Je koupání ve volné přírode vhodné pro děti?

nikkos
9. črc 2008

Maminy, jaký máte názor na koupání malých dětí v rybníce, jezeře, otevřeném bazénu apod.? My jedeme na dovču na Lipno a to mi nepřijde zas tak hrozné jako třeba koupaliště, ale přece jen každoročně slýcháme o sinicích atd.... co vy na to, cachtat nebo necachtat? 😵

lilianak
9. črc 2008

ahoj, ja som proti kupaniu deti v jazerach a bazenoch.Hlavne deti do 3 rokov. Asi by som zobrala minibazenik,napsutila vodu z vodovodu a cvachtala ho tam 😉

jaku
9. črc 2008

Nikkos, já nevím, zrovna to Lipno - my tam byli 2x a pokaždý si tam někdo z nás uhnal sinicovou "zvracečku". Místní tvrdili, že si tím tam projde hodně rekreantů. Lipno má každoročně dost sinic. Já osobně bych takového prcka tam nekoupala.

lila794
9. črc 2008

urcite nie!

sylvie
9. črc 2008

cauko, ja by som sa bala.. raz som sa kupala u nas na Kuchajde, vtedy tam boli sinice (nevedela som o tom) a vracala som ako hrom..
urcite by som si niekde najprv zistila,ako to vyzera s konkretnym jazerom kam by som chcela ist.. urcite aj u vas sa robia pravidelne odbery vody.. ale ja by som najskor nesla..

lusil2005
9. črc 2008

s tym bazenikom je to dobry napad. pre takeho krpceka netreba vela vody. vedro - dve, a ma vodicky v bazeniku az az

jandalinka
9. črc 2008

určitě bych nekoupala malou zhruba do 3let v žádném jezírku,přehradě či rybníku.Na přírodním koupališti ano 🙂

bubba
9. črc 2008

na jazere by som sa nekupala ani ja nieto este moje dieta a keby do tej vody vliezol moj manzel,tak mesiac s nim nesulozim 😅 😅

radsej sa budem kupat v chlore 😀

a zevraj existuju dake banske jazera neviem ako sa to vola ale ze tam je krystalovo cista spodna voda co vyviera zo zeme len je straaaaaasne studena tak neviem ale ja by som asi ani tam nesla.jedine keby pri mne stala hygienicka so skumavkoua a povedala mi"no tak pani Bubba,voda je cista,mozete vstupit 😀 "

lusil2005
9. črc 2008

bubba 😀 😀 😀

nikkos
autor
9. črc 2008

Bubba hezký 🙂 Holky díky za odpovědi, myslím že máte pravdu. Kamarádka koupala dítě tady u nás na přehradě když mu bylo něco přes rok, tenkrát mi to divné nepřišlo, ale teď když mám vlastní, také se mi to moc nelíbí.
Na dovče je v okolí krytý bazén tak budem jezdit tam a bazének je taky super nápad, určitě ho vezmu 😀

flufla
9. črc 2008

Ahoj, snažím se , aby můj syn nebyl žádný citlivka,oblíkám jej jak sebe a pod., ale do přírodní vody bych ho teda nedala (můj muž už ho chtěl vzít do Sázavy!!!), je moc studená a určitě se spoustou zvířátek. My si taky zatím užíváme vodu jen v bazénku a určitě to stačí. Myslím si, že by se tolika vody asi i bál.

zopata
16. čer 2013

Jasně, proč ne ale choď spíše na nějaké menší vesničky z koupalištěma, dneska nevíš kam ty feťáci hoděj injekci!
😠

luciferkax
16. čer 2013

Moje deti sa od troch mesiacov kúpu na kúpalisku a od troch rokov v pohode aj v rybníku, ešte nikdy im nič nebolo 🙂

kammka
16. čer 2013

naše ušařka nám chlorovaný koupání zatrhla.. nejlépe čistou řeku, jezero, nebo moře.. rybníky nedoporučuje vůbec, kvůli uším..je teda fakt, že naše holka se koupe v rybníku od cca tří let, nikdy nic neměla, ani pupíneček, ani nic s uchem po koupání..radši máme každopádně přehradu, ale tam je to trochu dá, takže častěji jsme v rybníce.