Mám dávat široké balení bez prohlídky?

gabca1
11. lis 2007

Holčiny, poraďte prosím, v porodnici nám všem řekli, že máme dávat široké balení, preventivně, ale někdo říká, že ho nedává a čeká až na první prohlídku, tu máme ve 4tém týdnu. Tak nevím...

mikca
11. lis 2007

ahoj ani u jednoho jsem široké balení nedávala a kyčle v pořádku mě v porodnici řekli že papírovky stačí 🙂 a stačili

viona
11. lis 2007

Nám už v porodnici po první prohlídce ortopedem řekli jen jednu papírovku,pak po SONU po šestinedělí,že taky stačí jedna papírovka,dělěj,jak myslíš,tím širokým balením nic nezkazíš,ale slyšela jsem,že jedna papírová plínka vydá za dvě látkový 🙂

bihan
11. lis 2007

Nebalím, malá mala pri pôrode cez 4 kg, takže jej robili sono ešte v pôrodnici, všetko je OK. Podľa mňa je široké balenie úplne zbytočné...

m.ajka
11. lis 2007

Jestli to doporučili přímo tobě, balila bych, jestli to řákali všem, asi bych se na to vyprdla. My akorát každý den ty kyčličky cvičíme.

petraluk
11. lis 2007

Gabco, myslim že tím nic nezkazíš a raději bych je na tvém místě dávala, vždyť do tý prohlídky máte za pár. 😉

natalien
11. lis 2007

Nám v porodnici doporučili dávat k papírovce ještě dvě látkovky, po propuštění nám zjistili nedovyvinutou levou kyčli. Široký balení jsem dávala jen na noc a přes den jen občas. Cvičily jsme, nosily a nosíme v šátku a na kontrole ve třech měs. jsme měly kyčliky naprosto ukázkové 😉

cermonca
11. lis 2007

Nam v porodnici rikali ze nemusime davat,ale ja jsem to davala radeji na noc.No nekdy jsem zapomnela 🙂 Vse bylo dobre a po prohlidce v 6ti tydnech jsem davala jen papirovku 😉

kralik
11. lis 2007

Tak nám v porodnici dělali ultrazvuk a vše bylo OK, takže jsme mohli dávat jen papírovou. Při kontrole v 6ti týdench mě doktor sjezdil jak je možný, že nedám široké balení a že to má malej špatné (ani nevím přesně co 🙄 ), takže jsme museli dávat dohromady 4 plíny (papírovou+3látkové) ☹ . Na kontrolu jsme šli o měsíc dříve k jinému dr a kyčle má prý v pořádku i když si jednu nožičku trošku ulevuje. Široké balení máme dávat na noc a další kontrola v 5 měsících.
Já osobně bych nyní dávala do těch 6 týdnů alespoň něco na noc. Ale čistě jen z mé zkušenosti.

bihan
12. lis 2007

Ja si myslím, že za problémy s kĺmi aj tak môžu tie naše "úžasné" zavinovačky 🙄

gabca1
autor
12. lis 2007

Já asi počkám do té prohlídky a uvidím. Stejně nevím jak mám to široké balení uvázat. Nevíte? Mohli nám to alespoň ukázat...

natalien
12. lis 2007

Gabčo, v obchodě s dětským zbožím mají ortopedické kalhotky na suché zipy bez igelitu uvnitř, jsou celé bavlněné. Stojí okolo 90,-Kč a jsou podle velikosti miminka. Já je dávala přes bodýčko, kvůli snadnějšímu přebalování.
Já osobně bych ti to široké balení doporučila, nic s tím nezkazíš. Abyste pak nedostaly dečku, to by bylo daleko nepohodlnější 😉

nutelka
12. lis 2007

Tak my široké balení dávat musíme. 😒 Přes papírovku 2 látkové a upevním je gaťkama, o kterých píše Natalien.

konoupek
12. lis 2007

Mě tehdy v porodnici říkali,že taky dávat široké balení a i když je to možná nepohodlné, za to,že bude mimi v pořádku mi to stojí.Horší kdybych nedávala a pak si měla třeba vyčítat,že to není v dobrý.Šest týdnů není zase tak dlouhá doba a dá se to vydžet a to my to ještě dávali v létě v těch vedrech,ale na ko.po šesti týdnech bylo vše v pořádku a od té doby máme klid.Prostě by ve mě hlodalo špatný svědomí 😕 .
Dávala jsem přes papírovku ještě dvě látkový.

krista
20. lis 2008

ada80 • 1d • Včera v 15:07
Chtěla bych se zeptat dávali jste dětem široké balení na vývoj kyčlí?

nensy • 2d • Včera v 15:25
já jsem žádný velký balení nedávala.normálně jednu papírovou plínu

sylvar • 1d • Včera v 15:26
nikdy jsem nedávala, na kontrole na kyčlích jsme byly 3x a pak dobrý a žádný široký balení jsme nemusely mít, to se už snad nedává, pokud neřekne doktor

evikuu • 2d • Včera v 16:09
U nás je to aktuální, včera kontrola nožiček.Vše OK a dávám jen jednu plínku-papírovku.Doporučila mě aspoň na noc dávat látkovku nebo tlusčí papírovku prý je to lepší tak nevím... od porodnice dávám jen jednu.

luciakubista • 1d • Včera v 16:25
my sme taky nosili siroke baleni asi 3 tydny (dve pleny),ale po kontrole kycli v 6tt uz nemusime 🙂

samik2008 • 2d • Včera v 19:18
Tak mi musíme dávat papírovou a na to jednu látkovou a na kontrolu máme přijít za 2 měsíce.

coriven • 1d • Včera ve 20:04
Ahojky, nám v porodnici řekli dobrý a při kontrole v 6tt jsme museli začít dávat 1 látkovou na noc 2 a to až do 4 měsíce ☹ , u druhého dítka asi budu dávat raděj preventivně od porodnice...

jitrulka • 1d • Včera ve 20:16
já mám dávat už od porodu široký balení a zatím jej musíme mít do 4 m. Občas to trochu šidím, pač chci aby se hejbala, ale jinak to dodržuju. mám strach aby nebylo hůř. Snad už to bude dobrý a bude to poslední měsíc...

ajiik • 2d • Včera ve 21:51
Ahojky, taky jsem dávala hned od začátku dvě látkový plínky a teď jsme byli na kontrole a máme nožičky ok. Jen ještě na noc dávat a to jen 14dní. A kluci je měli pořád fakt jsme to dodržovali a stálo to za to. Holky jen to vydržte. Někdo musí dávat dokonce i strojky a to musí být pro dítě hrozný ☹

sisa32 • 2d • Včera ve 21:57
Ahoj, taky dávám Adélce jen na noc 3 plínky. Na ko jdeme ve 4-řech měsících, tak snad se toho zbavíme. U syna nám to teda nepomohlo, měli jsme pak ještě dvě dečky po sobě asi až do roka.

kacka.va • 1d • Dnes v 09:11
my jsme měly kyčle v pořádku, takže jsme široké balení nedávaly. Podle mě je to zbytečné, když je všechno ok a ani v rodině nejsou žádné problémy s kyčlema.

romana.st • 1d • Dnes v 09:30
Ahoj, my jsme široké balení dávali až do 4.měsíce. Vždy papírovou plenu a na to kalhotky se 2 lát. plíny 😖
Zmena príspevku kvôli Zruš

sisstin
20. lis 2008

já jsem dávala od porodnice pečlivě..v6tt jsme je museli dávat až do 16tt, nikdy jsem to nesundala..i když měl prdy strašný, lepší...než mít pak peřinku 😠 záleží, co vám řeknou v porodce..preventivně bych to asi nedávala..a počkala do těch 6tt na kontrolu..ale nám řekli už v porodnici, že je to potřeba..tak jsem to dodržovala..a ve 4m jsme byli v pořádku 🙂

kopcik
20. lis 2008

mám v porodnici taky řekli, dávat široké balení. taky preventivně. dávala jsem jen dvě papírové pleny na sebe. nepoužívala jsem normální hadrové. a ve 4 týdnu na kontrole lékař řekl, že vše o.k. že můžeme přestat... raději 4 týdny balit poctivě do dvou plen než pak mít nějaké problémy.

sisstin
20. lis 2008

kopcik: tak dvě papírovky ..to nevim, jestli to k něčemu je..my měli dávat tři látkovky přes den..a 4na noc..a to už je fakt balík jak svina..místo toho jsem používala látkové Popolinky, které se nemusely nijak skladat jako obyčejné látkovky 🙂

kacka.va
20. lis 2008

já taky myslím že dvě papírovky nic moc nezmůžou 🙂

sisstin
20. lis 2008

spravné široké balení je tak..že má kolínka až na podložce, jako žabička 😕

kopcik
20. lis 2008

no mi to takhle ukazovali v porodnici, tak nevím... i ortoped na to nic neřekl... naštěstí to bylo o.k. a stačilo

sisstin
20. lis 2008

kópcik: preventivně mi to taky přijde jako hovadina dávat, pže to miminko fakt otravuje, bolí ho z toho bříško, nemůžou se hýbat...ale když je to nutné, tak bych si v životě nedovolila to nedávat 😲

krista
14. únor 2009

monky28 • 2d • Včera v 15:23
Do kedy by sa malo baliť na široko?Na Sono nám povedali,do štrtého mesiaca,pediatrička sa mi vyjadrila,tak,že čím dlhšie,tým lepšie,aj do piateho mesiaca,ale teraz je vraj trend vôbec neballiť na široko,že im novorodenci tak prichádzajú už z pôrodnice. 😖

altiala • Včera v 15:27
Je to individualne pre kazde dieta, my sme balili na siroko az do 9 - teho mesiaca. Trend...viem, ze je vela mamiciek, ktore to povazuju za blbost, pretoze sa na siroko nebali napr. v USA. Ale stavba tela je ina v roznych kutoch sveta. Preto sa tam balit na siroko nemusi. (mam to od lekarky)
Ale kazda mamicka ak si zvazi, ak nechce balit, nech bali, ak ano, tak ano. My sme za 🙂

altiala • Včera v 15:29
ak nechce, nech nebali malo byt 😀

evikuu • 2d • Včera v 15:30
Ahoj, balím na široko na noc-takto nám to doporučila ortopedka i z prevence.Do půl roku tak hodláme vydržet určitě 😀

junovka • 2d • Včera v 15:30
ja som balila obe do 3 mesiacov, potom sme sli na kontrolu k ortopedovi a dalej uz netrebalo. 😉
Monky, podla mna tym dietatku neuskodis...a zase cely zivot to robit nebudes musiet 🙂 😉

petrillka • Včera v 15:32
No moji rodicia ma balili na siroko a aj vsetci ktory zili predtim co sem dosli rozne trendy a vsetko bolo OK.
Urcite nic nepokazis.

monky28 • 2d • Včera v 15:34
Veď áno,neuškodím 🙂Balíme naširoko stále aj cez den aj cez noc,neobťažuje to.Len pedietrička mi povedala,že baliť len do vtedy,kým sa dieťa nevzoprie na nožičky.

alon111 • 3d • Včera v 15:34
ja som balila do pol roka,ale od styroch len v noci lebo bolo leto a velmi sa mi zaparovala

jaja257 • 1d • Včera v 16:03
my ideme na kontrolu po styroch tyzdnoch a doktorka povedala ze ak to bude v poriadku, tak nebudeme musiet uz balit vobec. Neviem, ale mala to nenavidi, miluje ked jej dat to siroke balenie dole a ona sa moze rozvaovat a kopkat. Dokonca ja ked je na brusku, tak odmieta sa co len pohnut kym ma siroke balenie a ked ho dam dole tak sa snazi pretacat a dvihat hlavicku. Ja by som bola najstastnejsia keby nam povedali ze netreba.

zuzana17 • 1d • Včera v 16:24
Ahojte, ja som balila do pol roka, bolo už horúco, tak cez deň som dávala len 1 plienku ale na noc 2, myslím si, že radšej baliť na široko aspoň pol roka, ako potom nosiť kadejaké strojčeky a vankúše čo nie tak rozťahujú nožičky bábätku a samozrejme ho to už aj bolí ☹

gabii83 • 1d • Včera v 16:29
aj mi sme za

a budem ju balit nasiroko kym mi to dr. bude povedat na ultrazbuku bedier

gabii83 • 1d • Včera v 16:44
hoci dam okrem pampersky len jednu plienku ako mmi to povedali v spitali

prasiatko30 • Včera v 16:49
nebalila som na siroko ani 10min - a dcera nepotrebuje ziadne strojceky a vankuse 😉 chodi normalne a aj jadierka a bedrove klby sa jej vyvinuli normalne - je tiez pravda ze som ju v zivote namontovala asi len 3krat do perinky - tym padom dcerka mala priestor na to aby si prirodzene drzala nozicky otvorene - nepotrebovala na to ziadne siroke balenie proste ked bola na chrbte tak mala nozicky na siroko bez pomoci 🙂

skalnicka • 1d • Včera v 16:53
myslim, ze t uz niekde podobna tema je..neva...my sme balili asi mesiac - aj to nie cely, lebo sme mali z toho zarazene prdiky...najprv sme boli na sono v 6 tyzdni - tam vsetko OK - primerane veku a kazali balit a prist o mesiac...o mesiac kontrola OK, este kazali balit mesiac, ale ja som sa uz na to vyflakla, lebo maly kolikoval odusu a este sa mu to zhorsilo...a naposledy sme boli tento tyzden, to uz sme nebalili mesiac a ujco doktor povedal - je vidno, ze ste pekne balili, uz nemusite 😀 tak si vyber teraz...

dagina • 1d • Včera v 16:57
Skalnička, po narození do 6.týdne jste měli balit???? My ne, ale teď jsme byli na 6.týdenní kontrole, sice je vše v normálu, přesto nám dr. doporučil jednu plínu navíc..., tak mě spíš zajímá, kdyby jsme balili hned od narození, zda by to bylo teď potřeba, poněvadž malá dost trpí na prdíky a tím se to určitě ještě zhorší ☹ ☹ . A vyprdnout se na balení, to asi nemůžem... 😒 . Dík za info

svenka • 1d • Včera v 17:02
nam ortoped povedal,boli sme za nim ked mal maly 4 tyzdne, ze nemame balit nasiroko, ze je to zbytocne... takze nebalime... 🙂

ttina23 • 1d • Včera v 17:10
aj nam dr.v 5 tyzdnoch povedal,ze uz staci balit len tyzden ale ja balim aj tak

skalnicka • 1d • Včera v 17:13
nie nie dagina, myslela som to tak, ze sme balili od 6.tyzdna - tam nam kazali balit i napriek tomu, ze bol nalez v norme...balili sme necely mesiac, potom nasledovala druha kontrola, bola OK, atd...tak ako som napisala vyssie 😉

annag • 3d • Včera v 17:55
tento postup by mali v SR ortopédi používať od 1.11.08

http://www.obzor.sk/pdf/2008/Vestn%edk_52-53_20...

petruci6 • 1d • Dnes ve 13:00
mne sa to nedalo otvorit 😒

pastuska • 1d • Dnes ve 13:12
Ja som nebalila. Nám doktor v pôrodnici po sone povedal, že jadierka a nôžky sú ok, tak som nebalila. A povedal mi, že ak chcem, preventívne môžem. Lenže boli 30 stupňové horúčavy, tak som to nerobila. Druhá kontrola tiež dopadla ok. Pediatrička povedala, že je to na mojom uvážení, že ona mi nič prikazovať aj tak nemôže.

babofka • 1d • Dnes ve 13:12
my sme balili do 5t a potom po sone nam povedali, ze netreba. ja si myslim, ze je to individualne a keby bolo treba balit , tak to pediater/orotped urcite nakaze

maca793 • 3d • Dnes ve 13:38
ja som balila do 4 mesiaca

martina46 • 1d • Dnes ve 13:41
petruci6,
musis zadat
meno: archiv
heslo: archiv
😉 😉 😉

nimi22 • 1d • Dnes ve 13:53
ja som nikdy nebalila na siroko, nikde sa to nerobi iba na Slovensku, a nechodia ludia captavo, povedali nam ze klby su dobre ale balte aspon pol roka, no vobec nechapem naco?? uz som aj pocula pripad ked balila a potom sa jej to zle vyvijalo, mozno to preto aj zrusili, myslim ze ked hned v porodnici povedia ze sa to dobre vyvija tak netreba balit, a moja znama co balila to nema dobre takze je to trochu podivne. Dobre ze to zrusili, kym to nie je nutne si myslim 😒

martina46 • 1d • Dnes ve 14:38
ja som raz citala jednu lekarsku pracu (rozumela som tomu tam malo 😀 ) a tam bolo pisane, ze klby sa mozu zhorsit aj casom, preto sa odporuca balit. cize ak je dobry stav v porodnici, neznamena to. ze to nemoze byt casom hrsie.
dufam, ze som to pochopila spravne. ale neviem, aka to bola stara infoska.
kazdopadne, jedna maminka tu raz pisala, ze sa bavila o tom s jednym uznavanym ortopedoma ten povedal, ze zle klbiky treba okamzite riesit, myslim rovno remienkami, lebo vtedy je balenie uz nanic a tiez perinka nesplna funkciu. tym padom mi logicky vypliva, ze prevencia je nanic 🤐
a niekde tu bola tema, ze od 1.1.2009 sa siroke balenie rusi....?
😕 🤐

tynushqa • 1d • Dnes ve 14:47
My sme boli balene na siroko iba mesiac. Ortoped nam povedal ze staci iba pamperska a na kontrolu mame ist az v 8. mesiaci.
Tak nebalim 😉

martina46 • 1d • Dnes ve 14:49
a aky to ma zmysel nebalit a ist na kontolu az o 5 mesiacov? 😕

tynushqa • 1d • Dnes v 15:14
Pravduu povediac neviem, ale ked som to hovorila pediatricke tak nic nehovorila iba ze je to dobry dr. ze vie co robi.

dagina • 1d • Dnes v 15:59
Nimi22 - výraz "captavo" je dobrý 😀 . Néé, vážně. No v porodnici a až do 6týdne jsme balit nemuseli, je nám to doporučené až teď po 6týdnu 😖 . To je jako fakt, že po širokém balení mohou být kyčle špatné 😕 😕 ????? To je nářez 😠 .

annag • 3d • Dnes v 16:03
tynush má informovaného ortopéda

- široké balenie kĺbiky nelieči, ak má bábo horší nález po narodení, treba ho LIEČIŤ, široké balenie NIE JE liečba, široké balenie liečbu SIMULUJE,kamufluje, potom dochádza k zbytočným komplikáciám a zhoršeniu stavu , bohužiaľ medzi tieto deti patrila aj moja staršia dcérka

- klbíky sa majú začať liečiť do 1.mesiaca po narodení, čím skôr tým lepšie

martinka, v tom odkaze čo som dala, je to o tom zrušení širokého balenia, no neruší sa od 1.1. ale už od 1.11.2008 , je to vyhláška miisterstva zdravotníctva, je to zákon, ktorým sa majú ortopédi povinne riadiť

dúfam, že ma adminky nezmažú pre veľké písmená, len som to chcela zdôrazniť,lebo už sa tu o tom písalo dosť 😀

dagina • 1d • Dnes v 16:26
týjo holky, docela jste mi daly brouka do hlavy s tím širokým balením...., jsem z toho zmatená 😕 ...., proč by to tedy dr. doporučoval, kdyby to mělo ještě uškodit, musí mít přeci nějaké zkušenosti. To je vážná věc, a jak ji tedy řešit - balit, nebalit nebo co?!!!!!!!!!!!!!!!!!

Annag, tvá dcerka měla komplikace určitě ze širokého balení?????

sisstin • 1d • Dnes v 16:28
dagina: mně řekli už v porodce balit...pak na 6nedělní kontrole, že balit dal..a ve 4m už jsme balit nemuseli..já si myslim, že své opodstatnění to má...samozřejmě, u závažnějších vad už se to musí řešit jinak 😉

annag • 3d • Dnes v 16:32
dagina, nie zo širokého balenia, ale z toho, že široké balenie

1. nezlepšovalo jej stav
2. nedokázalo zabrániť tomu, aby sa stav nezhoršil

- je to akoby si liečila angínu cukríkom namiesto ATB, nepoškodí, ale ani nevylieči

sisstin • 1d • Dnes v 16:32
jinak já teda radši pár měsíců "vydržim" široký balení, než to zanedbat..a pak dát dítěti dečku nebo řemínky..naprosto zbytečně..když se to mohlo vyřešit širokým 😉 samozřejmě jsou i vady, kde široké nepomůže..ale to by teda ortoped měl poznat ihned 😎 můj názor..já bych balila, pokud by k tomu důvod byl 😎

sisstin • 1d • Dnes v 16:33
annag: ale to je potom, že vám ortoped určil špatně nález 😉

sisstin • 1d • Dnes v 16:37
samozřejmě nejsem odborník, ale co jsem tak vypozorovala u ostatních, od nálezu 1c až 2a se dává široké, potom už se to řeší dečkou nebo řemínky..my měli v porodce 2A, v 6nedělí pořád 2A..a ve 4m 1A..takže v pořádku 😕

annag • 3d • Dnes v 16:38
sisstin,
ani jednému zhoršenému stavu pod 2a nepredídeš širokým balením 😉
1a 1b nie sú zhoršené stavy a široké balenie nemá vplyv na ich vývoj v pozitívnom ani negatívnom smere

sisstin • 1d • Dnes v 16:39
annag: no ted jsem napsala skoro to samé, co ty 😉

sisstin • 1d • Dnes v 16:39
annag: tak nenapsala..no my měli to 2a a širokým jsme byli po 4m na 1a 😉

sisstin • 1d • Dnes v 16:48
annag:horší jak 2A už dává dečka nebo řemínky 😕 nám to široké balení fakt 2A dostalo na to 1A...vy jste měli co? 😕

dagina • 1d • Dnes v 16:55
Hned jsem se šla podívat do zprávy od mudr. a je tam IIa, normální nález... .

sisstin • 1d • Dnes v 16:57
dagina: no my měli II.a-normální nález, doporučeno široké balení 😕

sisstin • 1d • Dnes v 17:01
dagina: ale ortoped řekl, že IIA už je hraniční, a že kdybych to nedávala, tak bude mít ten nález horší...že balit se nemusí jen u 1A a 1B... 😕

dagina • 1d • Dnes v 17:03
Sis, to je zpráva z 6ti nedělní prohlídky, ze zprávy z porodnice je jenom "normální nález", žádné číselné označení.

dagina • 1d • Dnes v 17:10
Ještě bych měla dotázek, když námd dr. v porodce nedoporučil široké balení a v 6týdnech ano, čím to je, čím 😕 ??????

sisstin • 1d • Dnes v 17:12
dagina:pže do 6neděl se to může zlepšit samo 😉 ale když ne..tak už se doporučuje balit 😉

sisstin • 1d • Dnes v 17:13
dagina: třeba v naší porodce to řekli naprosto každýmu..bez ohledu na nález..ale našemu ortopedovi věřim 😉 zbytečně nedává široký, ani dečku..jen když je to fakt potřeba 😉

dagina • 1d • Dnes v 17:19
No vida, co dr. to názor. Zatím balím o 106, jen se zatím nemůžu s mířit s tou velkou prdelkou 😀 .

sisstin • 1d • Dnes v 17:21
dagina: já balila od tý porodnice fakt až do 16tt, sundávala jsem to jenom na koupání..prdy měl teda šílený... 😒 ale to měl i potom, co jsme to široký sundali 😅 jako myslim si, že tim nic nezkazíš..když máte IIA 😉 kdyby to bylo horší, tak to samozřejmě nepomůže, jak psala annag.. 😉

dagina • 1d • Dnes v 17:23
Takže není zaručený, kdyby jsme balili od porodky, že by jsme nyní nemuseli, viď.

sisstin • 1d • Dnes v 17:29
dagina: no to ne 😉 ono to nějakou tu dobu chce..6týdnů je málo 😉 jako já bych to neodsuzovala 😉 myslim si, že nám to zabralo 😉 jako preventivně je to fakt blbost, ale pokud k tomu důvod je...tak balim 😎 zas takovej opruz to není 😉 pohodlný to asi moc není 😕 ale co třeba mamky, který látkujou ..tak taky balej šíř než pamperska

borca
8. črc 2009

Ahoj, každej doktor asi řekne něco jiného. Mojí sestře jeden řekl, že balení se dávat nemusí, že se dává ze zvyku. A kamoška měla nedonošené mimčo, kyčelní jamky nebyli dovyvinuté, nebalila a později bylo vše v pořadku.
My jsme měli v 6 t nalez v normě a doporučil nám doktor balení preventivně. Já ho nedávala. Ve 3 měsících nám řekl, že nemá jednu kyčel ok a na kontrolu jdem až v 6 měsících. Na otázku jestli mám dávat ještě široké balení, mi odpověděl, že tím to neovlivním. Tak mi to celé připadá postavené na hlavu.

soanpe
8. črc 2009

mně kamarádka ortopedka říkala, že než špatně upevněné široké balení, tak raději žádné.jádra se vyvýjí do 1 roku

dr.co jsme k němu chodily mi říkal, že mám dávat, ale já ho nedávala a v 6ti měs.mě pochválil, jak jsem hezky a poctivě balila 😀

mousunek
9. črc 2009

soanpe - taky jsme nedavali abdukci i kdyz nam rekli ze mame a na 5,5 mes. prohlidce doktor chvalil jak je to v poradku.... mj. vyvoj jader se toleruje podle doktoru u nas do 9mesicu

kdyz maminky nevedi jak balit abdukcni baleni tak jsou kalhotky daji se koupit

kacka.va
9. črc 2009

jadýrka a balení na široko mi bylo řečeno, že spolu vůbec nesouvisí, že se i stává, že dítě už chodí a jadýrka nemá ještě úplně uzavřená. Taky nám říkali, že mezník pro jadýrka je 9 měsíců.

mousunek
9. črc 2009

abdukce je vc podstate o hybnosti kloubu a kdyz baleni na siroko, tak to nejspis nuti ten kloub aby mel vetsi hybnost

petua
9. črc 2009

Tak široký balení dávat-nedávat, v tom aby se pes vyznal 😀 😀
Nám řekla dětská sestra na první poradně po propuštění z porodnice, že máme dávat preventivně jednu plenu přes papírovku - dávali jsme, v pěti týdnech na sonu měl malej hraniční nález - ortoped sám o širokým balení nic neřekl a když jsem se zeptala, tak prej "můžete". Tak jsem tu plenu navíc "radši" dávala dál, ve dvou měsících už měl nález v pořádku a co se týče pleny navíc - prej s ní "nic nezkazíme". Ale teď jsme začali s Matýskem chodit na neurologii, protože stáčí hlavičku doprava, a neuroložka řekla, že preventivní široký balení v žádným případě, protože to negativně ovlivňuje vývoj, hlavně když se dává miminko na bříško, tak že tam plena tomu hrozně vadí.
Takže teď jí nedáváme a jsem zvědavá, jak to sono dopadne a nerozumim vůbec ničemu 😀 😀

mousunek
9. črc 2009

petua - casto se bali na siroko preventivne v prvnich tydnech

soanpe
9. črc 2009

holky, tak koukám, co doktor, to jiný názor 😀