Miminko a pes. Může být dítě v ohrožení?

ja123456
21. lis 2011

Zajímal by mě váš názor na kontakt miminka a psa. Mám čtyřměsíční miminko, manželovy rodiče mají psa. Když k nim přijedeme na návštěvu, nechci, aby pes kolem miminka pobíhal (mají ho v bytě). Oni však (když nejsem zrovna u miminka), nechávají psa kolem něj pobíhat a minule jsem viděla, jak mu olízl ručičky. Malý si je pak dává do pusinky. To se mi vůbec nelíbí. Já si myji doma často ruce a přijedeme k nim a oni nechávají psa kolem malého. Prý ať získává imunitu. Já si myslím, že pro získání imunity je všude kolem plno příležitostí, tak se mi nelíbí, proč by pes měl kolem malého čmuchat a olizovat. Vám by se to líbilo?
Tuhle otázku podávám znovu, v předchozí otázce, kterou jsem položila, jsem zapomněla uvést, že já mám na psy alergii.

simonceli
21. lis 2011

@luciebx já taky, jsem nevěděla jak jinak to nazvat 😀 😀 😀

lucifereeek
21. lis 2011

@petrusew my ty žlázky máme u kocoura, a můžu potvrdit, že je to opravdu velký smrad 😀 a co pak když to má třeba nějaký velký pes....naštěstí máme fenu 🙂

petrusew
21. lis 2011

@luciebx jooo, tak to známe velmi dobře. Uprdne si a odejde jako by se nechumelilo! A strašně chrápe! Jako třeba včera to byla síla, fakt!

petrusew
21. lis 2011

@lucifereeek A fenky na to netrpí? To slyším prvně..mě říkal doktor, že to může být jak u fen, tak u psů. 😕

petrusew
21. lis 2011

@simonceli Já strašně chtěla husky, ale manžel říkal, že to fakt není pes do bytu...a asi má pravdu. nakonec máme našeho miláčka a jsem za ni strašně vděčná.

hehena
21. lis 2011

@anieanne no tak to už je taky něco jiného... když je takováhle povaha u psa, tak bych považovala i za normální, aby tohle opatření dělali prarodiče automaticky... .)
@llluckaaa no tak střepy... to jdu rovnou do ruda! 😠
@luciebx ježiš Luci, to je doják jako blázen..... zas roním.... poslední dobou jsem fakt na zabití. já snad musím bulet i ve spánku.... 😅

lucifereeek
21. lis 2011

@petrusew aha, tak to nevím, ale naše to naštěstí nemá 😉

llluckaaa
21. lis 2011

@petrusew @luciebx Já myslím, že tenhle pes taky nechtěl ublížit a možná to bylo i ještě štěně a chtělo si pohrát. Jenže pro tak malé dítě to byl hrozný šok, když se na něj něco takového většího než je on sám, vrhlo. Prostě blbá situace, která se bohužel klidně může opakovat, ono ve sklepě není vidět za dveře, takže nevíte, co vás tam čeká...

petrusew
21. lis 2011

@lucifereeek naše naštěstí taky ne, ale nedávno jsme ji nechali pro jistotu okontrolovat. Měla zánět, ale kožní v análních žlázách a to je velmi vážné. Naštěstí žlázky měla prázdné a snad se to teď už podařilo vyléčit antibiotikama.

petrusew
21. lis 2011

@llluckaaa to je fakt nešťastný. U nás teda lidi, co se bojí psů tu naši hladí, ale je fakt, že se naučili až časem, když zjistili, že jí se teda fakt bát nemusí. Ale tohle co jsi popsala je opravdu na prd situace. Tak malému dítěti se potom nedá vysvětlit, že pejsek nechtěl ublížit...

simonceli
21. lis 2011

@petrusew no oni jí mají 50 na 50 na zahradě a doma..... jsou sběratelé psů z útulku nebo s pohnutým osudem, mají fakt mega obrovskou zahradu a momentálně mají 3 psy, ale měli jich už i 5. A teda tchýně ona moc nemůže spát, tak s něma třeba jde jak skončí práci ve 23h ven a je s něma i do 3 do rána kolikrát venku,je fakt, že potřebují docela pohyb. Já bych taky do bytu nechtěla velkého psa.

anieanne
21. lis 2011

Mě třeba ještě hrozně vadí, že když k tchánovcům přijedeme, tak je tam z těch psů hroznej bordel... I když hodinu před naším příjezdem tchýně uklidí a psy nechá venku, tak prostě to tam je, chlupy úplně všude... Nejedla jsem tam jediné jídlo, kde by nebyl alespoň jeden chlup... Teď když malý chodí, tak už dejme tomu, ale když lezl, no to jsem měla co dělat, abych nahlas neřvala...

petrusew
21. lis 2011

@simonceli no jako on ten náš není dorbeček - setr x labrador, má nějakých 30kg, ale je fakt, že o ní celej den nevíme.
@anieanne s tím nejde nic moc dělat. Záleží co mají za podlahu. Z tohoto důvodu u násm máme plovoučku a dlažbu - je snadno udržovatelná a uklízí se denně! V době kdy líná tak i několikrát za den. Nesmí na sedačku - aby návštěvy neměli všude chlupy...no ona na ní jde, když nejsme doma, ale jen na jedno místo a má tam deku, abych nemusela pořád uklízet sedačku. Ae jako jídlo s chlupy fakt ne!

llluckaaa
21. lis 2011

@petrusew Jojo, zkouším to furt vysvětlovat a občas se už i nechá ukecat na pohlazení nějakého chlupatého mrňouse z okolí. Ale jestli si někdy troufneme i na ritchbacka, to tedy nevím. Asi musím počkat, až ho o nějaký ten centimetr přeroste.

simonceli
21. lis 2011

@petrusew od tchánovců ten moskevský strážný pes má necelých 80kg a hlavu 2x vetší jak já, to už si myslím, že je to plemeno fakt jen na zahradu.

petrusew
21. lis 2011

@llluckaaa chce to trpělivost, ale bude to trvat dlouho a je riziko, že těch větších psů se bát může, le třeba se to zase zlomí...je hrozné, že díky tomuto už třeba nenajde důvěru. Ta naše by byla naprosto nešťastná, kdyby ji najendou přestal hladit...ale ona taky neštěka, no. Budu držet palečky, aby se pak nebál...já se zase bojím toho, že ten nás prcek se pak bude vrhat po každém psovi v okolí, protože té naší se nebude bát 😒 Budeme muset důkladně hlídat.

petrusew
21. lis 2011

@simonceli to teda jo, to si nedokážu představit u nás na gauči 😀 A hlavně, moskevák je docela ostré plemeno...řekla bych, že jedno z nejostřejších. Taky je to moskevský strážný pes...ale na své jsou zlatíčka.

simonceli
21. lis 2011

@petrusew jo jo cizího přes bránu nepustí, ale s náma se dokáže mazlit hodiny a hodiny obvzlášť na mě je nějakej lepivej..... a abych mu neutíkala, tak mi pro jistotu lehne na nohy a je schopnej mi na nich ležet hodiny. Když jsem v práci, takm i leží v kanclu pod stolem a já po něm při práci symbolicky dupu, se ode mě nehne, když mám jednání tak je to kolikrát kuriózní, protože ho nemůžu dostat z kanclu vážím 45kg, tak si to dovedeš asi představit, tak jsem mu musela pořídit i jeho vlastní odpočívadlo u mě v kanclu, aby mi neobtěžoval dodavatele.

petrusew
21. lis 2011

pro představu jak dokáže být velký pes skladný 😀

llluckaaa
21. lis 2011

Taky přidávám do sbírky fotek, je to u kámošky a starší snímek, ale jiný s pejskem nemáme ☹ http://www.facebook.com/photo.php?fbid=10352724...

simonceli
21. lis 2011

@petrusew 😀 😀

petrusew
21. lis 2011

@simonceli 😀 😀 😀 aaa, tak tady je naprosto jasné, koho bere jako vlastního páníčka 😀 😀 😀 při představě vyděšených dodavatelů z tvého plyšáka jsem dostala záchvat smíchu a to i můj muž 😀 😀 😀

llluckaaa
21. lis 2011

@petrusew to je ale mazlík 🙂

petrusew
21. lis 2011

@llluckaaa já se na facebook nedostanu ☹

simonceli
21. lis 2011

@petrusew to je ten náš mazel

llluckaaa
21. lis 2011

@petrusew Aha, tak já tu fotku zkusím stáhnout.

luckar
21. lis 2011

@llluckaaa ségra má taky ridgebačku a je to pometlo...jde přes mrtvoly a nějak jí nedochází, že né vždy je to vhodné 😀. Malá už kvůli ní párkrát žuchla na zem, ale zatím přežíváme 😀
@petruskaew na ucpání žláz trpí Dora ségře taky a teda je to nic moc
Třeba modelová situace potkávačky s pejskem. V neděli jsme byli na kávě a seděl tam kamarád s ohařem. Tak jsem tam za chvíli vzala malou podívat, protože psi miluje a byl tam ještě nějaký jeho se Stafordem. Pán hned hlásil, že si fenku můžeme pohladit, že miluje děti. No a jak to dopadlo...malá dostala parádního hubana a byla spokojená, že se o ní pejsek zajímá. Prostě jsou situace, kdy se to řešit nedá.

simonceli
21. lis 2011

@petrusew a to on má ještě každé oko jiné a to docela samo o sobě nahání hrůzu..... když jsem ho viděla poprvé, oni ho nemají od štěněte, pořídili si ho, když jsem byla v porodnici, tak jsem málem taky neprolezla přes bránu

petrusew
21. lis 2011

@llluckaaa to jo, ona je strašně ňuňací. Miluje mazlení a dokáže vyžebrat rohlík na ulici 😀 Naposledy přišla jak neviňátko a manžel kroutil hlavou s očima nahoru, že zase vyžebrala rohlík a paní s dítkem ji oddaně krmili 😀 😀 a to prosím ji krmíme dvakrát denně 😀 zásadně přepadává za účelem mazelní a v tomto sportu je naprosto neúprosná.

llluckaaa
21. lis 2011