Jak naučím 1,5 letého syna žvýkat potravu?

cutce
31. srp 2012

Ahojky, rada bych se chtela zeptat na radu, jak mam naucit sveho 1.5 leteho syna zvykat veskerou potravu. On co muze vsechno spolika v kusech, ikdyz zoubky ma, nerozumim tomu. Kdyz vsechno polika, nemuze z toho mit nejake zdravotni problemy? Mate nekdo podobny problem? Vsem predem moc dekuju

petkula
31. srp 2012

@cutce náš starší syn začal pořádně žvýkat tak ve 2,5 letech. Předtím taky nic moc ale žádné zdravotní problémy neměl.

cutce
autor
31. srp 2012

@petkula tak to jsem rada, a proc myslis, ze nechteji zvykat?

petkula
31. srp 2012

@cutce asi se jim prostě nechce 🙂

nunacek
1. zář 2012

@cutce Moje dcera, ač má 12 zubů (z toho 4 stoličky), taky moc nekouše a většinou vše rovnou polyká. A když si sama ukusuje třeba z celé housky, tak musí být pořád pod dohledem, protože je schopná si ukousnout třetinu housky, nasoukat to všechno do pusy a snaží se to bez jakéhokoliv rozmělnění spolknout, takže se pak různě dáví, kucká, dusí, apod. 😒Pořád dokola jí opakujeme slovně, že jídlo se musí kousat zubama, a že si musíme všichni ukusovat jen malé kousky, pak jí to vždycky i názorně ukážeme, aby viděla, jak ukusujeme malé kousky a jak je pak zubama koušeme (ještě, že nás u toho nikdo nevidí, protože u toho vypadáme jak dva, co utekli od Chocholouška 😀 ), ale zatím to není nic platné. A nevím, jak jinak ji to naučit, než nápodobou, která ale zatím nefunguje. Všechny děti v okolí, co znám, tak se kousat naučily samy od sebe, takže nám nikdo zatím nijak neporadil, jak to řešit.

ofelieee
1. zář 2012

i já věřím, že to přijde věkem, dělám mu všechno nadrobno a do měkka uvařený, sama vidím, ež když je v polívce třeba tvrdší mrkev, tak pak je v nezměněný formě v plínce - nic z toho tak nemá, taže mu to přizpůsobuju a budu dokud bude třeba 🙂 ty přední zoubky stejně podle mě na žádný žvejkání zatím nejsou

cutce
autor
2. zář 2012

jsem rada, ze nejsme jediny, ktery se s tim trapi

cutce
autor
2. zář 2012

Kdo mate ještě jake zkušenosti?

cutce
autor
3. zář 2012

poradite mi? 🙂

cutce
autor
3. zář 2012

jine nazory? 🙂

cutce
autor
5. zář 2012

????

cutce
autor
8. zář 2012

jeste nekdo nejake zkusenosti? 🙂

lenickan
8. zář 2012

Já toto neznam, malá od začátku hezky kouše a dokud nebyly stolicky pomohly dásně...je pravdou, že jsem ji od maličká ukazovala jak.kousat, doslova jsem.před ní prezvykovala... Asi je linej, jak ji maso?

To taky polyká?

cutce
autor
8. zář 2012

jj basti vsechno, pokud muze tak to vse polyka. I maly rajcatka, rozpuleny na pul jsem nasla ve stolici 🙂

kikimaruska
8. zář 2012

@cutce nám synek do dvou let nežvýkal skoro vůbec. Museli jsme vše velmi na drobno krájet, aby vůbec něco pozřel-my měli ale celkově dost problémy s jídlem, aby vůbec něco jedl. Ještě na roce a něco se byl schopen udávit se z velikosti kousků příkrmu pro 8 měs.kojence-bylo to prostě veliké a tím že jíst nechtěl, anebo neměl potřebu se tím pádem ani nepokoušel to jídlo zpolykat, jak to dělá Tvůj malý. Z velkých kusů by se mi obratem pozvracel. Dr.nám říkala, že to chce jen čas, takže jsme postupně zkoušeli dávat větší kusy, ale opravdu pomalu. Byl mi dáván příklad mého kamaráda souseda, jemu mamina mixovala veškeré jídlo až do 6 let! A to doslova. Byl donošený, zdravý, jen prostě nesnesl nic co nemělo kašovitou konzistenci a ihned zvracel. Tenkrát se to neřešilo, všichni dr.říkali-má čas, prospívá, roste...a to stačí. A ono opravdu, po 6 letech se to ustálilo a začal jíst sám. V dnešní době nevím, to by byl vyvrhel společnosti, když se nedrží tabulek 😖 😒 😉 . Takže vytrvat a zkoušet, ale pokud by Ti zvracel jídlo, tak postupně... 😉