Kortikoidy. Jsou škodlivé?

petruskaberuska
29. zář 2008

V tematu o astma nekdo psal "pozor na kotikoidi" , prej muzu byt nasledky na cely zivot po jejich uziti.Mate prosim nektera podrobnejsi informace o kortikoidech?Maly je ma v kremu na exem,netusila jsem ze jsou tak skodlive. 😖

vojtisek2007
29. zář 2008

no asi ti neporadím - ale jsem atopik a v krému na ekzem je nám taky a vždycky když jsem byla těhu (nebo chtěla být) a po dobu kojení mi doktorka přísně zakázala mazat se....asi je to nějaký ukrutný humus - já tam mám přesně kortiko-steroidy....bohužel mi nic jinýho na ekzem nepomáhá 😒 tak to mažu

susik77
29. zář 2008

baby, ja som tiez atopik, v tehu sa mi ekzem siiilene zhorsil-na krku uplne mokval. kozny mi dal hydrokortizon mast a po 1 dni pouzivania obrat o 180stupnov. Ten hydrokortizon je velmi podobny kortikoidom, kt. mame v organizme, 1x denne sa moze v pohode natierat 😉 Inak vo velkych davkach kortikoidove masti atrofuju kozu, treba natierat velmi tenku vrstvu, presne podla doporuc. koznej lekarky dodrzovat davkovanie.

binki
30. zář 2008

petruskaberuska: s kortikoidy mám zkušenost od svého 1 roku života, tehdy mi zjistili astma, později i ekzémy (dermatitidy) a různé alergie. Pravda je taková, že to je silná látka. Když ji používáš často, může se potřeba ji použít zvyšovat, aby to vyřešilo ten problém. Ovšem někdy se nedá bez ní obejít, je prostě účinná. Nebála bych se používat mastičky do 5 dnů na ekzém. Spreje používám nárazově jen při potížích. Další dotazy klidně pište do IP.

nobody
2. říj 2008

už to píšu potřetí, snad se to odešle ..radši jsem to zkopíroval do schránky 😀

jsou to hormony, celkem drsný
znáš rulík? v mylým množství úžasně léčí, ve vekým způsobuje otravu
těch kortikoidů je moc moc moc .. (ale nevím jakých) ..viz třeba produkce nadledvinek
v určitém množství v pohodě hormon, ve vyšším nezbedný
ale v některých odvětvích (lékařských) by to bez látek na typu kortisol a podobných nešlo 🙂

susik77
2. říj 2008

nobody-ty si lekar?vacsinou ta vidim v podob. diskusiach 😎

aponchie
2. říj 2008

no kortikoidy mi zachranily mnohokrat zivot a je to jako kazdej jinej lek,vsecko ma nejakym zpusobem negativni ucinky pri nadmernem uzivani a bezpocet takovych informaci se dat vyhledat na netu viz zadani do vyhledavace:kortikoidy,vlik kortikoidu atd a staci to prepsat 😉

nobody
2. říj 2008

ne, medinu jsem nedostudoval a ono to vlastně byla lék. fyzika 😀 ... a už bych do toho nikdy nešel (protože jsem líný se učit - do teď .. a protože zodpovědnost je zodpovědnost ..a protože jsem blbý jak schody ve výtahu)

jo, já se do medicínských věcí pletu až moc 🙂
dokonce i výhrůžku jsem měl ze zelenýho koníka 😀 😀 😀 🤐 (taková malinká)

aponchie
2. říj 2008

btw hormony uzivaji zeny i jako antiko 🙂 hormony jsou v jidle a vsude kolem nas 😲

aponchie
2. říj 2008

nobody co kecas??me jsi nikdy nic o medine nerikal 😉 pokud vim tak jsme se bavili ,ze jsem sla na medicinu a nechala toho a ty jsi nerekl ani slovo jen ,ze delas nejakou hereckou skolu 😀 😀 😀 😀 😀

nobody
2. říj 2008

😀 😀 😀

aponchie
2. říj 2008

no machrujes az moc ty studente herectvi coz o to hrat umis dobre 😀 😀 😀 😀 😀 javascript:addEmoticon('😀','vBody')😀 btw jeste jsi mi teda jako zdravotnik pletichar nepopsal vyznam udavani jednotek zeleza v krvi pro naslednou potencionalni lecbu pacienta...cekam na to tve rozhreseni teda ty pane odborniku 😀 😀 😀

nobody
2. říj 2008

my jsme se vždycky bavili o různých blbostech, to je fakt, ale zas minimálmě 5 lidí odsaď tu mou životní pouť znají 🙂
tak teď jsem teda v pasti 😀

aponchie
2. říj 2008

aha lidi na motorkari.cz ja si to cetla teda 😀 😀 😀 blbostech?? 😀 ha ha ha

nobody
2. říj 2008

jako zas ty jednotky ... dej pokoj ... víš, na co jsou tu jednotky? abych věděl, že nemám feritinu v těle jedno kilo, ale že je toho podstatně míň ... tak
a význam udávání jednotek je jasný, bez jednotky nevíš množství, čas apod. - prostě číslo bez jednotky je jak nobo bez kravin

nobody
2. říj 2008

😀

aponchie
2. říj 2008

no ty jsi psal v diskuzi o anemii ,ze je treba vedet v jakych jednotkach je uvaden stav a ,ze je to strasne dulezite a ja nevim co tak me to teda zajimalo 😀 ja se na to ptala jeste tetky v Brne(primarka onkologie docentka) 😀 a rikala ,ze je to kravina 😀 ,ale dobre ja jsem ti teda uvedla v jakych jednotkach se uvadi hladina zeleza a porad jsem nedostala odpoved na to proc je to pro tebe zrovna a pro tu lecbu toho daneho pacienta tak dulezite 😉

aponchie
2. říj 2008

hele nobody a kde jsi teda studoval medicinu??prozradis?? 😀

nobody
2. říj 2008

lékařská fyzika ... na Botanický ulici v Brně .. hádej, co tam je za školu 😉 ale matika byla mým nepořítelem
k léčbě to není důležitý, ale pro mě jako fyzikálně založený trdlo bez jednotek nejede život 😝

aponchie
2. říj 2008

no jasne tak ,ale nesmis psat lidem laikum jak je to desne dulezite to by jsi mel jako nejakej absolvent vedet 😉 nemast lidi vecma co jim nic nerikaji a jsou nepodstatne 😝

btw uz mas konecne motorku nebo furt nic? 😀

aponchie
2. říj 2008

no ja to na Botanicke ulici neznam ,ale mam tetu viz odkaz

http://www.fnbrno.cz/Article.asp?nDepartmentID=... a optam se ji na tebe ty trdlo 😀 😀 😀

nobody
2. říj 2008

musíš do garáže

nobody
2. říj 2008

😀 jo teta 😀

aponchie
2. říj 2008

myslim,ze kecas ..tak posli foto sve motky 😉

aponchie
2. říj 2008

jj nobody teta a je moc chytra 😀 dokonce je primarka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 tak ja se optam jestli jsi kolem te skoly aspon sel nebo na nas chytracis akorat 😀 😀 😀 muzu???

nobody
2. říj 2008

já nenapsal, že je v garáži 😀 😀 😀

aponchie
2. říj 2008

ja o garazi nic nerekla 🙂

aponchie
2. říj 2008

a uz jsme off topic 😝

nobody
2. říj 2008

to už dávno
anebo si vyšli spojence 😀

jo, kortikoidy ...

deina
2. říj 2008

V tom clanku (http://sk.wikipedia.org/wiki/Kortikoid) sa spomina retinopatia - co to je? Ja beriem prednison, snad nie na cely zivot.