Mám dávat široké balení bez prohlídky?

gabca1
11. lis 2007

Holčiny, poraďte prosím, v porodnici nám všem řekli, že máme dávat široké balení, preventivně, ale někdo říká, že ho nedává a čeká až na první prohlídku, tu máme ve 4tém týdnu. Tak nevím...

janetty
22. led 2010

a prečo ti miri lepí, že čo ti povie ortopéd?

hanka274
22. led 2010

miri, skus ako janetty pise...upravit si ich dako...

evikg__2
22. led 2010

mirip, my sme z nemocnice odchadzali, ze mame davat postolky spolu s jednou plienkou. POtom sme sli na kontrolu s klbikmi a povedali, ze davat 2 bavlnene plienky na pampersku a postolky. Takze asi do 4 mesiacov sme takto davali a pouzivali sme Gaji nohavicky, tie na snurky. Tu mi dost pomohla moja mamina, lebo to chce trochu cviku, aby sa to dalo spravne uviazat a dolezite je spravne zlozit tie bavlnene plienky. Treba ich zlozit na tretiny nie na stvrtiny, potom nie su take hrube. A tie Gaji nohavicky sme najskor pouzivali jednotky a potom dvojky, ale s tymi dvojkami to bolo jednoduchsie. Vzadu som ich vzdy mala tak, aby zakryvali ritku a spredu boli aj trochu nizsie, ale prave tymi snurkami sa to dalo pekne upevnit. Hlavne sa neboj to poriadne utiahnut, babatku to urcite nebude vadit.

smecka
18. dub 2011

Ahoj, po druhe kontrole mame levou kycli tuzsi, nalez 2b, takze mame davat siroke baleni a cvicit.
Chci se zeptat, mam 2 velikosti latk. plen a nevim, ktere davat.
Jak siroky mate pruh mezi nozickami? U te mensi mi to vychazi na 22cm, u vetsi pleny na 26cm. Tak kterou davat? 😕 Diky.

hroznatko
3. črc 2011

a co nejhoršího se vlastně může stát, když máte doporučeno široké balení a nedáváte ho?

snezienka07
4. črc 2011

Ja som svoju malú vôbec nebalila naširoko. V dvoch mesiacoch sme mali 2a-, v 4 mesiacoch 2b- a v 5 mesiacoch uz mala jadierka vyvinuté teda 2a plus. Na kontrole mi vzdy povedali, ze nalez zodpoveda veku, ale doporucovali mi ju nasiroko balit. Podla mna zdravotnici to odporucaju zo zotrvacnosti, hoci podla najnovsieho nariadenia sa siroke balenie hromadne neodporuca.