Jaká umělá výživa a proč?

zelenaesmolda
18. dub 2018

Ahoj devcata,muzete mi poradit jakou ne/pouzivat umelou vyzivu pro novorozence a proc se vam ktera osvedcila nebo ne?Je jich na trhu strasne mnozstvi a je rozdil dat za krabici 200 nebo 400kc...
Miminko ma tyden,jedeme na Nutrilonu profutura,zadne problemy s nim nemame ale i tak me zajimaji vase zkusenosti s ostatnima znackama.Diky 🙂

sell1
18. dub 2018

My jsme vyzkoušeli hromadu mlicek, už to vypadalo, ze mu nesedne snad žádné :(
Nakonec jsme skončili na Sunar HA. Nějakou slevu bych uvítala, jedno balení vyjde maximálně na 4 a půl dne. :D Ale neměli jsme ani na vyber.

sell1
18. dub 2018

Pokud ale mlicko miminku sedí, tak doporucuji neměnit i za cenu vyšších nákladu. 🙂

zelenaesmolda
autor
18. dub 2018

@sell1 proc?muze z te zmeny mit nejake problemy?

sasui1
18. dub 2018

I kdyz se tvrdi ze vsechna mlicka jsou stejne tak nejsou a dokazuji to prave zazivaci problemy deti. U prvniho syna jsem kojila jen kratce a tak jsem mu chtela dat to "nej" vybrala jsem si hipp. Na zaklade upl e iracionalnich duvodu :D proste se mi libil obal :D snasel to dobre. Kdyz byl vetsi zkusili jsme nutrilon ochuceny. Taky dobre. Jenze uz byl na UM dlouho a preci jen uz to bylo dost penez tak jsme zkusili lecnwjsi variantu Hami. Z toho mi dostal zacpu. Zkusili jsme Sunar. Nasledoval prujem. Tak jsne se vratili k osvedcenemh Nutrilonu...
Druhy syn byl kojeny dlouho. Tak na prechod pred kravskym jsme zkusili mlicko z dm (500g/99,-) a v pohode. 🙂 takze i ja jsem si overila to stokrat opakovane klise ze kazde dite je individual a ne vse kazdemu sedne a je treba zkusit ;)

sell1
18. dub 2018

@zelenaesmolda názory na změnu mlicek se rozcházejí podle konkrétní maminky. Každá poví neco jiného. Naše paní doktorka zastava názor, ze by se mlicko, které miminku sedí, měnit rozhodne nemělo a na mým malým to muzu jedine potvrdit. Jiné mlicko muže nadelat klidně pěknou paseku (a také nemusí). Každé to mlicko ma o neco jiné složení, proto každému miminku sedne neco jiného. Po svých zkušenostech rozhodne nedoporučuji měnit a už vůbec ne u takhle malého miminka.

zelenaesmolda
autor
18. dub 2018

@sasui1 diky za info,prave jsem koukala na stranky DM a videla jsem tam to mliko,zarazila me ta podezrele nizka cena oproti ostatnim sunarum,jinak vyrobky z DM mam rada

sell1
18. dub 2018

@zelenaesmolda skvěle to popsala
@sasui1 🙂

zelenaesmolda
autor
18. dub 2018

@sell1 tak nemam rozhodne v planu menit hned,na to je jeste fakt moc mala.ale casem bych rada asi zkusila i jine mlicka,treba sednou i ty levnejsi

sasui1
18. dub 2018

@zelenaesmolda ja na nej cetla samou chvalu tak jsme u druheho sahli po tomto. Ale ted jsem cetla ze mas malinke mimco. Tak pokud mu sedi to co mate tak mu ho na zacatek nechej a levnejsi zkuste az bude trosku vetsi at si pripadne nezadelate na dalsi neprijemnosti 🙂

zelenaesmolda
autor
18. dub 2018

@sasui1 presne to mam v planu,koupila jsem tenhle protoze ji ho davali v porodnici jako prikrm a apson par tydnu u nej zustanu aby se male nerozhodilo traveni

sasui1
18. dub 2018

@zelenaesmolda dopredu nikdy nevis jaka bude reakce a i kdyz by ti 10 maminek napsalo ze mlicko xy je nejlepsi tak zrovna tvemu nimcu nemusi sednout :( takze opravdu jen zkouset co bude vyhovovat vam. 🙂 co se tyka UM i tisicu dalsich otazek 🙂

anakolut
19. dub 2018

Prvního půl roku roku Sunar premium HA1 a pak Sunar complex. Teď od dvou let Babylove z DM. Seděly nám krásně. Problém jsme měli jen s tolik vychvalovaným Nutrilonem.

zelenaesmolda
autor
19. dub 2018

@sasui1 to chapu,ze kazde ditko je jine a musi se to proste vyzkouset.ale kdyby mi treba dvacet mamin napsalo ze po sunaru mely deti zacpu tak je asi neco spatne 🙂

g_m
19. dub 2018

Do pul roku mela mala taky proturu, ale hlavne problkvulidikama,problemumprdikamaysme hned daavali neco evnejsiho. Pak jsme presli na Bebu optipro a super. Ted bych sla Babylove _ hodne mamin si ho chvali, v Dtrstu taky supr a cena je uplne nekde jinde.

lstuchlova
19. dub 2018

Malá je na UM od narození, těch pár dní v porodnici měla Bebu, doma jsem jí začala dávat Babylove z DM a má ho doteď (4 měsíce), snáší ho dobře 🙂

irena1111
19. dub 2018

Je třeba zkusit co tvému dítku sedne. Moje dcera byla na Sunaru a syn byl na Babylove z DM a oboje v pohodě

absintka19
19. dub 2018

My od narozeni Nutrilon, obycejny pronutra, mala ma 11m a nikdy nebyla nemocna, ma hodne vitaminu a latek ktere pro svoj rozvoj potrebuje. Urcite to pomaha i v psych.vyvoji, od 10m nam chodi. Neustale jsme ve spolecnosti, akce, zavody, vychazky, vylety...a zadne nemoci. Proste misto 2 jsme 3 🙂 Takze za nas osvecena tradice, zadne problemy, chutna...a jak pisou maminky kazdemu muze sednou jine. U nas min do 2-3let Nutrilon jasna volba.

beruda
19. dub 2018

Do půl roku Sunar, pak jednou měl na starosti nákup chlap a koupil Bebu, u té jsme pak zůstali. Dopporučuju poptat se v lékárnách nebo drogeriích na vzorky a vyzkoušet.

zelenaesmolda
autor
19. dub 2018

@absintka19 vsak to je dobre,samozrejme vseho s mirou ale takove ty uzkostlive bio matky bych obcas chytla pod krkem 🙂

baris
19. dub 2018

@zelenaesmolda starší dcera byla na sunaru (doporučeno dr. - prý je chuťově sladší).

Mladší dostala tím pádem taky sunar, ale s podáním prvního fenyklového čaje (cca měsíc) se kompletně celá obsypala, tak jsem měla přejít na sunar HA - a to byl kámen úrazu. Dceři nechutnal a ani se nechtěla vrátit i obyč sunaru. Ve finále jsem vyzkoušela cca 6 různých mlék, než vzala na milost Bebu. Byla jsem z toho zoufalá, že mi dcera umře hlady.

K měnění mlék - dle dr. se nemá měnit, protože každé má trošku jiné složení a v tak malém bříšku to udělá většinou paseku.

Co se týče ceny - nevím odkud jsi, ale v PL mají levnější Nutrilon i Bebu. Já jsem tam jezdila cca co měsíc na velký nákup UM 🙂

absintka19
19. dub 2018

@zelenaesmolda 🌷🌷🌷🌷🌷🌷

zelenaesmolda
autor
19. dub 2018

@baris ty jo diky dobre vedet,jsem z ostravy tak to mame kousek.divala ses na slozeni jestli je u tech polskych sunaru stejne kvalitni jako u ceskych?

pavla555
19. dub 2018

Ahoj, my taky jedeme na Nutrilonu. Protože ho začal dostávat už v porodnici a bylo to OK, tak jsem u něj zůstala (proč dělat pokusy 🙂 ). Pak měl malinko červenou pokožku kolem očiček, tak jsme přešli na Nutrilon alergy care a pohoda (dokonce, tohle mlíčko můžeš mít na předpis 5bal./měsíc což jsem vůbec ze začátku nevěděla). Teď čekám druhé a budu rodit v jiné porodnici, kde dávají Hipp a tak už mám raději jednu krabici připravenou 🙂. Pa

zelenaesmolda
autor
19. dub 2018

@pavla555 a kdyz ho mas na predpis je levnejsi?

pavla555
19. dub 2018

někdy nedoplacím nic a někdy max. do 10.- Kč (za 5bal.)

baris
19. dub 2018

@zelenaesmolda stejné složení. My jsme jezdili do Bielsko Biala - do Auchunu - což je velký hypermarket. tam jsem vzala 10 balení Beby (tedy Nanu - tak se Beba jmenuje v PL).

maarkeetkaaa
19. dub 2018

My meli bebu optipro comfort a maly byl spokojeny 🙂

badyr
19. dub 2018

@zelenaesmolda Malý je na UM od narození, je předčasně narozený, takže v nemocnici a pak i doma měl nutrilon nenatal, neměl žádný problém, až na občasné bolení bříška, kdy pomohlo nahřát a byl klid. Po dosažení 4kg už mohl přejít na jiné um, doktorka doporučila nutrilon low lactose (že by se měl lépe trávit), najednou se mu změnila barva stolice, hodně začal trpět na koliky, nemohl se vykadit, jen díky trubce. Doktorka radila ještě chvíli vydržet, než se to upraví, ale po dalších dvou dnech jsem to vzdala, koupila Hipp bio combiotic 1 a do dvou dnů jsme doma měli zpátky klidné miminko, bez kolik, krásně kadí a prdí. Nikdy bych nevěřila, že budu mít takovou radost z kakání a prdění 🙂 Jinak, rozhodovala jsem se mezi Hippem a mlíčkem z Dm, nakonec jsem teda sáhla po Hippu, ale na mlíčko z Dm jsem četla také hodně chvály, takže kdyby se (snad se to nestane) stalo, že by malému přestal Hipp vyhovovat, tak zkusím mlíčko z Dm.

newwi
19. dub 2018

Nase mala odmitala vse,krome Bebivity... je to nemecka znacka a zadna zacpa,zadny prujem... krabice 500 g stoji kolem 150-170kc,ale v Nemecku je v prepoctu za 100 kc.Mala ho miluje,zadne potize-super cena!

gembula
19. dub 2018

Odzkoušen Hipp - blinkala, Nutrilon (včetně AR) - ucpával, Sunar Complex - blinkala...teď Sunar AR a konečně paráda! 🙂