Jak chránit dítě v noci před komáry?

leninn
30. čer 2008

Prosím o radu, už teď jsem si všimla, že je Barunka přes noc poštípaná od komárů ☹ A to je teprve začátek léta. Nemáme v oknech sítě...😒
Vím, že existuje spousta opduzovačů hmyzu, ale mám obavy jestli jsou pro dítě bezpečné, zda nejsou zdraví škodlivé.
Jak to děláte Vy??? Prosím poraďte
Díky

jandalinka
30. čer 2008

lennin:normálně dávám odpuzovač proti komárům do zásuvky. 😉 Nikdy jsem nenašla a nepíší,že by to bylo nebezpečné pro miminka 😖

leninn
autor
30. čer 2008

Jandalinka: já jsem to tam také nenašla, ale ono to tak divně zapáchá, ty odpuzovače...
Jaké používáte?

kristi
30. čer 2008

Raid do zasuvky

jandalinka
30. čer 2008

určitě ne ty obyčejné...Biolit nám zapáchá a odpuzovače s přísměsí zeleného čaje apod.také odmítám.Nejlepší obyčejný bez vůně Raid

jabber
30. čer 2008

taky existuje síťka na postýlku 😉

leninn
autor
30. čer 2008

My jsme používali biolit-takové zelené vyměnitelné polštářky-když dojdou, jsou bílé...

leninn
autor
30. čer 2008

tak to se po těch sítích mrknu
díky

jandalinka
30. čer 2008

síť jsme vyzkoušeli,ale neosvědčila se.U nás komáři lítají i přes den,takže mívám vlastně přístroj v zásuvce skoro celý den i noc. 😉

kristi
30. čer 2008

ted je nakej novej, Raid na den i noc...

sisstin
30. čer 2008

já dávám taky destička Raid, nebezpečný je to snad jen pro rybičky..a to by to ještě muselo b ejt vhozený do akvárka 😅

kristi
30. čer 2008

SISS 😀 😀 😀 😀

leninn
autor
30. čer 2008

tak já také koupím ten Raid do zásuvky...
jsou to vyměnintelné destičky nebo tekutina?

kristi
30. čer 2008

ja mam tekutinu 🙂

jandalinka
30. čer 2008

já mám tekutinu,je to praktičtější a nemusíš nic vyměňovat každý den 😉

bramburka
30. čer 2008

tak teda v řecku jsem vyfotila komára přímo vedle odbuzovače. Pomáhalo jen vymlátit je a utemovat okna, což je ale dost nepříjemný bez klimatizace.

laura.
30. čer 2008

tak mě Mudra Raid, apod nedoporučila 😒 ...výhledově pořídíme sítě do oken a zatím mám malou pod v noci moskytierou, přes den je to v klidu..

jandalinka
30. čer 2008

laura:a jaký důvod mudr. uvedla?!

bramburka
30. čer 2008

když je otevřené okno, tak topodle mě neva, ale možná by z toho mohla bolet hlava, občas MUDrové něco nedoporučí, protože s tím nemají zkušenost.

patricien
30. čer 2008

používáme taky raid tekutej.

hankah
30. čer 2008

leninn - my máme sítě v oknech a řekla bych, že je to nejlepší........
raidy a podobné do zásuvek se nemají používat ani v místnostech kde jsou rybičky. je to pro ně prý toxické......

leninn
autor
30. čer 2008

Hankah: my výhledově, až budeme měnit okna za plastová, také plánujeme sítě, ale to ještě potrvá a teď to musíme nějak řešit, protože přes dnešní noc měla tři pěkné štípance, chudinka...
Mám strach, aby ji nebodl nějaký infikovaný, zase nebyla žádná zima a je jich moc 😢 😒 😠
Asi nám nezbyde, než koupit také ten tekutý raid, nebo tu síť na postýlku, ale to zase Jandalinka psala, že se jim neosvědčila...
Ale něco udělat musíme, a to co nejdřív...
Moc díky za zkušenosti 😲

janda79
30. čer 2008

ahoj, my máme v ložnici v okně síť. sousedka má sítě, ale ne s rámem, nějak se to nalepí do okna, takže to jde vlastně do každého okna. Raid bych si do ložnice nedala kvůli malé, prostě mi to nepřijde zdravotně moc ok, ale netvrdím, že můj názor je správný, paštika taky není ok a malá ji jí 😀

leninn
autor
30. čer 2008

když my máme ta velká stará vyjklápěcé okna...
do nich právě žádná síť nejde...
koupili jsme starší baráček...

leninn
autor
30. čer 2008

vyklápěcí 😅

macanet
30. čer 2008

My teď používáme Raid, ale když byla Adu malá koupili jsme tu lampu proti lítajícímu hmyzu, ale vydává trochu světlo , což by jí teď budilo a navíc to prskne, když tam vletí komár, můra a vlastně dostane ránu 😖

leninn
autor
30. čer 2008

Macanet: tak to už raději ten Raid...

hankah
30. čer 2008

leninn, zkuste nějaký OBI nebo něco takového, jak píše janda79, jsou i sítě, které jdou nalepit na okno, jsou dost velké i na balkonové dvěře. dej to na jednu půlku okna, tu otevírej večer a druhou přeba přes den, taky otvíráme jen půlku, druhá je zavřená..........

ssaara
30. čer 2008

my dáváme síťku proti komárům přes postýlku,sehnali jsme ji v běžném obchodě s dětským zbožím

leninn
autor
30. čer 2008

Hankah, ale my máje jen jedno velké vyklápěcí okno, na to prostě síť nejde....takové ty staré typy oken, co se vyklápějí spodem okna dovnitř místnosti a vrchem okna ven...jako tykové ty točící dveře do hypermarketů... ☹

leninn
autor
30. čer 2008

Ssaara: podívám se po těch síťkách
kolik tak asi stojí?