• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Může batole žvýkačku, když ji pak spolkne?

28. července 2009 
Malý ,když vidí ,že mám žvýkačku ,tak chce taky :unamused: Pidi kousinek mu vždy dám a on žvýká,ale cca po půl hodince ji samozřejmě spolkne :unamused:
Říká se ,že žvýkačka lepí střeva,podle mě je to blbost :confused:

Dáváte taky ?
24. črc 2009 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
žvýkačka se hrozně pomalu rozkládá,snad desítky let,takže pokud ti jí malej polyká tak mu ji raději nedávej :slight_smile:
24. črc 2009 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak prý jen sedm let :wink:
24. črc 2009 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Žuvačku malá ešte v živote v ústach nemala a ešte dlho ani nebude mať :slight_smile:
24. črc 2009 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Možná to zní divně, ale nevěřím, že by žaludek nedokázal spracovat žvýkačku. Jsem člověk, který neumí žvýkat žvýkačku.Vždycky ji po chvíli spolknu a nikdy jsem žádné problémy neměla. Sestra kdysi měla žvýkačku v puse a snědla solený brambůrek a říkala, že ta sůl tu žvýkačku rozleptala, takže si myslím, že žaludek ji taky zlikviduje.
24. črc 2009 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
každopádně,myslim že takhle malýmu dítěti by se žvejka dávat neměla-Kdyby jí nepolykal tak snad,ale v tomhle případě :unamused:
24. črc 2009 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
On si na ní vzpomene jen,když vidí žvýkat mě :unamused:
Děkuji :slight_smile:
24. črc 2009 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
no Lucka zuje od 1,5 roka...uspesne...neprehlta...pochopila, ze je to zuvacka na zuvanie a nie na jedenie....najlepsia je nazorna ukazka...ale to som tyzden prezuvala ako "kravicka" :grinning: :grinning: :grinning:
24. črc 2009 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja zuvacku marekovi este nedavam,no ked date nebojte sa ako zhltne tak vykaka :grinning: -neboj nebude sa mu 7 rokov rozkladat :grinning:
24. črc 2009 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
no neviem si predstavit zaludok mojej maminy...ta za cely zivot nevyplula ani jednu zuvacku... :grinning:
24. črc 2009 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby ja by som sa skor bala, aby dietatku ta zuvacka nezabehla :unamused:
to by mohlo byt nebezpecne :pensive:
24. črc 2009 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Súhlasím s Petrou. Ja mojim žuvačku dávať nebudem hlavne kvôli tomu, aby nezabehla. :pensive: Rozhodla som sa tak po tom, čo rozprával v telke doktor zo záchranky. Najzbytočnejšiu smrť akú zažil - dievča bežalo zo žuvačkou v ústach, vdýchlo ju a nemohli jej už pomôcť :pensive:
24. črc 2009 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Žvíkačka může opravdu dítěti v žaludku ublížit. A jak píše sidus nejen v žaludku, taková zaskočená žvíkačka v krku taky nic moc.
24. črc 2009 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak Fíla umí žvýkat, ale taky už několikrát žvýkandu spolknul, nevěřím tomu, že to tělo neztráví... Jediný problém vidím v tom, že může při hře zaskočit, ale to může i jakékoliv jiné jídlo nebo gumový medvídek.. Zbytečně bych to nedramatizovala....
24. črc 2009 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
kacka - máš pravdu, ale tu žvýkačku má v puse déle než jídlo nebo gumové medvídky, takže pravděpodobnost nehody je větší :wink:
24. črc 2009 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
žvýkačka se v žaludku prý rozkládá několik let.
24. črc 2009 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
žvýkačka se v žaludku rozpadne - vždyť šťávy jsou velmi agresivní a když ji žvýkáte dost dlouho, rozpadne se i v puse.
Spíš jde o to, aby ji nevdechlo - to je průšvih. Náš malý jednou taky tajně vzal krabičku a všechny je rozžižlal, něco spokl, něco rozpatlal po koberci - takže může být nebezepčná i jinak :grinning:
24. črc 2009 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fuj co jsem to napsala žvíkačku, jsem už dneska nějaká přetažená :grinning:
24. črc 2009 ve 22:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Podle lékařky Zdeňky Králové je polykání žvýkaček doslova hazardem se zdravím. "Žvýkačka je potravina, která není vstřebatelná. Je to v podstatě guma, na kterou se v trávicím traktu snadno nabalí další potraviny jako oříšky, vláknina a jiné,“ říká.

"Střevo se pak může velmi lehce zablokovat, nebo může dojít k zánětu slepého střeva. U lidí, kteří trpí na vychlípeniny, může dojít k jejich zánětu a vážným zdravotním komplikacím,“ dodává.
24. črc 2009 ve 22:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bezoáry jsou těsně stlačené a částečně natrávené shluky vlasů, chlupů (trichobezoáry) a rostlinných materiálů, hlavně zbytků ovoce a zeleniny (fytobezoáry), nacházející se v žaludku. Skutečné bezoáry mohou napodobovat tzv. žaludeční kameny, vznikající na podkladě polykání parafinu či žvýkaček.
24. črc 2009 ve 22:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
kubaka:možná jde taky o to,jak která žvýkačka.třeba taková ta co bývá v lízátkách se vážně v puse rozpadne,ale takové ty huba buba,to můžeš žvýkat celý den až tě pusa bolí a nerozpadne se.Stejně je zajímavý,že takový žvýkačky pro děti vůbec jsou.
Opravdu jsem to taky někde četla,že žvýkačka se v žaludku rozpadá myslím kolem 10 let-nějak tak tobylo
24. črc 2009 ve 23:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
misa, já teď četla článek od doktorky a ta tam psala 7 let
25. črc 2009 v 08:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já bych své dcerce žvýkačku určitě nedala. Je na to ještě malá (13měsíců). Ještě by mě zajímalo, ten názor, že se žvýkačka v žaludku nerozpadne máte odkud. Od odborníků nebo od rodičů. Mě se totiž mamka časem přiznala, že toto na nás používala, abychom nepolykali žvýkačky když jsme byli děcka, protože byly drahé a nebylo jich moc.
25. črc 2009 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já taky slyšela,že žvýkačka se rozkládá hooodně dlouho a rozhodně střevům neprospívá,proto bych jí dětem ,teda těm malým určitě nedala.
25. črc 2009 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ibolia: já to četla od odborníků na internetu je o tom sousta článků, navíc je fakt, že je to fakt guma a ta se jak jistě víme všechny rozkládá jen velmi špatně. Ano, některé tipy žvýkaček se rozpadnou po několika dnech žvýkání, ale jiné tipy můžete žvýkat rok a bude to pořád jen beztvará guma bez příchutě.
25. črc 2009 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
A co Haribo medvídci?

Dnes mě opět viděl žvýkat,tak začal hned mlaskat :sweat_smile: Tak jsem dala žvejku za škraň a vyplázla jazyk,že nic nemám :slight_smile:
25. črc 2009 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, já nevěřím, že žvýkačka vydrží v žaludku x let... To mi připadá jako nesmysl - co se nestráví, to přece odchází do střev a ven... Takže můj osobní názor: žaludek žvýkačku sice nestráví, ale ta pokračuje trávicím traktem dál a vyjde ven. Maximálně se může stát to, co píše Andy - díky nabalení dalších látek se vytvoří velký "chuchel", který může střevo zablokovat. Ale je to jen můj osobní názor, nikde jsem o tom nic nečetla.

Ibolia - jo, mně to taky říkala akorát mamka, že nemám polykat žvýkačky, že se mi zalepí střeva :grinning: Právě proto si myslím, že je to jen takový "fígl" na děti, aby se naučily žvýkažky nepolykat.

Jakoubka - myslím, že gumoví medvídci jsou vhodná alternativa místo žvýkaček. Ti se rozpouští, takže problémy jako se žvýkačkou nehrozí.
25. črc 2009 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jakoubka - ještě mě napadlo - co takhle přestat tak často žvýkat? :wink:
25. črc 2009 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
shaula-to nevydržím,ale před malým žvýkat nebudu :slight_smile: nebo jen ,kdyř se nebude dívat :wink:
žvýkání mě fakt pomáhá na zuby,mám za celý život jednu plombu :grinning:
25. črc 2009 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
naša malá tiež rada žuje žuvačky, párkrát malé kúsky prehltla a nič sa nestalo... tiež si myslím, že žalúdočné kyseliny to zlikvidujú a 7 rokov sa mi zdá blbosť, ale neviem, v dnešnej dobe internetu nájdete x článkov a všade píšu niečo iné
25. črc 2009 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
sa,ozrejme ze je to kravina, kt.nas tarstili nasi rpodicia...Normalne sa spracuvava ako ostatne potraviny...
Moj maluy ma zaujme asi tak mesiac do zadu...a prehltol ju len raz a odvtedy prezuva jak tava dvojhrba :grinning:
25. črc 2009 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek