Miminko a pes. Může být dítě v ohrožení?

ja123456
21. lis 2011

Zajímal by mě váš názor na kontakt miminka a psa. Mám čtyřměsíční miminko, manželovy rodiče mají psa. Když k nim přijedeme na návštěvu, nechci, aby pes kolem miminka pobíhal (mají ho v bytě). Oni však (když nejsem zrovna u miminka), nechávají psa kolem něj pobíhat a minule jsem viděla, jak mu olízl ručičky. Malý si je pak dává do pusinky. To se mi vůbec nelíbí. Já si myji doma často ruce a přijedeme k nim a oni nechávají psa kolem malého. Prý ať získává imunitu. Já si myslím, že pro získání imunity je všude kolem plno příležitostí, tak se mi nelíbí, proč by pes měl kolem malého čmuchat a olizovat. Vám by se to líbilo?
Tuhle otázku podávám znovu, v předchozí otázce, kterou jsem položila, jsem zapomněla uvést, že já mám na psy alergii.

simonceli
21. lis 2011

@berenika39 ježíííš promiň 😀 se mě to nějak popletlo 😀

luciebx
21. lis 2011

@hehena haha ja cekala kdy se tu objevis... jdeme na ne nepejskarky 😀 😀 😀 😀

luciebx
21. lis 2011

@hehena.. jak ma z ni Kubajs udelanou valendu.. toje super.. 😀

iv123
21. lis 2011

@luciebx No právě, že ti, co mají psa, těm to ani nepřijde. Ale ti, co ho nemají a přijdou k někomu, kdo ho má, tak tu psinu cítí. Je pravda, že čím větší pes, tím horší, to je fakt. Víš, já zrovna taky mám alergii, tak toho psa vždy cítím, ať přijdu ke komukoliv, kdo ho má. Tímto ale nikoho neurážím.

luciebx
21. lis 2011

@iv123 tim ze mas alergii to uz je o necem jinym.. to necitis psa ale proste te drazdi alergen tak uz tvoje telo vi ze je tam pes.. mozna tvy znamy koupou psa tak leda v lete kdyz skoci do mistniho rybniku.. kdyz k nam prijdou znamy co psa nemaj.. v zivote mi nerekli ze by citili psa a to dojdou s miminkem .. klidne polozi na zem kde v rohu lezi nase psice... tak nevim zda by nekam nekdo polozil ditko kdyby to tak smrdelo.. ja jakmile citim psici jdu ji koupat.. ona kdyz hara jde to citit vic ale to je jak u zensky kdyz ma mrchu.. taky se vic potis.. to je to samy.. ale na psa bohuzel deodorant nenamazu ze jo 😀 😀 koupanej pes ti v dome zarucene smrdet nemuze..

hehena
21. lis 2011

ti "pejskaři" to zlehčujou....

a někteří nepejskaři zase přehánějí! 😉 možná by bylo nejlepší vůbec nikam nechodit - smog a prach v ulicích - to vidím jako mnohem větší potíž. později do dětských koutků, neb tam všechny děti olizujou všechno, co jim příde pod ruce a to mi věř, že je hromada mamin, který dají do koutku dítě totálně chrchlající a soplící, budeš tam pokaždý se všema takovýma bojovat? .... náš malej měl pár dní úchylku dokonce oblizovat stoly a židle a zalepit pusu by bylo asi jediný řešení. až začne dítě lýzt a posléze chodit, bude objevovat a často hlavně pusinkou taky všechno co potká. a pak co? nebudete kvůli tomu chodit do parků, protože tam chodí i psi? co jen obyčejná ulice, kde se každou chvíli poblindí nějakej pařmen, i ožralové často očůrávaj rohy, ne jen psi.... fakt si myslím, že je třeba tohle brát trochu s nadhledem, nebo se z toho jako matky zblázníme! i já se pořád učím... teď například, jak zklidnit nervy, když je mezi dětma jeden rebel, co je fakt akční a v těch záchvatech energie i ubližuje... ale i tak vím, že s tímhle se budu setkávat často....

romcovaklarka
21. lis 2011

@ja123456 Ahoj, my teda sami máme psa, ale olizovat malému ručičky nebo obličej nedovoluju rozhodně. Dokonce dřív spával s náma v posteli a již před porodem jsme mu udělali pelíšek v jiném pokoji, aby nebyly v ložnici všude chlupy a aby nespal v posteli, kam občas budu malého pokládat. No a kdyby to navíc nebyl můj pes, ke kterému mám vztah, tak to už teprve bych nenechala, aby se k miminku přiblížil zblízka. A jestli máš alergii, tím pádem mimčo k ní má dispozice, tak to už vůbec není dobrý ho tomu zbytečně vystavovat. Být tebou, tak si stojím za svým.

iv123
21. lis 2011

Jo a mimochodem - dotaz psala maminka, která má na psa alergii. Tak se nikdo nedivte, že má strach. Mám dokonce knížku od primáře, kde je tato alergie popsaná a tam se vysloveně píše, že pokud jeden z rodičů alergii na psa má, alespoň jeden rok by neměl zbytečně miminko vystavovat alergenům. Takže si tu pište co chcete. Kdybyste vy byli na místě tazatelky, chovaly byste se jinak. Já ji rozumím.

llluckaaa
21. lis 2011

@luciebx To zní rozumně. A taky, a teď si asi budu protiřečit, a nahrajům pejskařům na smeč 🙂, když máš toho pejska doma, ty jsi na něj zvyklá, je vedle tebe celé těhotenství, tak si pomalu zvyká i miminko a ty mu i nějaké ty protilátky předáváš i prostřednictvím MM. Asi bych se bála spíš, aby mimču něco ze žárlivosti neproved, přeci jen, do hlavy psovi nevidíš.
Ale tohle je trochu o něčem jiném, téma diskuze je, když tvoje dítě olizuje cizí pes.

simonceli
21. lis 2011

@ja123456 jde o to jaké máš prority, jestli to nechceš, tak jim to řekni, ale narovinu, a že jsi alergická si myslím až takovou roli nehraje. My máme v bytě dva psy a přítel je taky alergický na psy a jde to a malá zatím nejeví žádné známky alergie. Já je nechávám, jen usměrňuji dceru co si k nim může a nemůže dovolit stejně tak i psiska.

a já taky přikládám fotky malé se psama, k našemu životu prostě patří, ale zas na druhou stranu chápu, že někdo to tak nemá. My ale ne.

luciebx
21. lis 2011

ja pujdu asi ted nasi psici vykoupat.. aby to u nas nahodou nesmrdelo. ve ctvrtek tu mam kamaradku. 😀 😀 i kdyz sem ji koupala pred asi 2 tydny 😀 😀

romcovaklarka
21. lis 2011

@hehena Máš pravdu, že se nic nemůže přehánět, ale já to beru tak, že dokud dítě samo neleze a nešmejdí mi po všech sajrajtech, co najde, tak má smysl ho udržovat v čistotě. Ne ve sterilní čistotě, ale přece jen v psí puse je kdo ví co, co ten pes někde venku olíže a sežere 😅 Až totéž bude malej dělat sám, tak už to holt nemá cenu řešit, no 😀

pehaka
21. lis 2011

JÁ NEVÍM JESTLI JSEM PEJSKAŘ NEBO NE, ALE PSI A DĚTI MI NEVADÍ MOJE RODINA MÁ MALÝHO BOLOŇÁKA jako je to pěkná mrcha, ale malýho prostě miluje....tchánovci mají velkýho psa ...v obouch případech jsou pravidelně očkováni ,odčervování a žijí doma takže za mě kontakt určitě ano!!!ale miminko bych nenechala olizovat!!
Mnohem více mě točí teda psi co nemají lidi na vodítku s tím ,že jsou hodní -to mě ale vůbec nezajímá!!!! moje dítě má zákaz šahat na cizí psi a basta. Mnohem více by mi u dítěte vadila kočka - nesnáším je 😀

luciebx
21. lis 2011

@simonceli fakt krasny fotecky.

hehena
21. lis 2011

@iv123 taky si myslím, že už jde o alergen a taky trochu psychickou stránku věci (a taky to nemyslím nějak zle). já jsem kupříkladu odnaučenej nekuřák a cítím cigaretovej kouř na sto honů 🙂)) mě by víc tchánovci se psem vadili pak třeba právě tchánovci silný kuřáci - to je pak labůžo!!! to je pak na astma a jiný zdravotní potíže.

nám nikdy nikdo neřekl, že by tu někdo cítil psinu a to máme retrívřici, tudíž žádnej malošek a to je na psí pachy právě tchán dost citlivej!

Manžův bratrance má v bytě dogu, kočku a jejich malej je ještě každou chvíli u koňů už od narození..... já si zas myslím, že takovýhle děti pak jen tak něco nezkolí.

romcovaklarka
21. lis 2011

@simonceli Alergie rodičů určite roli hraje, nevím tedy konkrétně u psů, ale rozhodně u potravinovch alergií se alergie jednoho nebo obou rodičů bere jako predispozice dítěte k alergii a je doporučeno jednak déle plně kojit a jednak nevystavovat dítě danému alergenu (nebo i obecně takovým těm "profláklým" alergenům) aspoň do roka, protože alergie se může vytvořit (samozřejmě nemusí, tvoje dcera je toho doufejme důkazem 🙂).

petrusew
21. lis 2011

@iv123 Promiň, ale s tou psinou nemůžu souhlasit. Já astma mám a doma mám kočku a psa a vůbec mi to nevadí. Ano, je pravda, že pokud je matka alergička, tak riziko vzniku alergie je vyžší, ale neznamená to, že by i dítě muselo alergii mít.
@luciebx Absoulutně souhlasím. Až na toho velkého psa. Jde o to, jak se o ty zvířata lidi starají. Já mám velkého psa a sousedka malého. Náš cítit není vůbec (pokud tedy není mokrá) sousedovic smrdí šíleně (ale je to o péči)
Pokud jde o alerigii - imunita získaná setkáváním se zvířetem či jiným alergenem je absolutní blbost. Je pravda, že je mnohem větší alergen a i já alergička ho snáším naprosto senzačně a alerii mi vyvolávají spíše pyly. To že jsi alergická na psa neznamená, že dítě musí podědit alergii na psa. může mít úplně jinou. Alergie je přehnaná reakce imunitního systému. Tady bych byla velmi opatrná spíš s potravinami co se dětí týče. Moje alergoložka mě upozorňovala na to, že v dnešní době je alergikem každý čtvrtý člověk a to že jsou oba rodiče zdraví nemusí znamenat, že dítě bude taky a naopak.
otázka hygieny je taková - časem to bude mnohem horší (co tak vím od mámy, tak jsme měli v puse kde co a nepomohlo vůbec nic). Ale opravdu nemůžeš zakázat psovi přístup do prostor, kde je on doma. Dobře, beru, že ti vadí to olizování, ale pokud olízne, můžeš ruku umýt. Pokud ti vadí očmuchávání...no tak to se na mě nezlob, ale je to jediný způsob, jak pes může někoho poznat a seznámit se. Za mě očuchávat ano, ale pod dohledem.Jsem pejskař, ale psa bych s dítětem samotného nenechala, ale to je jiná věc.

pajoslava
21. lis 2011

@iv123
Nemyslim, ze to zlehcujeme... ale nechci vychovat dite z cukru, ktere pak okamzite onemocni jakmile se dostane nekdy casem do kontatku se psem ci s cimkoliv jinym, protoze do urciteho veku bylo "udrzovano v cistote"
A nejde jen o olizovani atd.. jde taky o vztah ke zviratum!
Znam deti, ktere vychovaji rodice (jeden z nich) co se boji psu.. takze proste preneseno na deti a nikdy me asi nic nerozcililo vice, kdyz skoro 10 leta holka a o 3 roky mladsi kluk vylezli s hysterickym zachvatem na kuchynskou linku, kdyz se JORKSIR od nasich zvednul a poposel od tatky par kroku! Za tohle bych opravdu liskala, protoze co budou delat, az na ne venku skoci mazlivy vlcak??? Dostanou infarkt?
Toto z ditete tedy nechci...

luciebx
21. lis 2011

nas pes taky v posteli nespava.. ma pelisek v kuchyni a ona si tam leha i prez den.. nekdy v obyvaku na sedacce nebo tak..
kdyz sme donesli mimi s porodnice.. taky k nemu hned nemohla.. jako jen koukala a tak.. aby vedela ze mimi ma priority a je postavenej nad ni a ona je furt jen ten pes.. jako chapete co tim chci rici.. casem uz to bylo v poho.. je to fakt jen pes.. to je fakt.. muze udelat kdykoliv cokoliv.. ale zalezi jak mas psa vychovanyho a jaky maji k sobe vztah.. je jasny ze do misky se zradlem ho sahat nenecham .. to by vyjela i po me.. a to ma se vsim vsudy 3kg 😀 😀 tkze kdyz uz od zacatku jsou na sebe zvykli a maj se radi. tak proc ne. ted se tu akorad honi hahaha.. teda spis malej si mysli ze ho ona honi.. ona jen chodi dokolecka v obyvaku hhaaha

hehena
21. lis 2011

@iv123 já jí taky chápu, to né že ne.... a samozřejmě, že bych to brala jinak, kdybych byla na psa alergická a vlastně k žádnýmu ani neměla vztah a nevěděla jaký to je. naše odpověď by jen měla maminku uklidnit, že to není nic dramatickýho. to co popisuješ ty, se samozřejmě může stát, ale taky vůbec nemusí. osobně bych poprosila tchánovce, ať jen dají pozor a pes mi dítě neolizuje, taky jsem naší Rozárku nenenchala malýho olizovat, alespoň určitou dobu, to už bylo prostě v mojí hlavě, fakt psychika pracovala, pochybnosti taky. ale donekočna tohle samozřejmě nejde. chce to prostě klid a nevidět věci tak úzkostlivě.

luciebx
21. lis 2011

@pajoslava jo to znam.. ja mam silenou hruuzu z pavouku a vim ze kluci tahaji z venku vselijakou havet takze se na to budu muset pripravit ale pred nim se snazim nejecet kdyz vidim tarantuli pac sme v baraku tak tu nelezou zadni malinci pavoucci.. bleee jen na to myslim stoji mi chlupy.. no ale je to fakt. .jak ditko vychovas. .tak ho tak mas.. prenaset z neceho hruzu na deti je des.. synovec se nasi psice boji.. ale spis ne ze boji.. proste je nejistej.. dela prudky pohyby ona si pak mysli ze on si chce hrat.. takze vyskoci na zadni a poposkakuje. .nas malej se tomu smeje a synovec ma trauma.. takze tak no..
@petrusew ja to jako nemyslela ze vetsi pes vetsi zapach to sem to asi spatne napsala.. to se omlouvam.. vim ze znamymaji dogu a kdyz sme u nich tak necitim nikdy nic.. ale je to opet o majitelich jak se o svyho psa staraj ze.. kdyz umyjes psa jendo jak velkyho jednou za pul roku tak ti smrdet proste bude..

simonceli
21. lis 2011

@romcovaklarka no uvidíme jak to s tou alergií bude, příteli jí zjistili teprve před 3 roky, jak říkáš je alergie a alergie. Může se dostavit i v pozdějším věku, nebo hned.
@luciebx děkuji

petrusew
21. lis 2011

@luciebx Přesně, ono je to opravdu jen a jen o lidech. Je teda fakt, že já ji meju tak 2x až 3x do roka, ale u našeho je to takhle - čím víc se meje, tím víc smrdí. Ale jako jo, jsou psi, kteří prostě smrdí psinou a nikdo s tím nic neudělá.
@simonceli Hele, spousta lidí o alergii ani neví. Ona dnes je to velice běžná choroba. Bohužel se zvyšuje i počet alergiků a astmatiků. Ale fakt to u vás nemusí nic znamenat.

luciebx
21. lis 2011

@petrusew jo to mas pravdu.. nase teta kdyz k nam dojela tak ja ji nestihla vykoupat.. rikam si udelam az rano a ona na me ze fakt ji citi tak jako se priznavam ze tehda uz zavanela pac proste harala a byla vlhka z venku coz mokrej pes proste smrdi i normalne.. takze ja hned sla nahoru do koupelny a vymyla.. a navonala..

hehena
21. lis 2011

@romcovaklarka no však já psala v podstatě to samý.... k udržování v čistotě bych se snad ani nevyjadřovala, to je přece samozřejmost. dítěti bych ruku umyla, nebo pořádně otřela vlhčeným kapesníček, tak jsem to dělávala já, když jsem olíznutí nezabránila a vadilo mi, že malej pak tu ručku strká do pusy, ale fakt s odstupem vidím, že to bylo hlavně v mojí hlavě. naše psice mi zas krom klacků venku nic nepožírá a když náhodou požrala něco moc lidskýho voňavýho, tak jsem jí nechala pěkně venku.

vida a tady jsem popsala jeden z největších paradoxů vůbec, s kterým jsem se zatím v životě setkala... tolik se nadává pejskařům, kteří po svých psech nesbírají hovínka, ale že po ulicích čůraj ožralové, v parcích se-ou ožralové a kuřáci odhazujou vajgly, to je teprve mazec... mmch, výkaly po psovi sbírám a mě samotné se nelíbí, když pejskař po psovi nesebere, to jen aby se do mě za tohle někdo nepustil...

simonceli
21. lis 2011

@petrusew to máš pravdu. Mě třeba víno vyvolává migrény, tak se mu vyhýbám, třeba to může být alergie. Ale jako není nikde psáno, že to malá bude mít na 100% taky, to prostě musí ukázat čas. Jako kdybych ale věděla, že pes doslova žere hovna a není naočkovanej a není o něj pořádně postaráno a hrozně smrdí, tak ho taky k malé nepustím. Problém je asi spíš v tom, že @ja123456 si musí u tchánovců dupnout že prostě nechce, aby pouštěli psa k jejímu dítěti natož ještě za jejíma zádama, kdy si to ona sama nemůže ohlídat. Nemusí je separovat úplně, jen ať neolizuje a tak.

llluckaaa
21. lis 2011

Když už jsme u toho, jestli psi smrdí nebo ne, tak s námi v paneláku bydlela paní, která měla doma psa. A stačilo, aby ona sama (bez psa) sjela výtahem a ten výtah tak zasmraděla, že se v něm nedalo dýchat. Nedejbože, když v tom výtahu jel i pes.

simonceli
21. lis 2011

@hehena souhlasím s tebou a ožralama v parku a tak, mě se kolikrát stalo, že mi malá málem zvedla vajgl, kolikrát jsem překračovala zvratky, mám strach nechat si hrát malou ve veřejném pískovišti, aby tam nebyla nějaká jehla od feťáka nebo tak něco, po svých psech taky uklízím a nemám ráda když ostatní neuklízí. A taky podle ěm je psí hovno menší zlo jak nazvracené od člověka, exkrementy od člověka, vajgle všude, odpadky, infekční odpad od feťáků apod. Než se něčeho takového dotkonout, tak raději stoupnu 100x do psího hovínka 😀

llluckaaa
21. lis 2011

@hehena Já se do tebe hned pustím 🙂 S těmi psími výkaly je to hrozné, hlavně když šlápneš na vajgl, tak to tak nesmrdí a většinou se ti nepřilepí na boty. Když vidím, že někdo po svém psovi neuklidí, musím se držet, abych nevolala na městskou policii, aby si to s ním šli vyřídit. Ale popravdě ani nevím, jestli jsou za to nějaké represe. Stejně by z toho nic nebylo. Každopádně když stojím hned vedle, tak si komentář neodpustím. A pozor, někteří lidé jsou tak drzí, že venčí své psi hned vedle hřiště pro mrňata. To když vidím, mám chuť vraždit!

hehena
21. lis 2011

@llluckaaa no a proč se do mě pouštíš, když jsem v příspěvku psala, že i já sama to neschvaluju 🙂 .) já psala o paradoxech, nejen s vajglama.... ale konkrétně s nima - asi sama uznáš, že když dítě strčí právě ten vajgl do pusy, tak je to taky super pocit 🙂)) a že ten láká kdekterý dítě, ale do psíno hovínka se nepustí....

stejně tak ti svoje s nalepenýho psíma hovňajzema může napsat přímo pejskařka @luciebx ta je z toho taky odvařená, když přinesou každou chvíli z parku na botě nadílku a to je u nich v UK dokonce pokuta 30 tisíc....