Kniha - Něžná náruč rodičů, máte zkušenost s metodami?

holubing
6. srp 2013

mate nekdo zkusenosti s metodami Evi Kiedroňové??? zavinovani deti, plavani. stoji za to koupit si knihu? moc me zaujala v sama doma. dekuji

zuzi82
6. srp 2013

@holubing Knihu stojí za to koupit a já byla dokonce i na kurzu a stálo to rozhodně za to. 😉

lucieandrlova
6. srp 2013

My máme oba díly této autorky a je tam spousta zajímavých rad a věcí. Např. Jak se má dítě správně nosit, co má kdy umět, jak testovat zrak, sluch apod. Z těchto knih také vychází zdravotnický personál (např. rehabilitační sestry, dětské sestry apod.) ale řekla bych, že tam je spousta věcí, které se za našich maminek nedělaly... Takže pokud se někdo řídí radami maminek a babiček a vše dělá po jejich vzoru, tak pro něho moc kniha není... Moje tchýně se u čtení pořád divila, že za ní to bylo vše jinak... 🙂

eficenka
6. srp 2013

určitě za to stojí.. naučíš se velmi správnou manipulaci s miminkem, jak správně nosit, pokládat, zvedat, jak správně rozvíjet motorický vúvoj ( prevence vzniku skoliozy, vadného držení těla...)

nnell
6. srp 2013

Já bych spíš pořídila až ten druhý díl - Rozvíjej se děťátko, přijde mi že je mnohem obsáhlejší a celkově kvalitnější 😉

katja77
6. srp 2013

@nnell Souhlasím.....

hofka1
6. srp 2013

Je ale třeba některé rady brát s rezervou, co jsem viděla v Sama doma, dávala péřovou zavinovačku i do autosedačky, to mi nepřišlo moc bezpečné.

pajenka
6. srp 2013

Knihu mám a moc doporučuji, jako prvorodičku mě i rodinu hodně naučila, dokonce i moje maminka si už všímá, jak drží ostatní maminky svá miminka a vidí, že to mnohdy není správně. Odměnou nám určitě je, že se dcera začala ve třech měsících přetáčet na bříško, od pěti měsíců se plazí, od šesti péruje na kolínkách, od šesti a půl se snaží sedat a v sedmi měsících se poprvé přitáhla a stoupla si 😅 občas se prohřeším, ale hned si chybu uvědomím a napravím, sama mám ze špatné manipulace kulatá záda a vpadlé kotníky, takže nechci, aby tak má dcera dopadla 😒 knihu už určitě seženeš i v pdf

ustarana
6. srp 2013

Ja mám obe knížky a celkom mi pomohli. Teda zavinovačku som nepoužívala a na plávanie so synom som tiež nechodila a motoricky bol stále napred. Ale čo je doležité naučila som sa správne nosiť dieťa, ako ho motivovať k tomu, čo chcem, našla som tam aj nejaké typy na riekanky a potom si ich dohľadala na nete, typy na domáce cvičenie s dieťaťom... . Mne prišli obe knižky fajn, ale ako u všetkého je potreba si zachovať zdravý rozum a nedržať sa toho ako Biblie. Inak Nežná náruč rodičov je voľne na stiahnutie. Keď budeš kupovať knížku, tak sa pozri do bazárku (nerobím si reklamu), ja som ich čítala len pri synovi, pri dcére si skoro všetko pamatám, len občas prebehnem tabuľku psychomotorického vývoja, tak nech zbytočne neutrácaš viac ako je nezbytne nutné.

butterfly
6. srp 2013

Já doporučuju obě knihy. Moje dcerka měla problémy, kvůli kterým musela cvičit Vojtovku a já měla jistotu, že jsem díky nevhodné manipulaci její stav nezhoršila. Ve druhé knize je zase fůra námětů, jak dítěti pomoci s některými dovednostmi (otáčení, naklekávání), a kdy naopak nepomáhat (posazování, vodění za ruce). Věřím, že i díky informacím z těchto knih je teď Madlenka v pořádku.

zzlaticka
4. zář 2013

Taky mě strašně moc pomohlo přečtení knihy Něžná náruč rodičů už v těhotenství a potom jsem se v porodnici sama pídila po tom, jak správně děťátko nosit. Protože sami to fakt nikomu nenutí a nikoho, kdo se o to nezajímá, neinformují, pokud vůbec o nějaké správné manipulaci s miminky mají šajn. Aspoň tam, kde jsem byla já to tak bylo, že mi to ukázala fyzioterapeutka a holka, co byla v porodnici na praxi ze zdrávky.
Vždycky když vidím maminku nebo tatínka, jak nesprávně drží čerstvě narozené miminko, chce se mi jim to říct, a někdy jsem to i udělala. Kazí tím svým dětem držení těla a způsobují budoucí bolesti zad.
My jsme díky předčasnému narození navíc cvičili Vojtovku od druhého týdne, takže příště už budu vědět, že se děťátko může do polohy na bříšku v době mimo spaní dávat klidně už takhle brzy a procvičovat pasení koníčků (samozřejmě ze začátku na pár sekund 3x denně a jen s podporou přidržování ze stran a ještě se svinutou plenkou pod hrudníčkem).

makula88
12. říj 2017

@lucieandrlova
Dobrý den, neprodavate tyto knihy?

mishas
19. říj 2017

@makula88 Já prodávám Něžná náruč rodičů za 250,-