Jak miminku pomoct při zástavě dechu?

mandragora
26. bře 2008

Ahojky,dneska jsem četla článek o Syndromu náhlého úmrtí.Docela mně to vyděsilo(vím,nemám to radši číst),ale přemýšlela jsem,co udělat,když vám monitor po deseti sekundách zapípá,jak malému pomoct.monitor dechu mám,klidnějš spím,ale co když?

lucaa
27. bře 2008

ahojky holky,

jako prvni jsem reagovala na nazor schneka ohledne monitoru-viz. 1. stranka...s Vasi debaty bohuzel mam v hlave takovy gulas, ze proste a jednodusse budu spolehat na monitor a jak se bude neco dit, tak pouziji navod na prvni pomoc od Lucenecka.....nevim kolik je Vam let...me je 24 a to co tady vidim za debatu predpokladam u sve dcery az bude chodit do skolky...nechapu jak se muzou dospeli lide zamotat do takoveho zmatku....a z povidani si o lekarskem zarizeni udelat neco co se povysuje a na druhou stranu co trpi sebelitosti...

lucenek
27. bře 2008

Návod na str. 5 plus poslední odkaz od kristy´rovná se splnění diskuze.

kulicka
27. bře 2008

Hm.. tak som nejaka zmatena 🙂 Luceneku, tys rikala 3 komprese hrudniku a 1 nadech. Na videu rikaji 30 kompresi hrudniku a 2 nadechy... No asi pak clovek zkousi vsecko, ale co si o tom myslis? Koukala ses?

lucenek
27. bře 2008

1:3 novorozenci
2:15 vetší děti
2:30 dospělí dle nových gualdlines2000 pravidel

kulicka
27. bře 2008

prima, diky 🙂 Ja jen ze na tech videjich tam kompresujou jak vztekly mezi dvema nadechy

lucenek
27. bře 2008

jde o tu pravidelnost frekvencí.....ale je fakt asi je to starší video

kristynaw
27. bře 2008

ja to nekontorolovala to video,tak sorry☹ oni se totiz pravidla docela casto meni... ja osobne jsem kompresovala 3 elte dite,ktere ale melo telicko kojence 1:5 a rozdychala jsem ho a tep naskocil...

aponchie,tak nejdriv chces odkaz apak rikas neco o nepravdivem videu?mam pocit,ze chces zase rozbourit hadku tema prispevkama,jak pises,ze odbornice poslou video... uz toho nechme ju?

aponchie
27. bře 2008

co zase rikam o nepravem videu? 😅

aponchie
27. bře 2008

kristynko precti to znova a pochopis to🙂psala sem ,ze at ty holky co maji zdravotni skolu a rikaji,ze tomu rozumi lepe jak laik at poslou ony svoje odborne stranky na kterych je to pravdive dle nich pac ixkrat tady bylo napsane,ze laik nevi apod..kdyz se v tom pohybujete jiste mate ty spravne materialy po ruce a ne ze napises najdi si to v googlu to je vysmech ne?to je jak sem psala ,ze si tady na konovi v podstate muzeme navzajem psat at si kazda najde v googlu a neprudi 😀 takze ja si na youtube najdu neco hodim to treba sem a zase se najdou treba ty odborne co mi budou rikat ze tak ne atd tak takhle to bylo mysleno tak melaskave neosocuj z neceho co nedelam 😉

kristynaw
27. bře 2008

aponchie,ono to,ze jsme zdravotnici neznamena,ze mame doma video ke kazde situaci... nejsme doktori 😉 o tom google jsem to uz vysvetlovala,ze lidi,co nechcou cekat na prednaksu od lucenek muzou zkusit tohle, treba lekraske stranky vygooglovane jsou taky odborne 🙂

aponchie
27. bře 2008

no comment uz 😒

monkula
27. bře 2008

tak, téma o pomoci detičkám, ktoré náhle prestali dýchať sa zmenili na hon na nezdravotníkov? Niekto vás slušne požiada o vysvetlenie a vy z neho urobíte magora...
Bravóóóó

aponchie
27. bře 2008

monkula:ja treba nejsem az takovej machr abych vedela jak poradne udelat resuscitaci a proto jsem se rozhodla uz davno jit do kurzu pac nikdy nevis co se stane a neni horsi nez bejt u nejake nehody ne jen dite a nevedet jak pomoct a jen cumet 😝 bohuzel se to rychle zapomina

monkula
27. bře 2008

ale veď to nebolo na Teba moja 😉 😉 😉 😉
Tu sa také kurzy tuším ani nerobia... 😖 😖 😖

aponchie
27. bře 2008

monkula ja viiim ja jen rikam ted co me tak napadlo ja nevim kde se robi ale myslim,ze pujdu do nemocnice se optat tam je to nejjistejsi nebo do autoskoly 😀

monkula
27. bře 2008

no, ja len, že si to adresovala mne... 😀 😀 😀
Tá autoškola je dobrý nápad... 😀 😀

kristynaw
27. bře 2008

kdo tu dela hon na nezdravotniky????

aponchie
27. bře 2008

monkula:jee no jo adresovala.vis jak na konovi neco reknes a je to jak smska proste kazdej si to vylozi po svem neni nad osobni kontakt 😀

kristynaw
27. bře 2008

holky,ja se jen chci zastat lucenek..ona to nemyslela jako hon na nezdravotniky,jen vam chtela rict,ze je jasne,ze zdravotnik,ktery se to uci a venuje se tomu nekolik let tomu rozumi vice nez treba inzenyr,nebo pravnik,nebo kucharka..to je jedno... protoze nezdravotnici se v tom nepohybuji kazdy den,ale urcite to nemel byt hon!

kristynaw
27. bře 2008

presne,aponchie,ted to pises,jako sms, clovek nevi ton hlasu..takze nebojte holky,hon na nezdravotniky to tady neni,prave naopak,chceme dat rady,ktere muzeme 🙂

monkula
27. bře 2008

no, každopádne, máme o jednu diskutujúcu menej, práve kvôli tomuto... ☹ ☹ ☹

kristynaw
27. bře 2008

kvuli cemu???oh gosh,kdy uz to konecne pochopite,ze snaha byla pomoci??nic,ja v tehle diskusi koncim,protoze pro dobrotu na zebrotu jako

lucenek
27. bře 2008

waw....no teda....tak hon? proč nemám důvod, předala jsem své zkušenosti těm co je to uajímá a ještě poděkovaly..... 😉 já nechci nikomu nic podsovat ael opravdu když hiolky laici nerozumí zástavě dechu a já jo tak mám snahu napsat jak na to...popř. dodat obrázky tak ať je to co nejsrozumitelnější, teda těm co o ty rady stojí, ostatní co neberou argumenty to neberu, ať si dál myslí své,a vyvracet je nebudu. Přesně jak píše kristinaw, je to o tom, že ty když děláš v bance budeš víc rozumět převodům transakcím a vše kolem peněz...a já jako laik v tomto oboru budu tvrdit, že toto tak nejde nebo není.....a ti co to tu čtou si udělaj sami obrázek o tom, jestli v takovém případě věřit někomu kdoi si přečte pár stránek a zdravotník není, nebo tomu kdo na to studoval, má o obor zájem a nustále se vzdělává?

lucenek
27. bře 2008

tento odkaz mi hodila romi......takže kukněte na to...nejdřív je kojenec pak novorozenec.....

lucenek
27. bře 2008

mankula magora? a z koho????

lucenek
27. bře 2008

aponchie tak co líbí spokojená a je třeba ještě něco objasnit? ráda vysvětlím

mandragora
autor
27. bře 2008

Holky teda,celý den jsem se nedostal k netu a vy se tady hádáte 😒 ,jen jsem chtěla poradit ohledně záchrany mimča.
lucenek,já to dneska pročtu, a podívám se co jsi sem dala.

Holky holky 😒

lucenek
27. bře 2008

man já myslím, že tvé téma bylo naplněno..... 😉 info najdeš neboj 😉

mandragora
autor
27. bře 2008

dík