Kontakt kojence s oparem. Máte zkušenosti?

januskaababoo
15. srp 2007

Ahojte...nemam cas hledat, jestli uz to tu bylo...mrne mi uslo, mam pul hodky...

Takze , Elishka ma dnes 4 mesice, jsme po ockovani, byla u nas kamaradka s oparem na rtu...ja...nemozna matka...jsem ji u vchodu nezkontrolovala a ona mi vzala malou na ruce 😒 a pak probehla pusinka, pry na licko...vsimla jsem si toho az venku na ostrem svetle...toho oparu myslim. Kojenec by nemel prijit do styku s oparem, nebot je to pro nej nebezpecnejsi nez pro starsi deti, nebo dospele, muze hrozit az poskozeni mozku...slepota, atd.

Mate s tim nektera zkusenosti??? Prosim o cokoliv.

Myslim, ze inkubacni doba je cca2-3dny...

ajurka
1. čer 2014

@basalka chtela bych se zeptat.. sestrenka ma opar a dala memu 3 mesicnimu synu pusu rychle sem mu vytrela pusinku ubrouskem protoze jsme byli venku... jak dlouho by se u neho projevil kdyby ho chytil? 🙄

jimmy1
1. čer 2014

@ajurka inkubační doba je 2-max 21 dní, v této době určitě neočkovat!!!! primoinfekce herpesvirem se může projevit třeba jako afty v pusince, přeju ať se synovi vyhne 😉 a sestřence (i všem ostatním oparovým) příště nedovolit přímý kontakt 😎

ajurka
1. čer 2014

@jimmy1 mas ceka ockovani 11.6

ajurka
1. čer 2014

@jimmy1 kdyz se to u nej nejak do te doby neprojevy muzu ho nechat naockovat

jimmy1
1. čer 2014

@ajurka já osobně bych počkala s tím očkováním minimálně o týden později, alespoň těch 21 dní od kontaktu

ajurka
1. čer 2014

@jimmy1 řeknu dr. že byl v kontaktu s oparem... dr. to snad samotnou napadne... pokud mu dá očkování asi bude vědět snad co dělá.... co myslíte?

jimmy1
1. čer 2014

@ajurka na to, že v této souvislosti dr napadne samu odložit očkování bych se bohužel nespolíhala 😔
nebyla bych takhle zaujatá proti oparu, kdybych neviděla kamarádčina chlapečka jak dopadl 🤐
naštěstí se to obešlo jen asi 200-300 drobnými opary po celém těle! a ne herpetickou encefalitidou

ajurka
1. čer 2014

@jimmy1 doufam, ze nic nechytne ona uz ho mela skoro dole stroupek na nej a to uz pry neni tak chytlave a cetla sem ze inkubacni doba je 2-6 dnu... tak ted nevim

ajurka
1. čer 2014

@jimmy1 a muzu se zeptat jak to dostal kluk vasi kamaradky? Byla to taky jen jedna pusinka? Nebo vice? Mela ho maminka chlapecka

jimmy1
1. čer 2014

@ajurka opar měla babička a chovala si ho v náručí... jestli mu dala pusu to nevím

miky_maus
15. srp 2014

Člověk by asi neměl přehnaně šílet, ale... Já znám případ, kdy dítě kolem 3 let mělo opar a skončilo to pobytem v nemocnici a meningoencefalitidou. Následnou mentální retardaci a epileptickymi zachvaty po celý život.... Já bych byla opatrná, přestože to většinou končí právě tím pupínkem. I má mamka měla encefalitidu, taky ležela měsíce na infekčním, ale vyvázla celkem ok.

alenocka18
20. bře 2015

Ahojte, jsem na začátku 38tt a včera se mi vyhodil opar na ústech. Mohu si ho potírat alkoholem? Neboť to jediné mi jako tak pomáhá ... Ještě si potřebuji připravit nějaké oblečení pro malého, myslíte, že je možné, aby se při věšení-sušení a žehlení na jeho věci přenesl virus tím, že s nimi budu manipulovat, dýchat na ně (ruce si samozřejmě umývám)? Asi je to trochu paranoidní, ale je to moje vytoužené miminko a velmi se o něj bojím ...