Jak pomoct 9měsíčnímu kojenci, aby byl společenštější?

jessicaa
11. dub 2014

Ahojy holky, zajímaly by mě rady, tipy, jak ,,pomoct,, 9m kojenci, aby bylo ,,společenštější,,? Mám pocit, že ostatní jako ,,bere,, ale nehce si moc hrát, komunikovat s dětmi svého věku, spíš má strach... Děkuji Vám!

pisisvori
11. dub 2014

@jessicaa v tomhle věku je to normální. Je to správný sociální vývoj. Dítě má toho svého jednoho člověka ke kterému se připojuje nejbližší rodina...ale zbytek je cizí = neznámý = "nebezpečný"

jessicaa
autor
11. dub 2014

@pisisvori ...Jéé, děkuji za reakci, už jsem se začínala bát, že když má možnost a snažíme se aby mělo, a může si pohrát s dětmi, tak nechce, brání se a raději si hraje sama nebo s rodiči.

katyxq
11. dub 2014

Chová se úplně normálně, děti si začínají hrát spolu a ne vedle sebe až tak po druhém, spíš třetím roce ... navíc v tomto věku často bývá i období první separační úzkosti (utváří se pro zdravý vývoj dítěte nutný pocit jistoty, že rodiče, především matka tu jsou a nezmizí) - http://www.wikiskripta.eu/index.php/Rozdělení_d...

romantika
11. dub 2014

jeee vzdyt to je mimino, prosim vas ani trilete si neumi hrat v kolektivu. pekne mu davejte jistotu maminky a rodiny a jak se chova v kolektivu reste tak za 2 roky 🙂))))dneska je ta doba nejaka uspechana.