Kdy přesedlat do sporťáku?

petular
4. únor 2008

Ahoj holky, zajímalo by mě, kdy jste "přesedlaly" z hlubokého kočárku na sporťák? Máme malého obříka, 5M a korbička pomalu začíná tlačit.... ☹

bramburka
4. únor 2008

nám tlačí už t 😉 😀 ed

petular
autor
4. únor 2008

jejda! a už máš nějaký tip, co s tím?

aponchie
4. únor 2008

petular a co mate za kocik ze je mu v 5mesicich uz malo mista? 🙂

apricots
4. únor 2008

nám taky bylo málo místa, měly sme moonovou dvojkombinaci, sporták de sklopit vlastně do lehu, takže sme přesedlali bez problémů - obecně platí - do sportáku až když se umí sám posadit a sedět, ale pokud je polohovatelný do lehu/pololehu, tak se dá i dřív

lendy1
4. únor 2008

petular, my jsme přešli na sporťák v 5,5.m. Prostě se ve fusaku do korbičky nevešel. Náš sporťák jde upravit téměř do lehu, takže když je ve fusaku leží rovně...

aponchie
4. únor 2008

v trojkolkach asi neni tolik mista jak by se zdalo ale podle me ma byt mimi aspon do pul roku v leze v kocarku,pak se obcas dava do sedu az sedi ale ne porad a cca do roka myslim ze by melo v nem zustat a pak se muze prejit na golface ktere jdou dat do lehu,proto pujdu asi do Patronu pac je nejdelsi v lehu a nechci ditku nicit zada tak brzo.skoro leh neni leh

petular
autor
4. únor 2008

aponchie: mame trojkolku, ale korbičku má velkou dost, to jen našich milovaných 70 cm je prostě "neskladných" 😀

lendy1: tak to asi dopadnem stejně, my jsme měli fusak asi 2x ve třech měsících a talčilo to, takže jsme používali deku do autosedačky. Korbička je z plastu, tak tam netáhlo.

apricots: no, to jde taky, jenže máme jen možnost jezdit nožičkama dopředu a když hlásí ty vánice, tak mám strach, ať mu tam moc nefouká... ale to se asi dá vyřešit nějakým "zákrytem"

krikri27
4. únor 2008

Petular, no když tam nevlezete, tak co naděláš 😎 to asi jinak nejde 😝
Já mám vanu jak krávu s polohovacími zády , tak dokud nebudem vyskakovat z kočárku bokem nebo předem, budem ji mít nasazenou, teprve pak vytáhnu sportovní nádstavbu 😅 Vanas je fakt velká, tak na spaní bude nejpohodlnější 🙂
Ale sporťák už mám, páč jsem maniak 😎 a do auta a tak 😉 ale na normoš ježdění- dřív , než v 7 měsících to nevidím, a jen občas zezačátku 😅

krikri27
4. únor 2008

Na foukání si dáte pláštěnku, přinejhorším 😉

aponchie
4. únor 2008

petular: ja mela v kocarku fusak od 4.brezna do dalsiho roku 😀 a dobre.

petular
autor
4. únor 2008

aponchie: tak to klobouk dolů, to my by jsme možná taky mohli, ale to by musel na sobě mít jen ten fusak 😀

petular
autor
4. únor 2008

krikri27: a jaký máš kočár?

krikri27
4. únor 2008

Sjan Isabel, mám ho v albu mimísek, houpací klasika za babku, Když jsem ho koupuila, našla jsem za týden test, kde neprošel Sojan Exklusiv, ale naštěstí kvůli ftalátům ve folii na sportovní sedačce, kterou my tam nemáme, sem si oddechla 😎 😎 😎 😎

aponchie
4. únor 2008

ja sem mela tako julia a kdyz sem ho kupovala tak sem to nevedela jeste ale nikde mi nic neolizovala zadny plast pac skoro porad lezela a kdyz sedela jedla rohlik vydrzela tam do roka pak uz nohama kopala ven a to ma 102cm ve trech letech je po manzovi hodne vysoka.jenze u nas zadnej kocar nevydrzi dlouho 😠 do fusaku dostala kombinezu jeste a na fusak ten nanoznik zkusim pak nekde naskenovat foto

petular
autor
4. únor 2008

aponchie: to já bych mu musela dát jen ten fusak 😀 Ale o víkendu už asi zkusíme ten sporťák, je fakt, že když ho pořádně navlíknu, tak by to snad šlo a zase bude víc vidět ven a to on může.. každopádně asi stejně do měsíce nebudu mít na výběr....

aponchie
4. únor 2008

no jo co nadelas ale je to mazec v 5mesicich uz 🙂

petular
autor
4. únor 2008

mi povídej... jsem doufala alespoň do konce února, ale malý měl 56cm, když se narodil a to bylo 1.září, takže jsem se bála prakticky od začátku a teď už jen doufám 😅

apricots
4. únor 2008

tak ten moon má naštěstí sporták takovej, že ho můžu dávat čelem ke mě i od sebe

gandy
4. únor 2008

My máme 3,5 měsíce a do fusaku a kočárku se vejdeme jen tak tak.. DOufám že letos ta zima (i když skoro žádná neni) skončí brzo a budeme chodit bez fusaku. Začíná se tam občas vztekat, jak je jí to akorát.. Nevím že to dělají tak malé ty kočárky. Máme x-lander, je to bezva kočárek, ale ta korba by mohla být větší... Jinak do sporťáku říkají od 6 měsíce, tak uvidíme... 😅

bramburka
4. únor 2008

no my ve 3 měsících máme 69 cm, korba má 76 cm a fusak, takže jsme tak tak... mám quinny... korba prostě m
alá...stejná jak X-lander, jde ale do uplnyho lehu, takže my do sportáku budem muset drív...

dlinduska
4. únor 2008

my sly do sportaku v cca 5 mesicich, bylo to nejprve z nutnosti (rozbil se nam hlubokej kocar), no ale uz jsme v nem zustaly. mame krasne polohovatelny zadicka takze zadny problem. luci se v nem moc libi 🙂

bramburka
4. únor 2008

no já myslim, že taky... do ted jsme meli zvednutou postýlku kvuli blinkání, tak pokud dítě sedí s opěrou ... a co sedačka? když to není 24 hodin denne, ale cca 2 hodky denne...co?

lucija
4. únor 2008

My jsme ve sporťáku od minulého týdne. Korbička Mutsy je asi to samé co quinny a x lander. Sporťák má do lehu a je v klidu a hlavně má místo a není tam jak sardinka. 😉

kacka79
4. únor 2008

Tak my jsme ve sporťáku od 5 měs, prostě jsme se do korby nevešli ☹( Ale máme obříka

anatanka
4. únor 2008

My mame Jane a kdyz jsem ho kupovala, tak jsem velikost korbicky hodne resila a pocitala jsem s tim, ze tam Miri bude tak max. do pul roka, cili, ze zrovna na zimu pujde do sportaku, ale velice mile me prekvapilo, ze i ted v cerstvych 7-mi mesicich tam ma mista dost, tak muzu jeste pockat.
Ale o sportaku posledni dobou hodne premyslim, hlavne kvuli skladnosti a ze je v nem dite asi klidnejsi, Miriam totiz v hlubokym nechce moc byt. Rikam si, ze pockam, nez bude sama v pohode sedet a asi hlavne dokud se tam bude vejit. Nechci to uspechat, ale pokud mate cvaliky, ktery se do korby proste nevejdou, tak neni co resit...

gandy
4. únor 2008

My až tak cvalíka nemáme, spíš je dost dlouhá, asi po tátovi. 😎 Už na ultrazvuku mi dr. říkala že má dlouhé nohy.. 😀 . Opravdu nevím jak dlouho se vejdeme, ale budeme muset máme teprv 3a půl měsíce...

aponchie
4. únor 2008

tak to mala sedela az v pul roce sama tak obcas sla do sedu v kocarku ale spis vubec a lezela,nechtela sem to uspechat sama mam po operaci zada nekolikrat tak vim jak se daji znicit 🙄 v cca10mesicich sedela normalne v kocarku uz celkem bezne a stacilo ji to a to je nad vrchni hranici vysky a vahy toz nevim nevim a po roce je v golfacich co jdou dat uplne do lehu a v roce a pul bez kocaru ale merila jsem spousty kocarku vevnitr jak sirku tak delku a hlavne delku nozicek kdyz dite sedi aby nemelo pokrcene nozky a je fakt ze ty x-landery a trojkolky byly nejmensi nejlepsi byl patron a pak ty hoco ale kdyz se ti nevleze tak ho dej driv co nadelas anebo kup jinej kocar a tento prodej 😀 me prijde brutalni davat dite do sporatku ve 3mesicich

janickabez
4. únor 2008

máme taky s polohovacíma zádíčkama, dám jí do lehu do emitexovýho fusaku, připnu 5 bodovýma šrákama, zababuším dekou a frčíme do města na kafíčko, na cestování do MHD o 100% lepší jak hlubokej 😀
Hleubokej máme velkej a využijeme ho ještě docela dlouho, ale používáme ho na drandění na prochajdách, do města jen s golfíkem (spporťákem-ABC design 2007 -Amigo).....(teda pokud není -10°C, to jdu do města s "velkým")

kocurek
4. únor 2008

Ahojky, tak ja jsem mela MATRIX- korba JANE, kterou jsme ve 4 mesicich vymenila za hlubokou korbu Jane a v ni byl maly az do 9.mesice, dokonce i s fusakem se tam vesel. Je super pohodlna, ma moznost polohovani zad.....takze i ven videl a mohl sedet. Ted jej vozim opet v MAtrixu-jako autosedacce a az nekdy v roce (za mesic) jej dam do sportaku. Nejlepsi je koupit prostornou korbu.
Nazory se lisi, zde ve Spanelku davaji do sportaku uz ve 3.mesicich miminka a neberou ohledy na zdravi, zada..... ☹

bramburka
5. únor 2008

já jsem hledala prostornej sporták, což mi ten quinny krásně vyšel, jen má malou korbu, to nechápu. Uvažuju ale ještě o golfkách - sportáku něco mezi, takže říkáte ýže jané matrix je prostornej, jo? Patrona jsem videla bez otočnejcj předních koleček... to se mi nelibilo...