Mám obavu chodit s mimčem mezi lidi, aby neonemocněl

syrael
7. led 2008

Uz delsi dobu mam docela strach chodit mezi lidi s bobanem.Mame sice uz 7 mesicu, ale ja mam porad dost panickej strach brat ho na mista, kde se kumulujou lidi - nakupni centra atd. Uplne trnu kdyz vidim mamy, ktery se prodiraj v nakupku s novorozenetem v autosedacce. Desne jim zavidim ten klid. My uz davno novorozenata nejsme a stejne me na podobny mista zaboha nikdo nedotahne. Podobny strachy mam i z pripadnejch navstev, nejlip s malejma ditkama...Samozrejme ze denne slycham rady typu: Vseho s mirou, prcek se musi imunizovat, neizolovat atd. To je vsecko hezky, ale ja mam strach porad. V lete jsme obcas zasli na nejakou tu zahradni akciccku, v otevrenym prostoru mi to prislo v poho. Ted ale nevytahnu s prckem paty z baraku - tedy pokud se jede nekam mezi lidi. Chripkova sezona a vubec zoma asi jeste chvili potrva a me asi zatim hrabnem. Mate nektera podobnej problem?

syrael
autor
10. led 2008

zuzdo, mluvis mi z duse!

chechta
10. led 2008

Holky jen s těmi nák. cenry, obchodáky a tak bych to neviděla tak černě - moderní velký obchodní dům musí mít kvalitní odvětrávání, takže, když jdu na 15min do obchodu nakoupit tak v tom teda nevidím problém. A nedělám to kvůli imunizaci, ale kvůli tomu, že něco jíst musíme. Chodím s malým každý den ven, snažím se s ním být venku min hodinu - spíš víc, aby se pěkně nadýchal čerstvého vzduchu.

jana.m.
10. led 2008

ahojky myslim si že nějakou tu imunitu si děti musi vytvořit nejsem pro uplne izolovani od lidi ani proto aby se s dětmi travil celi den někde v nakupku mala ma 7 měsicu a už po druhe chytla tak strašnou rymečku protože ma staršiho brašku ktery chodi do školky a tam odtud to donese některe nezodpovědné maminky posilaji děti do školky nachlazene apak se to roznaši hned takže by mi ani izolovani nepomohlo

makyb78
10. led 2008

Holky každá máme právo na svůj názor.souhlasím s Chechtou,někdo nakopupit musí a jinak supermakety z duše nesnáším,zejména ty přeplněné.A prřoč se tady pořád mluví o nakupování?To se může dítě nakazit jenom tam? Já myslím,že se může nakazit kdekoliv a odkohokoliv.I relativně zdravý člověk může být bacilonosič.A podotýkám,že existují i jiné nemoci,třeba i úrazy atd.Každá máma/myslím normální/ má obavy o své dítě,někdo méně,někdo více.Ale to přeci není suverenita.Já si prostě myslím,že ten problém jak ho popisuje Syrael je trochu paranoidní a je to něco víc než jen zodpovědnost.Bát se vylezt z domu a radši se zavřít doma? Vše má mít své hranice.
Jana.m. maminka,která pošle své dítě do školky s rýmou/samozřejmě né nějakou extrémní/ nemusí být nutně nezodpovědná,ale jenom pracující.Každý nemá hlídání a kdyby dítě bylo doma s každým pšíknutím,tak asi ta mamča nemá brzy práci.Ale samozřejmě souhlasím,že i náš syn ze školky něco donese.A vím,že některé matky posílají do školky děti víc jak nachlazené.Ale určitě všechny nehážu do jednoho pytle.

jana.m.
10. led 2008

tak to samozdřejmě beru že mama ktera pracuje nemuže byt pořad doma ale na druhou stranu si myslim že davat děti do školky stim že daj leky nebo kapky sebou at učiteky kapou mě přijde nezodpovědne

aponchie
10. led 2008

zuzda:ja se necertim a vyvracim pouze to ze reagujes na me prispevky viz nac otuzovat a blabla je to diskuze a ja si muzu reagovat na co chci. 😀 zvlast pokud se to tyka meho prispevku.a promin musim vyvratit nebo uvest na pravou miru veci ktere jsi treba napsala spatne nebo jsi je nevedela viz nemoci pneumokok atd.tak se necerti ty a ber to jako reakci tak to proste je na diskuzich 😉

aponchie
10. led 2008

jana.m:naprosto souhlasim u nas v skolce jedna mamka nechala chrchlajici bronchialni kasel u chlapecka a to ho prisla vyzvedavat babicka jako pokazde a uca ji rekla ze to neni mozne ze nakazi jine a babicka prej ze koupili sirupek atd.no cumela jsem jako blazen kdyz je babi doma proc nelida v dobe nemoci 😖 a navic takovy hvizdavy kasel z prudusek uz zavani zapalem plic 😒 to me prijde dost nezodpovedne treba vuci tomu malemu

syrael
autor
10. led 2008

Nechapu, proc se podobny diskuze nemuzou vest konstruktivne 😒 kazda mame na vec svuj nazor, ale rozhodne nemame patent na rozum 😉 Jsou tu jasne dva tabory, ale o to mi pri zakladani tohodle tematu neslo...Nesnazim se vyresit co je spravne a co ne, spis jsem chtela vedet, jestli to ma nekdo podobne jako ja. Vidim, ze je nas celkem dost 🙂

liaa
19. led 2008

Syrael-já tě chápu a cítím to podobně.

U předchozích 2 dětí jsem byla v 6-ti nedělí opatrnější ale jinak už s 3-měsíčním miminkem sme jako rodina byli pod stanem a uplná pohoda!Podotýkám že obě předchozí děti jsou duben a květen-takže svým způsobem mimi na léto.

Před 2 lety jsem ale já sama(dříve ztělesněné zdraví) onemocněla těžkou virozou-chytla virus a bakterii a od té doby mám díky této prodělané nákaze vážně podlomené zdraví.Na základě mé osobní zkušenosti věnuji informacím o rezistent.virech a bakteriích více pozornosti a protože jsem si zažila opravdové peklo jsem od té doby v tomto ohledu velice opatrná.
Ted mám lednové miminko a nedovoluji po tento zimní čas během 6-ti nedělí více delších návštěv a příbuzné s malými dětmi žádám at se staví až potom.
Při propouštění z nemocnice nás ještě poučoval pediatr a kladl nám na srdce,že tenhle rok jsou hnusné chřipky které hodně provází i ošklivý kašel a ať jsme s miminky opatrné,neblázníme a raději se s nima příliš do velkých kolektivů nechodí.Že už se jim s ošklivou nákazou 2 miminka vrátila a skončila na intenzivce.

Takže já osobně budu s malým opravdu i po šestinedělce s kolektivem opatrná a rozhodně nebudu pouštět nachlazené návštěvy do domu.Prostě ať si tohle každý zařídí dle svého.Asi bych byla jiná,nebýt té hrůzy co jsem si prožila-ale má osobní zkušenost mne v názoru na tuto věc asi hodně ovlivnila.

gandy
20. led 2008

Přidávám se do diskuze. Moje mamča mi pořád říká ať s malou nechodíme do obchodů, ale bohužel občas se nakoupit musí. I když manžel chodí každý den na nákup (pečivo, oveoce atd.) ale takový větší nákup prostě neudělá, neví co je doma a co ne, a napsat mu seznam, tak jede jen podle něho. Občas prostě s malou do obchodu jdeme. Před vánoci jsme to řešili tak, že manžel byl s malou v autě v garážích a já nakupovala, protöže bylo všude hodně lidí. Teď se snažíme jezdit dopoledne kde neni nikde moc lidí a prostě jí tam občas vezmeme. Myslím si že izolovat uplně mimčo je kravina. Jeslti chodí vaši manželé do práce, tak tam taky můžou něco chytit a můžete být doma zalezlí celý den... Neříkám chodi pořád někam mezi lidi, ale návštěvy a tak, mimčo si musí zvykat na lidi... Je to každé maminy věc 😖

karotky
20. led 2008

Ahojky!
Můj manžel taky chodí do práce a nákupy nejsou jeho hobby. 😅 Pokud jdu do obchodu,kde není moc lidí a dá se dohlídnout ven na kočár,tak ho nechávám venku.Ale jinak do obchodu musím zajet,protože se mi nechce riskovat,že mi někdo ukradne dítě. 🙄
Zuzda má v hodně věcech pravdu,ale já pro úplnou izolaci taky nejsem.................pouze v případě,že manžel domů dotáhne nějakou virózu.T jde spát do karantény(obýváku). 😀

gandy
20. led 2008

Jo jo, to jsem si taky říkala, že pokud manža přinese virozu tak půjde spinkat do obýváku.. A nechat mimčo venku před obchodem, to je fakt o to aby vám někdo mimčo ukradl, v dnešní době je to fakt risk...

syrael
autor
21. led 2008

Zensky, tak se ale obavam, ze tahle karantena vam bude asi na pytel, jak jsou bacilaci ve vzduchu, je asi jedno, kdo kde spi🙂 Kazdopadne jsem rada, ze v tom nejsem sama🙂