Kdy je bezpečné jít s miminkem mezi lidi?

gedren
13. lis 2006

Ahoj holky,

chci se zeptat, kdy je bezpecne/vhodne jit s miminkem poprve mezi lidi? Male je 14 dnu, na prochazky jezdime od navratu z porodnice, ale jen ven, nebereme ji treba dovnitr do obchodu nebo tak, do MHD vlezem, jen kdyz musime k doktorce... No a ja jsem takovej workoholik, ze uz bych se docela rada sla podivat do prace ;) (a to urcite s ni, protoze v jednom kuse kojim) a prijde mi jako vecnost cekat s tim do konce sestinedeli, ale zase nevim, aby nekde neco nechytla nebo tak...

muf
16. pro 2006

My jsme byli poprvé venku něco po týdnu 😉

jita2
16. pro 2006

My jsme byli venku hned v den po příjezdu z porodnice, a to skoro celé odpoledne, ale malá je narozená v létě, to je asi něco jinýho, než teď v zimě, teď se musí opatrněji zvykat mimčo na zimu.

teres
19. pro 2006

Ahojky, holky, když přijedu z porodnice asi kolem 10 ledna tak s miminkem můžu ven až tak po šestinedělí?? Nebo záleží na mrazu a počasí?? 😲

raculka
19. pro 2006

Teres,já si nejsem jistá,ale s mimčem se snad může vyjít do -5 C, ale radši se zeptej dětské doktorky a určitě to řeknou i v porodnici.U novorozence to může být přísnější.
Myslím,že být celé šestinedělí doma je zbytečné,pokud nebudou velké mrazy.Dítě potřebuje na vzduch a taky posílit imunitu.Takže dle mého názoru záleží na počasí.
My jsme měli opačný problém-mimi se narodilo v létě,kdy byla ta strašná vedra.Na doporučení DR jsme chodili ven až večer nebo brzy ráno.Přes den se to nedalo.A můžu říct,že být celý den doma,když bylo krásně a mimi pořád plakalo,tak to bylo pěkně o nervy.
Držím palce,aby ti to klaplo,nebyly velké mrazy a užila sis procházky s kočárkem. 😉

jita2
20. pro 2006

Teres,
taky si myslím, píše se do -5 C s kojencem, ale pokud je čerstvě narozené, tak bych se radši poradila s doktorkou, nebo bych radši hodně vyvětrala jednu místnost, a oblečené mimčo bych dala spát do vyvětraného pokoje, nebo nechala pootevřené okno...

tomaslavka3
21. únor 2009

Ked som mala starsie dcery, tak von som zacala chodit da sa povedat hned.Aj moja sestra zacala so synom chodit na prechadzky po niekolk´ych dnoch ako sa vratila z porodnce.Deti sme mali v lete tak nebol problem s pocasim.A medzi ludi postupne,vlastne to zacalo navstevami u nas a tak.

sonik05
22. únor 2009

Holky, asi záleží na tom, kdy se vám mimčo narodí. Mě se malá narodila v červnu a tak jsem ji asi po měsíci brala i normálně na nákupy. V létě totiž chřipkové epidemie nehrozí. Když jsme šly k Dr. na prohlídku, tak nám třeba předepsala nějaké vitamíny, tak jsem s ní stejně musela do lékárny a to si myslím, že tam je nejvíc bacilů, protože tam chodí pro léky hlavně nemocní lidé a nic se jí nestalo. Jak ale říkám, v zimě bych s tím ještě počkala. Ven na procházky, proč ne, ale do obchodů bych šla opravdu až po šestinedělí, ne-li později.

niki2
22. únor 2009

Presne tak, zalezi, kdy se mimco narodi, v lete se da chodit urcite lip nez v zime. Ale vetsinou doporucuji tak 2.den pro prichodu z porodnice jit na pulhodinouvou prochazku a postupne prodluzovat.
Taky nejsem zastancem matek v hypermarketu...
S prvnim ditetem jsem se snazila ho co nejvic ochranit, jenze kdyz se narodil druhy, nemohla jsem prvniho nechat 6 tydnu zavreneho doma. Nakoupit take nekdo musel, takze i v tom supermarketu jsme byli, samozrejme jen na nezbytne nutnou dobu. Ale na navstevy jsme chodili, hlavne ke starsiho syna kamaradum. Podminkou vzdy bylo a stale je, aby byli vsichni zdravi.

prasiatko30
22. únor 2009

mala je narodena v oktobri - na stastie nam vyslo pekne pocasie takze prakticky od 4teho dna po porode sme chodili vonku, 7my den po narodeni sme boli na obede u svokry, na dedine na cerstvom vzdusku a aj s kopou pribuzenstva, vsetci co chceli si ju povarovali a krpata to prezila bez ujmy na zdravi 😉 .

ivulla
22. únor 2009

Ja byla s prcke v obchode ani ne po 14 dnech... A nic se nestalo a ve trech tydnech jel i MHD a taky O.K. Ma silnou imunitu a at si zvyka 😉Nic se nema prehanet, byli jsme vzdy jen na nezbytnou dobu, coz bylo kratce. Na druhe strane prilisna izolace myslim taky skodi...

kristi
22. únor 2009

v 10 dnech jsme jeli 150 km za celou rodinou 25 ldii 🙂

mikulka
22. únor 2009

Ahoj holky, nečetla jsme všechny příspěvky. Ale, šestinedělí je jakási ochranná doba pro miminko i maminku. V té době by se nemělo chodit na návštěvy a do společnosti lidí. Když přijde zdravá návštěva k vám, je to ok.
Ale jinak určitě ne. Procházky, to je něco jiného, dítě je chráněno v kočárku a venku samozřejmě není tolik bacilů jako v místnosti, to se prostě nedá vůbec srovnávat.
gedren, určitě ještě počkej do konce šestinedělí. Chráníš tím také sebe. I když se cítíš již dobře, jsi oslabená po porodu a snáz bys něco chytla. Navíc ted v chřikových epidemiích by to byl nerozum. Moc velké riziko.

mywiel
22. únor 2009

My sme boli vonku po tyzdni a pol nebol ziadny problém.

berenika39
22. únor 2009

gedren 😀 😀 😀 čteš? odpovědi na tvojí otázku z roku 2006 - ale vlastně, jestli jsi podruhé maminkou? gratuluju a třeba se budou hodit........

pismenka
22. únor 2009

mezi lidi jsme chodili až po šestinedělí, dodržovala jsem šestinedělí jako období kdy je mimi nejvíc náchylný...........

pebi
23. únor 2009

ahojky, četla jsem tady názor, že miminko je "čisté", že nemá protilátky... to není pravda, pokud kojíte, tak má stejné protilátky jako maminka 🙂
S Anetkou jsme ven chodili od začátku a nemyslím si, že jsem díky tomu nezodpovědná matka...

addaa
23. únor 2009

Ahojky my sme šli von asi na deviaty deň, návštevy sme mali od začiatku ako prišiel z pôrodnice. Všade kde sme šli my, išiel s nami aj malinký. Jasné, že sme s novoredencom ale nechodili po tescu. Od ôsmého mesiačika chodíme často aj do kolektívu, máme rôzne aktivity a veľa kamošov. 🙂

berenika39
23. únor 2009

ahoj, my jsme nešli ven dlouho, protože jsem měla úraz a celé šestinedělí sádru na noze. 😝 😝 😝, v porodnici jsme byli na šestinedělí tři týdny, kvůli mě, a přestože jsem první dny po sekci a operci nohy měla všeho plný kecky, příbuzenstvo vůbec nebraalo ohledy, mysleli to dobře a denně za námi chodilo procesí. byli jsme spolu s pétou na nadstandardu, tak tam mohl kdykoliv kdokoliv. totálně mě to vyčerpávalo, a hrozně jsem se bála, že malý něco chytne, pět lidí denně. a dopadlo to dobře, ustál to, kojila jsem plně a snad to pomohlo. jen nejsem moc příznivcem velkých nákupních center, kde je koncentrace lidí velká a k tomu ted ty chřipky.

dnada
23. únor 2009

Ahoj,tak my šli na procházku ven hned ten den,co sme přijeli z porodnice(narodil se v létě),na půl hodinky v kočárku na zahradu,pak sem to postupně prodlužovala. Jelikož malého vychovávám sama,na nákup se mnou jezdil od 6ti týdnů,šetinedělí je jako doba hájení pro mámu i dítě 😀 To sme neměli ani žádnou návštěvu,jen v porodnici za námi byla kamarádka s manželem a prckem(ona mě vezla do porodnice) 😉 Teď když sou chřipky nakupuji jen v malých krámcích,jinak chodíme i do marketů

mikulka
23. únor 2009

Ven se může chodit hned, jak se přijde domů z porodky, to není problém...
Ty jo, jsem si nevšimla, že tohle je z roku 2006, uf. 😕 😀

mishkina
24. únor 2009

medzo cudzich ludi by som pockala minimalne mesiac. radsej pockat, ako si to potom vyčítať..
milion ldi, milion bacilov, vírusov. je to nebezpečne.

monika77
24. únor 2009

ja som s malým šla na prvú návštevu k lekárke keď mal 5 dní a na nožičky keď mal 8 dní ... viem že nie je dobre s ním asi tak zavčas chodiť, ale jednoducho sme to museli absolvovať ... no a vonku sme boli iba 10 min pretože sa mi zdal dosť mrazivý vzduch a bála som sa aby neochorel

čo sa týka návštev babičiek a príbuzných, môžem povedať z vlastnej skúsenosti, že malý vtedy veľmi zle spával v noci ... pomohlo keď som ho zotrela čistecom - starý babský recept, fakt účinný aj mne vždy pomohol 🙂

onlika
24. únor 2009

No ja som bola vonku hned druhy den po prepusteni z porodnice, sli sme do poradne. A kedze sa mi to zdalo blizko, sla som peso. Kedze som bola este ubolena, tak mi to trvalo cca pol hodky tam a pol spat. Celkom makacka, divim sa, ze sa mi nerozisli stehy 😅. Co sa tyka navstev, tak ja som tu mala hned rodicov, to bolo v pohode. Ale ked mal malicky asi 2 ci 3 tyzdne, bola tu svokra (tchyne) a mala minimalne zapal priedusiek. To som fakt lutovala, ze sme ju pozvali a ze nemam dma rusky 😠. Matko to nastastie zvladol, ale chytilo to mna 😠. Takze najblizsi pribuzni kludne hned, ale jedine uplne zdravi a postupne aj "cudzi" ludia