Matka bere drogy, jak pomoci dítěti?

janickajana
26. zář 2018

Fakt mi je z toho zle, ale v rodině máme matku s dítětem co bere s partnerem drogy. Její rodiče to nevidí a vidět nechtějí. Matka dítěte vypadá že umře, vypadá jak stařena s třiceti kg. Jak jim pomoci? Dítě vypadá normálně, ale žije v takové rodině. Co s tím dělat. Je mi z toho smutno. Že si někdo takhle neváží že má zdravé dítě a takhle žije 😑

laja64
26. zář 2018

@janickajana nahlásit na OSPOD, oni si s tím poradí. Může být i anonymně.

leniczka23
26. zář 2018

@janickajana nahlasit to muzes a jestli neni dite v ohrozeni zivota nic s tim neudelaji.

janickajana
autor
26. zář 2018

@laja64 děkuji za radu

janickajana
autor
26. zář 2018

@leniczka23 to je hrozný. Když je dítě v pohodě, tak rodiče budou super příkladem pro to malý 😑 ale děkuji za odpověď.

leniczka23
26. zář 2018

@janickajana ano je to hrozny..bohuzel cesky system.v tomhle nechapu.

rousse
Autor odpověď smazal
Zobraz
nnnadja
26. zář 2018

Já mám tedy zkušenost. Nahlásila jsem sousedku a byla u ni sociálka snad za dva dny. Dávala pak pravidelně moc atd.

leniczka23
26. zář 2018

Jo to oni prijdou, musi. Ale dite neodeberpu a ani nemuzou zakazat brat drogy. Dokonce ani zanedbane dite pro ne neni duvod k.odebrani. Mame tu v baraku jeden takovy pripad a jako hruza. Ji je naprosto jedno ze k ni chodi. Zlepseni nevidim. Shazi se s bezdomovcema a feti ma sebou v kocarku..

janickajana
autor
26. zář 2018

Ona evidována je, už jela něco v těhotenství a to děcko to mělo ve stolici. Ale teď jede na něčem tvrdším. Děsný.

jankol
26. zář 2018
Uživatel jankol je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od jankol.

@janickajana Zkusila bych to s tím ospodem, třeba bude štěstí a něco se změní. Doufám v tom, takových dětí je mi vždycky moc líto a nechápu proč takoví lidi mají děti ☹.

ivuska1986
28. zář 2018

@janickajana ahojky, urcite nahlasit na oddeleni socialne pravni ochrany OSPOD - sidli vzdy na urade. Muzes i anonymně - jsou povinni situaci prošetřit.