Mám dávat široké balení bez prohlídky?

gabca1
11. lis 2007

Holčiny, poraďte prosím, v porodnici nám všem řekli, že máme dávat široké balení, preventivně, ale někdo říká, že ho nedává a čeká až na první prohlídku, tu máme ve 4tém týdnu. Tak nevím...

paja2180
4. zář 2009

janinka - díky za postup. Naše Elča měla tento týden nález IIa, takže dávám přes jednu papírovku dvě bavlněné plenky. Ale dnes na noc jsem dala přes papírovku jen jednu bavlněnou. Mezi nohama to sepínám bodýčkem, to taky drží hezky.

janinka3
5. zář 2009

pajo měli jsme úplně stejný nález. My jen ted měli hodně ošklivou virozu s vysokýma horečkama tak jsme jí trochu ulevovali. Takže výsledek je ten, že se gáginka během těch 3 dnů naučila okamžitě přetáčet na bok a zkouší to i na bříško. No jen doufám, že se nám to neprodlouží a bude na začátku toho října v pořádku. A jak to malá snáší. Ta naše zezačátku nic moc dokonce se mě i odstavila. ☹ No jo ale kyčličky jsou přednější.

evena
22. říj 2009

Ahojte, potřebuji radu. Už v porodnici malé zjistili špatné kyčle a dostala takový látkový postroj ve kterém jí ty nožky drží. Teď jsme koupily speciální kalhotky pro případ když postroj pereme tak aby neměla delší dobu ty nožky volné. V lékárně kde sem to kupovala tomu moc nerozumněli tak sem koupila Marwell vel. 58, prý se dělá podle lékárníka i vel. 52 ale pro novorozence taky berou ty větší. Kalhotky sme jí oblíkli, ale zdá se nám to velké, do těch nohaviček má nožky takové trochu zařízlé. Používáte někdo ty samé kalhotky? Jakou velikost jste kupovali pro měsíční dítě? Tak nám bylo řečeno že prý vydrží klidně až do roka, taky proto jsem je vzala, cena byla totiž příšerná tak sem si říkala že aspoň vydrží, ale nějak se mi to nezdá, mají totiž suché zipy a nezdá se že by šly bůhvíjak povolit, už teď je nemá malá uplně nadoraz

kasenka228
22. říj 2009

Ahoj eveno, musim reagovat... my jsme ty kalhotky Marwell koupili male taky, vel.52, ale jsou proste strasny, vubec ji je nedavame, zdaji se mi fakt divne site, jakoby male, pres zadek se nedaji vubec natahnout nahoru, porad padaji kamsi dolu a rezou ji do lytek, kdybych ji je chtela posadit vys, tak by musela udelat snad rozstep...takze radsi davam klasicky 2 plenky na jednorazovku...kolik te ty kalhotky staly? Ja je objednavala na netu za 282 korun, ta cena by mi prisla v pohode, kdyby ovsem fungovaly, takhle taky ne...

whoknows
22. říj 2009

Ahoj,
tyhle kalhotky máme zatím jen krátce, ale zkušenost je podobná. Zařezávají se nám do nožiček ikdyž je máme přes dupačky. Taky je to vel. 52 a na každé straně zapneme suché zipy jen tak tak. Možná jsme měli koupit ty větší, ikdyž tyhle mají být do tří měsců (podle prodavačky). Nadruhou stranu si říkám, že jestli to má držet nožičky opravdu široce od sebe, nemůže to být pohodlné.
Možná byste mi ale mohly některá poradit. Rádi bychom koupili nosítko, šátek, manducu nebo zkrátka něco na nošení miminka. Co myslíte, že je nejlepší na nošení novorozence, který má ale špatné kyčlíky a musí mít široké balení? Máme někdo s tímto zkušenost? Díky

kasenka228
22. říj 2009

whoknows, my par dni pred kontrolou kycli koupili babyvak, mala v nem byla naprosto spokojena, ale pak jsem se docetla, ze na kycle je v nem noseni, hlavne v poloze kolebka velmi nevhodne, tak jsem ho museli odlozit... nosit ji muzes v podstate v cemkoliv si myslim, ale musi to byt ve vertikalne poloze, kdy ma ty nozicky rozlozene....

florule
22. říj 2009

Já jsem koupila taky malému kalhotky Marwell a musím říct, že jsme s nima byla spokojená. Dávala jsem je přes dupačky a nikde se nezařezávaly. Měla jsem ty menší do tří měsíců a to je Kubík docela veliký. Naštěstí už ale máme kyčle v pořádku a nemusíme dávat nic

evena
22. říj 2009

Ahoj, díky za reakce. Bohužel je to přesně jak píšete, Sklouzávají nám a zařezávají se do lýtek. Jejich použití jsem vzdala a dala sem přes jednorázovku dvě plíny.
kasenka - stáli mě 350 kč 😒

marty2008
22. říj 2009

mi mame perinku.uz od 4mesice ted je nam 10mesicu. ☹ od narozeni do 4mjsme siroce balili.marwel kalhotky jsou dost tvrdy na stranach nebyla sem snima spokojena.siroky baleni neco zlepsi ale kdyz tam neco je tak se to nezpravi.jo a perinku musi mit porad hrozny to bylo v lete bylo mi Kaculky lito jak se vni parila. ☹

spevacka
11. lis 2009

ahojte maminy, potrebujem pomoc, lebo sa nevyznám v tých označeniach. Prišli sme teraz z kontroly 3,5 mesiaca zo sono a ortopéda a máme vraj nie velmi priaznivý nález. Mám tam napísané PS Ia a ĽS IIb. Tá ľavá asi nebude dobrá však? Kázali nám baliť naširoko. Pred dvomi mesiacmi sme mali PS IIa a ĽS IIa. Priznám sa, že som nebalila naširoko, lebo mi to tak povedali v porodnici a kamaratka, ktorá balila poctivo, nosia tie ortop.nohavičky s trakmi aj tak. Mohli by ste sa mi tu vyjadriť?Dakujem

kasenka228
11. lis 2009

spevacka: ja toho taky moc nevim, ale vim, ze II je horsi nez I... my meli v 6tydnech na prave Ia nebo Ib, uz nevim a na leve IIA/C, poctive jsme balili na siroko se 3 plenkama, cvicily jak divy a nakonec jsme stejne vyfasovaly minuly tyden abdukcni decku 😒 Mrkni do alba....a ted mame na prave IIa+ a na leve IIa-

kutcher
11. lis 2009

Ja mam Moravkovy ortopedicke kalhotky nahradej siroky baleni a byla jsem desne spokojena, nikde nic necouhalo a bylo to rychly

jetynka
14. lis 2009

ahpjky chci se zeptat jaký je správný nález kyčlí, máme pavlíkovy třmeny a máme jít za týden na kontrolu proč?dík za info.

slavkah
13. led 2010

no to jsem zvedava jak vyresim kycle ja, jsem v holandsku, sice teprve tehotna, ale uz zjistuju informace, takze kontrola kycli se tady nedela (stejne jako kontrola ditete po narozeni pediatrem - pouze normalnim doktorem nebo porodni asistentkou na zakladni funkce) kdyz jsem se na to ptala tak mi bylo receno, ze si pak muzu skocit k nasemu doktoru (obvodnimu) a ten kycle prohmata .... jsem zvedava jestli z nekoho vymamim sono

rimmel
13. led 2010

slavka zaklam ze mate v rodine s nimi problemy 😉

wwercaa
13. led 2010

Nám v porodnici řekli, že nemusíme balit na široko a dětská lékařka nám řekla že pro jistotu radši široké balení...kontrola s kyčlema po šestinedělí - kyčle byli v pořádku, doktor řekl, že taky pro jistou balit na široko. Tak balíme ale snad už ne dlouho 😉

slavkah
13. led 2010

rimmel - sestra nosila i takovy ty popruhy, jen siroky baleni u ni nepomohlo

marty2008
13. led 2010

kdyby sme mohli balit jen na siroko byla bych rada do 11mesicu abdukcni perinka, v roce trmeny a ted nam budou delat strojek protoze uz chodi a neudrzim ji jen lezet.v tom strojku bude moc i chodit v bobku a nohy od sebe ale aspon tak.

evena
14. led 2010

marty chudinka malá 😔 my si naštěstí "užívali" jen 3 měsíce od narození, takže to malá brala jako hotovou věc, ale ten pohled na nehýbající se dítě byl hrozný ... proč to u vás neřešili od narození nějak rázněji jako třeba u nás, aby to malá měla co nejdříve dobré? To si nedokážu vůbec představit když už se dítě víc hýbe to musí být smutné 😔 Ať se vám to brzo spraví 😵

krusinovka30
14. led 2010

holky můžete mi říct, jestli to balim správně?
ta plína se složí na třetiny, takže mám jakoby takovej dlouhej pás. pak ten pás přeložim na půlku a to dám mezi nožky.
přijde mi to strašně širokánský...

evena
14. led 2010

čtverec přehni napůl a pak ještě napůl a vznikne to dlouhej pár, ten pak přehni aby nebyl tak dlouhý, snad sem to vysvětlila dobře ... a široký to být musí aby dítě svíralo pravý úhel mezi nožkou a tělem

beatrice100182
14. led 2010

Tak, nam pri prepusteni z nemocnice povedali, nebalit na siroko, ze teraz sa to uz tak nerobi (nalez mala 2a-). Ked si malu prisla pozriet pediatricka na druhy den, povedala, ze preventivne balit, ze ten nalez neznamena, ze ma chybne klbiky, len su este nevyvinute. Tak som balila jednu plienku, ku koncu uz len na noc.
Teraz sme boli na kontrole, mala 1b-, a pediatricka mi zase povedala, ze to znamena, ze jej este musi neviem co dorast, takze preventivne odporuca. A z toho si ma clovek vybrat. 😒

beatrice100182
14. led 2010

Precitala som si ten vestnik, co tu bol zverejneny, tak mi z toho vychadza:
ak mate typ 2a, odporuca sa balit, tak ako mi to povedala pediatricka, nakolko to je nevyvinuty klb, ale 1b nemusi...
Ja vsak asi este stale budem balit, ale len na noc, vtedy jej to je aj tak jedno 😀 Kontrolu mame zase o 2 mesiace.

beatrice100182
14. led 2010

Zabudla som vsak povedat jednu vec - nikdy sme ju nebalili do perinky, takze nozicka mala vzdy volne.

annalena
14. led 2010

beatrice chapes to spravne, Ib netreba uz balit nasiroko 😉 bali sa od IIa...

mirip
22. led 2010

Ahojte, chcem sa spýtať na balenie naširoko aký typ ortopedických nohavičiek používate lebo ja mám pri tom problém, všade kde som šla do lekárne som narazila na ortop. nohavičky Gaji a to je ten problém, ked dám do nich dve plienky tak sú ako bedrovky nohavice a behá jej to tam hore dolu,máme tri mesiace a jeden týždeň ked jej dám dvojky sú na páse malé a ked jej dám trojky tak sú velké na suchý zips, ked jej dám šnurovacie tak sú ešte menšie v sede a ešte nižšie na bedách, tak už vážne neviem aké mám kúpiť, lebo zatial všetky od gaji sú len po bedrá a nedá sa do nich dobre baliť

hanka274
22. led 2010

miri, inac, kazdu chvilku nas presmeruju do temy, ktora tu uz je...nechce sa mi ju hladat.

pri starsej som balila, pampersku+2 bavlnene a na to postolky... a hned pri prvej navsteve ortopeda sme mali klbiky vyvinute ci co...proste bolo to ok, uz sme nemuseli chodit na kontrolu...

pri mladsej som sa trosku na to vyprdla...moja chyba, priznavam, davala som to iste, ale iba 1 bavlnenu a parkrat za tyzden som to aj vynechala...hanba mi 😔 , no a balila som dlhsie a ideme uz na druhu kontrolu o mesiac, ale balit uz od poslednej nemusime...len si to chce teraz este raz pozriet...

mne ich mamca kupila v lekarni, boli na suchy zips...
neviem ake su tie gaji...skus dat link, pozriem sa.

hanka274
22. led 2010

miri, to som ti iba skopcila to co som pisala este predtym ako zamkli temu

mirip
22. led 2010

ja viemčítala som to tam ked to zamkli, no gaji sú všetky tie čo aj na nete predávajú aj momibazar skrátka skoro všade a sú cenovo do 2euro a si za tolko u mna aj stoja lebo nám nesedia a mi lepí čo nám povie ortoped 😔

janetty
22. led 2010

aj ja som drobca balila naširoko: pamperska + 1 látkova plienka + ortopedické nohavičky.
Sono klbikov mu v pôrodnici nerobili /mali vtedy dovolenku/ tak na prvom sone sme boli, keď mal malý 1.mes. a to jadierka ešte nemal vyvinuté, tak som ďalej balila naširoko do 4. mes. keď už jadierka boli dobre vyvinuté.

miri, neviem poradiť, aké ortopedické nohavičky, by si si mohla kúpiť. //skús našiť gombíky na tie väčšie zo suchým zipsom 😅 nedá sa? 😅 //