Kdy začít dávat na dudlík med?

monaberuska1
23. led 2008

Ahojky mamky🙂
chtěla jsem se zeptat od jakéhu věku jste začli dávat vašemu broučkovi na dudlík med??

perada
23. led 2008

Já bych to nedělala ...to raději na lžičku. Dítě si rychle zvykne na to, že na dudlu něco má a pak jej jinak nechce 😉

smoulinda
23. led 2008

Teda já malé med na dudlík nedala nikdy a ani to nemám v plánu 😅 😝 Dávám jí ho akorát do čaje, pač mi ho hořkej nevypije. Ala na dudlík já asi NIKDY 😀

macanet
23. led 2008

Nedávám med, ale zabírá čaj, dětský čaj v hrníčku a pokud se v noci vzbudí namočím a zas zabere.

iza
23. led 2008

myslím, že med se nemá dávat do 1 roku ne? 😕

mysinka
23. led 2008

NIKDY!!! To se nemá, kvůli zoubkům a taky protože si prcek zvykne na sladké!

miluska.woolley
23. led 2008

Med na dudlika niky, kvuli kazeni zoubku. Med jako takovy by se detem nemel davat do 1roku kvuli riziku botulismu.

maart
23. led 2008

Opravdu je ta otazka myslena vazne??? NEEEEEE med na dudlik opravdu NIKDY! Moje sousedka davala v noci sve holcicce papat piskoty a ted ma mala ve 2 letech 10 zkazenych zoubku! Takze opravdu med na dudlik v zadnem pripade....a Miluska ma pravdu, med neni doporucovat detem do 1 roku, protoze by mohl vyvolat alergii, takze na chlebik radsi az pozdeji.

kachne23
23. led 2008

proč mu ho chceš vlastně dávat? Mně samotnej dudlík zabírá dostatečně (má ho většinou jen při usínání) a jsou i jiný metody utišování..

kristi
23. led 2008

a proc????? nedavala bych nikdy

krista
23. led 2008

Taky bych ho nedávala 😲

iza
23. led 2008

maart jaké je spojení mezi piškotem a medem? nějak nechápu... 😕

beranek
23. led 2008

Kvůli zubům v žádném případě nedávám a dávat nebudu 😉

makyb78
23. led 2008

iza piškoty obsahují cukr a když je holčička papala v noci,tak se jí vykazily zuby.To se může staát i po medu.To je myslím to spojení....med teda na dudel fakt ne.Taky mě napadá jestli to bylo myšleno vážně,či je to nějaká recese. 😅 😝

maart
23. led 2008

Ano Makyb, mas pravdu...tak jsem to myslela, jako ze v noci sladke proste NE a med uz v tomhle veku VUBEC ne, ale proste nic sladkeho v noci. Snad to ani opravdu nemuze byt mysleno vazne....

lendy1
23. led 2008

vždyť v medu jsou různé alergeny 😕 , to bych mu nikdy nedala!!!

noangel
23. led 2008

na baleni dudliku od aventu je primo napsano nemacet do niceho sladkeho, kazi to zoubky i dudlik

mathilda
23. led 2008

se obávám, že to není recese, mě by zase zajímalo, od kdy jste broučkovi přidávali rum do mlíčka 😀

zdenka26
23. led 2008

Holky,to nemůže myslet vážně,vždyt je to všude napsany 😒

sokolka
23. led 2008

Otázka mi přijdě blbá to se na mě nezlobte. Med na dudlík v žádném případě.

Mathilda 😕

iza
23. led 2008

no myslím, že to recese není..měby to teda taky nenapadlo, dávat med na dudlík už jen proto, že se nemá vůbec dávat do 1.roka,ale schválně jsem se koukla na net a někde to normálka doporučujou... 😠
tak třeba tady :
http://sk2.goo.cz/zdravi_na_dlani/vcely/med.htm
a ještě někde..teď to nemůžu najít...
no a tak se nedivím,že některý maminky jsou z toho zmatený..
jo a pak takový ty rady generace našich rodičů a prarodičů ty taky matou haha....já už několikrát slyšela, že mám Jáchymkovi dát trochu medíku na dudlík 😅 😅 ..no ani náhodou 🙂

evcafrank
23. led 2008

myslím, že to mluví za vše 😅 http://www.dentalcare.cz/odbclan.asp?ctid=62&ar...

iza
23. led 2008

mathilda : no o rumu nikde nic nepíšou tak asi můžem hned ne ? 😀 😀 😀 ..a co odvar z makovic? dneska malej nějak nechtěl zabrat 😀 😀

iza
23. led 2008

ještě jsem našla, že se med může dávat,ale převařený...no tak ani do toho bych nešla...my máme med od příbuzných,mají úl,ale pan miminko ho ochutná až za dooost dlouho 😉

mathilda
23. led 2008

tak jo ona se zase začala vztekat, takže rum do jogurtu, odvar z makovic do mlíka, a pro jistotu půlku rohypnolu
není to moc ? 😕

kacka.va
23. led 2008

já bych teda taky med nedávala. podle zubařky je to nejhorší, co můžou rodiče udělat, protože když se už začínají prořezávat zuby, tak pak mají děti problémy s kažením zubů, protože je med vůči zoubečkům agresivní. A druhá věc, která tu zazněla, že převařený med... jenže to už pak není med, je to jen sladká hmota, protože převařením se všechny ty dobré léčivé látky z medu ztratí, ale to je všeobecně známé.
Pokud už něco sladkého, tak kamarádka namočila dudlík v sirupu proti prdíkům, účel to splnilo hned na dvakrát 🙂

makyb78
23. led 2008

tak pokud by se po rumu dobře chrupkalo,proč ne 😀 A tchyně měla taky takový nápady jako dudu do cukru apod.Vysvětlila jsem jí to a je klid. Syn byl v roce a půl nemocný a mudra mi řekla,že s medem opatrně a když už,tak čistit často zoubky. A proč vůbec na dudu med? Vždyť ho olíže a dudu stejně vyplivne.Některá mimi dudat nechtějí.

iza
23. led 2008

mathylda: na vztekání hysteps 😉 ..teda snad se ještě vyrábí..za mého dětství oblíbený lék pediatriček na zklidnění trochu živějších dětí(snad80%mých kamarádek a kamarádů ho bralo 😀 )

maart
23. led 2008

Holky a co takhle zamichat par decek rumu do medu a tim potirat dudlana....dobra kombinace n? 😉 ....ne ale ted vazne, je zvlastni, ze na te jedne strance o medu doporucuji med uz od prvniho tydne zivota...proc? A jak? Nevim, jak by to ta moje beruna do sebe dostala??? Nechapu....a davat urcite minimalne do roku nebudu 😝 .

maart
23. led 2008

..joooo 😉 ....hyspeps, znama znacka! Tak jo, to do toho mixu nadrobim taky...at mame, holky, od tech urvanku klid, ne? 😀

jana.m.
23. led 2008

no med na dudlik asi bych nedala viděla jsem co to pak uděla ze zubama zname holčina je měla uplně vyžrany černy a hlavně jak si nato zvykne tak se to těžko odnauči