čas doma. Mě se tedy vůbec nezdála přirozená poloha našeho mrňouse ve skořápce - zdál se mi tam dost vpadlý. Nenechávala bych je tam a myslím, že se to vůbec nedoporučuje. Opět si myslm, že je velký rozdíl mezi tím, co je pro mimča vhodné a zdravé a co je k dostání na trhu - například - chodítka:o)

blandik
22. čer 2009

Jo a ještě k těm prdíkům - dávali jsme babycalm - je to směs olejů a naředí se vodou - nám to moc pomáhalo - bu'd je to od 1 nebo 3M - už si nejsem jistá. Od mudry jsme dostali sabsimplex - ten sice zabíral, ale babycalm je přírodní a prdíky odcházely naprosto bezbolestně a ve velkém:o) MOžná o tom tady už někdo psal - nečetla jsem až tak podrobně diskuzi.

poletucha
22. čer 2009

holky me by zajimal ten rozdil, jakej ma dopad na zdravi takova autosedacka nebo lehatko a treba noseni prcka v satku? Prijde mi ze v obou je to mimco stoceny do klubicka a pritom satky jsou tolik doporucovany 😕

momin
autor
22. čer 2009

Taky sem nad tim premyslela.... myslim ze s tema krivyma zadickama to zase nebude tak horke..jak doktori strasi...

shaula
22. čer 2009

Já bych ten rozdíl viděla asi v tom, že v šátku je mimi krásně fixováno (samozřejmě při předpokladu správně provedeného úvazu), takže nemá moc šanci měnit polohu. Navíc má pokrčené nožičky a kolínka výš než zadeček, zároveň roztažené, takže kyčle jsou ve fyziologickém postavení. Zádíčka jsou po celé délce podepřena šátkem. Poloha ve vajíčku je obdobná, kromě těch roztažených kolínek, ale hlavní rozdíl bych viděla v tom, co píše Blandik - taky jsem měla pocit, že kluci byli a doteď jsou v autosedačce tak divně zapadlí, rozhodně mi to nepřijde přirozené, navíc se mi v sedačce vrtí, sedí všelijak nakřivo, nebo sjedou níž a jsou divně pokrčení... Nevím, jak líp to popsat 🙂
A ještě jedna poznámka - i když jsem zastánkyní nošení v šátku, tak ani v něm bych mimi (obzvláště malé mimi) rozhodně nenosila nějak extrémně dlouho, prostě všeho s mírou, žádný extrém není dobrý. Miminko potřebuje i polohu v leže - na zádech, hodně na bříšku atd., aby se mohlo přiměřeně rozvíjet. Jakákoli dlouhodobě fixovaná poloha ho v tomto omezuje.

martina26
22. čer 2009

Ahoj holky,

taktéž máme lehátko a malá je v něm od narození. Máme to polohovací, jde dát uplně do lehu. Když v něm usne tak ji přenesu do postýlky. Nemyslím si, že by to bylo něco škodlivého.

verusa22
24. čer 2009

ahojky holky...chtela bych se zeptat...nevite do kolika kg se muzou davat deti do lehtek??kolik ty lehatka udrzi?? ja si chtela objednat lehatko a je jen do 9kilo coz me prijde malo.prosim poradte

pietra
25. čer 2009

9kg je naozaj velmi malo, lehatka mavaju nosnost 15-20kg.