Musim airbagy vypnout, když je malá vzadu v sedačce?

kok12ska
23. čer 2008

ahoj holky, potřebovala bych poradit. Koupili jsme si auto, ve kterém je 8 airbagů, 2 vpředu (řidič a spolujezdec),pak jsou tam boční a hlavové. Je mi jasné, že když chci vozit autosedačku na předním sedadle, tak musím airbag vypnout, ale jak je to, když chci vézt malou na zadním sedadle? A pokud se tam airbagy taky vypínají, tak i u vetších sedačeknebo jen u vajíček, které se dávají proti směru jízdy? Prozkoumávala jsem návod od výrobce, ale nenašla jsem to tam.

lendy1
23. čer 2008

vypíná se jen u spolujezdce, když máš vajíčko na předním sedadle. Na zadním sedadle se nic vypínat nemusí 😉 a v našem autě to třeba ani nejde vypnout jiné airbagy (což je logické kvůli bezpečnosti) - jen ten airbag u spolujezdce 😉
Všude v návodu najdeš, že se vypíná jen přední airbag.

kacka79
23. čer 2008

Kdybys potřebovala deaktivovat jiné airbagy, udělají Ti to v servisu, já jsem u původního auta neměla možnost sama si airbag vpředu vypnout, tak jsem si to nechala udělat, napíchnou auto na PC a za 10 min je to OK

kacka.va
24. čer 2008

já bych se na to zeptala v obchodu, protože se dříve nepředpokládalo, že i vzadu jsou airbagy. většinou bývali jen vepředu a pokud bych vezla vajíčko vzadu, tak bych asi byla klidnější kdyby tam byl airbag vypnutý

kok12ska
autor
24. čer 2008

Já chápu, že airbag musí být vypnutý, ale proč jen vpředu? Když dám autosedačku o sedadlo dál, tak tam už vypnutý být nemusí?

lendy1
24. čer 2008

asi proto, že vzadu jsou úplně jiné airbagy než vpředu 😉
Viděla jsi někdy jak vypadá boční a hlavový airbag? To je úplně něco jiného než ten mega obrovský vepředu.
Když budeš mít na zadní sedačce vajíčko tak hlavový airbag ti je jako k čemu? Na nic...a kdyby se spustil při nárazu boční tak to rozhodně nenadělá takovou škodu jako to, kdyby jsi měla vajíčko vpředu a zapnutý airbag.
Kdyby s tím byl problém, tak to asi výrobci aut všude uvedou a budou všude nálepky, že se musí vypnout i zadní airbagy pokud tam vezeš dítě 😉 To je přece jasný, žádný výrobce by toto neriskoval.
Dělala jsem ve značkovém servisu několik let a nikdy jsem se tam nesetkala s tím, že by někdo chtěl vypnout zadní airbagy kvůli autosedačce 😲
Zeptej se na to nějakého odborníka nebo si cinkni do autorizovaného servisu, tam ti určitě poradí...

kok12ska
autor
24. čer 2008

Lendy1, díky moc, už jsi mě přesvědčila 😀 . Už jsem do autorizovaného servisu posílala mail, ale ještě mi nikdo neodpověděl.