Kolik převařené vody můžu dát 3měsíčnímu miminku?

janapazderkova
22. čer 2017

Ahoj mamky. Prosim o radu. Mam trimesicni miminko, nekdo mi poradil, ze v takovych vedrech muzu dat k mliku jeste prevarenou vodu nebo fenyklovy caj. Kolik toho muzu dat? Holcicka je plne kojena a ted jak je vedro by porad jen sala...muzu ji ten cajik nebo vodu dat z flasky? Diky moc!

misa357
22. čer 2017

To spíš platí u dětí na UM. Pokud jen kojíš, tak bych asi flašku zbytečně neriskovala. Jestli už flašku zná (třeba z podávání odstříkanýho mm) tak to zkus, jestli ji bude chtít. Já sice kojím, ale jen cca z 80% a dělám to tak, že během dne zkusím několikrát dát flášu s vodou a buď se napije, nebo ne. Množství neřeším, ono to taky není nijak závratné. Za včerejšek vypil asi 30ml.

kvmatonka
22. čer 2017

@janapazderkova Ale jooo...Já taky plně kojím a nosím sebou normálně tu nejobyčejnější flašku s tou nejobyčejnější savičkou a v tom převařenou vodu. Hlavně když jsem s malým v autě a nebo v obchodě. Prostě když vidím, že má suché rty tak nabídnu, buď se napije a nebo ne a vůbec neřeším kolik toho vypije. V lahvičce mívám tak 80 ml a nikdy mi ale nevypije více jak 30 ml. A bacha fakt mi to kojení nekazí, z láhve je ochoten vzít pouze vodu. Mlíko z láhve nebere, tam preferuje originální obal :D Prostě když nemám prostor nakojit, nabídnu vodu a dítě zatím žije a nadále se kojí. To jen pro případ, že se tu zase rozjede debata na téma, jak láhev kazí kojení. btw. já jako malá jsem byla kojená 2,5 roku a přitom jsem sosala čaj z totalitní flašky. to jen tak pro odlehčení :D

eldrag
22. čer 2017

obe děti jsem kojila a obe jsem v dobe vedra privodnovala vodou, je hloupost trapit dite zizni, bud muzes davat prso na pozadani, nebo lahvicku s vodou. Kojeni nam lahev ani dudlik nepokazilo.

annapavelkovaml
22. čer 2017

Mám dvě děti ,obě kojene a obě měli lahvičku s čajem a díky tomu nemají problém při vysokých teplotách ,protože umí pít i s lahve(starší už teda ne ta pije normálně) .Je nesmysl v těchto vedrech dávát co hodinu prso,to ditě nemá hlad ,ale jen žízeň ,pak se většina maminek diví že ditě bolí bříško,bodejď když je "přežrané" a zbytečně 😉

arwen_arina
22. čer 2017

Urcite! V takovem vedru ji mleko slemovati v krku. Pry je nejlepsi savicka Tomy tippee. Davala bych caj nebo vodu i normalne, v lete dvakrat tolik. Ale to me tu mistni kojomilky asi sezerou :D

arwen_arina
22. čer 2017

Telo ditete je tvoreno z 80% vody, je nesmysl mu nedavat vodu, aspon 200-300ml, spis vic, moje cacora denne vypije i pres litr v osmi mesicich🙂

panickatlamicka
22. čer 2017

Plne kojenemu diteti staci prave jen to kojeni. Ackoli ti mize nekdo tvrdit, ze mu lahvicka kojeni nepokazila, tak bych to nebrala pausalne, zvlast kdyz se pak dozvis, ze maminka kojila do 8 mesicu treba a pak ji dite mm odmitalo kvuli poklesu laktace ( to je popis na dyl). Mm obsahuje ve vedrech mnohem vic vody, zcela se prizpusobi situaci. Nedela v puse zadnou neplechu, to mozna mliko od kravy by delalo. 🙂 . takze nabizet prso casteji. Pokud mas ale blby pocit, ze je nutne vodu dat, tak ze strikacky po prstu. Ale ver, ze to opravdu nutny neni- jeste samozrejme je moznost, ze nechces kojit na verejnoati, tak to beru, ze chces mimcu doplnit tekutiny aspon takto.

panickatlamicka
22. čer 2017

@annapavelkovaml jenze mm neni jen na hlad, ve vedrech „zvodnati". 😉

panickatlamicka
22. čer 2017

@janapazderkova ale hlavne! Dej na svuj pocit. Ja treba s sebou sice nosivala vodu(naockovana od vsech, ze holka musi pit vodu), ale ve finale jsem stejne vzdycky dala prso.😀 Pokud proste myslis, ze je dobre tu vodu dat, tak ji dej, bez ohledu na to, zda to je ci neni zbytecny.

janapazderkova
autor
22. čer 2017

Dekuju za nazory, ja si taky myslim, ze vodou nebo cajikem nic nepokazim. Mala pije dobre z prsu a zvykla je i na dudliky, takze s kojenim myslim pak problem nebude, kdyz ji to dam z lahvicky. Zkusim a uvidim, treba to ani nebude chtit 😀

mikula77
22. čer 2017

Co člověk to názor,dle pediatra není k plnému kojení třeba přidávat tekutiny,i přes kojení na požádání syna neminula infekce močových cest a pobyt v nemocnici,kde jsem pak 10 dnů poslouchala jak i k plnému kojení je NUTNÉ přidávat tekutiny i kdyby jen 10-30ml,určitě nic nepokazíš😉a mimochodem ani láhev,ani savička ani nic jiného kojení nepokazilo🙂

arwen_arina
22. čer 2017

@janapazderkova dej ji urcite, v tomhle horku je dehydratace hned:(

arwen_arina
22. čer 2017

Nebo muzes zkusit po lzickach nebo injekcni strikackou a prstem,dulezite je,aby do sebe prcek dostal tekutiny

arwen_arina
22. čer 2017

@panickatlamicka no...po pravde nevim,jak by se dospely clovek tvaril,kdyby mu nalili ve tricitkach do krku mliko:( to,ze male dite neumi mluvit,neznamena,ze nema zizen

arwen_arina
22. čer 2017

Navic mm je mirne slane

panickatlamicka
22. čer 2017

@arwen_arina ale mm ma v teple uplne jiny slozeni. Kdybys o procesu „upravy materskeho mleka v prsu" neco vedela, nikdy bys takovou hloupost nenapsala. To nelze vubec prirovnavat k mliku, co davaj kravicky, vis?😉

panickatlamicka
22. čer 2017

@arwen_arina jo mozna je mirne slany z toho, kdyz se mi poti prsa. 😀

rebe
22. čer 2017

Pokud máš pocit, že má dítě žízeň, a nemáš možnost nakojit, je samozřejmě lepší dát trochu vody, než nechat dítě žíznit. Jestli ti to kazí kojení snad uvidíš, pokud nastane problém, můžeš okamžitě přestat. Ale nedávej vodu kvůli tomu, že ti někdo něco říká o šlemovatění mléka v krku a přecpaném bříšku, takové nesmyslné mýty o kojení, které nemají s realitou nic společného, snadno vyvrátí pár minut googlení. Nic neuchrání miminko od žízně a dehydratace lépe než mateřské mléko. Příroda fakt není hloupá 🙂

kamste
22. čer 2017

pokud maminka sama ve vedrech navýší množství vypitých tekutin, pak MM stačí

misa357
22. čer 2017

@mikula77 malej měl to samý, 10 dní v nemocnici a nikdo nic takovýho ani nenaznačil.

arwen_arina
22. čer 2017

@panickatlamicka ja odbornik rozhodne nejsem,ale detska doktorka(a nejen ona) mi durazne rekla,ze dite tekutiny, vodu nebo caj,dostat v lete musi, idealne nejen v lete,chce-li,at je kojene nebo na UM. I dospely treba co hodinu vypije sklenici az dve vody, nemuzes prece dite cpat kazdou hodinu mlekem, vzdyt mu bude i spatne, bude mit boleni. Chapu,ze pro matku je to mozna pohodlnejsi, ale co to dite chudak? :(

arwen_arina
22. čer 2017

Nezlobte se na me,ale nedat diteti v tomhle pocasi cistou vodu mi prijde jako regulerni tyrani :(

kamste
22. čer 2017

@arwen_arina a jak to dělaj Afričanky? Dávaj dítěti vodu z louže?? Tam jí sotva převařej... Nebo "jen" kojí?

arwen_arina
22. čer 2017

Cituji: "Miminkům, která jsou plně kojena, nemusí maminky podávat další tekutiny. Je to dáno tím, že tzv. přední mléko, které dostávají zpočátku, je řidší a zastupuje tak potřebu dalších tekutin. Ty je nutné podat pouze v případech, když se miminko hodně potí nebo má průjem. Miminka potřebují asi 400 ml tekutiny denně, včetně mateřského a kojeneckého mléka. S postupem času dostává miminko mléko zadní, které je kaloricky bohatší a v teplejších dnech je vhodné jej doplnit malým množstvím kojenecké vody nebo dětského čaje."

A reknete mi, kdo se nepoti v tomhle hicu...je to extrem i pro dospeleho,natoz pro dite:(

arwen_arina
22. čer 2017

@kamste jenze m jsme uplne jini typove nez Africani, ale uplne, jsme lidi mirneho pasma

arwen_arina
22. čer 2017

Na tohle horko neni organismus evropskeho cloveka naseho klimatu staveny, je to extremni situace, ohrozeni jsou nejvic nemocni,stari lide a male deti. Proto je potreba telo zavodnit, a ditete tim spis. No ale asi tu bojuju s vetrnymi mlyny :/

panickatlamicka
22. čer 2017

@arwen_arina nikdy ji spatne z mm nebylo. Uz nevim, jak ti vysvetlit, ze se slozeni mleka meni dle nutnosti. Mela jsem ji v nositku, pila jak potrebovala. Plenky pocurane, fontanela v poradku, prijem tekutin dostatecny.

panickatlamicka
22. čer 2017

@arwen_arina nebojujes, jen nechapes, ze mm je v hicech vlastne ona voda, za kterou se „peres"😉 .

leni88
22. čer 2017

Ahoj, kdo máte zkušenosti s podáváním vody dětem, normálně vám miminka pila čistou vodu? Mám 3mesíční dceru a na radu doktorky bych vodu ráda dávala, malá jí ale nechce. Jak zjistí, že to co má v puse je voda, tak to plive, kucká..jinak s lahví nemá problém, odstříkané MM z ní pije..Máte prosím někdo tip, jak do ní alespoň trochu vody dostat? Děkuji..

panickatlamicka
22. čer 2017

@leni88 strikackou?