Jakou používáte pro děti kosmetiku? Máte zkušenost s bio?

dankaha
2. pro 2013

Dobrý den, jsem tu nová . Snažím se najít pro syna vhodnou kosmetiku, protože má velmi suchou kůži. Vyzkoušeli jsme už toho hodně, ale nic nesedí. Jakou kosmetiku používáte vy pro děti s podobným problémem a máte zkušenosti s nějakou biokosmetikou? Dost o ni uvažuji, ale už jsme vyhodili tolik peněz za různé značky, tak se bojím. Známá si to chválí, tak bych ráda věděla názory více maminek. Snad tu ještě taková diskuze není, nenašla jsem, tak pokud ano, moc se omlouvám.

vespinka
2. pro 2013

Za sebe doporučuji přírodní kosmetiku Karel Hadek, a konopná kosmetika Cannaderm. Malinká nemá suchou kůži, ale jistě se dá od těchto značek vybrat. Dá se jim napsat i e-mail a poprosit o radu, zvláště Karel hadek 😎

killi
2. pro 2013

Já používám jen biokosmetiku, pro dceru mám laveru na umývání vlásků a těla, ale na doporučení umýváme vlásky jen jednou týdně šamponem a zbytek jen oplachujeme vodou a tělo taky jen vodou, pokud není vyloženě špinavá z venku. Tím častým umýváním se ta pokožka vysušuje. Pokud je potřeba promazat , tak používám oleje, třeba bio mandlový olej má spoustu vitamínů, je vhodný na suchou kůži, nealergizuje. Nebo bio kokosový olej. A chce to hodně pít. 😉

laurital
2. pro 2013

Dětskou Biodermu, má modrý obal 🙂

gepe
2. pro 2013

Weleda

pajenka
2. pro 2013

Na suchou kůži zkus kokosový olej, jinak přírodní kosmetika je od Karla Hádka aTilia Nobilis (česká). Weleda je taky přírodní, ale je tam heřmánek a na ten často děti reagují.

arrowka
2. pro 2013

Taky doporučuji přírodní bio kokosový olej, malé během pár dní uzdravil suchá ložiska na loktech. I kdyby synovi nesedl (což by byla vzácnost), tak vyhozené peníze to nejsou, využiješ ho pro sebe.

dankaha
autor
2. pro 2013

@vespinka O Hadkovi jsem už dost slyšela, kouknu co má v nabídce. Pročetla jsem si o Bio kosmetice a o normální , tak jsem hned chytřejší, a určitě do Bio půjdu. Asi i pro mě a manžela. člověk ani neví, co všechno je v běžné kosmetice za svinstva. Teď jen pohledat tu pravé. Já moc nepreferuji ty profláknuté značky , nechci platit za jejich reklamu 🙂 .

@killi já taky malému moc často vlásky nemyju. Na olejíky kouknu. A pitný režim 😀 , to vysvětluji synovi každý den . 😀 Nějak to nechce pochopit, ale úplně hrozné to není, jen bych si představovala víc,.

@laurital tu jsme ji měli cca před dvěma roky a moc mu nesedla. Tak už ji zkoušet nebudu, ale díky... 😉

@gepe @pajenka Weleda tu už jsem jednou oňufávala v obchodě a mi osobně nedělá moc dobře ta výrazná vůně měsíčku, tak tu si zatím nechám v záloze 😀 , protože bych musela syna mazat s rouškou 😀

@arrowka právě on má také ta suchá ložiska , tak asi půjdu do toho oleje.

alexyn
2. pro 2013

Přes zimu používáme Excipial Lipolotio, jde koupit normálně v lékárně, ale nám ho doktorka předepíše. Také bojujeme se suchou kůží. Naše kožařka nám doporučuje používat mýdlo Oilatum nebo Sebamed. V létě je nám hej 🙂

gepe
2. pro 2013

@dankaha 😀 malou mazu pro koupeli cistym slunecnicovym olejem z lekarny a parada 🙂

aaaaandi
2. pro 2013

Malej má taky suchou kůži, lehčí ekzém, kožní nám doporučila Oilatum, pak chci zkusit nějaké konopné mýdlo. Co ho krásné zvláční je ovesná koupel, kupujeme v lékárně.

perlicka84
2. pro 2013

Ahojky, maly ma problematickou pokozku. Zkousela jsem Biodermu, ale ta nam nesedela. Jednou mi kamoska doporucila kosmetiku Töpfer a uz jsem u ni zustala. Je to pripravek ciste na prirodni bazi. Doporucuji pudr z otrub a sprchovy gel. Pokud budes mit zajem, tak si tady o tom muzes neco precist http://www.bio-shopik.cz. Pres tento shopik objednavam. Chce to vyzkouset.

marulu
2. pro 2013

Používám dětskou řadu kosmetiky Alverde (z DM), přírodní kosmetika za dobrou cenu, jsem s ní moc spokojená. Předtím jsem kupovala Weledu, ale ta je dost drahá a Alverde mi s ní přijde srovnatelná.

dankaha
autor
2. pro 2013

@alexyn díky, ale já už půjdu do bia

@aaaaandi o ovesných koupelích už jsem slyšela.. asi taky vyzkouším

@perlicka84 Jj, Bioderma u nás taky neměla úspěch. Díky za tip s tím Töpferem, to vůbec neznám, a vypadá to zajímavě, i ceny., Moc děkuji za odkaz. Určitě prostuduju.

@marulu taky si myslím, že Weleda je dost drahá, tady jde zase o to , že už to je známá značka. a navíc mi fakt vadí ta vůně. O Alverde taky počtu. díky

lenicka07
2. pro 2013

Vím, že ti to tady už někdo psal, přesto mi to nedá 🙂 Excipial Lipolotio je na suchou kůži dobrý a myslím že je dobře snášen. Naše příbuzná (lékařka) říkala že nepoužívá nic jiného (teda pro sebe), že má velmi citlivou kůži a nic jiného nesnese. Já jsem s tím např. malému vyléčila vyrážku na zadečku, zkoušela jsem předtím všechno možné a po tomhle se to spravilo.
@dankaha

bio_shopik
4. pro 2013

Dobrý den, vidím , že už je tu o kosmetice Töpfer zmínka, což jsme samozřejmě moc rádi, 🙂
Obsahuje pšeničné otruby, organický jojobový olej, organické bambucké máslo, organický olivový olej, organický olej ze sladkých mandlí aj, vše velmi vhodné a dobré pro suchou a ekzematickou pokožku. My používáme pro naši dvouletou dceru už třičtvrtě roku a do jiné už nejdeme. Kůže heboučká, měla předtím suchá místa na předloktí a nad koleny, Takové suché skvrny, mazali jsem kdečím a měla to furt. A někdy se dost drbala. Navíc má nádherné vlásky, lesklé a jemné. Je pravda, že si na šampon vlásky chvilku zvykaly (na BIO kosmetiku si pokožka musí chvilku zvykat, je to pro ni šok 🙂 ), ale teď jsou fakt nádherné, a to myji jen jednou týdně. Samozřejmě v létě, když se potila častěji. dvakrát týdně dávám do koupele otrubový pudr, po něm jen malinko opláchnu vodou, někdy ani to ne. Taky ji dělám lehoučkou "masáž" s olejíkem. A teď na obličej mažeme balzámem proti chladu a větru, mimo jiné má jemnou nádhernou vůni po sladkých mandlích. Kosmetiku doporučuji především jako maminka . (i jako maminka na rodičáku, protože má na BIO velmi pozitivní cenu)

nessie30
9. únor 2014

Já hledám co nejčistší věci, třeba na sebe teď místo krému s bambuckým máslem zkouším přímo bambucké máslo. Pro děti se mi osvedčily věci s kozím mlékem - třeba šampón http://www.homespa.cz/mojedomacilazne/eshop/0/3.... Nebo mýdlo s kozím mlékem, vůbec nevysušuje.

matyasek29_6
27. zář 2014

my od narození využíváme přípravky od Weledy a jsme maximálně spokojeni, musím říct i co se týče vůně, mám ráda bylinné aroma...je ale pravda, že extrémně suchou pokožku náš prďolka nemá, takže nedokážu říci jak by fungovala, ale za zkoušku si myslim že by to určitě stálo🙂

lentilka1984
18. led 2018

@perlicka84 Dobry de. Prispevek uz je hodne stary, ale zkusim to 🙂 chtela bych prave vyzkouset znacku Topcer, ale sehnat ju v cr je dost slozite. Plno produktu od te kismetiky nemaji skladem :( chtela bych se zeptat, zda jedte kosmetiku kupujete a kde? Na rech strankach, co uvadite, tak chteji prihlaseni, ale nemuzu se tam dostat :(