Miminko a pes. Může být dítě v ohrožení?

ja123456
21. lis 2011

Zajímal by mě váš názor na kontakt miminka a psa. Mám čtyřměsíční miminko, manželovy rodiče mají psa. Když k nim přijedeme na návštěvu, nechci, aby pes kolem miminka pobíhal (mají ho v bytě). Oni však (když nejsem zrovna u miminka), nechávají psa kolem něj pobíhat a minule jsem viděla, jak mu olízl ručičky. Malý si je pak dává do pusinky. To se mi vůbec nelíbí. Já si myji doma často ruce a přijedeme k nim a oni nechávají psa kolem malého. Prý ať získává imunitu. Já si myslím, že pro získání imunity je všude kolem plno příležitostí, tak se mi nelíbí, proč by pes měl kolem malého čmuchat a olizovat. Vám by se to líbilo?
Tuhle otázku podávám znovu, v předchozí otázce, kterou jsem položila, jsem zapomněla uvést, že já mám na psy alergii.

simonceli
21. lis 2011

@llluckaaa ikdyž jsem pejskař, tak jsou fakt místa kam by se se psem nemělo jako hřistě pro mrňata, ale na druhou stranu, co ty víš, jestli zrovna parta ožralejch puberťáků nepočůrala celé dětské hřistě, kam si chodíte hrát? Všechno má své pro a proti.A je pes a cizí pes. U mě, mého dítěte a mých psů mi různé věci příjdou normální a běžné a někdo (pro koho by byli moji psi cizí) by si mohl myslet, že jsem dement, že to a to dovolím.

anieanne
21. lis 2011

Já osobně vidím rozdíl, ve vlastním, a cizím ( a tím myslím i rodičů, prarodičů ) psem.. Tchánovci mají dva slovenské čuvače, a když jsme s malým u nich, požaduji, aby psi byli venku. Jsou to telata, hlavně ten mladší, často má záchvaty magornosti ( lítá po bytě jako zběsilej, a je mu jedno, co nebo koho srazí k zemi ). A při semdesáti kilech psa a jedenácti syna by to nedopadlo dobře.

luciebx
21. lis 2011

jj neposbirany hovnous za to ja vrazdim fakt.. ja nesbiram v lese kdyz jdeme na prochazku.. to je pro mravence zejo 😀 ale jako normalne.. je mi na bliti.. malej toho napobira na boty a ja doma bliju.. fakt bych vrazdila.. kdyz vidim lidi co jim velkej pes vykadi jako hromadka co prave vyhrabal krtek ktera se neda prehlidnout a oni ddelaj jako by nic a jdou dal. kdyz roztaje snih.. tak do parku ani nechci chodit pac je mi zle. .. jj tu jsou pokuty jako svina by me jen zajimalo kdo to hlida kdo sbira a kdo ne.. ja bych byla super policajt.. 😀 😀

llluckaaa
21. lis 2011

@hehena To by z legrace 🙂 Ale musím uznat, že vajgly mají pro prcky nějakou magickou přitažlivost. Naštěstí to období, kdy po nich jdou, netrvá tak dlouho. Problémy s psími hovínky nás budou provázet asi celý život, někdy teď ani nevím, jak se jim mám s kočárem vyhnout. Klidně bych tu pokutu zavedla i u nás. Když tahám já pořád u sebe pytlík, kdyby to na prcka nečekaně přišlo, proč ho nemůžou používat i všichni ostatní pro psy? Jo a taky tu máme ještě jednu specialitu, ta je taky hrozně příjemná - střepy na dětských hřištích, které tam zbudou po puberťácích, které tam rozbíjejí flašky od piva.

luciebx
21. lis 2011

nastesti v anglii se na detske hriste se psem nesmi.. je to vylozene napsano a cedule psika preskrtnuta pro blby co se vymluvi ze neumi anglicky 😀 ja jak udelame par kolecek v parku pak postavim kocar a u nej privazu Terri a jdeme na hriste s malym.. a po ocku koukam co dela nas pes.. vetsinou si lehne a ceka.. a az toho ma dost toho ccekani zacne skakat a knourat. .takze to zabalime a jde se domu

luciebx
21. lis 2011

@llluckaaa jj ty strepy to je hnus.. fakt nebezpecny .. hovnous vajgl a tak to je o hygiene ze jo.. strepy to je uz na ambulanci... nase fenka si jednou pichla strep do packy a kulhala ale jak sme dosli dom ja ji na to sahala a neco ostriho sem citila ona si to furt oblizovala a za hodku to bylo pryc.. tak nevim no.. mozna to nebyl strep mozna jen neco ostriho kamen nebo tak..

llluckaaa
21. lis 2011

@luciebx Já bych byla výborný práskač, každou chvilku někoho načapám 😀

simonceli
21. lis 2011

@luciebx
@llluckaaa ty střepy jsou fakt specialita, byla jsem s malou na dětským hřišti a dělala si díru či co do písku a na lopatičce si pak vyhrabala betelnej kousek střepu a bylo po hraní a už tam nepáchnu.

luciebx
21. lis 2011

@llluckaaa ja bych taky byla dobrej praskac.. ja se asi dobrovolne prihlasim 😀 😀 jako plat si vezmu pouze 50% z vydelku 😀 😀 😀

@simonceli jj my nastesti jeste v tom stadiu s lopatickama nejsme ale na jare to zacne

petrusew
21. lis 2011

@llluckaaa represe jsou, můžou dát pokutu. Taky to nemám ráda a vadí mi to a jako vrchol nechutnosti vidím, když pes vykoná potřebu u koše a nikdo se neobtěžuje to uklidit! A taky to, když do toho ta naše chuděra šlápne, ona je z toho tak nešťastná, že je schopná sabotovat procházku a chce domů to umejt. s tou paní v paneláku souhlasím, taky tady máme jedny takové...no prostě hnus, ale to je zase o té hydieně. Nám bylo řečeno, že kdyby psa s náma neviděli, tak o ní prostě nikdo neví. A to tu je i čau čau a ten nesmrdí taky a ta malá potvora od sousedů strašně.
@simonceli mě vadí kiwi. Ono ti to víno prostě nemusí sedět. Já přesně vím, co náš pes žere, ale taky vím, že občas je pěkné hovádko, neb jako lovec jde prostě po stopě a je jí šumák, kudy vede 😀 A ano, pokud je špinavá, tak ji umejvám. Pokud ne, tak to nehrotím, ona přehnaná péče taky není O.K a pejsek pak smrdí víc. (máme v rodině, kdy koupou kokra snad každej druhej den a je to fakt síla, u nich doma to fakt smrdí psem)

simonceli
21. lis 2011

@luciebx no děsím se co za poklady si ještě dcerka vyhrabe.....

simonceli
21. lis 2011

@petrusew příjde mi, že kokr je smraďoch od přírody, sousedka měla kokra a ten taky smrděl.

luciebx
21. lis 2011

@petrusew kamoska taky mela kokrspanela doma.. toho rano vypustili on si dosel dom kdy chtel.. clovek nikdy nevedel co kde on dela co kde zere.. ale to byl humus.. ja ji furt rikala at ho da nekam jinam ze ten pes smrdi jako prase.. ja nemohla k nim ani nic moc chodit proste humus.. a to fakt ze oni ho koupali jednou za sto let.. a jak byl starej a tlustej bylo to cim dal horsi.. bleeee

petrusew
21. lis 2011

@luciebx U nás na hřišti je taky cedule jako blázen - zákaz znečišťování, ty malé dětské s pískovišti jsou obehnané plotem a bordel tam dělají puberťáci a vytáčí mě to neskutečně!

llluckaaa
21. lis 2011

@simonceli @petrusew Ten smraďoch od nás z paneláku byl taky kokr. Sousedka byla běžné rasy 🙂 Asi jako ve všem - tohle není o zvířatech, ale hlavně o lidech.

petrusew
21. lis 2011

@simonceli právě že sousedka má papíráka a nesmrdí, ale je fakt, že ona se o něj denně stará, vyčesává, trimuje, ... (má papíráka) ale je fakt, že většinou mi smrdí kokr, husky (i když ho miluju) a ti psi, co se o ně starají veeelmi sporadicky. Tam už je to na plemeni jedno, jde tam hlavně o páníčky...ale ani oni nejsou nic moc...většinou.

petrusew
21. lis 2011

@luciebx to je strašné. Nezodpovědné a hnusné. Když si vezmu, že jim fakt je jedno, co ten pes venku dělá! Takové majitele nesnáším. Tací by si zvíře vživotě neměli pořizovat!

simonceli
21. lis 2011

oni ty psiska i docela smrdí, když mají plné anální žlázky, jednou nám fenka začala zavánět a jak jsme jí nechali vymačkat žlázky, tak to přestalo a od té doby pravidelně necháváme mačkat.

luciebx
21. lis 2011

@simonceli o tech zlazkach sem nikdy neslysela.. co jim z toho vymackavaj? to je jak bedar. nebo nevykadeny hovnous? ted znim asi jako decko.. ale o tomhle fakt nevim cece

simonceli
21. lis 2011

@petrusew tchánovci mají husky a ta nesmrdí a to jí teda vyčesávám jen já jednou tejdně když tam dorazim, bo oni zaměstnaní podnikatelé, nějak moc nemají čas, co jsem ale teda byla napružená, že tchán našel někde kocoura a tak si ho zabydlel na firmě (mají v přízemí domu firmu a v patře bydlí) to se nedá jít přes chodbu ve firmě, tam je nechutnej smrad z toho kocoura! Když tam mám pracovat, tak se mě zvedá kufr, tak to furt nadávám. To mi na rozdíl od toho kocoura nevadí slyntající moskevskej strážnej pes.

simonceli
21. lis 2011

@luciebx to je taková smradlavá voda ze zadku, přesně ti to neřeknu, ale poznáš to na psovi, že by to potřeboval, když začne sáňkovat (jezdit zadkem po zemi) Je to asi něco jako tekutej hovňous sama pořádně nevim. 😀 😀

alfice
21. lis 2011

Také máme psa, mám alergii na psy, ale je to kámoš, člen rodiny, nedusím se, tak je to ok. Naše dvoletá dcera ho miluje a on ji, přijde mi krásný, jak se mají rádi, leží na něm, objímá ho, vyšetřuje ho jako pani doktorka 😅 , nasazuje mu brýle, ale týranej není, máme hranice a to oboustranné. Ale pokud někdo psy nemá rád, tak chápu, že to nepochopí. Mám pár kamarádek, které nechápou, jak s námi může být v bytě pes a dítě, nedej Bože, aby mohl do postele, ale nám to neva... 😝

llluckaaa
21. lis 2011

A ještě o lásce mého prcka ke psům. Všechno bylo v pohodě, malý se psů nebál, klidně jsem ho nechala někde psa hladit - ale nejdřív jsem mu vysvětlila, že se musíme zeptat pána, jestli je ten pejsek hodný a hladit se smí, jinak že se na něj sahat nesmí. Bohužel pak nastalo osudné setkání s ritchbackem ve sklepě, který na něj nečekaně vyletěl (ne že by ho kousnul, ale jen po něm vystartoval a začal štěkat, naštěstí ho majitelka stihla strhnout včas zpátky) a vyděsil ho tak, že se od té doby psům vyhýbá na dálku a o všech říká, že ho chtějí kousnout ☹ Sousedka mě pěkně vytočila, když už má v paneláku takové obrovské tele, tak ať mu aspoň dává náhubek a drží si ho zkrátka. Informace, že nekouše, mi nestačí...

luciebx
21. lis 2011

@simonceli ajoo takhle.. no nase jezdi zadkem - SANKUJE - 😀 😀 tak jednou za sto let.. aha.. vidis to me ani nenapadlo

simonceli
21. lis 2011

@luciebx tak prej ani nemusí sáňkovat a může mít ty žlázky plné mi tu hlásí přítel 😀

luciebx
21. lis 2011

@llluckaaa ty ja jako mala taky sem se vzdy bala psu.. velkych malych.. jednou na me skocil vlcak a tim se to dovrsilo.. mozna si chtel jen hrat.. ale i tak.. snazim se to ovladat.. ted v anglii vim ze hodne ty psy trenujou ze si jen tak nekdo nelajzne jit bez voditka a tak.. jednou se mi stalo ze sem v parku a chodi za nama vetsi plemeno.. a nikdo okolo ja se fakt bala holky.. otocila sem se a sli sme na detsky hriste a zavrela za sebou branu.. ja si rikala tohle skocit od kocaru tak ma malej ukouslou hlavu. .fakt.. fenka nase tehotna.. ten pes taky fenka.. no a najednou vybehne vychrtlej potetovanej chlap zarve na psa.. ten se po kolenach prisrakal k nemu a chlap ho capnul a odtahl pryc.. proste mu utekl.. ja si rikala no ty woe.. jako des. .jako stane se.. ze ti pes utece.i nam se to stalo.. blbe zavrena branka.. a psik byl fuc.. ale takovy tele.. fujj

luciebx
21. lis 2011

@simonceli 😀 😀 😀 ja ten vyraz sankovat miluju 😀 😀 😀 😀 😀

petrusew
21. lis 2011

@luciebx žlázky jsou svinstvo. Měl by to kontrolovat veterinář. Pes při tom strašně ale strašně smrdí. Čistit u vet. jinak bych se do toho nepouštěla, ale smrad je to hroznej (naše naštěstí ne, ale známá a to byla síla)
@llluckaaa taky máme tele, ale hlídáme ji, aby se nestalo něco takového, jako tobě. nemám to ráda. Ano, občas ji pustíme z vodítka, ale tak, aby neobtěžovala okolí (je neskutečně vlezle mazlivá) miluje děti, ona by jim nic neudělala, ale mohla by je zhodit, jak by se chtěla mazlit, neskáče ale tulí se a přece jenom, je to váha. Tohle nechávám jen u těch dětí, které ji znají. Jinak pomaličku a zásadně pod dohledem. Tím náhubkem by mohl ublížit mnohem víc. Docela bolí rána náhubkem.
@alfice souhlasím, je to nádherné...bacha na ochránce zvířat 😀 😀 😀

luciebx
21. lis 2011

nase fena pro zmenu hrozne prdi a fakt smrdi.. to je des.. kolikrat se i ona otoci nebo zvedne hlavu kdyz lezi na sedacce ze jeji vlastni smrad ji odzene z mista kde si uprdla.. 😀 😀 😀

no nic holky.. jdu delat jidlo a malyho koupat.. snad usne brzy moc toho v poledne nenaspal..