Mléčné výrobky. Od kdy je děti můžou?

syrael
18. únor 2008

Zatim davame jenom nemlecne kase(9. mesic), ale vzhledem k tomu, ze jsou na trhu vlastne jenom dve, tak bych to rada zpestrila. Stejne jako tu resim mouku, podobny problem mam s mlecnymi vyrobky. Rozhodne nemyslim davat jogurty ci mliko, myslim spis ty mlecne kase a vyrobky mliko obsahujici. Moc dekuju za odpovedi.

siima
18. únor 2008

A proč ne jogurty? Mně řekla dr že bílý jogurt od 8. měsíce normálně, neslazený, nechucený, dávám ho obden a naprosto není problém, tedy jasně pokud nejste alergici. Je to i na kojeni.cz. Kaši dávám jen občas, rýžovou nebo rýžovou s jablky/banány atd. ale nemléčnou. Myslím, že i mléčná už by se mohla, ale jistá si nejsem, zatím máme koupený tyhle 🙂 . Co se týká mouky, asi týden žužlá kůrku...

reruna
18. únor 2008

Na trhu je hodně mléčných kaší od uk. 4. a 6. měsíce, tak nevím, proč by se nemohly, pokud dítě nemá alergii, v UM je taky mléko přece. Cereální kaše se můžou od 8. měsíce. Jogurty bílé neslazené se můžou od 8. měsíce. Tvaroh až od roku, takže pozor na lipánky a pribináky. Mrkni na www.kojeni.net

androna
18. únor 2008

syrael ja pockam s mliekom tiez do roka stejne jak s lepkom.ak chces zacat tak zacni jogurtom pretoze ten ma tych zakysanim upravenu bielkovinu mlieka a je lahsie stravitelny ako normalne mlieko.a ak by nemal ziadnu reakciu tak skusit i mliecnu kasu.

sylvar
18. únor 2008

my jíme denně na sváču bílou activii a kaši večeří rýžovou od nestle. mléčnou, vždyť mlíčko pije taky(sunar)a nevadí to, jen ty pribiňáky určo ne, jsou sladký 😝

sonije
18. únor 2008

No já nevím, my sice nekojili, ale dáváme normálně kaši s UM nebo do nemléčné UM míchám.. Proč by se nemohla? Jediné co vím, tak se minimálně do roka nedoporučuje normální mléko, ale UM je v pohodě ne? Nebo pokud kojíš, ak kamarádka odstříkává a míchá jí to zčásti s tím.. Kaši dáváme od 5. měsíce Nestlé rýžovou nebo s banány a v té už mléko je.. Co se týká jogurtů, taky jsem je ještě nezačala dávat, ale teď jsme objevili od Hippu, že je jogurt od 7. měsíce, tak už jeden měl a hrozně mu chutnal, akorát stojí 40 Kč, takže mu ho plánuju dávat jen občas na spestření, ale zase je bio a rozhodně bez různých nešvarů co jsou v normálních jogurtech.. A co se týká pribiňáků atd., ty mi přijdou hrozně sladké a nezdravé, takže radši budeme dávat bílý jogurt a do toho čerstvé ovoce..

kalo
18. únor 2008

V těch mléčných kaších je ta kravská bílkovina nějak modifikovaná /proto jsou pro děti už od 4 měsíců/. Ale jogurty (jak tu už bylo psáno) mi dr.doporučila dávat až od 8.měsíce...kvůli té neupravené kravské bílkovině,,

sylvar
18. únor 2008

Tak Sofi už papala i rohlík s žervé a chutnal, moc tomu nedala,ale moje dr mi říkala už v jejím půl roce, že jí mám dát žužlat rohlík 😲 samo že jsem nedala 😉

bledulka
18. únor 2008

syrael-my jsme na začátku měli problémy s intoleranci mléčné bílkoviny a já nebudu mléčné výrobky prckovi dávat ještě hodně dlouho (nyní máme 8 měs. a týden) taktéž nechci předčasně zavést lepek do stravy z důvodu možné alergie...řeším to rýžovou kaší-je jak obyčejná bez příchutě,pak jsem viděla rýžovou nemléčnou s broskví,s banánem a s jablkem...ještě existuje nemléčná od sunarky-rýžovokukuřičná (taktéž bez lepku)
jinak udělám tu bez příchutě a dodám mu tam ovoce čerstvé (podušené jablíčko,banán,...) do kašičky přidám buď MM nebo Nutrilon pepti(ten je specielně upraven pro děti s intolerancí na bílkovinu kravského mlíčka)
na doporučení lékařky,která mi malého na začátku léčila začnu nejdřív po roce (spíš i déle) postupně s malým množstvím a asi s jogurtem,který má částečně tu bílkovinu naštěpenou...sušenky a podobné výrobky,kde se bílkovina objevuje dávat nebudu zatím vůbec (myslím,že je to zbytečné-je tam lepek,jsou zbytečně sladké a nutričně mu to nic moc nepřinese) pokud něco používám,tak neslané kukuřičné křupky-místo rohlíku na žužlání si žužlá křupku...
zatím jsem to ale moc neřešila,více o tom začnu uvažovat až mu bude rok a víc...
tvaroh samozřejmě jen tak hnedka dávat nebudu (nejen kvůli mléčné bílkovině a intoleranci,ale i proto,že ty bílkoviny zatěžují ledviny...) ale je fakt,že jsem v otázce stravy hodně opatrná kvůli potížím,co malý dříve měl...
jo a ted měl malý infekční průjmy a zvracení a koupila jsem mu (když už to nebylo tak akutní) kaši proti průjmu rýžovo-mrkvovou (obsahuje i bifidobakterie) a protože ještě nesnesl ten nutrilon a vyzvracel ho,tak jsem mu tu kaši udělala jen z vody a jemu to moc chutnalo...

androna
18. únor 2008

bledulko ak chces este vecsi vyber kase tak v dm drogerii je od alnatury Jahlova bezlepkova a ta nam chutna teda viac nez ryzova.

bledulka
18. únor 2008

andro-děkuji za tip 🙂 je taky bezmléčná ?

kupinka
19. únor 2008

Já taky dávám mléčnou kaši a activii...ale třeba sýry nedávám

orisek1
19. únor 2008

já dávám malému mléčnou rýžovou kaši k večeři, a na svačinu jogurt hollandia. Někdy samotnej, někdy s ovocem.
K tomu lepku: prý by se měl zavést pokud možno ještě v době, kdy je dítě kojené, že se pak líp snáší.

syrael
autor
19. únor 2008

Tak ty susenky davame na radu mudry kvuli zoubkuma moc tomu neda - hlodne si a valna vetsina skonci na zemi🙂 Dekuju moc za tip na tu jahlovou kasicku...Orisek - to s tim kojenim je fakt zajimavy - jsme atopici s potravinovou alergii na nektery ecka, takze jsem na to co mu dat fakt opatrna. Kojime, tak by me zajimalo, jestli na tom neco bude...

lenkakr
21. únor 2008

ahoj, my dáváme mléčné kaše od 6 měsíců a jogurty jsme začali dávat od 7. s lepkem se má počkat do 8 měs jak nám řekle mudr. jen se nemají dávat tvorohové výrobky do roka a sýry