Kojení v horku. Dáváte převařenou kojeneckou vodu?

kachnik
12. kvě 2008

Holky, když jsou ty hrozná vedra, kojíte, dáváte některá převařenou koj. vodu? Když jsme byli dnes skoro celý den venku a bylo horko, tak jsem si říkala, jestli by malej nepotřeboval trochu napít. Nechci mu dávat čajíky, aby si nezkazil chuť na mlíčko. Co na to říkáte? Chci se zeptat dr., ale jdeme tam až 20.5. A nebo se vším počkat až do 6.měsíce...

marcim
12. kvě 2008

Pokud vím,tak dítě,které je plně kojeno,nemusí dostávat tekutiny navíc.MM by mělo stačit pokrýt i žízeň.Pokud by chtělo,tak by se mělo kojit i častěji.Ale to mám jen vyčtené informace.Taky jsem ještě žádné jiné tekutiny než MM nepřidávala.V tom horku si malý řekne o pití dřív,tak mu dám.

zany
12. kvě 2008

Kachni, říká se, že by kojení mělo pokrýt i žízeň... akorát si prcek řekne asi častěji a třeba si jen cucne 😵
My jsme byli na dovolené když bylo malému 4,5 měsíce a čajík tam dostával, protože měl fakt žízeň a kojila bych snad co půl hodinky... A mlíčko mu chutnalo dál 😵

schwarzovka
12. kvě 2008

my jsme byli o víkendu na výletě a taky jsem mu radši dala pár krát cucnout čajíku a baští mlíčko dál...já to budu dělat, když budeme někde dlouho pryč, abych ho nemusela furt kojit 😉

majenka
12. kvě 2008

Malá si říká častěji o kojení-minimálně 1x za hodinu. Takže čajíčky ani vodu dávat nechci... 😉

kitty68
12. kvě 2008

moje ella taky dostala cajik a poprve ho i vypila v tech vedrech a na mliko ji chut teda vubec nepresla 🙂

krista
13. kvě 2008

Ahojky holky, to jste mě vyděsily že čaj zkazí chuť na mlíko, ale hned jsem vyčetla že dáváte čajík a na mlíčko má chuť dál 🙂 Já kojím plně, ale malá chce v těchto vedrech kojit cca po 45min. a po každý pije kolem 20min. 😲 a to prostě nejde, nemůžeme na procházku, protože pořád vyvádí 😝 Jaký ten čajík dětem dáváte?

schwarzovka
13. kvě 2008

já dávám od Hipp s fenyklem je od 1. týdne...a dobrej na prdíky 😉

rogorca
13. kvě 2008

ahoj holky,já dávám fenyklový čajíček od počátku kvůli prdíkům-zpočátku jen po lžičkách,abychom si nepokazily kojení,ale dnes už přímo z lahvičky.Malá má 4 měsíce - nemáme žádný problém s odmítáním mlíčka a čajíčku se napije jen tolik kolik sama chce 😉 myslím,že to vůbec nevadí a v těch horkých dnech to bude určitě fajn,že je na to zvyklá.

maja1979
13. kvě 2008

holky a ten čajík dáváte normálka v lahvičce? nebo nějak v tom hrnečku se savičkou? taky si myslim že když se dá mimču cucnout trochu čaje nic se tím nezkazí.

rogorca
13. kvě 2008

majo- první měsíc jsem dávala jen po lžičkách - pak jsem zkusila přes lahvičku a malá se normálně chytá prsu -dokonce už jsme ji asi 2krát dala odstříkané mlíčko přes lahvičku,když jsem potřebovala odjet na dýl a v pohodě 😵 .
Je pravda,že né všechna miminka jsou stejná - určitě doporučuji nejprve po lžičkách.

mikulka
13. kvě 2008

Holky, když se mimčo napije, tak první je mat. mléko právě na napití, prootože je řidší a pak když saje dál, je mléko hutnější a to je na zaplnění. 😉 Není proto třeba dávat navíc další tekutiny. Mimčo si samo řekne, kdyby mělo žízeň.

maja1979
13. kvě 2008

mikulka to jo to vím, ale nechce se mi na veřejnosti moc vytahovat prso když jsme třeba na prochajdě v centru ani není pořádně kde. kojení na "jídlo" máme už zaběhlý, to vím přibližně kdy bude třeba kojit, ale nechci aby v těch vedrech měla malá žížu, když třeba není kde kojit.

jjaanca
13. kvě 2008

Já jsem chtěla začít dávat čajík po lžičkách kvůli prdíkům a malá ho odmítá. Je to blbý, protože jak už tu někdo psal, kolikrát venku není kde kojit a ten čajík ve flašce by se docela hodil. 😒

krista
13. kvě 2008

Přesně jak píše Maja, taky vim že přední mlíko je na žízeň, ale na veřejnosti kojit nechci 😉

maja1979
13. kvě 2008

Mě je to furt taky nepříjemný. Myslela sem že si časem zvyknu ale kojim už tři měsíce a že bych byla odvázaná z toho vystrkovat prso na veřejnosti to teda nejsem☹ nejde teda ani tak o to když malá saje, to vlastně neni nic videt, ale než se přisaje a pak se různě odtrhává, směje se na mě a znovu se přicucává🙂 tak to si radeji odpustim🙂

kalo
13. kvě 2008

Při kojení se opravdu voda dávat nemusí..ať je vedro nebo ne. Když vedro je, tak kojit častěji. My byly narození na zač.loňského července a dávat pít vodu nebo čaj mě teda nenapadlo. Podle naší dr.dítě do 8 měsíců nemusí dostávat pít /když pije mléko a má 7 počůraných plen/....Prý se pak zbytečně malinký organismus zavodňuje a zatěžuje...Voda z mléka /a pak v kašovité stravě/ určitě stačí...

krista
13. kvě 2008

Maja jj malá se u toho taky různě vzteká 😝 Já kojim jen před manželem, vím že na tom neni nic strašnýho a fandim maminám co na veřejnosti kojí, ale já na to nejsem 😝 😉

niega
13. kvě 2008

Přidávám se ke Kalo - podle mých znalostí a podle mých zkušeností (jsme červencový, tenkrát byly vedra přes třicet) se voda přidávat nemusí - ukojila jsem to. Prostě si řekl třeba i po hodině, tak dostal - při procházce jsem zapadla na lavičku pod strom a už se kojilo 😀 . Co je na tom špatnýho?

krista
13. kvě 2008

Niega však jsem nahoře uvedla, že na tom neni nic strašnýho 😉 Je to moje věc, že jsem taková 🙂😉

minea
13. kvě 2008

Jsem taky pro kojení vždy a všude 😉 . Do konce šestého měsíce kojenému dítěti kromě MM nic nedávat, nápoje se zařazujou až někdy kolem 10 m.

niega
13. kvě 2008

Kristo, já to nemyslela zle - Tvůj příspěvek jsem si přečetla až později, pardon. 🙂

zuzik03
13. kvě 2008

tak už chápu, proč chce malá poslední dva dny kojit co hodinu - jak je vedro, tak má žízeň 😅 a já mám dlouhé vedení 😀

kacamar
13. kvě 2008

minea, tak proč je na těch čajích uvedeno od 1.týdne, od 2.měsíců apod. když se jim to nemá dávat? Škodí to nějak?

lenkabu
13. kvě 2008

Já čaj dávat budu, když je od 1 týdne,tak nemůže škodit a nechci vytahovat na veřejnosti prso po půl hodině 🙄 Jsme hodně venku, najíst tam samozřejmě dostane,ale kojit 4x za vycházku opravdu nechci.

aponchie
13. kvě 2008

ja jsem kojila v tech vedrech nonstop a caj jsem nedavala ani vodu..az pozdeji kvuli prdum Hipp po lzickach..me mala vzala jak flasku tak prso a nebyl problem nikdy.taky jsem kojila 20az30min a co hodinu a pul az dve ,ale me to nevadilo stejne sem bloncala s kocarem po meste a pokazdy se dalo kamkoliv zapadnout a odpocnout si..ja si myslim,ze v extremnim vedru s tim ditetem preci nepujdete ven 😉

minea
13. kvě 2008

kacamar, to je tam vážně napsaný? 😕. No asi je to takhle zamýšlený pro děti na UM, to je vysvětlení, který mě napadá...
Koho to opravdu zajímá a babským radám, jakož i reklamním tahům výrobců zas až tak nedůvěřuje 😎, si jednoduše zjistí, co doporučuje Laktační liga.

listicka20
13. kvě 2008

Trochou čaje se určitě nic nezkazí, a pokud výrobce píše od 1 týdne, tak to asi nebude jen reklamní tah, výrobky pro děti jsou přísně kontrolovaný. Laktační liga vydává "doporučení", ale neříká, že se to tak musí za každou cenu dělat. Každá máma má snad selskej rozum a když vidí, že dítě má popraskaný rty, moc nečůrá, i když se ho snaží hodně kojit, nebo když se jí sápe po sklenici s vodou, jako tuhle malá mně, tak asi uzná, že má fakt žízeň. A pokud je někomu nepříjemný vytahovat prso na veřejnosti, tak dá prostě čaj nebo převařenou vodu, to je logický. Hlavně se tím, holky, nijak netrapte.

lukin
14. kvě 2008

Jak někde pojedu na dýl, tak co myslíte, mám si raději odstříkat mléko nebo dát čaj? Moc to nechápu. Proč se dává čaj místo odstříkaného mléka, kdo nechce kojit na veřejnosti?

schwarzovka
14. kvě 2008

já nerada kojim na veřejnosti...jsem z malyho mesta a vsichni me tu znaj, tak nemusi znat i moje prsa...jinak ja davam caj, jen kdyz jedem nekam na dyl...a nevypije vic nez 20ml 😉

lukin
14. kvě 2008

A jak jste pryč a dáváte čaj, tak ho taky nějak ohříváte nebo ne?