Jak se dají sterilizovat plyšové hračky po miminka?

oililygirl
9. črc 2013

Jak se prosím dají čistit a hlavně sterilizovat takové ty plyšové hračky pro miminka? V obchodech to většinou visí prostě nezabalené a pak kdyby to miminko žužlalo, hrozná představa.
Díky.

2hanah
2. čer 2018

@lomanta ano, prala jsem i ty natahovací, hrají dál.

xxx3d
2. čer 2018

@guinea no jasně... v nemocnicích mají stříkačky na jedno použití, já ji propláchla teplou vodou a pak jsem ji dávala sterilizovat do mikrovlnky, nicméně tenhle model, tak jak píšeš i ty, mi příliš nevyhovoval, takže pak jak to šlo, hned lahvička.

jinak k těm bakteriím... mráz zničí viry a bakterie, nebo je minimálně minimalizuje, nechávám to v mrazničce víc jak den, je to nejrychlejší způsob, jak minimalizovat nákazu, případně nějakou.

2hanah
2. čer 2018

@oililygirl Já mám ráda miminkovský prací gel Batole, hezky jemně voní nebo aspoň nesmrdí jako některé, když tam nesmí být parfémová složka.

guinea
2. čer 2018

@xxx3d Já se obávám že je to fakt jen omyl, že mráz ničí bakterie a viry. Virům nic nedělá, bakterie jen dočasně zpomalí. Opravdu, zkus pogooglovat...

2hanah
2. čer 2018

@guinea Něco na tom asi bude, to spíš je zavřít do sauny, vysoké teploty ničí bacily, přece i tělo se brání horečkou 🤔

2hanah
2. čer 2018

@terezapetrova i kočárek se dá vyprat, očistit a jestli Vám nevadí dávat malému dítěti ušpiněné hračky, tak nám ostatním ano a najděte si jinou diskusi.
@terezapetrova

2hanah
2. čer 2018

@16111980 Já teda nevím, jak ta hračka vypadá, ale někdy je pošplíchám bezbarvou desinfekcí nebo do nich vetřu desinfekční gel na ruce a vyperu v ruce v umyvadle v prášku s ohledem na mechanické části, takže nenamáčím celé, vymáchám, vysuším třeba ručníkem nebo jen vymačkám vodu a dám sušit a zase tak, aby voda nenatekla do těch stroječků nebo tak.

xxx3d
2. čer 2018

@guinea já vím, že to není stopro, ale ono by to bez všech těch bacilů ani nešlo, jen prostě když vidím v obchodech, kdo všechno kdy bere do ruky... a i jinak 🙂 říkám si, aspoň něco můžu udělat.

kveta1
2. čer 2018

@ajronka Syn má v posteli obřího hrocha kolem 1m a strkám ho jak do pračky, tak do sušičky a i do mrazáku 😀 Ale mám ten velký mrazák skříňový 🙂

ladyhacek
2. čer 2018

peru na 60 a pak sjem otírala hadříkem či ubrouskem a jensou za čas zase vyprala. teď mě čeká velké praní pro naše druhé klučinu 🙂

barchen
2. čer 2018

Tyhle ale i podobné věci, které vím, že sušička na vysoké teplotě zničí, vždy vyperu (někdy ručně) a pověsím na přímé sluníčko, ideálně alespoň na celý den. Na jaře a v létě i když mám sušičku, tam dávám i spodní prádlo (maskuji - nemusí to všichni vidět), plyšové hračky, péřové i nepéřové peřiny, oblečení dětí, ručníky, prostě ráda suším a "dezinfikuji" na UV záření 🙂

terezapetrova
2. čer 2018

@2hanah napsala jsem nic o tom, ze kočárek se neda vyčistit ani ze bych dítěti s klidem dávala špinavé hračky. Takze bych spis doporucovala naučit se číst. Aneb o tom jak vyčistit neznámena strerilizovat. No vic nemam co dodat.

2hanah
3. čer 2018

@terezapetrova Ano, v tom souhlasím, autorka měla napsat v tomto případě spíš "vyčistit", ale já myslím, že nám všem došlo, o co v dotazu šlo.