Jak miminku pomoct při zástavě dechu?

mandragora
26. bře 2008

Ahojky,dneska jsem četla článek o Syndromu náhlého úmrtí.Docela mně to vyděsilo(vím,nemám to radši číst),ale přemýšlela jsem,co udělat,když vám monitor po deseti sekundách zapípá,jak malému pomoct.monitor dechu mám,klidnějš spím,ale co když?

aponchie
28. bře 2008

a jak to mate v nemocnici?smeny 12ctky normalne ,ze?no a jaky to je kdyz ti privezou nekoho uplne death a ted s edava do pucu a ty hadicky a ventilatory a tak to musi byt strasny pohled..muzou tam navstevy vubec?ja chtela jit studovat neurochirurgii,ale nevim jestli to nebylo prehnane pac co jsem mela moznost na netu videt zabery z havarek a nevim jak to ti achranari rozdejchavaji kdyz se valeji po ceste kusy tela..dopr...to musi byt strasne,ale asi i nejak otupis a hlavne musis ne?

lucenek
28. bře 2008

na rychlé i JIP dělám 12 ctky. A ty hadice do lidí strkáme my....spolu s doktorama každý něco.Návštěvy můžou dennně na dvě hodyk případně dle domluvy kdykoli. No zordýchává se to těř¨žko, ale trošku musíš být otupělá, jinak začneš hysterčit a stačí, že hysterčí všichni okolo

aponchie
28. bře 2008

no to je pravda a da se to naucit anebo se musis zapirat hodne?ty jo ty hadice me desi zvlast zavadeni ..kurna ted si nemuzu vzpomenout ale jak se dava ta blbost do krku aby se zavedla do toho hadicka ted to rikali na pohotovosti a vypadlo mi to ,tracheo to neni ze?

lucenek
28. bře 2008

intubační kanyla neboli trachální rourka, nebo comborourka, nebo tracheotomie, nebo tracheostomie, nebo konipunkce, nebo laryngeální maska....co z tohop????

aponchie
28. bře 2008

no a to muze delat sesra jako to zavadet?tak to je drsne me by zajimalo az jak moc se lisi ta pohotovost co bezi v tv od te realne

lucenek
28. bře 2008

jo podle nových nconzo směrnic je v akutní péči sestra pověřena zavedením kanyly do dýchacích cest...nejlépe intubační kanylou, pak comirourka....ty dvě metody může použít nasnadě je konipunkce při zašprajcutí cizího tělesa v krku které nelze manuálně vybavit ven a ani tu kanylu tam strčit....
no.....liší se jak které třeba chirurgové jsou Ok, sem tam chybička...ale laik nepozná, ale jiné ty německé seriály, u toho se s prominutím třískám smíchy.....

aponchie
28. bře 2008

no to je jasne ja myslela spis Pohotovost co bezi v TV podle me je to trosku pritazene ale spousta veci asi musi byt i apravde pac jinak by to bylo preci matouci dik moc zitra zase neco dobrou noc 😵

lucenek
28. bře 2008

jo je to trochu přitažené za vlasy.....ale jak co.....tak už mám dost pádím do hajan

mandragora
autor
29. bře 2008

ahoj holky,skolila mně angína,tak jsem se sem nedívala.Děkuji lucenek,podívám se na ten odkaz hned jak budu schopná.

drakenn
16. bře 2014

Ahoj holky, píšu z noční, trochu jsem to tady pročetla! No a můj názor, doporučují neb přímo vnucují se monitory dechu maminkám. Aby chránily své dítě (a otupily své intinkty, dle mě). Při výjezdech tohoto typu žádná ženská neví, jak pomoci svému dítěti, mimo třesením, chaotickým dýcháním.. Chybí osvěta, žádný monitor dechu žádnou mámu nechrání před odpovědností!! Každá se potom upíná na odborníky. Ale nikdo jim přímo neřekne, co dělat, když dítě přestane dýchat a sakra, fakt nedýchá.. Většinou každá propadne panice a NIC nedělá nebo třese s dítětem a ječí a čeká na příjezd odborníků.. ˇŘízená RCP se nekoná.. až po příjezdu..chudáci maminy,měly by být kurzy k prodeji monitorů, aby opravdu věděly, co dělat!!

kamino
16. bře 2014

@drakenn Nanny ma na strankach manual co delat pri zastave,je to i v tistenem manualu a ucila me to i sestra v porodce..asi zalezi,jak kdo chce hledat..

drakenn
18. bře 2014

To je asi pravda. Kdo chce, tak je určitě připravený.. . hodně maminek má pocit - mám monitor, který "hlídá" mé dítě a dítě je tedy v bezpečí. Ptala jsem se i svých kamarádek, co měly monitor, jestli ví, jak se mají zachovat a koukaly na mě, jak kdybych spadla z višně. Nikdo, koho znám, připravený nebyl.. a sestřičky, které učí o monitorech, to je super!! (ale asi jich není moc).

kamino
18. bře 2014

@drakenn rodila jsem na Vinohradech a tam Nanny maji. Tak jsem se rovnou ptala co mam delat,kdyby nahodou a sestricka byla opravdu ochotna. Spis jsem nepochopila,proc se maminky samy nepidi po informacich..

drakenn
21. bře 2014

Bohužel, nepoučeny mají pocit, že je snad monitor dechu chrání.. ale opět jsem se ptala a pídila a něco na tom je, že se maminky začínají pídit po informacích ohledně první pomoci, tak mám z toho radost. Pak tedy monitory dechu mají smysl!