Mám pocit, že nedávám ani jedné dceři, co potřebuje

tyf
20. kvě 2015

Ahoj holky, mám 7 týdnů po porodu a zatímco jinde se po šestinedělí všechno zlepšuje, u nás je to právě naopak. Mám dvě krásné zdravé holčičky měsíc a druhá má dva roky. S tou starší to bylo hodně náročné, trpěla na silné koliky až do konce 4. měsíce, pořád plakala, skoro nespala, vlastně jsem jí tři měsíce skoro nesundala z ruky. Byla jsem si jistá, že s druhým miminkem to bude jiné - za odměnu 🙂 A tak nějak jsem počítala s tím, že ty druhé děti jsou prostě větší pohodáři. No a ta druhá je úplně, ale úplně stejná jako ségra. Koliky, spí jenom na ruce, nedá se ani na chvilku odložit, i když jí uspím, jak jí někam položím, hned se vzbudí. Nechce být v šátku, ani v manduce, nefunguje na ní bílý šum a svazování, chce se prostě pořád jen chovat na ruce. Ale je Vám jasný, že to ted prostě nejde. Starší dcera se sama nenakrmí, neoblíkne a samozřejmě si s ní musím hrát a věnovat se jí. O domácnosti ani nemluvím. Nikdy jsem nenechávala svoje dítě plakat ale teď to jinak nejde, musím jí zavřít za dvoje dveře, aby starší mohla v klidu usnout a neslyšela jí a mě to úplně trhá srdce. Vydrží hodinu plakat a neusne ani vyčerpáním. Nevím jak to mám dělat, když chovám mladší, tak starší se nemůžu pořádně věnovat a ta to těžce nese, když odložím mladší a nechám jí křičet, tak to zase těžce nesu já a starší dcera je taky z toho nervózní, když jí slyší plakat. Mám sice velkou oporu v rodině a všichni se mi snaží pomáhat jak můžou, ale tohle je prostě nonstop. Mám pocit, že nedávám ani jedné to co potřebuje, do toho skoro v noci nespíme s malou, takže mám nervy úplně v .......... kýblu. Přitom všichni kolem mě nic takového neznají, mají klidná, spavá miminka, celou noc prospí a já prostě nechápu, jak je možné, že mám dvakrát po sobě stejně náročné holky, co dělám špatně, že je tak nespokojená. Vím, že dřív nebo později tohle skončí, ale chtěla bych si tolik užít miminko, protože další už asi mít nebudu a namísto toho je pro mě každý den jako boj o přežití...... Nečekám, že mi někdo něco poradí, prostě to tak je a musí se to vydržet, jen jsem se chtěla vypovídat..

dannyblakely
20. kvě 2015

Jediné, co mě napadá je, pořídit si na miminko šátek. Budete mít volné ruce a miminko bude spokojené.. Mrkněte na fb do skupinky Nosíme děti a tam vám holky ohledně šátku poradí.

mon_88017
20. kvě 2015

@tyf Špatně nic určitě neděláš, prostě to tak je a musíš vydržet, to už je riziko podnikání, mít děti s relativně malým věkovým rozestupem 😎

mon_88017
20. kvě 2015

@dannyblakely zakladatelka píše, že dítě v šátku být nechce. Já se na šátek taky "nachytala", všude psali, jak je to úžasný a jak se to dětem líbí.... moje dítě je asi divný, ale v šátku být nechtěla ani za zlatý prase. A úvazy jsem měla natrénovaný dobře, mi s tim radila paní, která odšátkovala vlastních kousků šest.

naomi6
20. kvě 2015

@tyf Ahoj, chci tě povzbudit. Neboj se, ono to časem všechno bude lepší. Věřím, že začátky jsou náročné. Taky to mám za sebou a to mám děti od sebe 3 roky, ty to máš těžké - 2 roky od sebe je mazec. Jen ti chci napsat, že být tebou, tak se snažím věnovat hlavně té starší, pro ni je to velmi velmi náročná životní situace. Jasně, miminko tě taky potřebuje a chceš si ho užít, ale ta starší tě teď potřebuje víc. Zapoj babičky, manžela, ať vezmou ven kočár a udělejte si čas se starší dcerkou jen a jen pro sebe. Jinak znám koliky. Dcera na ně strašně trpěla, první 4 měsíce mi prořvala celé dny i noci. stále jsem jí jen nosila, pomáhalo pevné zavinutí, do šátku se mi ji nepovedlo dát. Syn byl klidnější, ale také chtěl nosit, na toho jsem si pořídila manducu, ale bála jsem se o zádíčka, takže jsem ho v ní nosila, až tak od 3 měsíců. Držím moc moc palce a přeju hodně štěstí 😉

mantaray
20. kvě 2015

@tyf já můžu jenom poradit s kolikami. Vím, že hodně mamin považuje za malý zázrak tejpování bříška. Hodně sil

mantaray
20. kvě 2015

@mon_88017 na to můžu taky zareagovat. Taky jsem se viděla s ergonosítkem a můj syn v něm do půl hodiny blil jak šakal. Takže asi tolik bylo k nošení 🙄 🙂

mrazulkav
20. kvě 2015

@dannyblakely v textu je napsáno, že v šátku se malé taky nelíbí...

A na koliky nic nezabírá? Určitě by pak byla aspoň trošku spokojenější? My už v porodnici dostali Infacol, nahřívali jsme bříško pytlíkem s peckami a věčně nosili na tygříka... Vím, že přípravků na koliky existuje moc a každý s nimi má jinou zkušenost, ale třeba by stálo za to některé vyzkoušet...
Jinak přeji pevné nervy!!! A hlavně aby se to brzy zlomilo. 😉

koncita
20. kvě 2015

Pokud máš podporu v rodině, tak jediná možnost jak to přežít je, dávat tu starší co nejčastěji třeba k babičce, aspoň na pár hodin párkrát týdně....jinýho ti nic neporadím, já mám taky náročný dítě a právě proto s druhým nespěchám 😅

mon_88017
20. kvě 2015

@mantaray přesně, blila jak šakal a navíc nenáviděla ten pocit "svázanosti", dodnes nemá ráda příliš pevný objetí.

koncita
20. kvě 2015

@mon_88017 tak ji tu kazajku nedávej ne?! 🙄 🙄 😝

mon_88017
20. kvě 2015

@koncita zase aby se ta větší necítila moc odstrkovaná, jestli nebude lepší "odkládat" babičkám mimino mezi kojením/krmením, aspoň na tu chvíli a věnovat se starší 😕 Těžko radit, já mám jenom jedno, to se to pak kecá 😎

evulina77
20. kvě 2015

@tyf hlavně se uklidni, jsi unavená, ale dobrá máma. S tím pláčem asi neporadím, všechny děti byly v manduce spokojené. Podle mě ji dávej do manduky, nebo šátku, i když se jí to nelíbí, časem si zvykne a příjde na to, že je to prima. Já v manduce kojím a třeba to zkus i ty. Malá se napije a pak jí to houpání uspí a je v klidu. Někdy se taky vzteká, ale nemá jinou šanci. V kočárku, pokud nespí, tak jenom řve a těch možností jak mít dítě není, tak ať si řve v manduce. Ale bude s tebou a ségrou a nebude sama a ty budeš mít aspoň lepší pocit, že je u tebe...

mon_88017
20. kvě 2015

@koncita kazajku sem s velkou finanční ztrátou udala nějaký paní ku Táboru, snad pochodí a ponosí líp než já 😀

koncita
20. kvě 2015

@mon_88017 taky možnost....těžko říct, to musí vyzkoušet pisatelka sama, co by jí mohlo vyhovovat....zkrátka zapojit kohokoliv, kdo má 2 ruce a občanku 😉

mon_88017
20. kvě 2015

@koncita snad ani tu občanku mít nemusí, cokoliv nad deset let musí bejt kompetentní 😀 Přesně, ať si to zakladatelka vyzkouší a veřim, že najde řešení ku všeobený spokojenosti.
Nejhorší je ten mateřskej "stockholmskej syndrom", kdy to díťátko člověk někomu udá a místo aby odpočíval, tak je jako na trní, co se asi doma děje 😀

duracell79
20. kvě 2015

@tyf Jestli dáváte Vigantol, tak ho vysaďte a kupte Swanson. Přeji ať je brzo lépe... 🙂

pisisvori
20. kvě 2015

@tyf asi moc neporadím, ale úplně přesně vím jak ti je. Taky jsem měla takovou první dceru a taky jsme věřila, že druhé bude lepší. Ano lepší byla, ale jen o trochu a trochu vyrovná to, že už jsme měla starší = hraní si, vaření, žehlení, které nejde odložit. Podporu a pomoc v rodině a manželovi nemám...mám jen to štěstí, že starší už bylo 5, když se malá narodila, takže se nají, oblíkne, vydrží sama....jinak bych se asi musela zbláznit....Taky mě každou chvíli napadá, proč zrovna já mám takové náročné děti, když jsme na vše sama, proč ty ženské co mají za zadkem starostlivého manžela a 2 babičky mají ty hodné spící děti, které si navíc vydrží sami hrát....A ono je to asi tím, že jsou ty maminky odpočinuté, spokojené....a ta pohoda se přenáší na mimi.

Takže jediná rada je sehnat nějakou pomoc...ať už rodinu nebo chůvu, aby sis oddychla. Bude to lepší určitě jak bude starší, ale vím, že pro tebe je teď těch 3-5-7m neskutečná doba. Hrozně moc držím palce a přeju hodně síly.

lu777
20. kvě 2015

@tyf rad moc není, lépe řečeno na každé miminko zabírá něco jiného... vydržte, bude líp, fakt!!
já měla taky děti po 2 letech, oba byli hodně nároční... starší byl velmi chytrý, ale nesamostatný v praktických věcech a na sestru si dlouho zvykal, nemohla jsem ji nikde položit, protože vzápětí ji bouchal, no bylo to náročné.... nemluvě o zdr. potížích a neexistujících babičkách...
jinak buďte v klidu - mě taky mohlo klepnout jak většině lidí okolo miminka spí a jak jim jde kojení a jak jim pomáhají babičky...

1. dělejte jen co je nutné! 😉
2. super je koupací kyblík - to bylo zaručených 15 minut blaženého miminka 😵 jednou rukou jsem držela dítě, druhou natočila teplou vodu a šup a byla pohoda 🙂 koupila jsem použitý a dcerka ho vyžadovala až do roka, to už jí byl hooodně malý 😀

3. pokud nesnáší šátek ani zavinování a nemůžete miminko vůbec položit, tak zkuste buď houpačku nebo takové to vibrační lehátko 😉 jedné mojí známé to zachránilo nervy, jinak jí dítě nespalo vůbec asi do roka 😝
http://www.zbozi.cz/vyrobek/bright-starts-lehat...

4. některé děti taky mají rádi relaxační hudbu - my jsme na koupání u staršího používali relax. hudbu pro miminka, byla jemňoučká, bylo to moc příjemné, u toho jsem na něj mluvila (nerad se koupal)... zvykl si na to a pak ho to zklidňovalo i když byl starší 😉

5. jinak malé děti hodně čerpají nálady od maminky, takže je to bohužel začarovaný kruh... ideální by bylo hodně spát 😅 😅 na nervy doporučuju vřele Bachovy květové esence 😉

6. bezva je taky levandulový olej a masírovat miminku jemně nožičky, bříško nebo jen tak držet teplýma rukama - funguje i na větší děti velmi dobře (i na moje sedmileté)

výhoda té relax. hudby nebo levandulového oleje je, že to zklidní nervy i mamince....

držím palce, my si užili pláče vrchovatě, pamatuju, že nás dr. chtěla poslat do poradny pro excesívní pláč...
nejvíc pomohlo když jsem fakt omezila dom. práce (jídlo navařené do mrazáku, žádné žehlení, velký nákup dělal manžel apod.) a snažila jsem se co nejvíc chovat, hladit, povídat, zpívat 😵 😵 ...
prima je taky poslouchat vyprávěné pohádky 🙂

smallinka
20. kvě 2015

neděláš špatně vůbec nic. Je to prostě miminko tak brečí, ale jelikož máš teď děti dvě, asi je dobré nevěnovat takovou péči oboum nebo se z toho zcvokneš. Jsou prostě dvě a musí si zvykat....no holt. Lepší menší komfort a maminku jakž takž v klidu než být bez maminky kterou odvezou do blázince.... Měla by sis jednou denně udělat chvíli pro sebe.... já to řešila teplou vanou. S tím pláčem.... co dudlík nezabírá? chápu že slyšet hodinu řvát dítě je psycho, já sama to dokážu tak 10 minut max a naštěstí usne....ale je starší už no. Když byla malinká tak do těch 2 měsíců taky pořád plakala po jídle, před jídlem v noci po 2,5 hodinách krmení a brekot. později vztekání.....není možné aby ti někdo druhou dceru třeba pár dní aspoň pohlídal?

pisisvori
20. kvě 2015

jo jak píše @lu777 ty houpačky jsou dobré....ani jedna dcerataky neměla ráda nošení v nosítkách...ale na mladší jsme pořídila Hacku a bylo to úžasné. Ale myslím si, že starší by v ní taky nebyla☹, v lehátku byla starší až tak od 3m, do té doby taky řvala....ta prostě musela být u mě a nosit. Ale za zkoušku to stojí, jestli nemáte tu houpačku.

lu777
20. kvě 2015

jj, u nás byly taky dost rozdíly
starší chtěl šátek nebo nosítko a moc nekoupat
mladší chtěla nosit na rukou a koupala by se pořád

a tak to bylo skoro se vším...

jinak fakt neděláš nic špatně, děláš co můžeš 😉 @tyf jen prostě ta péče o malé děti je hodně náročná, někdy člověk netuší co je potřeba a je pod tlakem, nevyspalý, nenajedený, jako máma, která má hlavní zodpovědnost...
nezapomeň se pochválit, naložit se do vany a klidně si udělej třeba stříhací kalendář - pokud víš, že starší byla lepší když jí byly 4 měsíce, tak třeba do těch 4 měsíců... psychicky to pomůže... já si dělala značky do kalendáře a normálně jsme slavili, když jsem nekojila už, tak jsem si i dala skleničku nebo jsem na hodinku odběhla a dala mimčo do kočárku manželovi, protože ten zápřah byl neskutečný (býval půlku času navíc na služebkách)...
je důležité nezapomenout na sebe sama 😉 ten růst není lehký pro děti, ale leckdy ani pro maminky....

jinak to asi bude znít trošku mimo míso vzhledem k tématu, ale i tak se občas zkus zastavit a uvědomit si vděčnost, že jsou děti zdravé a hezky rostou... hrozně to uteče!!! 😔 😉 😵 😔

shine2015
20. kvě 2015

@tyf my máme děti o 13mes a trochu nechali,ze se mala ve 2letech sama nenaji. Naše dcera mela nakrájené a zobala vidličkou sama úplně v pohodě, já vedle ni kojila a holt chvíli počkala. Hodně jsme vysvětlovali starší a pochopila to. Obě holky byly na rukou, starší do 9mes a mladší též, dokonce starší neusnula jinak než na rukou a já chodila....a když jsem ji položila dřív, plac a od začátku zase na ruce dokud neusnula.
Ve 2lezech ledacos pochopí.....asi bych ji nestrkala k babičce apod at nemá pocit, ze ji odkladate.....nikam nespechej s ni, mimi měj na rukách, rozhodne nenechavat vybrecet za dvermi, to se ti jinak později vrátí....a úklid nehrot, pokud můžete pořídit susicku, kupte si susicku, nebudeš mít tolik žehlení a ze holt nebude tip top naklizeno, mas děti, ty jsou přednější..a nebo sehnat paní nějakou starší na brigádu, ze vám 1x týdne uklidí popřípadě tobě pomůže.......my nemáme hlídací babičky a nikdo nám nikdy dodnes nehlidal a to mladší jsou 3roky, po lekarich, úřadech bud spolu s mužem a nebo manžel či já s dětmi doma a druhy zařizoval....

Neboj, rok uteče jako voda a děti budou mít k sobě blízko, vyhrají si a vůbec když to jsou holky.....za rok to bude lepší a az bude menší rok apul az dva,tak o nich nebudeš vědět právě asi tak do tři let menší, kdy se začnou postuchovat atd. Neboj,prdikama trpí často děti, není to tvoje vinna. Miminko nos, ono pak zase začne víc spát a bude klid a budeš mít víc času na dceru starší.....občas jsem mela pocit zda to starší nemá těžší,ale když vidíš,jak se maji rady.....jo a když jsou nemocné, to je hukot, naštěstí vždy mela každá špičku jindy, cca o dva dny, ještě ze je kamarád paralen či nurofen.....když byly hodně male, a byly nemocné, mel jednou volno i manžel. Ale zase my jsme nechodili moc k dete!m, stopli jsme návštěvy po prvni takové nemoci a měli jsme klid. Takže doporučují žádné zbytečně návštěvy a omezit styky i s rodinou, třeba mamka dobrý,ale příbuzní holt počkali i když byli nastvani,ale inteligentní lidi tohle pochopí.

Drž se a neboj,bude lip.

lu777
20. kvě 2015

jj, my jsme taky omezili návštěvy a dětské koutky apod... když byly děti malé obě, tak jsme byli často nemocní a pořád se to točilo 😝

jinak ad vyhrání si: u nás nastalo až tak ve 2,5 letech 😝
ale! mezitím zase malá v noci spala... starší byl samostatnější a už chodil do školky apod...
takže zlepšení tam rozhodně bylo 🙂

terezas4
20. kvě 2015

@tyf rad tu byla spousta, kyblík je super ten bych vyzkoušela, dáváte Vigantol? ten způsobuje dost problémů a kolik....a k šátku, já bych to s ním tak rychle nevzdávala, některé děti se k nošení musí pronosit, kor jestli nejsou zvyklé hned od narození, nebo byl horší průběh porodu či okamžitá separace, dejte si pár dní oraz a zkoušejte dále, nejlépe vyrazit hned do terénu, pohupování doma je většinou u takhle odmítavých dětí k ničemu, nakrmit, přebalit a nejlépe před spaním vyrazit ven..... ale hlavně musíš být v klidu ty, miminko cítí tvou nervozitu a nedokáže si s tím poradit

terezas4
20. kvě 2015

@tyf a kojíš nebo jste na UM?

dannyblakely
20. kvě 2015

@mon_88017 aha, to jsem si nevšimla

ducik
20. kvě 2015

@tyf no hlavne pevne nervy preju, chce to se aspon obcas nechat vystridat v chovani a nejen pohrat si se starsi, ale se aspon trochu vyspat. u nas tedy rvani vyresil satek, vim, ze pises, ze se nelibi, ale uplne bych nezatratila a jeste zkusila. u nas se hrube nelibilo v nositku, satek si ale jako malej fakt zamiloval. nachodila jsem doma kilometry a navic musela nahlas zpivat, pak bylo miminko spokojene..

lu777
20. kvě 2015

ono šátek taky záleží jaký úvaz...

jitim
26. kvě 2015

A co takhle alergie na kravské mléko? Já měla kluky hodné miminka a malá to samé co ty s holkama..a až teď jsme přišli na tu alergii...

lajla
28. kvě 2015

Nepochopim jak můžeš nechavat mimi vyrvavat za zavřenýma dvěma...co když se ti poblinka a udusí nebo něco...jasné ze to jde jinak...kde je manžel? Proč on neuspava tu starší? Mám 4 děti...od sebe 3 roky 20 mesicu a 2 roky...s manzou se dělíme...někoho uspava on někoho já..když je na noc pryč...uspavam já...malý do manduky...zvykne si neboj..určité lepší než nechávat vyrvavat..můj tam taky nechtěl být... Nikdy jsem děti nenechala vyrvavat je mi z toho nanic..krom situaci záchvatu vedomeho vzteku..a to jen chvilku...objetí je lepší
Je to těžší období ale da se v pohodě zvládnout...ale prosím nenechavej děti vyrvavat!!! Mimco řve protože mu něco je a něco chybí!!!