Jak vozíte děti v autosedačce?

majka07
23. únor 2007

Chtěla bych se zeptat hlavně maminek, jak vozí své děti v autosedačce.

Už jsem pochopila, proč novorozence vozit v protisměru jízdy, ale prostě mi to nedalo, nezavolat na policii ČR a ještě se zeptat jak upevnit autosedačku.

Bylo mi řečeno, že autosedačka při hmotnosti dítěte do 9 kg musí být vprotisměru jízdy a to na předním sedadle, kde jsou vypnutý airbagy, nesmí prý být na zadním sedadle.

Jsem z toho kapku mimo, proto se chcu zeptat, jak jste používaly autosedačky vy co jste už maminy popřípadě, když Vás zastavili policisté, tak zda měli nějaké problémy.

Předem děkuji 😉

dashak
23. únor 2007

Ahoj majko, tak to mi říkáš novinu. Odjakživa ji vozíme vzadu, protože sedadlo spolujezde je "sedadlo smrti"

magda27
Autor odpověď smazal
Zobraz
majka07
autor
23. únor 2007

No já su z toho fakt dost mimo, teď mi to jedna holčina potvrdila, že by to tak mělo být. Ten policista říkal, pokud je v návodu uvedeno jinak, tak by z toho pokuta neměla být, ale su z toho fakt vyvalená jak lečo, na přední sedadlo su nikdy své dítě dávat nechtěla 😒

magda27
Autor odpověď smazal
Zobraz
majka07
autor
23. únor 2007

No my máme na policajty štěstí 😒 , hlavně když jedeme k mojí mamce, to snad není cesta aby jsme je nezastihli ☹

jamina
23. únor 2007

Ahoj Majko, to se taky divím,vozíme sedačku vzadu, protože to jednak je jednodušší v našem autě zapásovat a druhak můžu s mimčem komunikovat. Zkopčila jsem dotaz ze stránek Min. dopravy, ten policajt byl asi mimo

1. Které místo v osobním automobilu je podle vašeho názoru, či podle statistik, považováno za nejbezpečnější pro přepravu dítěte? Máme dvouletou dceru, kterou převážíme v osobním automobilu v autosedačce na místě vzadu za spolujezdcem. Za měsíc očekáváme narození druhého dítěte, a proto bych se ráda dotázala, zda je pro dítě bezpečnější autosedačku upevnit vzadu za řidičem či vedle řidiče, vždy tedy proti směru jízdy.
Zahraniční výzkumy uvádějí, že nejbezpečnější místo pro přepravu dítěte v dětské autosedačce je na zadním sedadle za místem předního spolujezdce. Tento způsob přepravy doporučuje i zpráva Světové zdravotnické organizace (WHO) „Předcházení dopravním úrazům“ z roku 2005 s tím, že takto lze předejít až 60 % následků na zdraví dítěte v případě dopravní nehody. Umístění dítěte v autosedačce na pravém zadním sedadle je výhodnější zejména v případě, pokud jedete s dítětem v automobilu sama – s takto umístěným dítětem můžete v případě nutnosti bezpečněji za jízdy komunikovat. 😉

dashak
23. únor 2007

Tak my máme v návodu jednoznačně napsáno, že na kterémkoliv sedadle a na předním pouze pokud je možnost vypnout airbag. Žádné váhové omezení tam není

siduska
23. únor 2007

ahojky
ved to neje zadna novina, ano dieta sa vozi na predom sedadle vtedy ked ide mamina sama na aute no a do zadu nan ho nevidi tak preto, si ho dava k sebe na predne sedadlo

androna
23. únor 2007

majko ja si to taky myslim.kdyz soferuje mamina sama tak by mnela mit dite vedle sebe vepredu, jinak klidne vzadu.

majka07
autor
23. únor 2007

ale co je napsáno na manualu autosedačky je doporučení které se ovšem musí přizpusobit předpisum danné země

jita2
23. únor 2007

I máme jasně napsáno, že autosedačku vzadu i vepředu..stavěli nás policisté a vše OK, tak asi sami nevědí 😖 , jinak vepředu je to opravdu hodně nepříjemné, jak píše Dashak, sedadlo smrti..my ji máme vždy vzadu..

roza
23. únor 2007

Já vozila sedačku vzadu za spolujezdcem, když jsem řídila, tak byla na místě spolujezdce. Samozřejmě vždy v protisměru a bez airbagu.

kaculinka
23. únor 2007

Tak to je dobrá diskuze Majko, jen prosím pro mě malé vysvětlení proč musí být autosedačka upevněna v protisměru? Viděla jsem spíš miminka v autech po směru jízdy... 😒

majka07
autor
23. únor 2007

Když pojedu sama tak to zvládnu a přežiju ho mít ve předu, ale právě když s ním bych chtěla sedět vzadu, tak policista říkal, že dle předpisů musí být mimčo stejně ve předu ☹ Mně z toho fakt asi brzy hrábne. Chcu napsat ještě pár dotazů na jiná místa a zeptat, zajímaly by mě názory těch institucí, protože mi přijde lepší s mimčem sedět vzadu

majka07
autor
23. únor 2007

kacul kopíruji příspěvěk janiny od nás z května

Sedí-li dítě vpředu, dbejte na to, aby byl airback deaktivován! Pro zvýšení bezpečnosti, dbejte na to, aby dítě sedělo proti směru jízdy vozidla, tak dlouho, jak je to možné. V této pozici snáze odolá těžkému přednímu nebo zadnímu nárazu. Síla takového nárazu se lépe rozloží a tím se sníží zátěž na krk a páteř dítěte, což jsou místa, která jsou v prvních několika měsících života snadno zranitelná. Aby dítě mohlo sedět po směru jízdy, musí vážit nejméně 9 kg.

kaculinka
23. únor 2007

Jo, tak už jsem si přečetla ten odkaz z Besipu... Kvůli tomu, že dítě je líp v protisměru chráněno a podepřeno samotnou sedačkou... 😉

majka07
autor
23. únor 2007

Vím, že taky záleží na jakého policistu člověk natrefí, to vím z vlastní zkušenosti, člověk udělá dva přestupky od jednoho dosnane člověk napomenutí a od kruhého pokutu, to jen příklad 😀

roza
23. únor 2007

Maju, já jsem vozila dítě i vzadu, a to častěji, a všechny mé známé taky tak, a nikdy nebyl problém.

majka07
autor
23. únor 2007

Holky a co když má někdo trojčátka??? to by mě zajímalo, jak by dle pravidel to mělo být 😀 😀

roza
23. únor 2007

To asi podle toho, jaká sedadla zbydou 😀

majka07
autor
23. únor 2007

rozi 😀 😀 😀 Myslím, že mají v zákoně nedostatky a to velký 😀 😀 😀

roza
23. únor 2007

Jo, jo, a nejen v tomhle 😠

kristi
23. únor 2007

majko, tak to jsem taky resila, myslela jsem,ze se vozi po smeru jizdy, ale vyvedli me z omylu. My malou vozime vzadu, vepredu nam nejdou vypnout airbagy....nejvic me stve, ze musim sedet vzadu, abych na ni videla. Kdyz ridim,tak je to jeste horsi...

haluskacz
23. únor 2007

my vozime deti na vsech sedadlech krome sedadla ridice 😀

majka07
autor
23. únor 2007

Huráááá došli jsme kam su potřebovali, už mám jasno ve všem volali jsme semka
Ministerstvo dopravy
oddělení BESIP
Nábřeží Ludvíka Svobody 12/1222
110 15 Praha 1

Tel: 2251 31 053

manžel mluvil s paní Polívkovou, velice ochotnou paní a ve finále může se přepravovat aj na zadním sedadle, ale pouze v protisměru jízdy a to do váhy 9kg dítěte. Pokud by se to některému policistovi nelíbilo, můžeme ho odkázat na zákon 411 § 6 . Prý v tom mají někteří policisté bordel, takže jsem rádi, že jsme došli ke správnému výsledku 🙂 Hurá, může s ním hačinkat vzadu 😀 😀 😀

andrealiskova
5. zář 2009

Já teda pokud jedu svým malým 4-místným autem, tak vezu Chrise jedině vedle sebe, protože ono to ani jinak nejde 🙂
Když jedu velkým, tak sedí většinou uprostřed.