Miminko a pes. Může být dítě v ohrožení?

ja123456
21. lis 2011

Zajímal by mě váš názor na kontakt miminka a psa. Mám čtyřměsíční miminko, manželovy rodiče mají psa. Když k nim přijedeme na návštěvu, nechci, aby pes kolem miminka pobíhal (mají ho v bytě). Oni však (když nejsem zrovna u miminka), nechávají psa kolem něj pobíhat a minule jsem viděla, jak mu olízl ručičky. Malý si je pak dává do pusinky. To se mi vůbec nelíbí. Já si myji doma často ruce a přijedeme k nim a oni nechávají psa kolem malého. Prý ať získává imunitu. Já si myslím, že pro získání imunity je všude kolem plno příležitostí, tak se mi nelíbí, proč by pes měl kolem malého čmuchat a olizovat. Vám by se to líbilo?
Tuhle otázku podávám znovu, v předchozí otázce, kterou jsem položila, jsem zapomněla uvést, že já mám na psy alergii.

simonceli
21. lis 2011

@llluckaaa krásná fotka

luckar
21. lis 2011

O tohle bych malou nemohla připravit, doma máme kocoura a ten teda taky dostává dost zabrat 😀 https://www.modrykonik.cz/fotoblog/luckar/album...

simonceli
21. lis 2011

@petrusew tady jsou vidět ty jeho očiska (snad teda)

a teď sjem to tu zamořila psíma fotkama 😀

simonceli
21. lis 2011

@luckar hezké

llluckaaa
21. lis 2011

@petrusew Už abysme konečně našetřili na baráček a mohli si psa (a kočku taky, samozřejmě) pořídit 🙂

petrusew
21. lis 2011

@simonceli ten je naprosto boží! A jak krásně hypnotizuje 😀 Asi jsi na něj udělala fakt dojem. Mají docela štěstí, já bych si zrovna tohle plemeno netroufla pořídit odrostlé.
@luckar taky varuju, že půjdou umytí, protože Shelby tu pusu občas dá, ale snažím se ji mírnit. Je ale fakt, že většina rodičů to chápe a baví se u toho. když je to hodně malé dítko, tak ji držím tak, aby byla natočená bokem a nehrozilo ždouchuní a tak. Ale mladej od kamarádky se po ní neskutečně válí a ona je naprosto spokojená, že si jí někdo všímá a je tam s ní, že..Stafordi jsou bomba a je fakt že ridgbec a dobrman jsou telata 😀 Ony se ty žlázy hodně často vrací. jak to jednou pes má, tak už to má na celej život. Naštěstí nás to zatím míjí.

llluckaaa
21. lis 2011

@simonceli To je ale macek 🙂 Je nádherný!

luckar
21. lis 2011

@simonceli takové oči má pes od kamarádky, je to strašně zvláštní. A pak mají známí tibetské dogy, to je něco podobně velkého. Tam ale musím uznat, že mám odstup i já...působí docela odstrašujícím dojmem. Manžel měl u rodičů dobrmana a to byl super pes. Kdyby byl baráček tak do něho jdeme spolu.

luckar
21. lis 2011

@petrusew ta fenka byla fakt radostí bez sebe 🙂. Naši mají jack rusella a ten je velikostně jak malá a tak za ní běhá a to je v klidu...toho spíš "ohrožuje" ona, ale s velkou je to horší. Musíme je trochu hlídat, protože malá chce lézt do pelechu a pak teda papáme granule...to je pecka. Doma jí snad 100x za den odnáším od kočičích a u našich to jde, psi dostávají 1x denně a sežerou to najednou.

petrusew
21. lis 2011

@simonceli ten má překrásné oči!
@luckar boží fotka! Dobrmani jsou senzační psi. Brácha má dobrmanku a je to skvělý pes. Je to teda telátko nemožně mazlivé, ale je pravda, že ubrání úplně sama a nikdo ji k tomu nemusel vést. A k dětem je skvělá! Taky si od nich nechá líbit úplně všechno!

luckar
21. lis 2011

@petrusew já mám zkušenost právě s dobrmanem a pak kamarádka staforda a prostě jsou to děsní pohodáři k dětem a je fakt, že když postavíš takového psa třeba ke kočárku, tak tam asi nikdo nepoleze 🙂

petrusew
21. lis 2011

@luckar na kočičí nedosáhne hned tak snado - baští na lince, ale ty psí, to bude paráda. Ta naše kráska bude sedět u granulek a čekat, až se dítko nabaští 😀
@llluckaaa jako pejska máme v bytě a je neskutečně skladná

simonceli
21. lis 2011

holky je to hrozně moc o povaze toho psa a i způsobu výchovy..... já bych šla k baráku taky do toho moskevana.
@petrusew a to on i u těch ejdnání tak trochu pobrukává, povrčává, proto mi tam ani moc nechcou jezdit a řešíme většinu věcí mailem nebo přes telefon 😀
@llluckaaa
@luckar velcí psi jsou parádní, já to zbožnuju...

petrusew
21. lis 2011

@luckar přesně, ochranka domácí 😀 Já viděla staforda, který učil chodit dítě a byla jsem mrtvá. Bylo to naprosto úžasné!

petrusew
21. lis 2011

@simonceli to jsou ale srabíci 😀

luckar
21. lis 2011

@petrusew my jsme měli kocoura 7 let a v létě nám docela nešťastně umřel a teď jsme zhruba před 3 týdny dostali od tety kotě...no doma je blázinec. Jak se vidí, tak jsou jak magnet, dneska malou škrábl do čela 😖, ale taky se tomu zabránit nedá...právě řeším, kam ty granule přestěhovat, ale nějak nemůžu na nic přijít. Už přemýšlíme o ohrádce ke granulím a kočičímu záchodu (tam naštěstí neleze)

llluckaaa
21. lis 2011

@petrusew My praskáme ve švech už teď ☹ Ale na to máme s manželem stejný názor, pes patří k baráčku (navíc, musela bych ho každé ráno za každého počasí venčit, brrr). Manžel má i alergii na kdeco, takže těžko říct, jak by ho v bytě zvládal.

petrusew
21. lis 2011

@luckar tak kočičí záchod jsme vyřešili fikaně, přidávám fotku. Je schovaný za těma dvířkama, kde není díra. Má to několik výhod. Psa to neláká a kocour neroztahuje stelivo po bytě. A granulky má na kuchyňské lince, mám jí do Z a nic krom mirkovlnky tam není. Je ale fakt, že je čistě v bytě a ven nechodí...ale zrovna ty granule je to nejmenší zlo. Zvlášť pokud to jsou nějaké kvalitní (dáváme nutramy) a psovi dáváme calibru.

petrusew
21. lis 2011

@llluckaaa pak je to pochopitelné. V našem 3+1 o sebe nezakopáváme.

luckar
21. lis 2011

@petrusew to je fakt dobrý, plánujeme dělat kuchyň, tak možná popřemýšlíme. Teď chceme koupit ten uzavřený...to už jí ani nebude lákat. Dneska seděla u misky a prostě se v granulích hrabala...já si vždycky počítám do 10 a jdu jí umýt ruce. Zas před 2 měsíci měla v oblibě košíčky s papírama v obýváku a to už jí taky nebere, takže si myslím o granulích to samé.

llluckaaa
21. lis 2011

@petrusew Vy to máte ale vymakané 🙂

petrusew
21. lis 2011

@luckar Ono to dopadne stejně 🙂 Jo a ještě to má jednu výhodu - nejde tak cítit. Ten uzavřený nebyl špatný, ale ruku tam strčí stejně. tohle je skvělé v tom, že než vyleze kočičák ven, tak mu z nohou opadá nalepený píseček.

petrusew
21. lis 2011

@llluckaaa To víš, praxe naučí 😀

denousek
21. lis 2011

@ja123456 před 4 rokama jsem zde založila podobnou dizkuzi tak se tam mrkni 😉
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/novoroze...

llluckaaa
21. lis 2011

Náš domácí mazlíček 🙂

petrusew
21. lis 2011

@llluckaaa taky parádní a jak mu to jde! Moc dobrá fotka!

beruska24.9.
21. lis 2011

@ja123456 Četla jsem pouze úvodní příspěvek. Také máme doma psíka (fenku kavalíra). Dnes již 2-letou dcerku jsem nechala fenečkou olízat, kontaktu jsem nebránila. Jak malá rostla, tak hafuša byla největší motivace pro malou - pořád ležela na bříšku a pozorovala hafínka, jak začala lézt - pořád za hafínkem, jak začala chodit - zase hafínek atd. Od roka má povinnost - dává hafínkovi granule. Nadšená, že se o hafušu může starat. Když si náhodou ráno včas nevzpomenu, malá hned běží, že ´´haf ňam´´. Prostě hafínek je nejlepší kamarád.
Teď máme téměř 3-měsíční mimi a kontaktu nebráním. Seznámila jsem hafušu s miminkem hned po příchodu z porodky. Doufám, že si časem hafušku také oblíbí, stejně, jako starší sestřička.