Kdy začít snižovat teplotu miminka? Kdy se má dát lék?

honzina
23. lis 2007

Potřebuju poradit.
Kdy začít snižovat teplotu u miminka?
Je nějaká "hranice", kdy je to ještě dobrý a kdy by se už měl podat nějaký lék, případně udělat zábal?

Děkuji za vaše rady a zároveň se omlouvám, jestli tu už toto téma je.

franti
23. lis 2007

Ahoj...teplota sa ma znizovat ked prekroci 38 stupnov celzia...do 38 nie, lebo telo si zvysenim teploty tvori obranne latky, bojuje s chorobou. Ak merias teplotu rychlobezkov v konecniku, vzdy sa odpocitava 0,5 stupna. Lekar by sa mal urcite vyhladat, ak teplota pretrvava dlhsie ako tri dni...u maleho miminka by som vyhladala lekara okamzite ked teplota po prvom dni vobec neklesa, alebo ked je vyssia ako 39 stupnov celzia. Zabaly by sa mali davat nad 39 stupnov, ale tam je potreba dat pozor, ci pri tej teplote ma studene alebo teple koncatiny. Ak ma rucicky a nozicky miminko studene, urcite nedavat zabali na ne, ale na hrudnicek. Aspon ja som bola takto informovana doktorkou.

honzina
autor
23. lis 2007

Franti, děkuji za informaci. Vidíš, to jsem vůbec nevěděla, zapomněla jsem se na ten postup u dr. zeptat...
Toníček má asi reakci na očkování, pomalu se mu začíná teplota zvyšovat, teď ji má (po odečtení toho půl stupně) 37,4. Zatím s tím teda nic dělat nebudu, ale jestli se bude zvyšovat i dál, tak mám koupený Nurofen pro děti.

mikca
23. lis 2007

já jen ještě malou informaci..při teplotě nad 38.5 mít po ruce Diazepam..proti febrilním křečím..dobrá je taky vlažná sprcha....jinak jde kombinovat sirup a po několika hodinách i čápky..

honzina
autor
23. lis 2007

Febrilní křeče? Jéje, to zní strašně!

honzina
autor
23. lis 2007

A může se miminko při zvýšené teplotě koupat?

johanda
23. lis 2007

honzi, může, pokud nereaguje přecitlivěle na dotyk. Já jsem ale většinou jen otírala.

honzina
autor
23. lis 2007

No, raději jsme nekoupali, i když se zdá, že mu doteky nevadí.

elly
24. lis 2007

Ahoj me doktorka rekla, ze pokud malej treba po ockovani na horecku, tak ho zasadne nebalit, protoze by se nemohl zbavit toho tepla! Jinak me doporucila detske cipky proti horeckam.