Kojenecká helma 'No shock'. Snese ji dcera?

jabber
18. únor 2008

Holky, máte jí někdo? Jaké s ní máte zkušenosti? Nám se včera dcera poprvé sama postavila o židli, od té doby to dělá pořád a zkouší se postavit o všechno možné, tak začínám mít hrůzu z toho, že sebou praští a majzne se do hlavy - máme parkety. Je dost rychlá, takže mám fakt strach, že jí pokaždé neuhlídám. Uvažujeme o koupi téhle helmičky, ale taky si nejsem jistá jestli to vůbec na té hlavě snese 😖 . Zajímají mě vaše názory, díky 😉

jabber
autor
18. únor 2008

ygreen - no na kole je helma už samozřejmě nutnost 😉 . Když začínal na kole jezdit synovec a helmu nechtěl (ono taky kdo by chtěl, je to hnus, mít něco na hlavě a hlavně ten popruh pod krkem), tak se mu prostě řeklo, že bez helmy na kolo nemůže, nepůjde a tečka. Vysvětlilo se mu, že mu chrání hlavu a že je důležitá. A taky se mu připomnělo jak byl s prasklou lebkou v nemocnici. Zvyknul si rychle, začal i sám připomínat, že ještě nemá na hlavě helmu 😀 , no a neteře - ty už je chtěly samy, když jí měl on, a jezdily v nich i na odrážedlech 😀 😀

jabber
autor
18. únor 2008

aponchie - ale na kolo malé přilbu dáš, ne? Stejně jí budeš muset asi jednou přesvědčit...

jabber
autor
18. únor 2008

zrovna tak na lyžích 🙂

aponchie
18. únor 2008

na kolo ano to vi ze na kolo patri ale jinak ne na lyzich jeste nebyla,nebudu ji presvedcovat asi na normalni chozeni uz je velka...

jabber
autor
18. únor 2008

aponchie - no to je, to je bez debaty, vždyť jí jsou skoro 3 🙂

ronie
18. únor 2008

na kolo to jo to je nutný 😉

aponchie, proto sem tam psala, že je to na učitelích, případně rodičích..to v případě, že učitelka je kráva, tak se do toho vložim jako já jako rodič 😀 a vysvětlím to dětem místo té krávy. Jinak rozhodně ji nemusíš přesvědčovat, nutnost to opravdu není-jen se musí prostě hlídat a to s helmou taky..takže je to na každém.

sisstin
18. únor 2008

holky..o tý helmě slyšim prvně v životě...na kolo a tak, to je samozřejmě nutnost..ale na běžnej život? 😲 za chvíli budeme mít děti ve vypolstrovaných místnostech ne 😕 ..nikoho nechci urazit..je to prostě můj názor 😉

lucianka
18. únor 2008

Naprosto souhlasím se Siss... přijde mi to přehnaný 😒

lenkabu
18. únor 2008

Nedočítám celou diskusi,tak budu možná někoho opakovat...helmu jsem viděla a upřímně mi to přijde jako pěkná blbost....na běžný hraní doma přece dítěti nedám helmu, to bych mu mohla dávat i brnění 😅 My jsem se taky naučili co můžem a co ne když jsme se občas někde praštili....beru zábrany na schody, na rohy, do zásuvek,ale helma je fakt moc 😅

jabber
autor
18. únor 2008

sisstin - to je jenom na nějakou dobu, než se naučí chodit, padat atd, ne jako na běžnej život napořád 😀

sisstin
18. únor 2008

jabber: no nečetla jsem to celý 😉 já si představila, jak nějakej chudáček pobíhá ve školce s helmou na hlavě 😅

ronie
18. únor 2008

jo ale jsou děti, které jsou jak tank a opravdu si vážně ublíží, když je doma nemáte, tak to je jasné, že to není potřeba, ale prostě takové děti jsou a pak je to super..je to nové a tak se to hned odsuzuje..proč zbytečné, když to může ochránit..nechápu tyhle postoje-jsou maminky co mají pozitivní zkušenost tak proč ne... 😝

jabber
autor
18. únor 2008

sisstin - no to holky řeší, že některým potřeštěným dětem bez pudu sebezáchovy by se to hodilo pořád 😉

lucianka
18. únor 2008

Přiznejme si - kolik z nás má prasklou lebku? Taky jsme neměli helmičky a žijeme 🙂

jabber
autor
18. únor 2008

ronie - přesně tak, souhlas 🙂
Kdyby se odsuzovaly všechny novinky, tak kde bysme ještě byli, že jo 😀

lenkabu
18. únor 2008

ronie: já to neodsuzuju, nechtěla jsem aby to tak vyznělo 😉 Jen mám dojem že z dětí děláme skleníkový květinky...ochránit za každou cenu a vždy mi nepřijde dobrý ani pro jednu stranu.

ronie
18. únor 2008

siss a věříš že to nebyl chudáček-byl po tatínkovi trochu střelenej-táta automobilovej závodník, takže naprosto neřízená střela..taky na to doplatil(ten táta) a synk jak by smet-prostě bylo mu jedno jesi si hlavu roztříská..a helmou se chlubil, že je jako táta..

no a mezitim se mi tu synek pěkně třísknul do kebule 😀 😀 😀

sisstin
18. únor 2008

ronie: 😅 mně to přijde, jako důvod k šikaně v dětském kolektivu 😅

jabber
autor
18. únor 2008

lucianka - no to je otázka, oni kdyby s ním tenkrát nešli na rtg, tak se to ani nijak nepoznalo, byl prostě úplně v pohodě, ani nebrečel, nic....a zahojí se to za pár měsíců samo.

ronie
18. únor 2008

no zrovna já teda nejsem ta, která by hlídala dítě jak oko v hlavě-prostě jen vim, že některý děti jsou kapku moc rychlí a pak by to mohlo být i vážné...nicméně jak jsem na začátku napsala, rozhodla bych se podle temperamentu a podle toho, zda bych viděla, že je helmička potřebná-u nás to myslim nehrozí 😀 😀 Oli velmi pomalu zkoumá prstíčkem nějakou hračku a jak se překulil na dřevěnou podlahu a praštil se do hlavy, tak se spíš jen leknul a už se asi zase dlouho nepřekulí 😀 😀 😀 😀 normálně se na záda točí jen na posteli, kde ví, že se nepraští 😀 😀 😀

jabber
autor
18. únor 2008

ronie - prostě pohodář, no 😀 😀 😀

ronie
18. únor 2008

to je vždycky individuální, tenhle klučina si teda nic nenechal líbit, takže mu tu helmu fakt záviděli 😀 Ale myslim,ž e nemá cenu se o tom dohadovat, prostě většina z nás helmu nevyužije a ten kdo jo, tak má jen pozitivní zkušenost, že se mu dítě nepřizabilo, takže co tu budeme řešit ne 😅

jabber
autor
18. únor 2008

přesně tak, to je na každé z nás, mě spíš zajímaly zkušenosti maminek co ji mají 🙂 , ale každopádně děkuju všem za názor 😉

jabber
autor
18. únor 2008

ještě k té prasklé lebce - tenkrát jim při propouštění z nemocnice řekli, že ho teď musí bedlivě hlídat, aby se do hlavy nepraštil znova - že pak by to mohl být celkem i průšvih, kdyby se do té praskliny majzl znova než to sroste. Takže kdyby to bývali nechali být, nikam nešli a vůbec o tom nevěděli, tak se někde otloukl zas a taky to nemuselo tak dobře dopadnout.
A to je právě ta zrádnost, že on se choval úplně normálně a člověk si řekne: no co se praštil do hlavy. Ještě že je švagrová takový plašan 😉

syrael
18. únor 2008

Dost dlouho uz o tehle vecicce uvazuju...Kubajs je taky hyperaktivec jak vino. Nicmene, jak tak o tom uvazuju, dost by se tim mohl narusit proces uceni. Pokud by byly vsechny pady tlumene, nemuselo by to potom dite jednak motivovat k rozvoji koordinace a jednak by mohlo ziskat spatne povedomi o mechanice padu - bum a prask, aha, ono to vlastne boli🙂 Nicmene, taky jsem se jeste nerozhodla...

niega
18. únor 2008

Pardon, nečetla jsem diskusi - ale když si představím, že toto dám Ediemu na hlavu, už vídím, jak se rozhuláká 😝 . No fakt, ten se může i z čepice pos... Pardon 😀 . Jasně že se co chvíli flákne v zápalu svých sportovních aktivit do hlavy. Hlavně když začal s otočkami, tak to bylo furt. A následoval pláč. Ale teď už na sobě zapracoval, takže se bouchne jen občas.