Jaký máte názor na vysavač Rainbow?

nicol22
10. lis 2014

Máte ho někdo doma? Myslíte, že opravdu pomáhá dětem s alergiemi a astmatem? Po tom, co jsem ho viděla, jsem na vážkách...hlavně když jsem viděla jak "uklízí" normální vysavač.

fire85
5. říj 2017

ne, nikoho nezvu.ten pán u nás byl už v dubnu(právě od Rainbown)pak jsme to odmítli. a až ted jsme se rozhodli že něco koupíme, a to teda tu Hylu.

magdalenax
5. říj 2017

@fire85 Promiň, ale podle mého názoru nepíšeš pravdu. Hyla se z druhé ruky neprodává, Rainbow ano, ale Hyla ne. Jeden z důvodů, proč jsme kupovali novou..., máme ji necelý rok

fire85
5. říj 2017

@magdalenax je pravdu píšu nevím prč bych si měla vymýšlet.budeme ji mít z Německa, je to starší typ.na netu najdeš všechny tyto tři typy z druhé ruky.

martinka1996
5. říj 2017

Máme ho několik let, od toho co jsem byla mala(ted je mi 21) 😀 a spokojenost, na jaře a na podzim se projede po cele rodině a jinak ho používá můj táta na baráku, za ty roky byl asi dvakrát v servisu, ale jinak je ok,taky jsem mela silný astma a jak se zlepšilo 😊za mne super 👍

fire85
6. říj 2017

@magdalenax tak Hyla přišla dnes. vypadá používaně, ale je z druhé ruky, tak je to pochopitelné. už se těším až jí vyzkouším.

babanci
6. říj 2017

Moji rodiče ho koupili už před hromadou let a jsou celá léta nadmíru spokojeni. Občas jim ho někdo přijede zkontrolovat a jede se dál. Mají psa a tak potřebují opravdu dokonale vysávat. Když jsem ještě měla koberce, půjčovala jsem si kartáč na mokré čištění. Dneska jsme už bez - dlažba a dřevo.

novotacek
26. říj 2017

Vysavač se v naší rodině objevil cca před 20 lety, když jsem byl dítě. Koupila si ho naše babička, rodiče nákup odsuzovali, nicméně jsme si ho domu 2X za rok půjčili na generální úklid a tepování koberců. Před několika lety jsem si onen vysavač koupil na bazarových stránkách za 8 000 Kč. Byl jednou v servisu za mé éry na generálním vyčištění a výměně uhlíků, jinak je v provozu od roku 1997 a je v super stavu. 80 000 bych za něj skutečně nedal, protože na internetu můžete vidět, co se s těmi pěnezi v rámci té společnosti děje, velké provize, dovolené zaměstnancům, auta, drahé dárky. Má opravdu dobrý tah, používám ho opravdu všestraně na úklid prachu pomocí prachovky atd, vysávání, odsávání tekutin...........Co musím zmínit je fakt, že mám v ložnici čištičku vzduchu, které pomáha v boji s prachem taktéž. Nicméně opravdu koukám, když zapnu rainbow cca na 15 minut v místnosti na osvěžení vzduchu a vidím kolik prachu se zachytí do té vody, jsem skutečně rád, že tento přístroj doma máme. Jedná se o jeden z prvních modelů v ČR D4G.

honzaxxx
21. únor 2019

Dobrý den, vysavač Rainbow E2 jsem měl krátce na vyzkoušení a poznání jeho super vlastností.
Na jednu stranu vyzdvihnu pozitivní a na druhou stranu negativní vlastnosti vysavače Rainbow.
Vysavač Rainbow je super ve vysávání veškerých nečistot do vody, takže je zde nulová prašnost a pokud ve vodě použijete vonnou esenci, byt nebo prostor, který vysáváte, máte dokonale provoněn. Dále pochvaluji dobře konstruovanou hadici, ve které jí v dnešní době může konkurovat značka Zelmer, která má obdobnou. Co se týče sacího příkonu vysavače, domnívám se, že je na dnešní dobu slabší a vysavač má sice čipový elektronický motor, který není uhlíkový a nepřehřívá se, ale chybí zde v základní nabídce vysavače, elektronická regulace výkonu a samotný motor by si dle mého zasloužil též menší hlučnost. Co se týče el. přívodního kabelu, není zde ve vysavači naviják kabelu, takže se kabel musí omotávat na zadní část vysavače, jako za staré doby vysavačů našich maminek a babiček. V dnešní době je u ostatních vysavačů běžné, že v základní výbavě nabízí teleskopické trubice, ale tento vysavač je opět nemá v základní výbavě. Co mě vadilo na vysavači nejvíce je to, že při vysávání vysavač popojíždí po místnosti, ale není schopen přejet vlastní kabel, který má vysavač na podlaze před sebou, tudíž musíte k vysavači dojít, přenést ho a pokračovat dále.

Plusy: Dokonalá filtrace výstupního vzduchu vysavače.
Vysáváte do vody, tudíž nulová prašnost.
Elektronický čipový motor vysavače, žádné uhlíky a přehřívání motoru.
Silná a výkonná podlahová el. turbohubice (přezdívaná - sekačka na trávu)

Mínusy: Těžká váha vysavače.
V dnešní době veliká hlučnost motoru vysavače.
Chybí zde v základní výbavě vysavače elektronická regulace otáček motoru.
Chybí zde naviják kabelu vysavače.
Pouhé kovové trubice, žádná teleskopická trubice v základní výbavě vysavače.
Vysavač nepřejede vlastní kabel.
Nad příliš přemrštěná cena vysavače.

Já osobně bych tento vysavač nechtěl mít.

magdalenax
21. únor 2019

@honzaxxx No, ono je tomu takto.... . Samonavíjecí šňůra zle udělat pouze do dvou a půl metru délky, pokud má vysavač šňůru delší, je třeba se smířit s ručním navíjením, nebo si pořídit tedy opravdu vysavač, který bude mít samonavíjecí šňůru, ale budete lítat od zásuvky k zásuvce, mít doma místo vysavače rozmetač. Co si budeme povídat, o Rainbow, - byla doba, kdy neměl konkurenci. Dnes ji má. Pokud Rainbow nedáte na garanci, kde zaplatíte za výměnu Hepa filtru sakra peníze, za vyčištění separátoru... , ztratíte záruku. Navíc nechápu, proč je smlouva o koupi pouze na jednoho majitele a pokud jej ten dotyčný prodá, není nárok na záruku. Jestli někdo tvrdí, že hepa filtr nemá, tak lže. Dříve tomu tak bylo, že hepa-filtr neměl, ale tato doba je pryč, minimálně již dvě série typů.
Více již v mých předchozích příspěvcích