Kolikrát týdně dáváte dítěti maso?

lenys
25. kvě 2008

ahojky chci se zeptat kolikrat do tydne davate papkat maso,cetla jsem ze se ma davat 6 x maso a 1x zloutek...davate opravdu 6x tydne maso?dekuji 😅 🙂

jaku
25. kvě 2008

Bezva téma, tento týden mi to taky říkala dr. na 6. měsíční prohlídce, ale nějak k tomu nemám odvahu. Je to prý tím, že se dává opravdu malé množství-kávová lžička- ale já zatím dávám kupované skleničky, tak budu taky ráda za zkušenosti.

pucik
25. kvě 2008

jaku v kupovaných skleničkách je maso, takže já to dělám tak, že dávám různé druhy masa v těch skleničkách a jednou týdn+ě uvařím takovou hustější polévku se žloutkem, musím se přiznat, že to úpolně striktně nedoržuju,ale snažím se. I když některá jídla toho mají v sobě hodně a je to zelenina, tak a´t vaším mrňouskům chutná 🙂 😉

kett
25. kvě 2008

ahoj.
tak ja davam maso tak 2-3krat tydne. Nektere tydny spis 2x. Nekde jsem slysela, ze kojene deti nemusi mit prvni rok maso vubec. Az tak do dusledku fakt jit nechci, ale davat 6x tydne, to se mi taky moc nelibi. My si taky maso kazdy den nedavame. Kdyz maso davam, tak pridavam k zelenine 20g.

kajule
25. kvě 2008

Tak ja se priznavam, ze tohle zase tak striktne nedodrzuju ani doktorka mi to nerikala. Zloutek ten teda dostava treba kdyz mu delam nejakou polevku a maso tak petkrat to tydne a nekdy seskrat taky ma. Ja v posledni dobe mu delam jidlo doma, kolikrat ji to co my akorat mu to dam zvlast a nekorenim mu to akorat kdyz nekam jedeme a moznost vareni neni, tak beru sklenicky. 🙂

elly
25. kvě 2008

Tak ja davam...vlastne dvakrat rybu(1 sklenicku-200g na na dva dni..) a pak kureci, kruti..hovezi...ma rad vsechno..a jednou tydne zloutek..kdyz si vzpomenu 😅 A jednou tydne jen zeleninu, to sni celou 200g. 😉

kalo
25. kvě 2008

My měly od DR.doporučeno maso obden...Teď od 10 měsíce dám i 2 dny po sobě a pak den bez masa. Ale 6x týdně se mi zdá moc...to nejím ani já, jako dospělá...Ale taky jsem to někde četla, že to doporučují...je na každém.... 😉

ria80
25. kvě 2008

Já dávám zatím hlavně skleničky a tam maso je,tak ho má skoro pořád.Dávám ho od ukončenýho osmýho měsíce,jak začala hubnout.A je fakt,že ona bez mamsa nic nesní.To je problém doní dostat lžičku.Ale jak je tam maso,tak jí bez problémů.
Takže já jsem vegetarián,ale mám malýho masožravce.Co se dá dělat,musím se řídit podle ní.

nensy
26. kvě 2008

ahoj mi taky dáváme kupované skleničky a tam to maso je taky skoro pořád. 😀

med
26. kvě 2008

ria80, mně taky malá nesní oběd bez masa.... takže ho máme každý den, ale snažím se dávat každý den jiný.

jandalinka
26. kvě 2008

to je těžký,když skoro ve všech kupovaných skleničkách je nějaký druh masa,hm 😒 .A když koupím nebo udělám domácí stravu bez masa,tak zase mám všude pořád mrkev,hm 😒 .Myslím,že když se dá maso od den tak miminku neuškodí. 😕

ria80
26. kvě 2008

Já se taky snažím dávat každý den jiný a ona sní k obědu tak půl skleničky,tak toho masa zas tolik nesní.Jsou i skleničky bez masa,ale to akorát hodí ksicht. 😀
Tak se mi to moc nelíbí,jsem jí nechtěla dávat maso skoro vůbec,ale co nadělám,i ona má svobodu rozhodování.

m.c.
26. kvě 2008

ahoj, já většinu vařím, když už musím koupit skleničku, tak bez masa. S masem chci začít příští týden, budu dávat lžíci do 200 g porce jídla. A max. 2x týdně. já ani manža taky maso moc nejíme, malá zblajzne i samotnou zeleninu, kojím, takže s masem jsem nechtěla ani nemusela spěchat.

lenys
autor
26. kvě 2008

zacali jsme s prikrmama pomalicku,Ali moc papkat nechtel,takze ani s masem jsme nespechali, ale dostava masicko tak 4-5x tydne, varim a nekdy davam sklenicky....ale nemuzu do neho dostat zloutek,ten nema rad 😝