Který opalovací krém má minerální filtr a je pro děti?

libra
12. čer 2014

Poradtě prosím, který krém/sprej je vhodný pro děti (rok a půl), má pouze minerání filtr a máte s ním dobrou zkušenost? V lékárně moc ochotní nebyli... 😒 A bylo mi naznačeno, že je to vlastně jedno - chemický nebo minerální. Přírodního není prý nic. 😕

monihart
12. čer 2014

Mně v lékárně vyloženě doporučila Daylong Baby - že je jediný s čistě minerálním filtrem. Říkala, že pro malé dítě by volila jednoznačně ten. Pak ještě doporučovala od Uriage, ale je dražší.

betelgeuzz
12. čer 2014

Alverde (značka DM) má opalováky s minerálními filtry, ale nevím na 100% jestli opravdu jen s minerálními filtry. Dělají verzi pro děti i senzitive, tím dětským jsem už loni mazala i mladší dceru.

bbn
12. čer 2014

Tak třeba obyčejný opalovací krém z Lidlu Cien For Kids50 má minerální filtr.

katcha21
12. čer 2014

Já mažu dceru Daylong Baby a za mě je super. Funguje skvěle i u moře 😉

picasso
12. čer 2014

Po zkušenostech (a nejen našich) kupujeme opalovací krémy jedině v lékárně. Mají nejvyšší účinnost. Taky jsem zkoumala a pro 13m syna máme Daylong Baby 50. Ta se dá namazat jen 1-2x za den oproti 30, která se musí mazat častěji.

pavlapl
12. čer 2014

já jsem na syna vyzkoušela snad všechny opalovací krémy které jsou a nebyla jsem s ničím spokojená. Kluk je blonďák a má strašně světlou pleť a vůbec se neopálí. Tento rok jsem si na něj pořídila opalovací krém od Justu a paráda. Stačí ho namazat jednou denně a vůbec nezčervená i když je celé odpoledne na sluníčku. Jestli je minerální jsem nezkoumala.

jarunkaxyz1
12. čer 2014

Já používám od narození syna (v létě) Biodermu 50, byla mi doporučena dermatologem. Ale jak je to s filtrama, netuším

zlababa07
12. čer 2014

Biderma, Alverde z DM (Kleine Elf nebo tak nějak se jmenuje 🙂

ajinkafo
12. čer 2014

přírodní opalovák s minerálními filtry má Eco cosmetics(SPF45), používaly jsme ho i minulý rok a super. Dcerka je světlý typ, na sluníčku jsme pobývaly často a nespálila se, jen se hůř roztírá, ale to asi každý s minerálními filtry..

veruunek
12. čer 2014

V DM Alverde... Myslím, že je to i SPF 50... Daylong v testech skoro vůbec neuspěl...

kocicinka
12. čer 2014

Já jsem s minerálním filtrem nebyla vůbec spokojená, nešlo to skoro vůbec rozmazat. Pro děti nepoužitelný.Vyzkoušela jsem z této kategorie Daylong baby a Alverde. Oboje kvůli výše zmíněnému letělo do koše. Teď jsem nakoupila pro celou rodinu Sundace kids 50 z Dmka a zatím spokojenost.
Jinak nevím, čím by měl být minerální filtr lepší, je to na bázi nanotechnologie, která ještě není tak úplně vyzkoušená. Chemka to je samozřejmě taky. Snažím se nás mazat jen, když je to nutný. Jinak pobýváme ve stínu a tam se nemažem.
Jinak předražené krémy z lékárny jsou mnohdy horší, nežli z drogerie. Loni v Dtestu zvítězil Sun dance a cien z Lidlu a vichy to projelo na plné čáře.

tania
12. čer 2014

Hodně používám Ladival a před tím Eucerin, ten fyzikální filtr měl (je pro děti od 6 měsíců). Ladival asi ne, ale jeden rok také vyhrál v Dtestu, je bez parfemace, konzervantu a emulgatoru a celkem pěkne se roztírá a můžou ho i děti s atopem.

gepe
12. čer 2014

Cista bez chemie s prirodnimi mineraly Bioderma Photoderm Kids 50+. Vhodna i pro atop.

svoba
12. čer 2014

Avene - doporučila mi ho dermatoložka. Vřele doporučuju! Mají ho v akci sprej dva za 500, takže jeden vyjde na 250 50+, což je super.

eficenka
12. čer 2014
killi
12. čer 2014

100% minerální filtr má lavera opalovací krémy. 😉

katchi
12. čer 2014

Ja se neridim jen tim, jestli ma krem mineralni nebo chemicke filtry, ale taky tim, zda obsahuje parabeny atd...coz treba Daylong a dalsi podobne maji. Predloni jsme pouzivali Sundance z DMka a byl super, ale loni uz se mi po nem kluk osypaval, takze jsem vzala Alverde. Je vyborny, akorat se holt blbe rozmazava. Ale triletak to vydrzi a mimino zas tolik nemazu, pac je ve vedrech doma, takze se to da... v lekarnach nenakupuji, nemam dobrou zkusenost.

jerynka
12. čer 2014

My sme taky zvazovali mezi mineralnim filtrem, nebo tou smeskou chemikalii. Nakonec jsem koupila Alverde (DM), maze se obtizne, no nejak to zvladnem. Nevim co si ma dnes clovek vybrat, snazime se o mensi zlo, no clovek nikdy nevi. Slysela jsem o oleji z malinovych jadek(ciste prirodni), pry UV faktor 30/50. Mozna vyskousime na sobe a uvidime. 😎

katyxq
12. čer 2014

Za sebe a malou doporučuju Eco cosmetics baby & kids SPF45 😉 (čistě minerální filtr a bez nanočástic) ... je sice hustší, ale i na malou mi rozmazat šel, je sice drahý, ǎe je ho docela malá spotřeba, plus taky nechává trochu bělavou stopu (ale to ja dané minerálním filtrem, nebylo to tak výrazné, aby mi to vadilo), ve vodě se nesmývá a já i malá ho sneseme (vadí nám oběma ropné složky a mléčné složky, mně lanolín, v tomhle není nic z toho).

olusenka
12. čer 2014

Bioderma Photoderm Mineral 50+, je v tubě. Mám i sprej. jmenuje se to Bioderma Photoderm Kid 50+ ale je asi chemický pokud vím. Ale zase přímo pro děti i kojence. Ale na děti používám oba, střídám to někdy ale nejčastěji tubu na obličej a sprej na tělo.

@kocicinka nevím, zda je to skutečně tak, ale krém s minerálním filtrem účinkuje proti UV ihned, u chemického filtru se musí čekat obvykle asi tu půlhodinu, než se může na slunce. Slyšela jsem to kdysi v rádiu v nějakém pořadu na ČR1 Praha.

monivo
12. čer 2014

Loni v dtestu zvitezil Ladival, Sundance byl az na 3. miste tusim. A Cien jeste dal. Vysledky mam v pdf dodnes ulozene. @kocicinka

martula02
13. čer 2014

@monivo kde se prosim umistil ten Cien? U nas si jej vsichni vychvaluji, i na netu jsem nic spatnyho na nej nenasla. Planuji koupit pro nas i pro maleho

krystalka
13. čer 2014

Minerální filtr má Daylong Baby, používali jsme ho a přišel mi v pohodě, syn ho snášel bez problémů, pravda, trochu hůř se roztírá, ale nepřišlo mi to jako nějaký problém, pak jsme časem přešli na Daylong Kids (ten už ho myslím nemá) a Cien z Lidlu máme taky vyzkoušený a byli jsme spokojení, myslím, že i v těch testech dopadl celkem dobře....Ale syn nikdy netrpěl na ekzémy, alergie nebo nějaké kožní problémy, nemá nějak extra citlivou pleť....

zouzelin
13. čer 2014

Ahoj ja na rocni mimi pouzivam od garnier kids 50 stoji 300kc a zatim sem spokojena hlavne se tolik nesmejva

anetaji
8. črc 2014

Bioderma je trochu dražší ale Bioderma má celou rodinnou řadu od kojenců pro dospělé ;) máme ho všichni a nemůžu si to vynachválit 🙂 Je vhodný i do vody nesmeje se ;)

jajinka3
27. kvě 2016

Ahoj maminky, oživuji toto téma, které pro mě začíná být aktuální. Narazila jsem na kritiku hodnocení opalovacích přípravků dTestu, velmi zajímavý článek. I mě se totiž zdá, že dTest není tak nezávislý a vůbec ne profi. Posílám vám odkaz, třeba pomůže v rozhodování.
http://www.novinky.cz/zena/styl/341613-statni-z...

kaaa1
26. čer 2016

monihart - Sice tato konverzace uz je stara, ale treba se Vam muj pripevek bude hodit - krem Daylong urcite nekupujte, podle dtestu v nem byly zjisteny rizikove latky.