Jak miminku pomoct při zástavě dechu?

mandragora
26. bře 2008

Ahojky,dneska jsem četla článek o Syndromu náhlého úmrtí.Docela mně to vyděsilo(vím,nemám to radši číst),ale přemýšlela jsem,co udělat,když vám monitor po deseti sekundách zapípá,jak malému pomoct.monitor dechu mám,klidnějš spím,ale co když?

luzza
27. bře 2008

lendy,mluvíš o sobě v množném čísle,ale na trní jsi jen ty a schnek...
tak to si taky uvědom...

jumik
27. bře 2008

hele tak mě by jen tak pro info zajímalo luci a Luzza - vy ten monitor dechu máte popř. plánujete?
já o něm pořád nějak nejsem vnitřně přesvědčená....

lucenek
27. bře 2008

Pro ty co toto téma zajímá, a chtějí adekvátní a srozumitelné info bude link na sestřičkách.Bude to nejjasněji napsáno, ale jestli to někdo už pak nepochopí za to nemůžu, každý máme kapacitu mozku jinou, mějte se 😉

lucenek
27. bře 2008

ano jumik já mám monitor dechu.... 😉

luzza
27. bře 2008

jumi
IP
oni by nás ty dvě zase utloukly 😉

mikca
27. bře 2008

holky jak vás tu pročítám tak jsem tu opravdu nenašla žádné vysvětlení ketré by pochopil laik...akorát čtu jak tady ostatní holky dělají bubu na vyděšeníé maminky..ale od vás žádné vysvětlení nepřichází...jsem zdravucha a taky bych se něco o tom odzvěděla víc.....jo a je to tady diskuse né porradna...takže je to o pokecu o daném problému 🙂

luzza
27. bře 2008

strašná diskuze...
no...diskuze...
spíš válka
tak pa pa

lendy1
27. bře 2008

a proč to nemůžete napsat sem?
luzza, nikdo není na trní, jen JÁ chci vysvětlení, abych zbytečně neděsila všechny ostatní 😉
nikdo se nedohaduje jestli máte pravdu vy nebo já, je těžké pochopit, že to chci vysvětlit, abych popř. změnila názor?

schnek
27. bře 2008

pořád píšete, že jste zdravotníci a jak tomu rozumíte a ostatní tomu nerozumí a ať neplašíme a když to chceme vysvětlit, tak se akorát s námi přete. Já jsem napsala na začátku svůj názor a s nikým se nehádám, že o tom nevím nic víc, než co jsem si přečetla a jak jsem si to přebrala. Lucenecek, psalas, že to umíš polopaticky vysvětlit a zatím nic... Jediný, co jsem udělala, bylo, že jsem se zastala lendy, ať jí necháte a hned se chci hádat...

mobina
27. bře 2008

Holky sestřičky já osobně, jako laik, který si pořídil monitor dechu, bych moc uvítala nějakou osvětu, jak v případě zástavy dechu, svoje miminko resuscitovat. Můžete se tady o tom víc rozepsat, popsat, co dělat, popř. hodit link na nějakou stránku? Budu vám moc vděčná 😉
A propos já raději 10x za noc vstanu k falešnému poplachu (nadsázka) než abych se jednou vzbudila a dítě bylo mrtvé. Já si prostě monitor pořídila, protože se mi špatně žilo s tím, že tam třeba jednou to prtě mrtvý najdu. Monitor mi dává alespoň šanci mu pomoct ať se bude jednat o SISD či zástavu či zvratky.... 😝

lucenek
27. bře 2008

schnek polopaticky ti to vysvětlím ZÍTRA budu to přednášet a bude to na ofiko stránkách tím pádem mín práce pro mě ted bych to jen přepisovala a zdlouhavě a to že to tu bude zítra jsem napsala asi desetkrát, kdybyste teda řádně četly....tak se furt dokola neptáte

schnek
27. bře 2008

ano, já jsem se dočetla, že to někde vysvětlíš zítra, číst celkem umím

luzza
27. bře 2008

mobi
IP

luzza
27. bře 2008

mobi
konečně někdo,kdo to správně pojal... 😉

schnek
27. bře 2008

a dokola se ptáme proto, že vy opakujete dokola to svoje,ale nic, čím byste nám osvětlily daný problém

luzza
27. bře 2008

luci
ty si nedáš říct?
tak si to tady užij
já prchám...
mám spoustu odkazů v IP

smradlivka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
alcatko.j
27. bře 2008

Holky....Nechci se do toho motat, ac jsem pochopila vysvetleni zdravotniku, moc se mi nelibi, ac to jiste poprete, ze to tady uz malilinko zavani povysovaním..viz veta.."kazdy mame kapacitu mozku jinou..".........
holky, kdyz odpovidate na ip, tak stejne se tomu UZ venujete, ne AZ zitra, tak to sem hodte, prosim...

jumik
27. bře 2008

holky díky za odpověď
budu to muset ještě zvážit, nějak se mi ten přístroj protiví ale zase život dítěte se mi riskovat nechce ☹
je fakt že odborníci to maj o to horší, když vědí co všechno se může stát..vidím to sama na sobě, při představě snažení o dítě jsem byla vážně na nervy co všechno se může po... a že dneska jsou ty CAR pořád stejně úplně mimi..no jsem ráda že tohle už mám vyřešené 😵 a můžu řešit věci o kterých nemám ponětí jako např. monitor dechu 🤐

mikca
27. bře 2008

s tou první pomocí souhasím..měla by být součástí nejakého předporodního kurzu,..ale pro všechny..a myslím že o tom celý problém tady je..maminám v danou chvíli nebude pomáhat to , že načerpoají info ze netu, ale jak se v dané chvíli zachovat...to bych možná řešila přednostně než tu házet odkazy na přednášky..

smradlivka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lendy1
27. bře 2008

luzza, nechápu, proč nemůžeš hodit své vysvětlení sem na diskuzi?
luc, ano, také jsem četla (několikrát 😀 ), že vysvětlíš zítra 😉
Je tu spousta slov, ale nikde žádný argument k danému tématu. Odpovídat na dotazy v diskuzi přez IP? No, to za chvíli nebudeme potřebovat diskuze vůbec, vše se vyřeší přez IP a nikdo se nic nedozví 😔 Super... 😢

smradlivka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
alcatko.j
27. bře 2008

jen teda jestli jsem to dobre pochopila..SIDS je proste zahadne nevysvetlitelne umrti novorozence bez priciny, nebo alespon zastava, ktera jde pri rychlem zasahu zvladnout a neprijde se na pricinu??

marcet
27. bře 2008

U nás v porodnici než maminky jdou domu tak mají přednášku,kde pediatr ,který přednáší mluví i o resuscitaci novorozence a navíc jí ukáže i na panence...
Asi by bylo fajn,kdyby tomu bylo na všech porodnicích.

mobina
27. bře 2008

Jako laik jsem to pochopila tak, že i SIDS provází zástava dechu a na tu monitor upozorní 😉

mobina
27. bře 2008

Marcet to je fakt škoda. Moc času by jim to nezabralo ☹

marcet
27. bře 2008

aspon nějak zjednodušeně
u novorozenců
1. uvolnění dýchacích cest provádět jen mírným záklonem hlavy (podložení pod rameny)
2. 5 zákl. vdechů z úst( jen jejich objem) do úst a nosu, aby se zvedal hrudník
3 masáž se provádí 2 prsty (nebo překříženými palci) na hrudní kosti pod spojnicí bradavek
resuscitační poměr 3:1
což znamená třikrát masáž srdce a jeden vdech

astrane
27. bře 2008

HM,tak jsem si myslela,že se dozvím,co dělat,kdyby dítě nedýchalo (lhostejno z jakého důvodu) a hrozilo úmrtí na SIDS a jaká je pravděpodobnost v jakém věku,že se něco takovýho stane a zatím jsem si přečetla hádku ☹ .Laici jsme tu asi většina a taky nevím,kdy je to diagnostikováno jako SIDS,kdy jako něco jiného.Snad se to tu všechno zítra dozvím a budu moudřejší.

johanda
27. bře 2008

Taky jsem proti IP k tomuhle tématu (teda pokud nejde o něco osobního). Není přece problém popsat holá fakta a neragovat na příspěvky, pokud nechci. Zejména pokud jste holky vzdělané, musíte být přece zvyklé na obhajobu vlastního názoru i před ansáblem totálních odpůrcůa face to face, nejen face to monitor.
Jako profesionálky sem hoďte linky s verifikovanými informacemi bez duchařin a je vystaráno bez emocí