Let do USA s 18měsíčním dítětem, máte zkušenost?

sanyka81
5. lis 2015

Ahoj maminy, jdu jsi pro zkušenosti. Mám možnost jet s malým v červnu na Floridu, to bude mít 18M - ale bojím se letu.
Leteli jste už někdy s takhle malým dítkem? jak to šlo? Zkušenosti s airolinkami? Mě, jak jsem trochu pátrala, líbi Lufthansa, ale ráda jsi nechám poradit.
Děkuji!!
PS. Pojedeme jenom já a syn.

alexah89
5. lis 2015

znama lita se 3 detma (ted uz). se vsemi pravidelne od miminka. a bez problemu

hojda
5. lis 2015

Asi bych řekla ,že lepší letět s miminem, než s dítětem v tohle věku. 1 až 2 roky jsou asi nejhorší, období vzdoru v plném proudu a rozum ještě nemá...., ale třeba mate klidné dítě a takovou jsou. Zkusila bych delší cestu třeba vlakem, jako trénink a pak uvidíš...

ajka198
5. lis 2015

letěla jsem s ročním do Japonska a pak s 18měsíčním do Čech a pak zpět do Japanu. Malý byl pokaždé naprosto v pořádku. Když měl rok, tak jsem ještě kojila a on v noci (letěli jsme přes noc) spal v takové závěsné postýlce, ale v tom roku už jí měl tak tak a ona je stejně jen do 10 kg. V tu noc krásně spal, jen se vzbudil na kojení jako obvykle. V těch 18 měsících nám stewardi vyměnili jedno sedadlo, takže jsme měli i sedadlo pro malého, kde on spal. Sice se občas budil a plakal, ale dalo se. Navíc letadlo hučí a není ten dětský pláč v tom hluku slyšet. Zpátky jsme letěli přes den, bála jsem se, ale malý to opět zvládnul bravůrně. Zase nám letušky vyměnili sedadla a domluvili to s jinými lidmi a my jsme dostali tu první řadu, kde je více místa. Oni se fakt snaží, pomáhají a vycházejí maximálně vstříct. Letěli jsme s Aeroflotem a taky s AirFrance a naprostá spokojenost u obou. Neboj, malý to zvládne bez problémů 😉 přistávání i vzlety mi synek většinou prospal a když nespal, tak s tím neměl nejmenší problém.

formelina
5. lis 2015

My letěli s dcerkou měla 20měsíců a letěli jsme tedy do Řecka. Volili jsme destinaci podle délky letu. A i tak to bylo celkem těžké. Měli jsem sebou tablet, svačinku, dudlíka její nej hračku. V letadle dostala časopis a pastelky. Tam jsme letěli hodně brzy ráno takže to prospinkala a hlavně jsme seděli u okna. Zpět byl let delší sice byla klidnější věděla co jí čeká, ale seděli jsme v uličce manžel jinde než my.
Mala chtěla část leto prospat,ale jak stále někdo chodil a žduchal do nás měla jsem ji na klídě nešlo to. Pak zoufale poléhavala v uličce část letu seděla u jednoho cizího chlapečka v podobném věku a hráli si..
Ale delší let bych já a ani ona nedala. Tedy pokud nemáte dítko, které vydrží u pohádky a prohlížení knížky..

tapato
5. lis 2015

Já letěla na Floridu sama, 3 přestupy, časový posun, pak ten teplotní šok na Floridě, jako sama jsem toho měla plné kecky. S dcerkou, která teď je v tomto věku, a letět s ní úplně sama, tahat se s věcmi... to si tedy neumím moc představit. Ale ona má problém vydržet i čtvrthodinovou cestu autem v sedačce 😀 Bude to dost náročné! Ale určitě se to zvládnout nějak dá. V letadle byla i miminka a sic dost plakala, lidé tak cestují. A Lufthansu můžu za sebe určitě doporučit! Ti jsou vážně super a na úrovni. Horší už pak ty menší místní linky na Floridu 🙂

marketkaturcinkova
5. lis 2015

Heleď teď v létě jsme byli na dovče.. 2 hodiny letu - úplně v pohodě a to máme dost akčního ročka doma :D ale to čekání na letišti, vyloženě šílenýýýý!!!! Nevydrží absolutně na jednom místě, ještě nám to tam přitížili na kontrole, došli jsme do letadla s manželem úplně hotový, spocený, smradlavý!!! Řekla jsem že už nikdy! :D:D:D

formelina
5. lis 2015

Mimo to bacha na změny počasí a klimatizaci. Dcerka si dovezla angínu. A údajně u malých dětí je to normální a hrozí údajně i zápal plic. Ale to je zase úplně něco jiného 😉

janaaanna
7. lis 2015

Ja bych se letu nebala,ale zamyslete se nad poctem sedadel. U ditete do dvou let se predpoklada, ze ho budete mit na kline. Pokud nebude letadlo plne,tak vam vetsinou vyjdou vstric,resp.kazdy si rad presedne,az vas uvidi 😉 ale pokud bude plno nebo vic deti, tak mate smulu. Nevim,jak jste na tom financne, ale my jsme dceri ve stejnem veku na cestu do Japonska dokupovali sedadlo nebo si priplatte Premium Economy nebo business, kde budete mit vic mista. V economy to muze byt natesno,zvlast kdyz prinesou jidlo a tak. Pokud penize nejsoy,tak bych doporucovala sedadlo v ulicce,at muzete kdykoliv vstat a projit se. Diteti staci i par kroku,chodili jsme koukat na letusky a tak,nebudete porad nasardinkovane na sedadle. Jinak nase dcera byla vpohode,kdyz se letelo pres noc tak spala, pres den vyzadovala zabavu, to bylo narocne spis pro me nez pro ni 🙂

pabka
7. lis 2015

Záleží hodně na povaze a temperamentu dítěte. My letěli tedy kratší vzdálenosti, v roce, ve dvou i ve třech letech a vždy vše ok. Moje rada - koupit (půjčit si od kamaradu) nové neokoukane hracky a v letadle postupne vytahovat 🙂 u nas zabralo. Ani jeden let ani chvilku nebrecela a nebyl zadny jiny problem. Ale dcera je spis klidnejsi dite.

craki
7. lis 2015

Letěli jsme do USA a jako spolucestujici letěl chlapeček něco pres rok. Letelo se v noci takže dost spal a když nespal, byl s rodiči. A bylo vidět ze je fajn ze jsou na něho dva. Tatka třeba malého vzal, šli se projit a mamka si zdrimla... A malý byl zlatý, chtěl se nosit, ale nechal se i od cizích 🙂 takže byl tak u 20 lidi a porad vysmaty 🙂 a je fakt ze jeden prirucni kufr měli plny věci jenom pro něho.
Sedeli jsme v premium economy a oni sedeli vepředu, zavesnou postylku už ale neměli. Dítě spalo na máme a ta mela myslím i satelk...

kami1984
7. lis 2015

@czjana leta s detmi pravidelne a myslim,te ok

czjana
3. pro 2015

Ja se u kazdeho letu ridim jednim jedinym pravidlem: Bude-li vystresovany rodic, bude vystresovane dite. Nadech, vydech, vsechno bude v poradku, vse zvladnete (oba), letu bych se nebala, ale urcite bych se na nej pripravila. Rada se podelim o zkusenosti pres zpravy.
Hodne stesti! Jana (matka 2 deti, starsi lita od 4 mesicu, naletano ma pres 150 000km, mladsi take od 4 mesicu (ted mu je 10 mesicu) a nalitano ma asi 30,000km, vetsinu cestovani s nimi podnikam sama, bez manzela).

japona
3. pro 2015

@sanyka81 Letěla jsem sama s rok a půl letym dítětem (let cca 2hod), ale dalo mi to poradne zabrat🙂 1) nejprve zpoždění letu o cca hodinu a půl. Ok, hráli jsme si na letišti, takže usnulo ještě než jsme odstartovali
2) za pul hodiny ho probudilo hlášení pilotů a zaclo se vztekat, pač bylo na kline a nemohlo lézt okolo
3) zabavilo se jídlem (na chvilku) a hračkami (celé příruční zavazadlo jsem mela nacpané jen hračkami, knihami apod), a si hrálo s nějakým mladým francouzskym párem sedícím vedle🙂
4) přistávání bylo v pohodě
5) letušky mi vyložily kočárek dřív, než jsem si k nim došla, takže jsem musela nést dítě přes půl letiště, než jsem došla k pásu, kde vyjel
6) neměla jsem jiné než příruční zavazadlo, tak odpadla starost ještě o to

Takže určite se, zvlášť pokud máte tu možnost, ale chce to:
1) letět přes noc, ať co nejvíc prospí, 2) mit vlastní sedadlo pro dítě, 3) vzít s sebou spoustu hraček, 4) mit někoho, kdo vám na letišti pomůže se zavazadly

kejt29
3. pro 2015

Tak ja letela jednou do USA a vedle me sedela pani s asi dvouletakem na kline. Letadlo plne. Dite se neskutecne nudilo a kdyz nespal, tak kopal do sedacky pred sebou a vztekal se. Vycerpani jsme doleteli komplet vsichni, co sedeli pobliz. Je to opravdu dlouhy let a ta nemoznost pohybu je pro nektere deti neunosna...

mpbk
3. pro 2015

Kamarádka letěla s 8mi měsíční na floridu, a úplně v pohodě.

konidana
3. pro 2015

Já letěla takhle dlouho jednou za mlada a bylo toho na mně dost: nevyspání, časový posun, pak jsem měla angínu(pravděpodobně souvislost s klimatizací v letadle) ... na rovinu říkám, že s malým dítětem bych to nedala.

adelkav
3. pro 2015

@sanyka81 Mně stačilo s 18 měsíčním dítětem letět do Bulharska🙂 A i to mě odradilo od podobných akcí s druhým dítětem🙂 Ale já si to moc beru, svého času jsem dost lítala a prudíci děti v letadle mi vždy trochu vadily, tak jsem nechtěla obtěžovat okolí. Do USA jsem letěla taky a neumím si ten let a vše s ním spojené představit s dítětem, ani pokud bych byla méně ohleduplná k okolí.

iff86
21. črc 2016

@czjana dobry den. Mohla byste mi poslat email na iva.novakova@yahoo.com? Mam vic dotazu k letani s prckem, dekuji moc a tesim se! Klarka ma ted 10,5 mesice

craki
21. črc 2016

Tak jsme ted absolbovali dva dlouhe lety s prckem do Brazilie.. Poprve mel 10 m, a ted 14m. Poprve mel tu zavesnou postylku, ted uz svoje sedadlo protoze postylku nam nejak prerostl...
Oba lety byly fajn, museli jsme se mu venovat oba, ale oba to byly nocni lety, a prcek se co hodinu budil... i v postylce, i na me, takze ja se moc nevyspala... Ale zvladal to skvele.. Na podzim poletime zpet do evropy tak jsem zvedava jake to bude 🙂
Nejnarocnejsi na letu v tech 14m bylo uhlidat ho na letisti, protoze uz sam nejen chodi, ale utika 🙂