Jak na klíšťata v létě na zahradě?

142941
27. únor 2016

Ahoj maminky. Jaké máte zkušenosti s klíšťaty u malých dětiček? Hodně času budeme při hezkém počasí trávit na zahradě, v létě u bazénku, ale nevím, jak malého ohlídám kvůli klíšťatům, když mi poleze z deky na trávu. Je vhodné už nějaké očkování v tomto věku (1rok)? Nebo něčím natírat či stříkat? Jak chráníte vaše dítka? Předem moc děkuji za vaše rady. Jana

blanka.k
28. únor 2016

Očkování mi pediatr doporučil až kolem 4.-5-roku nejdřív, takže jsem to řešila sprejem (např.Predator má i variantu od 3 měs.) I když budeme všichni naočkovaní,stejně nás stříkat budu, mnohem větší strach mám z boreliozy, na kterou očkování není. 😔

eficenka
28. únor 2016

my bydlíme hned u lesa... očkování takto malých dětí se nedoporučuje - u vnímavých dětiček naopak vyvolá zánět mozku! dávej dítěti vit.B a stříkej levandulovým olejíčkem 🙂

verka4d
28. únor 2016

Bydlíme u potoka,máme velkou hustě prorostlou zahradu a kousek vedle je les,takže klíšťata prostě jsou... Děti stříkáme repelenty,jsou už i pro tak malinké,je třeba se poptat a dobře vybrat. Jinak pokaždé když přijdeme domů,všechny pečlivě kontroluji a když náhodou klíště je,tak je třeba co nejdříve vyndat. Tak jsem se to už naučila,máme doma dezinfekci i pinzetu na klíšťata.

hojda
28. únor 2016

koukni na moje protiklíšťové album, třeva ti tam bude něco vyhovovat. Jinak taky pomáhají levandule na zahradě, které je odpuzují.

21klara21
28. únor 2016

Já bych naočkovala nejdřív preventivně sebe a pak až budou mít děti věk, tak určitě i je. Neriskovala bych - repelenty jsou fajn věc, ale není nad prevenci. Brrr.. Nesnáším klíšťata... 😒

kj
28. únor 2016

Existuji ruzne prirodni repelenty, ktere lze pripravit a uchovavat pres leto v lednicce - recept si vygooglete. 😊

babby
28. únor 2016

Existuje postřik do trávníku na likvidaci klíšťat. Koupíte ve větším zahradnickém centru.Název už si bohužel nepamatuju.

majkoz
28. únor 2016

Základem je sekat a sekat... V nízké trávě se těm mrchám nedaří

kika_21
13. bře 2016

Já děti prohlížím. Všimnu si klíšťat i u králíka, tak i u dítěte.A to je černý králík-mívá je kolem očí. 🙂

ferda90
12. čer 2022

@eficenka ahoj, měla bys prosím přímo odkaz kde ten levandulový Olej koupit? Děkuji

camelinka
12. čer 2022

@majkoz Kezby! Mam travnicek nizky a stejne je tu tech mrch, jak naprcanych😭🤔🤷