Líh s benzínem na pupík. Pak měl na něm krev

gilotek
17. led 2008

Potřebuju radu. KOupila jsem líh na pupík a dr. mi řekla že musíme mít líh s benzínem, že víc vysušuje. Stalo se mi totiž že malej měl na pupíku krev...... Stalo se to některé zu vás? Jaký používáte líh? díky

ria80
17. led 2008

Ja jsem mela normalni lih 60 procent,taky tam mala mivala krev,to potom uz se to pak nema vytirat,jenom tam ten lih kapnout.

lena27
17. led 2008

my jsme líh nepoužívali, koupila jsem desinfekci Cutasept. líh vydrží jen měsíc tahle 4 roky, navíc nepálí a dá se použít třeba na záděry a pak při odřeninách

bramburka
17. led 2008

my teda jenom lih 60% a tím jí to Dr. vytírala i v ordinaci

lena27
17. led 2008

ale my jsme to vlastně skoro vůbec nemazali, zahojilo se nám to hrozně hezky a rychle i dr. to chválila

vrtule83
17. led 2008

tak mi líh nepotřebovali v naší porodnici zbytek pup.šňůry odřízli a nic jsem s tím nedělala

petaska
17. led 2008

Cutasept doporučuju! 😉 Používali jsme ho i v porodnici a máme ho doteď-na odřený kolena bude taky platit 😉

ria80
17. led 2008

No ja jsem to teda maly vytirala lihem,ale nepripadalo mi,ze by ji to palilo.Myslim,ze pupik je neboli ani nepali,nemusite si delat starosti.Jinak lih urcite vydrzi dyl,vzdyt je to dezinfekce sama o sobe,takze se da pouzivat tak dlouho,dokud nevyschne.
Ze by nejaka dezinfekce nepalila vubec,neverim,vzdyt logicky vsechno,co prijde na odreninu nebo do zivy rany,musi palit.I obycejny dotyk pali.
A lih s benzinem by me teda nenapadlo pouzivat,to bych davala jen na neporusenou kuzi,treba na omyvani lepidla z kuze.

ene
17. led 2008

Lih jsme dostali v porodnici s tim, ze mame vytirat dva tydny jednou denne. Na prvni prohlidce se me doktor ptal, jestli jeste lih mame, napsal by nam novy. A podle nej se ma vytirat zase dvakrat denne 😅 Jinak nam pupik obcas krvacel, i kdyz uz byl den predtim cistonky - pry je to normalni.

aponchie
17. led 2008

60%lih z lekarny nam stacil cely prvni rok nejen na pupik.taky sme meli obcas krev kdyz se to namohlo plakanim nebo mechanicky .neni to nic vazneho pokud ovsem krev nestrika 😉

anney
17. led 2008

My taky používaly líh 60%, a krev na pupíku jsme měli asi deset dní po porodu.Byli jsme i na pohotovosti, ale řekli nám, že je to normoš a že máme vytírat při každém přebalování.Nakonec to krásně srostlo a bylo to v poho.Ale než se to zahojilo, tak mu to krvácelo proto, že se pupík otíral o papírovou plenku. 😉

aponchie
5. čer 2009

malicka ma krvavy strup na pupku a uz dvakrat sem nasla na plince krev zaschlou ..mam z toho strach..sice lekarka mi po telefonu rikala,ze pokud to netece vylozene nevadi to ,ale stejne je to divne tolik dni po porodu a porad tam ma krev ☹

janeyzelvicka
5. čer 2009

apon nám se to stávalo taky, kraj plínky to malé pořád jakoby rozedíral. Doktorka nám poradila zkusit to přelepit náplastí, která je vhodná pro mimča. A pak se to do několika dnů zahojilo.

erdita
5. čer 2009

ja tedy osobne slysim poprve ze lih nebo benzin se dava na pupik...ja davala ajatin to je primo na dezinfekci pupiku.jinak zaschla krev na pupiku je naprosto normalni po narozeni.casem po nekolika koupanich se pupik zahoji.ja ajatinem potirala jednou denne vzdy po koupani,to staci.take neni dobre pupik vickrat za den otirat.timto muze i vic krvacet

aponchie
5. čer 2009

tak semtam sla nakonec a ona ji ten krvavej strup uplne oddelala a rikala prej to nic neni a mam to jen cistit dal,ale taky mi prijde,ze je to tim okrajem pliny,ale v porodnici zase rikali,ze na vzduchu se to lepe hoji tak nezalepovat tak babo rad zejo 😲

lennyy
5. čer 2009

Taky jsem pouzivala 60% lih.Na doporuceni lekarky.

kacka.va
5. čer 2009

líh jedině ten lékárenský, pochybuju, že s benzínem by mělo přijít mimčo do styku. Jinak líhem se potírá proto,že občas má tendenci pupík hnisat a lihem se tomu krásně předejde.

luckaz.
5. čer 2009

aponchie, nám se taky pupík hojil strááášně dlouho, pořád se dělal stroupek a já jsem z toho byla úplně na nervy a nervózní, ať do toho prďolka nechytne nějakou infekci. Při koupání jsem pupík nemočila a potírala jsem ho líhem s tím, že jsem plínku malému vždycky při přebalování přeložila tak, ať má pupík volný - asi bych ho taky ničím nelepila, na vzduchu se všechno hojí rychleji a líp 🙂

mousunek
5. čer 2009

aponchie - malej kdyz mel osklivy pupicek od pliny takjsem mu pod tu plenui davala sterilni polstarek co se pouziva na prsa nebo plinku ohrnout tak, aby na pupicek nezasahovala a kdyz jsem se chtela zbavit stroupku davala jsem vazelinu a pomohla nam odloucilo se to samo lih jsem davala na zacatku...

dnada
5. čer 2009

aponchie - já sem měla koupené plíny přímo pro novorozence,co mají vykouslý střed,aby nedrhnul o pupíček.Jinak sem ho čištila jen lihem z porodky,rohem gázového polštářku.Malému tedy ani nezhnisal ani nekrvácel ,nic ale i tak sem mu ho čistila téměř celé 6ti nedělí,pro jistotu 😉 JInak gratulejšn k mímu 😎

deathy
5. čer 2009

Tak nám v porodce řekli jen: pořiďte si líh a při přebalování čistit. Tak sem koupila ten klasický v lékárně. Jelikož se nám pupíček krásně zahojil skoro hned, tak už po týdnu jsem měla lihovat jen po koupání. A teď už nelihujeme vůbec a to nějakou dobu.

luckaz.
5. čer 2009

dnada, ty plínečky jsme měli taky 🙂, myslím, že to byly Fixis -ale už si nevzpomínám, malý už za chvilku bude mít dva ročky, ale stejně-ty plínky i přesto byly dost vysoké a na ten pupíček nám zasahovaly, ale jak píšu, už jsou to skoro dva roky, tak se ty plínky možná změnily 🙂

dukie
6. čer 2009

My měli ty "vykousnuté" plínky od Bella Happy, pokud si vzpomínám správně. 🙂