Měsíční holčička nemůže kakat, co na to?

maja521996
25. lis 2014

zdravím mám měsíční holčičku a nemůže se vykakat a trápí jí tak bolest bříška nevíte co na to ??

merunkova
25. lis 2014

@maja521996 Já vám neporadím, ale neodpustím si poznámku k nadpisu - nemám totiž ráda mateřský plurál.Takto to vypadá, že nemůžete kakat obě dvě 😉

maja521996
autor
25. lis 2014

není to jedno jaký je nadpis ? 🙂

merunkova
25. lis 2014

@maja521996 Je , určitě si s tím nedělej hlavu, jen jsem napsala, jak to na mě zapůsobilo 🙂

maja521996
autor
25. lis 2014

nedělám si hlavu jen potřebuju radu 🙂

lrg
25. lis 2014

Těch rad je na internetu určitě spousta, dcera taky trpěla na bolení bříška, ale stolici měla. Určitě bych se nebála opatrně použít rektální rourku.

libara
25. lis 2014

U nás zabral fenyklový čaj po lžičkách. I když je plně kojená. Už jsem si nevěděla rady...nic nepomáhalo. Kapky, masti, hlazení, masírování. Nic. A pár lžiček cca 2 týdny a všechno se rozjelo jak má. Žádné bolení a trápení.. 😀

terezas4
25. lis 2014

Cvičit z nožičkama, masírovat bříško, použít rektální rourku popř. navázat do šátku aspon se vyprdí. Pokud je kojená nemusí kakat několik dní, dcera neměla stolici i dva týdny, prostě všechno strávila.

maja521996
autor
25. lis 2014

No tak malá je nachlazená trápí ji navíc rýma takže bere kapky,cvičili jsme s nožkama masírovala jsem bříško,pila fenyklový čaj a ji teploměr do dupky a nic.u kojeni občas popláče,stále tlačí prdí a u toho pláče tak už nevím co de¨ělat..jak ji mam pomoci

terezas4
25. lis 2014

Hodně často se poslední dobou probírá Vigantol, miminka po něm víc trpí na bolení, zkus na pár dní vysadit, malé tím neublížíš a třeba to je příčina.

maja521996
autor
25. lis 2014

Vigantol to ji ted kap jednu kapku denne je to vitamin D.predepsala nam ho doktorka,

alcar
25. lis 2014

Zkus prirodni kapky Babycalm, jsou na prdiky, na olejove bazi tudiz i stolice je po nich mekci. Ja v pozdejsim veku pouzivala i Easylax - detske projimadelko, ale nevim, od jakeho veku se muze. V tomto veku se spis priklanim k tomu, ze to jsou proste klasicke prdiky a koliky. Do tri mesicu by mely prejit nebo se minimalne zlepsit. 😉

maja521996
autor
25. lis 2014

jen mi je jí moc líto jak tak moc pláče..chci jí pomoct... ☹ co se da delat skusím dale masirovat atd

terezas4
25. lis 2014

jj, vit. D, předepisuje se všem, zkus si o tom něco přečíst 😉 , existuje k němu alternativa která koliky nezpůsobuje

lv
26. lis 2014

@maja521996 kojené dítě nemusí kakat klidně i 14dní..ovšem pláč, kolika /je to blbé, ale 1-3m, nejčastěji, to potrápí téměř všechny děti/. Zkusit kapky proti tvorbě plynů: Esmupisan, Infacol, Sab Simplex, Babycalm, - každfému dítěti zabere něco jiného. Probiotika ty i miminko, taky jakákoliv BioGaia, Lactobacílky, mraky druhů..ty předpokládám nadývamé potraviny nejíš, tak ještě vynech mlíko a výrobky z něj. Často nosit v klubíčku, na tygříka..masírovat, nahřívat...blbé, no..musíš zkusit, co zabere u vás.

maja521996
autor
26. lis 2014

tak malá už kakala 2krát a pořádně ale ješte trošku ji to bolí ale je to lepší. 🙂