Masáže miminka. Máte návod? Kde se provádí?

listicka20
17. zář 2007

Ahoj všem, chtěla jsem se zeptat, jestli máte někdo zkušenost s masážemi miminka, návody, jak je provádět, nebo jestli neznáte centra, kde se to provádí. Včera jsem se bavila s holčinou, která se tím zabývá, ale bohužel je z JAR a prý neslyšela o tom, že by se to dostalo i do jiných zemí. Nejde tedy o klasické masáže svalů, spíš o stimulaci bodů pomáhající zdraví a rozvoji. Např. prý při normálním porodu je vyvíjen tlak na hlavičku dítěte, což stimuluje centra v mozku, a pomáhá to mimo jiné při kojení (lepší sací reflexy a tak), takže po císaři se doporučuje (no, asi se to nedá nazvat masáž, spíš dotyk) hlavy, při špatným zažívání a prdících se mají podle téhle metody masírovat lýtka apod. Mám i odkaz na jejich stránky, ale není tam moc info o metodě samotné, je to spíš samé, přijďte si to s námi vyzkoušet, první hodina zdarma v Johanesburgu atak 😖

markeeta
17. zář 2007

Ahoj listicko,
o masaze kojencu se take zajimam. Zatim nemam osobni zkusenost, jen sbiram materialy, protoze se to doporucuje provadet po skonceni sestinedeli.
Masirovala sem ji jen jednou a klepala kosu. Nebyl to dobry napad, byla jeste malinkata.
Jak se jmenuje ta metoda co popisujes? Jeste sem neslysela, ze tlak na hlavicku pri porodu pomaha zlepsit reflexy. To se porad ucim necemu novemu a zjistuju, ze toho stale moc nevim.
Vim o ceske metode "Prazsky program pro dospele a deti". Mam knihu, ktera se jmenuje "Hry, zabava a cviceni s miminkem" od Anne Knecht-Boyer. Tento program je zameren na podporu dusevniho, fyzickeho a socialniho vyvoje ditete.

Ja taky ziju v cizine a zrovna pres rijen a listopad se poradaji kurzy pro rodice imigrantu s malymi detmi a v jednom dni jsou masaze kojencu. Tak se tam chci jit podivat a trochu se priucit. Prece jenom divat se na obrazky neni ono.
Jestli se zajimas o stimulaci urcitych bodu, tak na to jsou zamerene tzv. masaze "shiatsu". Jeste sem nenarazila na verzi upravenou pro miminka.
Urcite neni k zahozeni cvicit Yogu a Reiki. Koupila sem si anglickou knihu "Yoga for mother and baby" od Julie Llewellyn-Thomas. Je tam vse dobre nazorne vysvetleno s hodne obrazky. Zacneme to praktikovat az pristi tyden, tak ti poreferuji.
Ja sem v tomto zatim pionyr. Doufam, ze sem prijde vice mamin a muzeme si vymenovat zkusenosti a davat si tipy. Uz se nemohu dockat, az zacnu cvicit s Natasou.

natalien
17. zář 2007

Ahojky, my jsme se zapsaly na kurz dětských masáží už před měsícem, ale na první hodinu jdem až 2.října.
Tyto masáže jsou kombinací indické a švédské masáže, jogy a akupresury. Cílem je upevnění vztahu matky a dítěte (ten my už máme, páč masírujem a nosíme v šátku...atd). Oční kontakt a dotek na kůži je velmi stimulujícím prvkem a zároveň má uklidnující vliv na dítě. Samotná masáž stimuluje a aktivitzuje nervová zakončení a tím se posiluje vazba ke snadnějšímu předávání informací do mozku. Stimuluje krevní oběh, dýchání, má pozitivní vliv na svalstvo, vliv na zažívací systém - posílení peristaltiky střev.
Jsem moc zvědavá a ještě víc se těšíme. Jinak já osobně jsem masírovala už po příchodu z porodnice, pomalu, chviličku a velmi jemě. Nell se to moc líbí a používám masážní olejíček od Sebamedu (balení obsahuje i návod)
Určitě se ozvu jak se nám to líbí 😉

katze
17. zář 2007

Ja bydlim v Nemecku a prave dnes jsem se na Babymassage prihlasila. Zaciname 3. rijna. Taky bych se pak tady ozvala.

Markeeta
Ten Prazsky program pro dospela a deti je tady hodne rozsiren. Je znam pod zkratkou PEKiP (Prager-Eltern-Kind-Programm). V Cechach jsem o nem vubec neslysela, jsi prvni, kdo se o PEKiPu zminil. 🙂 Jestli mluvis nemecky, tak vice na www.pekip.de

Snad se tady sejde vice lidi, ktere maji s babymasazemi zkusenosti.

listicka20
autor
18. zář 2007

Já právě vůbec nevím, jak se ta metoda jmenuje, byla jsem odkázána na babygym.co.za, ale moc tam toho právě není vysvětleno. Ale děkuju, holky za tipy, podívám se po tom, na tyhle jógy, akupresury a masáže docela dám.

apricots
18. zář 2007

no já jsem tak trochu samouk...vezmu krém, svlíknu jí, aby měla venku nožičky a jakoby jí promazávám ty pacičky.různýma krouživýma pohybama a tak, na chodidlech a vůbec.vlastně jako u dospělýho, akorát jemněji.Nevím jestli je to k něčemu dobré, ale líbí se jí to. myslím že na těch chodidlech jsou nějaké ty body. Samozřejmě to asi není opravdová masáž, ale je to podobné. Snad nedělám něco blbě🙂

noelka
18. zář 2007

My taky chodíme na masáže pro miminka. Postupně jsme se učily masírovat nožičky, ručičky, bříško a hrudníček a dnes zádíčka, hlavičku + stimulování určitých bodů v případě zdravotních obtíží (např. rýma, růst zoubků). Masírujeme každý den a Nelinka si to moc užívá. Jen nám lektorka říkala, abychom byly opatrné s masáží chodidel. Je tam totiž hodně akupresurních bodů. Navíc to prý nedoporučují, dokud mimča nezačnou sami chodit. Takže já radši chodidla jen pohladím a tím končím 😉
Jinak o PEKIPu mám knížku - jmenuje se Pohybové hry s děťátkem (vyd. Grada, autorka Liesel Polinski).

markeeta
18. zář 2007

katze a noelka: me prekvapilo, ze knihy o PEKIP pisou cizinci, ja jsem tu knihu koupila v Praze. Nemecky sice neumim, ale manzel je nemec. Ptala sem se tchyne a ta jen o tom slysela.

na tu masaz co se chystame je jen v jednom dni, porada to Multikulturni centrum a kazdy tydne maji neco jineho
ja ziju v zemi, jejiz jazyk neovladam, tak si rikam, ze pripadny kurz by mel jen polovicni efekt

apricots: presne tak, na chodidlech je nejvice akupresurnich bodu a je treba davat pozor. je to duvod, proc se nedoporucuje masirovat v tehotenstvi, protoze nikdy nevis, co tim rozhybes, pokud to neovladas velice dobre, takze u miminek to muze mit stejne nasladky

sarkasa
12. lis 2007

kupte si knížku od Jan Hašplové o baymasážích, je to jedna z nejskušenějších lektorek v Čechách.

irenkas
21. bře 2008

V Praze je celá řada dětských center, kde Vás miminka masírovat naučí, stojí to cca 1 000,-Kč. Já jsem se přestěhovala do Ústí nad Labem a tady je pořádá dětské centrum "Ovečka" v Doběticích cena 300,-Kč. Tam nám mimo jiné byla doporučena knížka Mgr. Hašplové "Masáže Kojenců".
Janička nejdříve poplakávala, ale na 4. lekci se rozesmála a při masážích se smát nepřestala. Nevím co je to bolest bříška a do masáží se zapojil i Tatínek 😉 . Zabere to každý den 20 min, ale stojí to za to 🙂.

zuz11
22. bře 2008
martina1994
22. črc 2013

Ahojky, já jsem to taky řešila. Snažila jsem se to odsledovat z youtube, ale bála jsem se, abych to dělala dobře. Shodou náhod mě tou dobou chytly záda a šla jsem k masérovi-terapeutovi kousek od nás. Chvilku jsem tam čekala, tak jsem si prohlížela katalog, co nabízí a má tam i nabídku, že maminkám masáž miminek ukáže a naučí je to. masaze-treninky.cz Je to už asi rok, tenkrát to stálo 450 Kč. A máte jistotu. Masér Honza je takový správný sympaťák, s mimčem to uměl. Přijel k nám a celá instruktáž trvala asi hodinu, takže to náš malý i krásně vydržel. A bavilo ho to. 🙂 Vřele doporučuju. M.

eva1_k
3. říj 2013

ahoj všichni, přidávám se do diskuze o masážích. sama už několik let pravidelně chodím na aromaterapeutické masáže. když sem viděla, jak mi pomáhají, rozhodla jsem se masírovat i svou dceru. byla jsem na kurzu a už od narození jsem masírovala nejdříve jen mandlovým olejem, pak jak rostla, jsem přidávala i éterické oleje. Hodně mi pomáhala knížka Janičky Hašplové - tak sama masíruje a dělá i kurzy, v říjnu bude v MB (http://www.gokids.cz/kurzy/aromaterapeuticke-ma...) musím říct, že jsem ráda, že jsem aromaterapii objevila a je mi užitečná ještě víc, když mám dítě. masáže nám pomáhají i při běžných nemocech - rýma, kašel, bolení bříška, ale i při špatných náladách. vřele doporučuju🙂

timuka
27. led 2015

Ahojte, som certifikovanou instruktorkou detskych masazi. Momentalne byvam na Prahe 2.
Masaze su uzasna vec nielen pre miminka ale aj pre vacsie deti. Pomahaju sa vyrovnavat s poporodnym stresom, pri raste zubkov, pri kolikových stavoch, ryme a maju mnoho inych pozitiv.
Mam viacrocne skusenosti s kurzami masazi aj s individualnymi stretnutiami.
Keby sme mali zaujem dozvediet sa o masaziach viac, tak mi napiste.