Kontakt kojence s oparem. Máte zkušenosti?

januskaababoo
15. srp 2007

Ahojte...nemam cas hledat, jestli uz to tu bylo...mrne mi uslo, mam pul hodky...

Takze , Elishka ma dnes 4 mesice, jsme po ockovani, byla u nas kamaradka s oparem na rtu...ja...nemozna matka...jsem ji u vchodu nezkontrolovala a ona mi vzala malou na ruce 😒 a pak probehla pusinka, pry na licko...vsimla jsem si toho az venku na ostrem svetle...toho oparu myslim. Kojenec by nemel prijit do styku s oparem, nebot je to pro nej nebezpecnejsi nez pro starsi deti, nebo dospele, muze hrozit az poskozeni mozku...slepota, atd.

Mate s tim nektera zkusenosti??? Prosim o cokoliv.

Myslim, ze inkubacni doba je cca2-3dny...

alcatko.j
15. srp 2007

Jani, uz jsem ti psala do dubnovek, ale jeste tady, ja mela opar, desnej a nic se nestalo, je to tak 14 dni, malou jsem nemuchlovala, nepusinkovala, proste jsem se vyhybala ji jakkoliv nuchmat a vse je ok!!!Nestrachuj se!!!

mikca
15. srp 2007

měla jsme opar o obou dětí když se narodili už v porodnici a nic se nestalo, jestli ta pusinka byla fakt na tvář, tak se neni čeho bát. dětičky jsou na ně docela odolný, teda pokud nemáte v rodině nějaký genetický základ, takže neboj 🙂

lukynek
15. srp 2007

Ahojky Jani,
nic takového co píšeš se nemůže stát! Já trpím na opary pořád a u Kačky mi to dokonce chytla i ona, a nic se nestalo. Opar za pár dní zmizel a byl klid! Kdy se stavíš??????

drago
15. srp 2007

Holky já jsem o tom vůbec nevěděla, že opar je tak nebezpečnej. Skoušela jsem to hledat na netu i v knížkách a nikde o tom nic nepíšou. Jestli o nečem víte, pošlete mi odkaz prosím. Ségra měla před 14dny opar, ale myslím, že malé dávala pusu jen na tvář. A jak se to začne projevovat?

januskaababoo
autor
15. srp 2007

dragusko, zkus si najet na seznam a zadat do vyhledavace kojenec a opar...je tam toho hafo...

holky dik, pockam a uvidim...

Simonko, stavim...uz se k tobe chystam...uz skoro zvonim u dveri...hihi

draga
15. srp 2007

jani ahoooj neboj můj manžel měl opar přes týden a Dalík v poho nic nechytil asi by jí musela fakt olíbat přímo na pusinku a to snad nedělala ne? Nebo je tak blbá?

ramzesa
15. srp 2007

tak zienky vy ste teda odvazne... 😕 to kukam, ja som zakazala vsetky pusy, iba na vlasky... hoci niektory si robia po svojom,ale to im nenecham len tak prejst... a s oparom? skusili by.... je to velmi nebezpecne pre male babetka... rozpravala som sa o tom s Dr. a mi povedala,tiez,ze ziadne pusy a ani uteraky... a u deti sa to zacina vysokou horuckou a vredikmi v puse... to mi povedala Dr. a odkaz na taku stranku? najdem, uz som o tom cosi citala... o chvilku ho sem prilepim... 😉

ramzesa
15. srp 2007

zaujimavy clanok napr. tu
http://www.primar.sk/Page.aspx?ID=104

kyri
15. srp 2007

uf, já myslela, že pásový opar a "normální" opar (na rtech) jsou něco jinýho... 😕

no, každopádně, ohrožuje to děti se sníženou imunitou nebo ekzémem (otevřeným), tak snad je to ok, ne, janusko? (pokud elishka nic takovýho nemá...)

a víte někdo DO KDY jsou kojenci tak ohrožení? (jako do roka, nebo míň nebo víc...?) 😕

petaba
15. srp 2007

neviete ako to je s kojenim ked maminka opar na puse?

ramzesa
16. srp 2007

petaba, podla toho co viem ja,tak sa herpes prenasa tekutinou, ktora sa nachadza v pluzgierikoch. Ak sa dietatko nedostane s nou do kontaktu, tak by sa nemalo nakazit. Ja nastastie taky problem nemam,ale by som sa tiez bala, asi by som si to niecim zakrivala,lebo moje deticky mi radi davaju prsty do pusy 😒 . Teraz su vraj aj take masticky, co ked zacinas citit bliziaci sa opar, tak ho pomozu potlacit. Velmi sa v tom nevyznam, kedze to nastastie nemam... porad sa s pediatrom,ale myslim,ze by bola hlupost kvoly tomu odstavit babetko. Kojenie je pre imunitu babetka perfektne 😉 .

lucia3
16. srp 2007

Aj ja som mala na puse opar a stále kojím. Opar do týždňa zmizol, dávala som si Zovirax, ale nevidím dôvod malého kôli oparu odstaviť. Netreba ho bozkávať a vyhýbať sa kontaktu s herpesom, aj stokrát si umyť ruky. Herpes má na svete asi 80% ľudí, takže treba si dávať pozor, ale brať to ako inú nepríjemnú súčasť života, ktorá nás môže kedykoľvek stretnúť.

petaba
16. srp 2007

ja si tiez myslim, ze netreba babo odstavit, ale pocula som, ze je to nebezpecne v tehotenstve, tak preto ma napadlo, ci nie aj pocas kojenia. Ja si davam naplaste compeed a pomahaju, nastastie... 😀

lucia3
16. srp 2007

Petaba, mala som to aj počas tehu a nie raz. treba dodržiavať hygienu, neboj sa, aj ja som sa bála, ale keďže na to trpím, už som sa s tým naučila žiť.

januskaababoo
autor
17. srp 2007

No pekne nazory...
Ja na opary netrpim, ale kdyz uz jeeeednou za cas citim to divne lechtani, prilozim si na to misto studeny nuz, samozrejme plochou stranou...je to lokalni horecka, tak to tim nekolikerym prilozenim vytahnu, je treba to zachytit vcas, ale je pravda...je opar a opar....Elinka furt nic...

draga
17. srp 2007

lucia3 to je dobrý u nás v lékárně zakázali jakoukoli mastičkuna opar při kojení 😲

zevina
17. srp 2007

já to nepochopím, jak může někdo s oparem líbat děťátko, i když třeba jen na tvářičku 😠 to, že může být opar až tak nebezpečný slyším prvně, ale i tak se snažím malého uchránit, aby s ním nepřišel do kontaktu, protože jak ho člověk jednou dostane, už se s ním musí potýkat celý život, stačí malý podnět a ta potvora vyskočí 😝 a že je to nepříjemné, vy, které to znáte, mi určitě dáte za pravdu 😒
januskaababoo, tak snad to bude dobrý 😉

michaelac
17. srp 2007

Ahojte, holky jak vyapdá ten opar u kojenců? Malé se vyhodila nad rtem taková vyrážka, vypadá to spíš jak akné, může však jít o opar? Díky M.

lucia3
17. srp 2007

Ahoj Draga,
dotera som nevedale o náplasťach, tak som si dala Zovirax. Svojím názorom som len chcela povedať, že sa nemôžeme stále všetkého báť, lebo by sme sa zbláznili. Aj tak si už niekedy pripadám ako hypochonder...Ak sa môj malý nakazil, nič s tým už nenarobím...Aha, Michaelac je uz celá preč a malá tam má možno len vyrážočku. Inak, aj ja tak dosť často reagujem...

lukynek
18. srp 2007

Ahoj michaelac,
opar vypadá stejně jako u dospělých, takový malý červený flíček. Náš malý má taky nad rty vyrážku a Dr. mě ujistila, že je to potníček. Tak jsem klidná. Uvidíš, jak se to vivine. Hoj. 😒

chechta
7. led 2008

Ahojte holky, tak se mi udělal opar - úplně poprvý 😠 asi už se mi klubal druhý den jenže s tím nmemám zkušenosti tak sem to nepoznala ☹ jelikož mám hodně suchou kůži a problémovou tak se mi kolikrát udělá suchý misto i u pusy a musím hodně mazat a myslela jsem, že je ono, ale v noci jsem objevila puchýřky. Ted prdolu už pusinkovat nebudu i když nevím jak to přežije páč je na pusinkách závislej, ale včera, když jsem to ještě nevěděla jsem ho opusinkovala celýho ☹ doufám, že to nechytne. Jináč furt přemýšlím, kde jsem to mohla chytnou - vůbec se mi nezamlouvá předastava herpesového viru v organismu

aponchie
7. led 2008

ahoj janusko:Terezka chytla opar asi kdyz ji byl skoro rok od jejiho kamarada stejne stareho mel ho na pusince docela malickateho a to jenom tim ze mu vzala hracku ocucala ji a konec a upozornuju ze Terezka nema zadnou spatnou imunitu neni nemocna byla dlouho kojena a otuzje se a plave takze tim to nebude proste to chytla.a uz to ma proste v tele jako kazdy clovek zalezi u koho jak se to aktivuje je to jako spousta jinych veci v tele ktere bezne jsou jen je potreba je aktivovat neni to o tom ze to nikdy nebo porad nekdo chyta.a pri horecce nemoci nebo aslabeni se opar aktivuje a je mozne ze nenu jen na rtu ale klidne se vytvori treba u nehtu na kuzicce pri zaderu atd.mela ho asi trikrat a daali sme herpesin zovirax ale jeto narocne pac deti maji tendenci to slizavat atd.manza ho ted mel a nechytla ho od nej ale to asi pac nedavno ho mela a odeznelo to jinak je to vysoce infekcni a nakazlive onemocneni viroveho puvodu proti kteremu se nevytvari rezistence v tele 😉

nissanek
7. led 2008

tak já jsem měla opar tak před měsícem, byla jsem trochu nachlazená a při oslabeném organismu to je hned. V lékárně mě nedoporučili používat na to mastičku (herpesin , zovirax,...je to všechno stejný) když kojím, ale radši ty náplastě. Nalepí se to na opar a vlastně minimalizuje přímý přenos toho viru a pod náplastí začne hojení. Jinak jasně nepusinkovat drobečky a při kojení jsem používala roušku (umě spíchnutou z pleny 😉 ) Kristýnka to zvládla bez úhony 🙂

aponchie
7. led 2008

herpesin a zovirax se nesmi pri kojeni ani pouzivat(pouze ve vyjimecnych pripadech) lze to najit na www.lekarna.cz tam si zadejte jakykoliv lek a je tam doporuceni a davkovani 😉

ina.b
27. únor 2009

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/162598-...

Po přečtení tohodle článku se oparů budu děsit. Manžel je má snad každý druhý měsíc. Naštěstí malou moc nelíbá. Já také mívám několikrát do roka opary, ale kolikrát jí dávám pusinky na tvářičky, aniž bych si to uvědomila.

ina.b
27. únor 2009

Nedavno jsem četla, že nejlepší prevencí proti Herpes viru, který je v těle toho, kdo trpí na opary se člověk jen tak nezbaví. Je tam na furt. Ale výbornou prevencí proti vyrašení oparu a potlačení viru jsou BRUSINKY (ať už čerstvé nebo v tabletkách).

jabluncanka
27. únor 2009

Omlouvám se,že Vám sem lezu,ale taky trpím na opary a dobře mi na to zabírá Bepanthen... 😉

fifinek
27. únor 2009

Ahoj holky, dneska jsem byla s malým u našich má osum měsíců a mamce se udělal opar,ale zjistily jsme to až večer. Byla s malým celý den a večer jsem si všimla, že má na rtíku takovu malou bílou tečku a okolo trošku zarudlé, hrozně se bojím, že to chytl, jsme z toho s mamkou na nervy. Myslíte, že je to i pro větší dítě tak nebezpečné?????

ina.b
27. únor 2009

Sama se uklidňuju, že už máme větší mimi, tak už by mělo mít nějakou imunitu...

ina.b
7. črc 2009

Tak koukám, že ještě imunitu tak silnou ve 20ti měsících nemá. Mám pocit, že jí vyrašil pod nosánkem opar. Nejsem si tím ale 100% jistá, proto bych byla ráda, zda by mi někdo poradi, jestli to opar je, nebo co by to mohlo být jiného. Nejprve začal červený slabý flíček, pak zesiloval a nakonec je z toho takovýhle pupenec.
Foto mám v albu