Kojenecká helma 'No shock'. Snese ji dcera?

jabber
18. únor 2008

Holky, máte jí někdo? Jaké s ní máte zkušenosti? Nám se včera dcera poprvé sama postavila o židli, od té doby to dělá pořád a zkouší se postavit o všechno možné, tak začínám mít hrůzu z toho, že sebou praští a majzne se do hlavy - máme parkety. Je dost rychlá, takže mám fakt strach, že jí pokaždé neuhlídám. Uvažujeme o koupi téhle helmičky, ale taky si nejsem jistá jestli to vůbec na té hlavě snese 😖 . Zajímají mě vaše názory, díky 😉

schnek
18. únor 2008

jabber, Ondra si stoupnul v necelých 6 měsících a co stoupnutí to v podstatě pád, než se naučil vrátit se na zem šetrněji. taky jsme o této helmě uvažovali, nekoupili jsme jí a nic se nestalo. Připadá mi jako zbytečné tahání peněz z kapes rodičů. my jsme taky vyrostli bez helmy a jsme živé a zdravé 😉

aponchie
18. únor 2008

co to je?to ani neznam 😀 mame parkety vsude a lino a dlazbu mlati sebou neustale v 6mesicich se ze sedu rozhoupala do zadu na zada prastila a ruplo ji v hlavicce a na rtg nic chirurg rikal ze maji hodne poddajne vazy a kosti takze ja to neresila tak abych koupila helmu

jabber
autor
18. únor 2008

schnek - no to je samozřejmě pravda, proto taky pořád ještě váhám 🙂 ale na druhou stranu - peněz mi za to líto není, takže kdybych věděla, že to vůbec snese nosit...

Já mám zase zkušenost takovou, že synovec sebou praštil a na rtg zjistili, že mu praskla lebka 😒 , byl týden v nemocnici na pozorování, naštěstí byl jinak ok a ta prasklina za pár měsíců srostla. Tak mě to tak jako trošku děsí 😀

ronie
18. únor 2008

jabber-myslím, že je njdůležitější temperament dítěte, pokud je to by Oli lítal hlava nehlava všude, tak bych do toho bez váhání šla, ale myslím,že nám to nehrozí, zdaleka ještě nelezeme a bude to spíš velmi rozvážný kluk, takže podle toho bych se řídila já a zbytečný není nic, co chrání zdraví a život našeho dítěte 😉

andulkaavetrelec
18. únor 2008

my ji koupili, ale zatím nepoužili, ještě se nehýbe tolik z místa, tak to ještě jakžtakž uhlídám
myslím, že je to dobré, že pak dítě nemusí být tolik v ohrádce

andulkaavetrelec
18. únor 2008

jestli si na ni zvykne, to vám pak napíšu 😉

schnek
18. únor 2008

no on se chvíli jen tak ve stoje pustil a sletěl a samozřejmě si šlehnul 😔 ale zase přišel na to, jak se má spustit, aby ho to nebolelo a je to ok 😉 já bych chvíli vyčkala a sledovala a pokud se cca do 14 dnů nenauči nějak případný pády korigovat, tak bych o tom uvažovala 😉 na druhou stranu, takových pádů ještě bude a neuděláme s tím nic 😉

ronie
18. únor 2008

je to strašně individuální, některé děti opravdu nemají pud sebezáchovy a v takovém případě bych ji použila, když vidim takové děti, jak se řítí šílenou rychlosti po místnosti,tak moje reakce je, že zavřu oči-normálně sem úplně pitomá, ale to prostě samo-úplně ztuhnu a místo abych chytala, tak stojim jak blb 😀 takže uvidíme 😀

jabber
autor
18. únor 2008

ronie - no ona ještě neběhá, ale počítám, že to bude pěkná divoška, podle toho jak to tak vypadá 🙂 , takže to bude druhá fáze, ochránit ji před rohama stolů apod. Zatím se jen bojím, že padne dozadu a udělá si otřes mozku (přinejmenším). Nerada bych totiž s každým druhým pádem jezdila na rtg 😅 . Asi jí koupím 🙂

jabber
autor
18. únor 2008

andulkavetrelec - a nezkoušeli jste mu jí už třeba nasadit jen tak, jak to snáší? Já právě ohrádku neplánuju vůbec, jenom plot před elektroniku s dráty. Ona by se v ohrádce zbláznila, je strašně zvědavá a na místě neposedí.

ronie
18. únor 2008

jabber-sem normálně četla elektrickej plot 😀 😀 😀 😀 Já jen nevim, jesi by si Oli zvyknul-on čepice nesnáší-hlavně nasazování apak by mě zajímalo jak hodně je prodyšná-v létě to bude asi peklo..

jabber
autor
18. únor 2008

ronie - no ten by možná taky nebyl k zahození 😀 😀 😀 . No právě - to přesně myslím, jestli to ty děti vůbec snesou. Je jasné, že to záleží na každém dítěti, ale zajímají mě ty zkušenosti. A jak to s tím vším, třeba prodyšností, je. No já doufám, že v létě už jí snad potřebovat, proboha, nebudeme 😅

zuzik.3
18. únor 2008

Jabber tak my tu helmu máme cca 14 dní, protože Peťulka je hodně aktivní. Nejprve se jí na hlavě nelíbila tak si s ní jenom tak hrála ale už j snese. Dávám jí ju ale jenom když potřebuji něco dělat a nemám čas u ní sedět a hlídat ji. Jsem tak klidnější. Když ji má delej tak se jí v tom bohužel potí vlásky.

jabber
autor
18. únor 2008

zuzik.3 - díky 🙂 no jasně, taky počítám, že by jí měla jen když se jí nemůžu stoprocentně věnovat, myslím, že to ani na dlouhé nošení není určené, právě díky těm všem polstrováním to je asi celkem teplé a tím, že se to dává dětem co se hýbou, tak se zpotí. No ale pořád lepší hlava zpocená než rozbitá, co 😉 😀 Díky moc 🙂

schnek
18. únor 2008

holky, a nebojíte se, že si dítě díky tomu neuvědomí, že si musí dávat bacha a až jí mít nebude, tak si skutečně ublíží? nechci rejpat, jen se ptám 😉

jabber
autor
18. únor 2008

schnek - no já právě počítám s tím, že většinu dne jí samozřejmě mít nebude, když budu u ní, tak jí budu ty pády hlídat, takže se snad naučí i padat a korigovat si to. Prostě jí to chci dát, když jí nebudu zrovna stát za zadkem 🙂

jabber
autor
18. únor 2008

schnek - ono těch pádů bude myslím i tak stejně dostatek 😀

andulkaavetrelec
18. únor 2008

schnek: no jde spíše o překonání kritického období, kdy je lebka ještě měkká-vpředu cca do 13 měsíců, pak už ty pády nebudou pro hlavičku tak nebezpečné
my máme syna draka...
jinak ta helma je lehká, pár gramů...

schnek
18. únor 2008

náš padal pozadu, prostě stál a pustil se, teď buď sešplhá nebo žuchne na zadek 😉

andulkaavetrelec
18. únor 2008

schnek: tak vzadu už to má srostlé od 4 měsíce...ale člověk nikdy neví...kamarádce spadl roční syn na trychtýř a vrazil si ho do pusy...krve jak z vola, ale tomu by helma stejně nezabránila....

schnek
18. únor 2008

Ondra teď sletěl a trefil se do zubů, samozřejmě se trefil tak blbě, že se seknul do dásně a krvácel, ale nastěstí to nic nebylo a to bych se s helmou taky mohla jít vycpat. Tohle má podle mě opravdu význam, jak psala ronie, pro divoké děti bez sebezáchovy 😉

ygreen
18. únor 2008

Ahoj holky, tak já budu asi prototyp šílené matky 😀 nejraději bych měla prcka v hlemičce a obaleného v molitanovém overálku 😀 ale vážně - ptala jsem se na tohle téma porodní asistentky na předporodním kurzu a velmi mile mě překvapilo, že něměla názor jako moji rodiče, tchánovci a vůbec všichni - vždyť se musí omlátit, je to dítě. Ona naopak tvrdila, že dětské úrazy hlavy mohou být velmi vážné a je lepší jim samozřejmě předcházet. Že tam měli jednu velmi aktivní holčičku a té rodiče raději dávali lyžařskou helmu 😉 Myslím, že jsou prostě děti, které by "No schock" užili celý den a děti které vůbec. Ale při aktivitách typu tříkolka bych se k tomu i přikláněla, alespoň k cyklistické helmičce.
Já o No schock uvažuju, páč máme 70kg psa a hrozí zde "strkanice" 😉

aponchie
18. únor 2008

a do skolky se to dava taky? 😀

ronie
18. únor 2008

aponchie-už sem o tom taky slyšela a zrovna tam mi to přijde dost důležitý-a učitelky si oddychnou-jen se musí dát bacha aby se ostatní nesmáli 😝

zuzik.3
18. únor 2008

schnecku já se nebojím že by si potom neuvědomila že pády bolí. Ono to bude bolet i přes tu helmu ale určitě ne tak moc jak když se praští přímo hlavou o zem. A jak psala andulka, jde o to překonat to kritické období a hlavně v momentě kdy se věnuji něčemu jinému. Koupila jsem ji z druhé ruky, takže velké finanční vydání to nebylo. Jestli k něčemu bude dobrá poznám až za několik měsíců. Možná ji ani moc nevyužiju, kdo ví........ Je to třeba jako s kračkama, máme hodně drahých hraček ale malá si nejrači hraje s letákama a pet flaškama 🙂

aponchie
18. únor 2008

ronie to si pis ze s ebudou smat kor deti ja bych to male nedala nejen kvuli tomu ale i proto ze treba moje mala by to hlave nesnesla nema rada nic na hlave

ronie
18. únor 2008

aponchie-no ono když máš opravdu hyperaktivní dítě, které má furt úrazy, tak dáš-já bych dala a dětem jde vysvětlit leccos, jen se to musí umět 😉 Je to na učitelkách, případně rodičích..

aponchie
18. únor 2008

ronie ja mam takove dite psala sem to mockrat vsude asi to podle tebe neumim OK

ronie
18. únor 2008

prosímtě aponchie-co neumíš?-já nepsala o tobě, ale o učitelkách, že musí umět dětem vysvětlit proč má dítě helmu...bože neurážej se já vůbec neřekla ani ň o tobě..Znám dítě-příbuzný, který do školky helmu nosil a v pohodě, nikdo se mu nesmál..A o učitelkách sem mluvila schválně pač já učitelka sem a sem si jistá, že bych dětem ve školece dokázala situaci dobře vysvětlit a nesmáli by se-naopak by helmu chtěli taky 😀 😀 😀 takže klídek jo 😵 😵 😵

že máš hyperaktivní dítě si bohužel nepamatuju, ale v tom případě ti držim palce ať to vše zvládneš-já hyperaktivní děti znám moc dobře a vím jakej je to záhul..s pozdravem

aponchie
18. únor 2008

nase ucitelka je krava ktera necha at si deti ublizujou neverim ji ze by to oduvodnila ale to je jina debata ,ja myslela ze poukazujes na to ze jsem psala ze mala na hlave mit nic nechce a nutit ji nebudu jako ze kdybych chtela a umela tak ji presvedcim ale ja ji presvedcovat asi nechci .holt bude bez helmy ale treba detem po urazech je to super vec jako v tom filmu o klukovi co ji mel po operaci.ja asi porodim z te me hyperakcni devenky jezky ale jdu ji to vysvetlit 😀