Kdy přesedlat do sporťáku?

petular
4. únor 2008

Ahoj holky, zajímalo by mě, kdy jste "přesedlaly" z hlubokého kočárku na sporťák? Máme malého obříka, 5M a korbička pomalu začíná tlačit.... ☹

aponchie
16. únor 2008

silvik ja ti verim ja kolem nej mlsne chodim porad kdekoliv je pac je mega velkej a nemuze se stat jak v nekterych ovalnych korbach ze dite ve 3mesicich nema misto .ja jsem ho nacapala u nas ve vchode nekdo ho parkoval hned sem nakoukla 😀 byl tam fusak(beranek)a mista fakt dost a jak je vzneseny uplne super aji sem ho povozila haha kolik te stal prosim te?

silvik
16. únor 2008

Tehdy cca 7500 Kč.... myslím, že šlo o solidní cenu....

aponchie
16. únor 2008

no tak to je super cena a za kolik ho pak prodas? 😀

silvik
16. únor 2008

jo a ještě jeden postřeh... když jsem v něm vozila tu první, tak nás každou chvilku někdo zastavoval, cože to máme za kočár, odkud ho máme a tak... je fakt, že u nás ve městě jsem takový tehdy nepotkávala... No a teď, když vyjedu na prochajdu, tak se potkám s dalšíma 3 Roanama...... 😀 😀

silvik
16. únor 2008

aponchie 😀 😀
O prodeji ještě neuvažuju, malou Markétku v něm ještě budeme nějakou chvilku vozit...... 😀

aponchie
16. únor 2008

ja vim to byla sranda ja chci stejne tmavemodrej.ale koukala sem ti na fotky ta pletena soupravicka je krasna co ma mladsi holka na sobe myslim

silvik
16. únor 2008

díkes, ta je fakt hezká, na fotce to tak není vidět... dostali jsme ji od jedné známé.... jenom škoda, že jí malá moc nevynosila, brzy z ní vyrostla.... 😉

aponchie
16. únor 2008

ja jsem taky takovou dostala ale nadernou ,nemam digi fotak ale jsou vsecky moc pekne.jdu chrapat dobrou 🙂

silvik
16. únor 2008

Dobrou, hezky se vyspi... 😵

krista
24. říj 2008

martinka24 • 1d • 31. říjen 2007 v 09:55
Ahoj, zajímalo by mě, od kdy jste začaly své děti dávat z hlubokého kočárku do tzv. sporťáku, docela mě překvapuje, že některé maminky kupují po pár měsících dítěte hned golfky nebo sportovní kočárky, když dítě samo někdy ani nesedí.Ale z kušenosti mé sestry vím, že i roční dítě si rádo pospí v kočárku a to mi jaksi přijde nepohodlné ve sporťácích, kvůli malému prostoru.Nebo ne?

mikca • 2d • 31. říjen 2007 ve 13:04
ahoj no já myslím že u golfek jde hlavně o praktičmost, tzn že se e nima dostaneš skoro všude nejsou tak těžky a aták, ale hlubokej kočár jde většinou taky složit do sedačky..takže bych asi dávála dítko do golfek když už opravdu sedí a už nespí v kočárku..tak od toho roku

kristi • 1d • 31. říjen 2007 ve 13:06
tak oni i ty golfky jsou prostorny,nektery jdou dat az do lehu,tak se v nich spat da absolutne bez problemu. Je to taky o tom,ze je od tech 6-7 mesicu v hl. kocaru proste neudrzis, oni chteji videt, koukat okolo a ne na boudicku od kocaru..

sylvar • 1d • 31. říjen 2007 ve 13:10
my jezdíme ve sporťáku od 3,5 měsíce, v hlubokém se plakalo, když se malá vzbudila.Náš sporťák se dá dát úplně do lehu, takže v poho, malá chce být spíš v polo sedě, ale i z lehu vidí ven a o to jí zřejmě šlo...

mikca • 2d • 31. říjen 2007 ve 13:16
ježiě já ted koukám že jsi myslela hlubokej kočár jako klasiku...to se ještě dělá kupovat hlubokej kočár a pak sporták a pak golfky...neni lepší rovnou ten sporták???..jsem nějak mimo asi 😀

alcatko.j • 1d • 31. říjen 2007 ve 13:16
Martinko, my davame Nelis do sportaku od 6.mesice a to hlavne proto, ze v korbe zkratka nechtela byt 😔 Pokud byla vzhuru, tak ani zaboha, musela videt kolem sebe, pokud spala, byl taky problem, protoze spala jen na brise a to tam jaksi uz nemohla poskladat rucicky 😅 Ona uz od 5. mesice sama sedi, tak jsem ten sportak prubli..a jsme nadseni, nas sportak jde polohovat, takze je tam temer v lehu, pokud nespi, tak se cuci kolem sebe mam tam podstatne vic mista jak v korbe a svete div se, behem jizdy usne i na zadech!!!V tom pripade ji dame zadicka do polohy uuplne dolu 😉

sarajka • 1d • 31. říjen 2007 v 17:30
Souhlasim s tim, ze golfky jsou hodne prakticky. My meli normalni kocar do 6-ti mesicu, pak jsem koupila golfky peg perego, prostoru dost. Vyspal se tam dobre, jdou az do lehu. Pokud koupis dobry golfky, ktery maji polohovani, tak nezalezi na tom, jestli dite sedi nebo ne. Ja na golfky nedam dopustit, hlavne, ze se s nima vsude dostanes a jsou skladny.

martinka24 • 1d • 31. říjen 2007 v 18:52
Holky , děkuji moc za odpovědi, mylela jsem jen, že ty sporťáky jsou moc uzoučký a tím ne moc pohodlný, kdyby mimi chtělo spát, ale asi je to jen můj pocit, uvidíme co malý bude mít rád 😉

jita2 • 1d • 31. říjen 2007 ve 21:00
martinka,
když nakápneš na dobrou značku, tak sporťák je určitě pohodlný, např. Jané nebo Freeline Explorer jsou super široké kočárky 🙂

kuliskaa • 1d, snž • 5. listopad 2007 v 09:04
Ahoj také máme freeline super kočáry-používáme ho od 1 roku-dá se i dříve..

kocurek • 1d • 14. březen 2008 v 10:17
TAk ja mam Jane Carreru Pro. Kdyz se maly narodil, pouzivala jsme Matrix, pote jsme Matrixe cca ve 3 mesicich zamenila za hlubokou korbicku, ktera je dost siroka, prostorna, ma polohovaci zadicka, takze super, 😅 maly byl v polosede, kdyz chtel videt ven a korbicku pouzivala zhruba do konce 9.mesice a pak jsem na kocarek nasadila opet Matrixe, ale ted uz ve forme autosedacky ci spotraku, zalezi, jak tomu kdo rika a je tam dodnes, ale od zitrka uz bude ve sportaku-Jane Carrera Pro, takze shrnuto, sportak jsme zacala pouzivat v 1.roce. 🙂 🙂

luciferek • 1d, snž • 17. březen 2008 v 15:43
ahojky, tam my používali sporťák (golfky) od 5 měsíce. Jsou prostorné, dají se úplně polohovat, takže v nich malá spala naprosto bezproblémově a já jsem byla a jsem taky moooooc spokojená 😉 . V hlubokém byla "utopená" a vůbec se jí v něm nelíbilo, celou procházku (pokud tedy nespala) probrečela a jezdit s ní po venku bylo přímo utrpení 😖 .

lucierob • 1d • 18. březen 2008 v 07:48
ahojky, já měla pro malého 4kombinaci, když začal seděl, udělali jsme z něj sporťák. V roce jsme kupovali pak už přímo sporťák, poněvadž ten hluboký kočár byl trochu nemotorný. Hlavně do busu.Sporťák máme polohovací a dá se v něm v pohodě vyspat.

zusma • 1d • 29. květen 2008 v 11:48
Holky a vaše děti přijaly sporták v pohodě? Mně v tom malá děsně ječí a vůbec nevím, jak jí na sport.naučit ☹

petule.h • 2d • 29. květen 2008 ve 12:40
ahoj, já používala spor´ták asi od 6-7 měsíců, až malej začal sedět(kupovala jsem kočár trojkombinaci).Od 14měsíců jsem si pořídila normální golfky (NA CESTOVÁNÍ JSOU IDEÁLNÍ) a navíc praktické, sporťák už jsem nevyndala 😀

ssiimaa • 1d • 30. květen 2008 ve 12:30
Můj prcek nechtěl v hlubokém být tak od 5.měsíců, takže všude taháme golfky. Prostě je to vybíravej chlap 😀 . Ale na cestování jsou super, a když se dítěti víc líbí ve sporťáku, tak proč ne.

krista
5. pro 2008

lu24 • 1d • Dnes v 17:05
Mám 7mi měsíčního chlapečka a ještě sám nesedí, ale jízda na zádech ho nebaví, chce vidět z kočárku ven. Pořád chce mít sklopenou korbičku, což v tomhle počasí dost dobře nejde. A tak zvažuji: Můžu ho dát do sporťáku? Poraďte v kolika jste začali se sporťákem......?

megee • 1d • Dnes v 17:09
lu my začali v 7 měsících, ale malej už se sám v pohodě posadil...dřív než se dítě samo posadí bych do sporťáku nedávala, my do té doby jezdili na břiše měla jsem totiž oddělávací zadní část boudičky kde byla síťovina takže malej mohl koukat ven a já se nemusela bát že vypadne...

marinka • 1d • Dnes v 17:12
My jsme taky začali dávat kolem sedmého měsíce, malá se sama posadila na přelomu sedmého a osmého,ale už tak od půl roku ji to v hlubokém kočárku vůbec nebavilo. Nejdřív jsem se ji ve sporťáku snažila dávat do nejvíc do lehu, ale brzo se přitáhla a chtěla sedět a koukat okolo.. Myslím, že v těch 7 měsících už je to v poho 😉

lu24 • 1d • Dnes v 17:14
No mi právě žádný ,,průzor " nemáme :( Napadlo mě, že bych sporťák sklopila do polohy na spaní a to je skoro úplně na zádíčkách.... ,ale nechci mu ublížit... no jinak asi budeme muset začít nosit na ruce a to si při Filípkovo 8 a půl kilech nedokážu představit.....

megee • 1d • Dnes v 17:14
marinka no nevím dokud se sám neposadí tak bych ho tam nedávala, mohlo by to ublížit zádíčkům...

lu24 • 1d • Dnes v 17:15
Marinka: dějkuju to mě potěšilo, taky si mylsím,že už mu to poszení dlouho trvat nebude 😉

lu24 • 1d • Dnes v 17:16
megee: ta poloha na spinkání v našem sporťáčku je opravdu téměř vodorovně 😅

mobina • 1d • Dnes v 17:19
Hm tak to mě tady asi ukamenujete, ale mi dávali od 5,5 měsíce, ale s ním to už prostě ve korbě nešlo. Ptala jsem se doktorky a pokud má sporťák skoro leh a pevná záda a dítě tam není celý den, tak na procházku klidně. Samozřejmě neposazovat. To jsem začala dělat až v 8. měsíci, kdy si sám sedl bez opory 😉 .

megee • 1d • Dnes v 17:20
tak pokud je v lehu tak to tam určitě být může ale neposazovat...

lu24 • 1d • Dnes v 17:25
Mobina: 5,5 měsíce je sice dost brzo, ale chápu, že ty mimča jsou zvědavá..... 🙂

mobina • 1d • Dnes v 17:30
Lu je to trochu dřív, ale obecně se uvádí, že od 6. měsíce už můžeš 😉

anke • 1d • Dnes v 19:04
mobina: my jsme taky tak nejak dali, nejak pred zacatkem 6. mesice - nebyl to sed, takovy pololeh spis ... ted je mu skoro 8. mesicu, sam jeste nesedi, ale v sede uz ho tak tyden vozim, protoze se v sede udrzi, jen jeste neprisel na to, jak se do nej dostat, protoze to je pry z lezeni a Dada jeste neleze ... ja bych to zas tak nehrotila 🙂

lu 24 Dada ma 11kg a na ruce se to da - si zvyknes, akorat to uz mas pak jedno, jestli nosit na ruce nebo vozit v sedu - pro zada pry neni dobre ani jedno - leda v satku nebo v ergu - se rika, ale buhvi jestli to tak fakt je (za par let prijdou na to, ze i satek a ergo jsou spatne a ja se budu bit do hlavy 😀)

lenkabu • 1d • Dnes v 19:15
Záleží jaký máte sporťák..když jde do lehu,můžete prakticky kdykoliv..

V jižní Evropě je běžné že ve sporťáku jezdí děti od 3 měs,upekli by je tam v korbě....a taky nemají hrozmadně zničená záda.

kacka79 • 1d • Dnes v 19:24
Tak náš Fíla byl takový obřík, že šek do sporťáku v 5 měs, taky neseděl, ale do korby se prostě nevešel ve fusaku 🤐 Měli jsme jané a ty korby jsou fakt malý... Ale zase sporťák se dal položit téměř do lehu, takže v tom problém nevidím...naopak se mu tam líbilo, že viděl ven, v korbě jsme bez řevu nedali ani jednu procházku 😀

pavlina05 • 1d • Dnes v 19:46
Holky tak já zatím jezdím s Ájou v hl. korbičce, ale tak do měsíce asi pojedeme už ze sporťáčkem. Máme x-landera a korbička je celkem úzká. No a také to Áju nebaví ležet. Sám ale nesedí!!
Ale on spí pořád na bříšku, takže jezdím s ním ven i na bříšku, má super výhled a já jsem happy že tak úžo trénuje svaly 🙂
Já myslím, že pokud jde spor´ták opravdu do lehu, tak no problem

sassi
6. pro 2008

naš išiel do športovej verzie od necelých 4 mesiacov, jednak mu bola fusakotaška už primala (je od narodenia velke babo), jednak bolo už leto, teplo, nemala som ho potrebu nejako baliť do tašky.
Ale mam kočík, čo sa da dať uplne do lahu a pod hlavičkou ma ešte taky tvarovany vankušik, takže nebol problem. Do kočíka, kde sa neda dať operadlo do vodorovnej polohy by som skor ako v 5 mes. dieťa nedávala.

krista
23. pro 2008

martulin • Včera ve 22:42
Maminky, od kdy jste vaše miminka posadili do sporťáčku, myslím jako, kdy jste "zazimovali" hlubokou korbičku? Naše malá má 4 měsíce, vím že má ještě dost času (ještě nesedí), ale jí se v kočárku vůbec nelíbí, může tam být jedině když spí 😒 děs, jak se zbudí, řve jako tur. Prostě chce vidět na svět.......

ssaara • 1d • Včera ve 23:23
My jsme měnili,až když se malej do korby nevešel,někdy kolem 7.měsíce 😉

lena13 • 1d • Včera ve 23:24
My jsme malou davaly v 6ti mesicich nebo uz krasne sedela 😉

nensy • 2d • Dnes v 07:28
mi jsme dávali malou taky od pul roku pač taky pěkně seděla

martinka79 • 2d • Dnes v 08:03
já od 4-5měs jelikož si prdelín sedal skoro docsedu a nechtěl jen tak ležet do 45st. se může mimi podkládat. koila jsme kočár a nánožníkem a co jde do roviny a je nám v něj stále hej. za chvilku ho vyhodíme a budeme běhat po svých. 😀

andy80 • 2d • Dnes v 08:10
taky jsem dávala malou v 6ti měsících, když sama seděla

kacka.va • 1d • Dnes v 09:50
My se přestáváme do korby vejít, ale pořád ještě se bráním sporťáku, protože pak nebudu moct nakliknout na kočár autosedačku, což teď na rychlé vyřizování využívám hodně často.

martinka79 • 2d • Dnes v 10:37
no my se do autisedačky na délku nevejdem a to máme jednu z největších takže tento problém jsme vyřešila jinak popojíždějí v autrosedačce mě tedy nepřišlo Ok. pouze tak na chvilkovou dobu ajinal ležení v kočárku je mnohem lepší a zdravější. stačí se,že se krčil v autosedaqčce na cestách. ☹ 😀 teˇ%d už jezdí jako chlap v pořádné bezpečné sedačce.

minea
23. pro 2008

Dcera šla do sporťáku v 9 měsících, když už mi z hlubokého kočáru "vystupovala" a nebylo to bezpečné.

maca793
23. pro 2008

ja som mala malú v športovom od 4 mesiaca, nakoľko som mala v buse haváriu s hlbokým kočíkom. poriadne som ju pripásala, a bolo to.

macelka
23. led 2009

ahojky vsem..my mame kocar od chicca..trojkombinaci..v hlubokem kocarku se me tam prcek nevesel ve 4 mesici a tak jsme ho dali do sportaku..uplne v leze.dnes je malemu 7 mesicu a 14 dni a je porad v leze ale o jednu operku mu to uz zvednu..mame 3 polohy..on uz si sam sedne asi neco pres tyden a uz davam i do jidelni zidlicky

moravcula
28. led 2009

Ahojte,
my máme kombinovaný, malá mi už v 6 mesiacoch v ńom nechcela moc spinkať, tak sme kočík potom "prehodili" na športový - na sedenie. A nakoniec sme ani športový - ako taký nekupovali, nakoľko asi po 15mesiacoch (ke´d už dobre chodila) nechcela byť v kočíku pripútaná veľmi. Kočík sme cca od 1,5 roku ani nepoužívali. Nosili sme ju na chrbte v nosiči keď sme niekde išli na dlhšie.

mkr
29. led 2009

my byli v hlubokém tak do 10 měsíců se kšíry měla tam dost místa tak to bylo supr i na hračky

marieh.
18. bře 2009

Chtěla jsem se zeptat kdy je nejlepší začít dávat dítě do sporťáku.Nám jsou 4,5 měs.a hluboká korba je nám opravdu natěsno.Máme kočárek značky X-lander XA.Ve sporťáku se dají záda pěkně polohovat,jde to téměř do lehu.

dosa
18. bře 2009

marieh - my sme mali tiez x lander a mala isla do sportaku nejak pred piatym mesiacom. do korbicky sa sice zmestila, ale nechcela lezat. bola velmi zvedava, stale sa tahala do sedu, ale sediet sama bez opory este nevedela. ked spala v korbe bolo dobre, ale akonahle sa zobudila a nemohla pozerat von, utekali sme s krikom domov. tak som ju dala do sportaku a bol klud. x lander ide polohovat "skoro" do lahu, pekne sa tam vyspala a ked sa zobudila mohla pozerat na svet. este k tomu to bolo v novembri, takze na zimu, ale v pohode sa nam tam zmestil aj fusak a na to nanoznik.

teraz cakame druhe a jedina moja podmienka na novy kocik je opierka chrbta v korbicke 🙂 i ked druhe babo nemusi byt ako prve, ale istota je gulomet .

markytkaaa
18. bře 2009

My jsme měli trojkombinaci a stejně měl malý od začátku trošku zvednutou hlavu kvůli refluxu ...
Do golfek jsme se přestěhovali v březnu ... takže cca 9měsíc a kousek 🙂

marieh.
20. bře 2009

Bojím se, že když přejdeme brzo z hluboké korby do sporťáku tak se malýmu můžou poničit záda i když by byl v polosedu,když ještě sám nesedí ani při držení.

krista
26. bře 2009

pajmis • 1d • Včera ve 13:24
Ahojte maminky, zajímalo by mne, kdy jste poprvé usadili své miminko do sportovního kočárku?? Venku se už dělá pěkně, ale malý má teprve 4 měsíce a já bych už ráda vytáhla sporťáčka, protože už začíná být v té hluboké korbě protivný... Chce koukat kolem sebe a je hodně zvědavý. Takže mi už ani nechce v kočárku spávat. Když je hezky, tak mu oddělám stříšku at kouká aspon na nebu... ale už ho to tam prostě nebaví. Myslíte, že je moc brzy jej usadit do sportáku?? samo, že by měl pololežatou pollohu, kvůli zádům... Poradte mi prosím .-) Děkuji moc 🙂

makak21 • 1d • Včera ve 13:26
Pajmis, je to určitě ještě brzy...obzvlášť, pokud nemáš sporťáček úplně dolehu, tak bych to nedělala dřív než v 6měsících.

tvarohacek • 1d • Včera ve 13:27
ahoj, a nechceš ho zkusit v hlubokém kočáře vozit na bříšku? hlavičkou směrem k tobě, jinak mi ve 4 měsících na sporťák, který nejde úplně do lehu, přijde brzo.

shaula • 2d • Včera ve 13:34
Když jsem byla v mateřském centru, byla tam zrovna paní z psychomotorické poradny, tak jsem se ptala přesně na totéž. Řekla, že raději dokud nesedí, tak vozit jen v lehu, i ten pololeh není tak vhodný. Navíc je to pro dítě o to větší motivace k tomu, aby se samo snažilo sedat. Když ho dáme do sedu nebo pololehu, tak ho nic nenutí a navíc tak neposiluje svalstvo. Doporučovala přesně to, co Tvarohacek, vozit na bříšku, je to úžasná posilovna. Já jsem to osobně nezkoušela, ale mně vždycky kluci celou procházku prospí, i když předtím spali doma 🙂

pajmis • 1d • Včera ve 13:38
Mě jde dát sporták uplně do lehu. Ale myslela sem, že bych jej dala jen do pololehu aby neseděl, ale viděl kolem sebe. Takže myslíte, že to ještě brzy? ☹ Akorát to nechápu s tím bříškem. Jak vozit na bříšku?? To si neumim moc představit... Jako že by pásl koníky v kočárku???

berenika39 • 2d • Včera ve 14:17
jj, dávám ho tak taky, ted jak bylo těch pár hezkých dní, šlo to, koukal jak puk 😀 😀 . na záda jsem mu dala deku, sápal se po kočárku a vykukoval. na sporták je brzo, i ten pololeh je nic moc, bude se ti tam sesouvat, kroutit a křivit si záda...je tam moc místa, aby byl ve stabilní poloze jako třeba v polohovacím lehátku. vydrž, dočkáš se 😀 😀

beruska2x • 1d • Včera ve 14:21
to mi opravdu prijde brzo.. dokud nesedi zbytecne bych ho tam nedavala, navic je jeste chladno, my jsme teda zatim jeste taky v korbe ale mame ji polohovaci takze je opreny a kouka a le uz mi sam sedi...

ve 4m je brzo...

bolk • 1d • Včera ve 14:22
Mě malá v 7mi měsících taky jezdí na bříšku (resp pase koníčky) a moc se jí to líbí. Když je unavená otočím jí a usne. Na zádech jí to už nebaví. No a mám i vložnou tašku, kterou občas trošku napolohuji, ale vím, že by se to moc nemělo 😉

kim • 1d • Včera ve 14:26
My jsme prosincoví a byly jsme strašně veliký 😀 takže my jsme šli do sporťáku na konci května, tzn.kousek po ukončeném 5.měsíci, měla jsem ho v leže a když nespal, tak v té první přizvedlé poloze, aby viděl..ale fakt asi záleží na konkrétním jedinci..nás to nepoznamenalo, lezl v 7.měsíci, sám se posadil v 8.měsíci a chodit začal v roce..

many • 1d • Včera v 19:09
tak my jsme šli do sporťáku v 8 měsících 😉

alishia • 1d • Včera v 19:29
ja si myslim ze je to hooodne brzy, fakt nesedi a bude si nicit zadicka. ja uz sem to tady taky tenkrat kdyz mel malej asi 4 mesice resila. a sem rada, ze sem ho v hlubokem nechala, nekdy tam spi jeste ted, mam totiz kocarky dva. Oni deti v tech 4 mesicich byvaji protivne a chteji videt svet, ale kdyz chvili vydrzis tak ho to zase prejde.

shaula • 2d • Včera ve 20:41
kim - to je super, je to šikula. Akorát ještě nemůžeš poznat, jestli ho to nepoznamenalo (ale snad ne, pokud jsi ho polohovala opatrně a s citem, přeju jen to nejlepší). Ono si brzkým posazováním a špatným polohováním zaděláváme na pozdější problémy s páteří, nejde o to, že by se zbrzdil vývoj.

dnada • 1d • Včera ve 21:16
tak já malého ještě do sporťáku nedala(to je mu 8 a půlměsíce),ještě se sám neposadí,ale už se mu to začíná pomalu dařit,tak to snad ztihne do doby až se oteplí 😀 a vyrazíme ve sporťáčku 🙂

kim • 1d • Včera ve 21:20
Shaula, no jasně že s citem a ta první poloha u našeho kočáru byla fakt téměř leh!!!Tak u nás hlavně šlo o to, že se mi už fakt sotva vešel do korby!!!Nohy házel nahoru na okraj korby 😀 máme Peg Perego, takže jeden z těch moderních kočárů, co má ale korbičku fakt malou, fusak jsem musela v březnu vyndat, protože tam nebylo na oba - na fusak a malého 😀 vůbec místo

astrane • 2d • Včera ve 22:43
ve 4 měsících je strašně brzo,my vydělali v 6 tašku a ještě měsíc jezdil v leže...stačilo sklopit střechu a schválně jezdit pod stromama aby měl zajímavější výhled 😉 Taky máme zezadu kočárku síť,takže se část boudy odepne a může čučet ven a ležet na bříšku....starší syn to neměl a ležel,jak už psaly holky-na bříšku obráceně ke směru jízdy a čučel přes okraj-v 5 měsících už v kočáře klečel,aby líp viděl 🙂 ale sedět sám se naučil až v 10(to už i chodil a lezl po čtyřech od 6 měsíců).Nikdy jsem ho do té doby neposazovala,ani přizvednutím,mohl jen to,co sám dokázal...

pattie
26. bře 2009

My to řešíme tak, že na delších výletech kombinujeme kočár s šátkem, chvíli ji nosím, ona se pokouká po okolí a pak usne v kočáru 😉

pepibubu
27. bře 2009

No, já taky už uvažuju o sporťáku, ale nesedí, tak si to nedovolím. Prvního jdem na rehabilitaci, tak se na to pro jistotu zeptám... Navíc on většinu procházek stejně prospí 😀

kikimaruska
27. bře 2009

Tak my už jdem sportákovat ode dneška. Je nám teda přes 10 měs.,(skoro 8)...ale sportáček jde do uplného lehu a ve fusaku tam hajá jako v korbičce, takže nemáme problém. Korbička jako taková už je nám stejně těsná, takže ji nevyužijeme. Každopádně do sportáku bez uplného lehu bych ho nedala ani ted, jezdíme na dlouhé procházky, hodně venku spinká a nesedí...tak proto.

krista
3. bře 2010

lucajdak • 1d • Včera v 10:13
Ahojte maminky, přemýšlím, zda už vytáhnout našemu chlapečkovi sporťák.Je totiž dlouhej a do korby se sotva vejde, a ještě když je tam fusak, tak je to tak tak Sporťák bych nechala v lehu než začne sedět, a samo že tam bude i fusak, ale furt badám, jestli jo nebo ne

vercak. • 1d • Včera v 10:15
Kámoška má ten samý problém a má o měsíc straší holčičku než je tvůj Péťa. Sporťák už vytáhla, nechala ho úplně v lehu a v pohodě. Zkus to a uvidíš. podle mýho názoru by to mimču nemělo vadit, když ho nebudeš posazovat

lucajdak • 1d • Včera v 10:16
veru díky za názor zkusím a uvidíme

vercak. • 1d • Včera v 10:18
Nemáš za co. Jo a my jsme kupovali golfky, když bylo malýmu půl roku. Nechali jsme ho úplně v lehu a občas ho dali do pololehu, aby viděl a spokojenostž. Jak se sám posadil, tak už seděl i v golfkách

lucajdak • 1d • Včera v 10:20
super, já bych chtěla golfky na léto

rioko • 1d, snž • Včera v 10:29
Luci když v něm bude ležet taky myslím že v pohodě

kveluse • 2d • Včera v 10:33
lucajdak, já toto řešila s první holčičkou a ptala se na to i dr. Pokud necháš v lehu, nemusí být úplně na placato, tak je to v pořádku. Hlavně tě to nesmí nalákat, abys dítko posazovala v kočárku, protože bude chtíl vidět. Pololeh nevadí, musí být ale v takovém úhlu, aby ležel na zádech, ne aby se opíral o zadeček, jestli mi rozumíš.

senja • 1d • Včera v 10:43
lucajdak Nemyslim si, ze by v tom mel byt problem, pokud ti ve sportaku bude hned usinat a nekroutit se a chtit se posadit, pak je to v poradku

Ja jsem synatora presadila do sportaku uz ve 4 mesicich - do lehu samozrejme. On totiz od necelych 3 mesicu zacal bojkotovat hluboky - nikdy az na prvni mesic a pul tam nespal, porad se vztekal a plakal celou prochazku, dokud jsem ho nevzala, takze nakonec mi dosla terpelivost (nest jednou rukou dite, ktere jeste poradne nedrzi hlavicku a druhou rukou vezt kocarek bylo hrozne), prodala jsem hlukoky a koupila nositko. Po mesici a pul uz maly vazil dost, takze nezbyvalo nic jineho nez koupit sportak a dat ho do skorolehu (uplne na prkno se rozlozit nedal). Uplna spokojenost, pokazde chvili kouka po stromech nad sebou a hned usne a chrape celou prochazku, cca hodinu a pul

lucajdak • 1d • Včera v 10:57
jee holky diky, budu ho mit v lehu.Proč se vlastne nesmí dřív posadit, když už by rád sedět a chytá se za ručky.Jen vím že se to nemá, ale nikdy mě nenapadlo proč, kvůli zádičkům?

senja • 1d • Včera v 11:09
Ano, kvuli zadickum, male deticky jeste nemaji dobre vytrenovane svalstvo u patere, takze hrozi skoliozy a jina poskozeni patere Ale to jeste nic, nektere doktorky, treba nase neurolozka je schopna v 6ti mesicich zakazat mimcu sedet, kdyz uz se posazuje samo a dalsi kontrolu dat na 8 mesicu To ho mam 2 mesice pripoutavat k luzku nebo co

petra.a • 1d • Včera v 11:38
my sme mali rovnaky problem, korbicka nam zacala byt uz pri pouziti fusaka kratka tak sme skusili sportak a pohodicka. Presedlali sme uz asi pred 2 tyzdnami a maly je tam v lehu, malinko som mu minule opierku nadvihla ale fakt len malinko, aby trochu videl vonku, ale je spokojny a ja tiez.

beatrice100182 • 1d • Včera ve 21:25
Tak ja som vytiahla sportak pred 2 dnami (tiez v lahu), lebo nasa mala sa sice do hlbokeho este ako tak vojde, ale bojkotuje ho. Pospi tam tak pol hodku a potom spusti krik, az sa zalyka. Takze som to vzdala.

A musim povedat, tieto dva dni to bolo uplne v pohode - ked je hore, pozera von a obe sme spokojne. Len neviem, co spravit, ked sa zase vrati zima - mame sice fusak, ale aj tak, korba je korba...

jmisa • 1d • Včera ve 21:43
Pokud jde sporťák do úplného lehu, nevidím v tom problém.
My jezdíme ve sporťáku od půlky 7.měsíce. Máme Teutonku, jde nasadit i čelem k "řidiči", tak je to v pohodě.

fender • 1d • Včera ve 21:48
pokud to jde do lehu a do korby se už nevejde.....

já jsem momentálně strašně ráda, že jsme vybírali kočár podle korby, malého je taky kus, ale i s fusakem má ještě rezervu, takže my to naštěstí řešit nemusíme

lesnenka • 1d • Včera ve 21:50
Taky v tom problém nevidím. V obchodě midokonce říkali, žejsou maminky,které pořizují sporťák hned od narození pokud mají dítko na léto. My jsme přesedlali z hlubokého na sporťák v 5 měsících a bylo to v pohodě.

blandik • 1d • Dnes ve 14:10
Malý si sám sedl až v 11M. Do golfek jsme ho dali na konci 9M, protože to už v tom hlubokém nebylo únosné - od 7M tam řval a jezdili jsme zásadně na bříšku, aby viděl ven - v tom hlubokém. V Golfkách jsme jezdili v leže, nikdy jsme mu zádička nezvedli. Sám se pak naučil se přitáhnout a chytit za madlo, ale i tak jsme mu záda nezvedli, dokud se sám neposadil.