Jaký používáte olej k masáži miminek?

leny86
8. říj 2010

Ahoj maminky,
nemáte některá zkušenost s masáží kojenců? Zajímalo by mě, jaký je na masáž miminka nejvhodnější olejíček.
Děkuji 😉

baradisk
8. říj 2010

ahoj ja ho teda celeho natiram a promasirovamam olejickem od Veledy měsičkovy ale je docela drahy 😒 ale ted nevim jestli stoji 160kc nebo 260kc sem mela dva do zasoby tak sem ho dyl nekupovala 🙂 🙂

shaula
8. říj 2010

Používala jsem olej od Johnsonna, ale kluci se mi zdáli po něm moc mastní, na běžné natírání se mi zdá lepší mléko.
Ale jestli myslíš konkrétně na masáže, tak buď ten Johnsonn, nebo sestřička, která vedla u nás v MC masáže kojenců, říkala, že je vhodný i klasický olivový olej (ten jedlý). (Teď pátrám v paměti, jestli to byl olivový nebo rostlinný, je to přece už jen skoro dva roky, ale jsem přesvědčená, že olivový.)

takyja
8. říj 2010

Olivový. Narozdíl od kosmetických produktů jsem neslyšela o alergické reakci. Malé je 8 a nikdy nebyla opruzená (přikládám to večerní masáži olivovým olejem).

lamarika
8. říj 2010

Promazávala jsem a promasírovala mandlovým olejem značky eone (www.eone.cz)
Jinak nám asistentka říkala abychom hlavně nepoužívali jedlé oleje i kdyby to měl být olivový 😅

apollo11
8. říj 2010

Kokosový.

miona
9. říj 2010

Teď jsem tu měla paní na masáže miminek a mám makový, do kterého kápnu kapku levandule 🙂

karotky
9. říj 2010

U obou dětí od zn. HIPP a bez problémů.Krásně voní,je hustý,takže ho stačí málo...................... 😎

zlatouch
9. říj 2010

Za me ze zacatku ciste rostlinne olejicky (slunecnice, oliva, mandle, merunka...), klido z obyc z lekarny, jednou jsem dolila i z lednice ten na smazeni 😉 Jinak plno lahudek ma Saloos, Eone, Topvet. Casem, tak po 3m, bych zkusila i nejake smesi s eterickymi olejicky a ruznymi vytazky (treba Saloos ma hermankovy a jine detske smesi). A nebo bambucke maslo, ovsem to je pri pokojove teplote tuhe, ale na kuzi se rozehreje.
Rozhodne bych se snazila vyhnout cemukoli, co obsahuje parafinovy olej, barviva a konzervanty (nejcasteji vse najednou 😀 )

zdeniii
9. říj 2010

Ahojky, já chodila na masáže dětí a kojenců. Masírovali jsme olejem mandlovým, růžovým, kokosovým a makovým. Střídám je podle nálady a počasí a také k nim přidávám různé esence. Třeba mám moc ráda kombinaci mandlového a k tomu levendulku pro uklidnění, nebo je fajn i máta když jsou rýmy a tak. a když chci teplo a sluníčko tak dám kokosový a do něj třeba pomeranč nebo mandarinku 🙂 Objednávám od Nobilis tilia je to česká značka. 😉 A můžu doporučit knihu Masáže dětí a kojenců od Jany Hašplové, tam najdeš spoustu užitečných rad 😎
Jinak olivový bych nedávala, je dobrý ale v našich podmínkách není nejvhodnější je těžký... Lépe se hodí mandlový. Slunečnicovým také nic nezkazíš, ale je lepší na ředění hustších olejů, sám o sobě časem vysouší...

ardila
9. říj 2010

Ze začátku jsem používala měsíčkový od Weledy, ale 280 Kč je fakt dost 😝 Pak jsem měla slunečnicový z lékárny, do něj 2 kapky levandule a teď mám Babylove na citlivou pokožku z DM, je neparfémovaný, stojí 49 Kč a vyhovuje mi, do toho taky kapu tu levanduli. Ale zkusim i asi i nějaké další, když to tu tak čtu. Knížku od J.Hašplové taky doporučuju

w_h
9. říj 2010

hipp s biomandlovym olejem

suik
9. říj 2010

Já masíruju Základním olejem od Nobilisu. Dneska jsem kapla trochu levandule, jinak zatim moc ne. Až ho sdělám, chci zkusit jojobový olej.
Masáže od Hašplové mám taky, super knížka.

miarosa
9. říj 2010

Vyzkoušeli jsme různé rostlinné oleje, ty jsou fajn, weledu, chcico hned druhý den vyrážka. Jen HIPP je nejlepší, je mastnější a krásně voní, takže na masáž úplně ideální. 🙂

kacamura
12. říj 2010

od narození používám slunečnicovej olej z lékárny nikde žádná vyrážka a nic a kůžička jemná 🙂 ....

weri1
12. říj 2010

prosím písněte mi někdo do IP kde sekupují ty různé oleje-kokosový, makový, mandlový atd

lili3232
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
rezetka
11. lis 2015

Výborný na masáž miminek je kokosový olej.

jinaja
11. lis 2015

Panenský kokosový🙂

sromulenka
17. lis 2015

Ahojky, já vedu u nás také masáže miminek, a jak píše Zdeniii, maminky dávají olejíčky dle nálady miminka a hlavně aby voněl maminkám i miminkům. U nás vede od Hippu biomandlový neboť masírujeme dopoledne. Krásně voní jak miminko, maminka, tak i celá mísntost - což je hodně příjemné 🙂 Když masírujeme večer, je dobré použít rostliný olej do niž přidáme pár kapiček esenciálního oleje např. pro uklidnění: Levanduli, vanilku, meduňku. Při nemoci průdušek a jako dezinfekci Tymián,Eucaliptus, Borovici. Na masáž dásniček při růstu zoubků Dentaron. Naopak pro povzbuzení Čajovník, Citrón, Cedr. Rozmarýn - životabudič, pro řidiče 🙂 Atd..

kaciska7
17. lis 2015

Ahooj u nas vede Hipp 🙂 a vecer zkusime ten kokosovy jak se psalo vis 🙂

marketov
9. únor 2016

taky jsem používala Hipp, pak jemný mandlový olej od Nobilisu, buď samostatný nebo s kapkou esenciálního oleje.