Jak miminku pomoct při zástavě dechu?

mandragora
26. bře 2008

Ahojky,dneska jsem četla článek o Syndromu náhlého úmrtí.Docela mně to vyděsilo(vím,nemám to radši číst),ale přemýšlela jsem,co udělat,když vám monitor po deseti sekundách zapípá,jak malému pomoct.monitor dechu mám,klidnějš spím,ale co když?

luzza
27. bře 2008

vendy
neházej flintu do žita 🙂
vynahradíme to všem,kdo o to stáli 😉

luzza
27. bře 2008

něco připravujem... 😉

kristynaw
27. bře 2008

ach jo holky,tady se to teda zvrhlo. ale jak uz napsal lucenek, zneni tematu je Jak pomoct,a to uz se tu napsalo... nemyslim si,ze zrovna tragedie jako SIDS je dobry podnet k hadkam... tak si pockejte na oficialni prednasku,kde bude vse pekne vysvetlene a nehadejte se...

musim se ale trosku primluvit za schneka,nejdriv me to taky prislo,ze provokovala a chtela se jen hadat,ale ted ty posledni prispevky me opravdu prisli jako prosba o vysvetleni.... nevim...

tak hlavne holciny,zadne hadky a zdrave deti 🙂

aponchie
27. bře 2008

ja jsem si to cele cetla a zrejme s odstupem a musim rict,ze uplne zbytecne se nadavalo nebo jinak osocovala schnek a lendy...vic k tomu nereknu pac jeste me nekdo sserve 😀 ja bych uvitala odkaz na stranky kde je ukazka resuscitace ditete v praxi...

marcet
27. bře 2008

Jinak samozřejmě existuje i literatura přímo o Resuscitaci novorozence.

aponchie
27. bře 2008

literatura jiste ano ,ale ja uprednostnuju jestli nekdo ma moznost odkaz na anime??? 😉

kristynaw
27. bře 2008

taky staci dat do google resuscitace novorozence a je to 😉
ale je to to stejne jak s tim SIDS, clovek si precte neco,co az zas tak nesedi..jako ja vzdy najdu na jedne strance neco jinyho nez na druhe a pritom se to tyka stejen veci..ono je pak lepsi verit doktorum atd

marcet
27. bře 2008

kristynaw:tuhle knížku napsal dokonce pediatr kterého znám 😉

aponchie
27. bře 2008

kristy tak to muzeme napsat komukoliv kdo zalozi diskuzi treba na kocarky jakej a tad odpoved by byla devcata staci zadat do googlu a nepridte ze??

kristynaw
27. bře 2008

no,ja jen,ze kdo vylozene chce ted hned neco,tak muze googlovat 🙂kdo nechce cekat na prednasku,co sem da lucenek

aponchie
27. bře 2008

a ano pokud jsou tady holky co jsou na to studovane a machruji tzv ze to vi lip at daji link na nejake ,ktere jsou teda spravne pac na googlu muzu najit same hovadiny a budu se tady zase a opet prit ne?

marcet
27. bře 2008

aponchie:já jsem se koukala,ale nikde jsem nic nenašla ☹

aponchie
27. bře 2008

no vsak to rikam!porad nekdo neco resi ,ale aby hodil odbornej link tak ne 😀

aponchie
27. bře 2008

ja na nic necekam tak 😝

kristynaw
27. bře 2008

http://www.horosvaz.cz/res/data/009/001029.pdf tak treba tady,zacina to na str8

kristynaw
27. bře 2008

a ja padim,dc3era se probudila 😉

aponchie
27. bře 2008

dekuji alespon za toto az tady budou sestricky tak urcite neco poslou ted ahlavne nejake to odborne video pac to je lepsi nez cteni 😀

kristynaw
27. bře 2008

muzu poslat i video,ale v anglictine 😅

lucenek
27. bře 2008

no aponchie to nevím jestli tady ty sestřičky něco dají, aby to nevypadalo, že machrují, víš 😉

pirlenka
27. bře 2008

Tak tohle téma mě opravdu dost zajímalo, ale po přečtení jsem fakt znechucená 😝 Celou dobu jsem čekala na to polopatické vysvětlení, které bylo Schnekem a Lendy žádáno a které by to vyřešilo. Ovšem zvrhlo se to v posmívání se Schnekovi - přesně takové, které pamatuji u holek na základce 😝 😝 Neznám Schneka, takže soudím jen podle příspěvků v této diskuzi, ale rozhodně v tom nebyla žádná provokace.

A mě a myslím si i plno dalších mamin nevystrašila, jak jí tu bylo vyčítáno...ptala se a psala svůj, i když možná špatný, názor na věc. Já vlastně ani nevím, jak je to správné, holt si budu muset počkat na přednášku...

lucenek
27. bře 2008

víte co holky neřešte to, cílem bylo jak pomoc při zástavě, stručně a jasně to bylo napsáno na straně pět.....účel tedy splněn...

kristynaw
27. bře 2008
https://www.youtube.com/watch?v=rC80SMhbIa0

jako da se to pochopit i bez rozumeni aj ale poozdeji zkusim najit neco v cestine,ale neslibuju,ze budu uspesna

kulicka
27. bře 2008

Sem s odkazem 🙂

lucenek
27. bře 2008

a videa uvítám......jedno někde v adreáři mám..ale neslibuju že najdu, ale upřímně nemám chuť sem cokoli házet, abych nebyla osočena, že machruju, tak sorry

aponchie
27. bře 2008

no prave at daji at ukazi ze maji ty odborne a pravdive odkazy at nedavame neco matouciho z youtube treba tak to bylo mysleno 🙂

pirlenka
27. bře 2008

Luc, nešlo by to už bez těch dodatků? Vždyť všechny si tady vážíme toho, že svůj čas trávíš vysvětlováním 😉

lucenek
27. bře 2008

no umístit vl přenášku na web neumím...jedině z programu smpozia pokud bude zveřejněn..většinou dávaj cedla se všema přednáškama....

lucenek
27. bře 2008

ne nešlo piri 😉

mobina
27. bře 2008

Kristy super 😉 Díky 🙂