Magické produkty pro naše nejmenší

karotky
16. srp 2009

Včera tu měl náš Adámek na návštěvě mé rodiče a opět ho zavalili těmito lízátky:
http://www.nordpol.com.pl/index_pl.php
Po přečtení skladby toho poživatelného materiálu,jsem se docela zhrozila 😀 :
cukr,glukozový sirup,citrónový kvásel E330,barviva:E104,E110,E122,E124,E129,E132,E133,E151,E153,E171,E172,E1500
Minule jsem to tak nějak nepročítala,ale tentokrát jsem tím obdarovala manžela,protože tomu je jedno,čím si zaneřádí organismus. 😀
Jestli někdo z Vás přijde na podobně zajímavý produkt,ať se také pochlubí. 😎

dvojka
16. srp 2009

Pro mě taky z cela nepřijatelné
http://tulenik.cz/index.php?main_page=product_i...
avšak pro ostatní v mém okolí vhodné 😝 😀

saska73
16. srp 2009

nemám link ale nedávno ma šokovali gumenní medvedíci značky Coop Jednota, mimochodom veľmi dobré na chuť ale obsahovali asi 5 najškodlivejších éčiek a kupujú si to najmä deti 😠

karotky
autor
16. srp 2009

dvojka,................no vidíš,to by mě nenapadlo. 😕 My jsme teď začali kupovat podobné křupky v Kaufu,které mají složení:kukřičná kaše,cukr,škrobový sirup,citrónová kyselina,synteticko organické barvivo,aroma identické s přírodními 😀 ,E124,E104,E132,E104,E122 a koukám,že ta 2 Éčka jsou taky mezi těmi škodlivými. 😅
Přitom je to od čské firmy. 😔
A to jsem si myslela,že je to menší hřích,než čokoláda. 😕

katuskapd
16. srp 2009

My sme tiez boli na navsteve a maly dostal ovocny napoj vo flaske pripominajucej granat s nazvom pokemon, vo vnutri zlta tekutina, zlozenie no hroza, poobleval si tym tricko a take flaky ostali ze nicim to nejde vyprat, a to mam davat dietatu.... fakt nedam

mikalove
16. srp 2009

ja som zamestnaná vo firme na vyrobu napojov a preto moja dcera pije len granulované detské čaje alebo vodu... 😅

cairka
16. srp 2009

malej raz ktosi podaroval pomarančovú vodu modrej farby 😝 neviem, aká značka to bola, ale majú to bežne v obchodoch...chuť odpovedala farbe 😝 bežne malá tiež pije len čaj a vodu 😎

saska73
16. srp 2009

mikalove a tie granulované detské čaje sú úplne kóšer, neprimiešava sa tam nič pri výrobe ?

anky
16. srp 2009

tady je pěkná stránka s Ečkama http://www.emulgatory.cz/seznam-ecek

berenika39
16. srp 2009

no a já někdy pátrám tady:
www.chemievjidle.cz

j.a.n.u.s.
16. srp 2009

Neprijde vam, ze je vsechno tak nezdrave pro male deti???

Kdyz jim chcete "udelat radost sladkosti", nebo necim ...co kupujete....

Ja se vyhybam:
lentilkam
gumovym medvidkum
lizatkum(obcas koupim bez cukru v lekarne-ale ne moc)
chipsum
krupkam

Mala mela obdobi brumiku, ale uz nastesti skoncilo....ted furt po me skemra zvykacky(modre orbitky), zubar rikal, ze je to v pohode...

Nevim, co ji mam koupit, aby to nebylo plne svinstev....jak jste na tom vy?

j.a.n.u.s.
16. srp 2009

anky dekuju za stranku!!!! 🙂

lyongirl
16. srp 2009

ja som na tom tak, že vôbec netuším, čo môžem dať malému zjesť bez toho, aby to neobsahovalo nejaké svinstvo, ale bohužial musli tyčinky mi už jesť nechce. Ale zas som rada, lebo on má rád radšej slané, takže papá paličky.

dvojka
16. srp 2009

janus-právě že přijde,proto to píšem 😀

karotky-z toho si nic nedělej,první drerce jsem je taky v kaufu kupovala a nadýmala se pýchou že jsou v pohodě.Nojo no,fakt je problém sehnat něco na co by pak nepadl stín pochybnosti

j.a.n.u.s.
16. srp 2009

berenika...koukla jsem aji na tvuj odkaz a moc nevim jak se v tom orientovat....kdyz kliknu na seznam jidel a pak kliknu treba na nanuky-tak to jsou ty ve kterych neni chemie? Sorry, ja fakt nevim ☹ mi to zkus polopate vysvetlit pls....bo ja jsem posledni dobou nejaka mimo...

j.a.n.u.s.
16. srp 2009

Ale tech cisel je tolik, ze je nemozne si je vsechny zapamatovat! 😠

j.a.n.u.s.
16. srp 2009

A uplne me desi, jak vidim ty male decka se sackama krupek, anebo tech chipsu....jako mala taky na navsteve sahne po jednom kousku....ale ne ze bych ji to koupila sama...

Uz jsem za magora v rodine, kazdemu rikam, at ji radsi koupi pastelky, nez nejakou sladkost naditou éčkama.

No a co myslite? Jsou jak blbi....furt dokola, a kdyby se aspon zeptali, nez to vrazi male do ruky....samozrejme lakave obrazky a tak-no vemte to tomu decku potom.... 😕

dvojka
16. srp 2009

janus-to je asi všude stejný 😒 Bohužel 😔

berenika39
16. srp 2009

janus, klíííídddd...ty stránky nejsou moc dobře zpracovaný, ale ty informace jsou tam ohužel správný...

prostě koupíš jogurt 😝 😝 😝 Dobrá máma. mrkneš do jogurtů, najdeš si ho tam, rozklikneš....přečteš,co v něm je, jdeš do lednice a jogurt vyhodíš.

U každého výrobku je tam dole složení - v něm modře vyznačené řádky se svinstvy. čím víc modrých řádků, tím hůř...
Není tam samozřejmě úplně všechno, ale z běžně prodávaných výrobků docela dost na to, abychom jedli chleba a vodu....
neberu to nějak tragicky, jíme normálně, ale rozhodně když vím, že ten výrobek je celý "zamodřený", nekupuju. peta má dneska první narozky a ani náhodou mu nedáváme žádné kupované sladkosti ani křupky,chipsy a spol. nechce je, protože je nezná. času dost.

berenika39
16. srp 2009

a bohužel příbuzenstvo se uráží jeden po druhém, když mu dávají kinder všeho druhu,čokoládky,dostal už i indiánka z cukrárny....prostě se omluvím, že to ještě nejí a usmívám se jak ....

mamutka
16. srp 2009

to mi pripomenulo byvaleho kolegu ktory predaval potravinovu chemiu a preto jedol len rohliky.........uz fakt sa nedalo nic normalne nikde najst.......

belda
16. srp 2009

berenika39- tomu jak to vysvětluješ s těmi jogurty-tomu moc nerozumím 😅 .třeba zrovna ta dobrá máma má 3modré řádky,ale když jsem najela na tu stranku emulgatory.cz, tak tam zrovna ty tři jsou udávaný jako bezpečná přísada..(?). to jsem to pochopila špatně? tak je to špatněj jogurt,nebo be?

sisi.v
16. srp 2009

já sladkosti a slané pochutiny doma zakázala, manžel souhlasí, takže tam je to OK. Ale babička ...a můj brácha atd.- asi jako všude u vás... prostě domů s tím nesmí, tak už nic nenosí a když je u nich, tak přivřu oči, pokud to teda není úplný hnus - bonbóny, gumídci, čipsy, brumíci a spol. a dětské nápoje jen přes mojí mrtvolu. čokoládu občas jo, ale jak není zvyklá na sladkou chuť, tak jí stačí 1 malá kinder tyčinka týdně 🙂.

jinak já už si někdy připadám jak magor, než nakoupím a přečtu si všechny etikety... 😉 tak je půl dopoledne pryč!

belda
16. srp 2009

oprava-ne 🙂

jakoubka
16. srp 2009

mně v tom odkazu zarazila kojenecká vyživa Babylove z Dm a mlíčko z kaší od Nestlé 😒 obsahují ečka navhodná pro děti 😲

berenika39
16. srp 2009

belda, tak to omluva, já tu dobrou mámu napsala jen že mě napadla, nekoukala jsem na ní. ale mě odrazuje jogurt za 3,90, takže ji nekupuju....škrob a voda mléko?

jogurt je mléko a jogurtová kultura, nic víc. choceňský to má, holandia, activie tak nějak...

já neumím říct,který je dobrý, ale za sebe Dobrá máma neeee. 😀 😀 😀

dvojka
16. srp 2009

též si myslim že dobrá máma ne.
Přesně jak píše berenika39.A ten chocenský-to je to samé jako holandia?Já myslela že je smetanový...
U nás se ted prodává holandia krémový,ale nevim čím se liší od toho klasického 😖

sisi.v
16. srp 2009

jakoubka - co se týká kojeneckých výživ tak tady je zajímavý článek: http://www.agronavigator.cz/default.asp?ch=13&t...

belda
16. srp 2009

berenika dík 😉
ale třeba piškotovou dobrou mámu tu já ráda.ale nejradši choceňský broskvový 😎

gtver
16. srp 2009

berenika, asi se ti to přehodilo s jogurtem "Dobrá cena", ten je za 3,90, "Dobrá máma" je přece jen asi o celou korunu (nebo dvě) dražší 😀 😀 😀

karotky
autor
16. srp 2009

Holky,...........dík za odkazy. 😎
Já se třeba zhrozila nad složením tvarohového krému Bobík. 😅 Nikdy jsem po něm nešáhla,že bych ho chtěla koupit,ale jednou mě zaujala nabídka v Glóbuse,kde za zakoupení 4ks dávali na informacích stínítko do auta.Koukla jsem na to je ze zvědavosti. 😅
Jinak nejlepší je Lipánek a pak Pribiňáka kupuju jen v nouzi. 😉
Janus,.............no já to na návštěvách radši neřeším.Je jasné,že po těch věcech šáhne,protože je doma nemá,ale zase na ty návštěvy tak často nechodíme,takže mu to tak zase neuškodí(není moc velký jedlík)a já se obejdu bez přiblblých připomínek.Třeba každému vadí,že naše dítě pije jen luhované čaje a džusy ne.Mě to neva,vyjde to laciněji a hlavně bude mít déle zdravější zoubky. 😵